16
maj
Przejdź do komentarzy

M.Razumow ujawnia plany szefa GSC

Michaił Razumow

Firma З.О.В. ХАБАРА, której dyrektorem generalnym jest Michaił Razumow, otrzymała część praw do marki S.T.A.L.K.E.R. od właściciela studia GSC – Siergieja Grigorowicza. Jak pisaliśmy wcześniej, wynikiem tego porozumienia są trwające prace nad planszową grą bitewną i poszerzeniem linii ubrań o nowe produkty.
Na tym jednak nie koniec współpracy obu firm. Wygląda na to, że relacje obu panów są na tyle bliskie i dobre, że Razumow jest wtajemniczony w wiele planów Siergieja Grigorowicza. Wczoraj jeden z rosyjskojęzycznych portali fanowskich zorganizował online-czat z szefem З.О.В. ХАБАРА, dzięki któremu fani uzyskali szereg interesujących informacji na temat pomysłów na rozwój marki S.T.A.L.K.E.R., trwających poszukiwaniach nowej ekipy dla projektu S.T.A.L.K.E.R. 2 oraz dotychczas nieznanych wydarzeniach w studio GSC.

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem tutaj lub w dziale Artykuły.

M.Razumow ujawnia plany szefa GSC4.854

informacje o wpisie:

Glaeken
autor:
Glaeken

ocena wpisu:

VN:R_U [1.8.0_1031]

Rating: 4.8/5 (4 votes cast)

8 odpowiedzi do M.Razumow ujawnia plany szefa GSC


serek2
17.05.2012, 12:59

Skoro projekt żyje i POSZUKUJĄ NOWEJ EKIPY, to pytam się – po kiego ch*ja było zwalniać tamtych ludzi, którzy tworzyli tę grę od pierwszej części, a co za tym idzie “czują ją”?

Kpuc
17.05.2012, 14:21

[email protected] Nie wiesz jaka relacja łączyła tych ludzi.

Po tym co powiedział Grigorowicz, ekipa od razu wyskoczyła z Survicośtam. Test to podejrzane, ale nie będę snuł dziwnych wniosków, pożyjemy zobaczymy :)

Kpuc
17.05.2012, 14:23

* Survarium. Jest…

serek2
17.05.2012, 17:42

Wiem tyle, ile nam powiedzieli. Skoro nie chcieli powiedzieć więcej, to znaczy, że byli gotowi na takie komentarze jak mój. ;)

nismoztune
17.05.2012, 21:46

Coś czuję, że nowa ekipa zamieni S.T,A.L.K.E.R-a 2 w nieudanego klona COD-a.

xKoweKx
18.05.2012, 3:00

nismotzune, przeczytałeś chociaż ze zrozumieniem wywiad? Bo widzę, że w zupełności nie…

StalkerCiastek
18.05.2012, 16:42

To chociaż tyle, że mają dobre chęci. Ale to nie zawsze wystarczy.

Wilk Fenris
23.05.2012, 17:13

Hmmm. Tak biorąc sprawę na logikę… marka STALKER nie jest w stanie na dłuższą metę funkcjonować w świadomości odbiorców, bez kontynuacji w postaci nowej gry. To zwyczajnie niemożliwe. Skoro więc ktoś na tyle inteligentny, aby rozumieć prawa rynku, inwestuje własne pieniądze w produkty oparte na marce STALKER, to robi to tylko z założeniem, że seria gier będzie kontynuowana. Inaczej takie działania nie miałyby specjalnie sensu.

Nową trylogię “gwiezdnych wojen” nakręcono nie dlatego, że wymagała tego sama fabuła opowieści, ale dlatego, że zaistniała taka potrzeba rynkowa. Marka podupadała i należało na nowo rozpalić zainteresowanie tym uniwersum, aby podbić malejąca z każdym miesiącem sprzedaż gadżetów, gier i innych produktów na niej opartych.

To samo czeka STALKERA zwłaszcza, że od premiery ostatniej gry minęło już sporo czasu. Tak wiec jeżeli zapowiedzi kontynuowania marki są poważne, i ktoś realnie inwestuje pieniądze w projekty gier planszowych, figurek itp. rzeczy, to druga część powstanie na 100% z czystej potrzeby rynku. Jakiej będzie jakości… to już inna bajka.


Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
 • Czarnobyl – 1000 mil w Zonie
  Przedstawiamy relację z wyprawy do Zony, którą odbyli nasi użytkownicy - Seek-n-Explore i Lehoslav. Dziękujemy za ciekawe materiały i życzymy powodzenia w [...]
 • ANTYMIR – Zona zupełnie od nowa
  WKŁAD W ZONĘ Twórczość Andrieja Lewickiego czytelnicy z Polski znają dość słabo a to za sprawą tylko jednej wydanej w naszym [...]
 • Kroniki Zony: Stalkerska Sieć i PDA
  STALKERSKA SIEĆ Stalkerska Sieć — lokalna sieć komputerowa Zony do której podłączone są urządzenia PDA wszystkich stalkerów. Twórcy Stalkerskiej Sieci Po raz [...]
 • KarwaPL « 8 października 2021, 20:01
  Dawać mi tu zaraz tego Stalkera!
 • caleb59 « 11 sierpnia 2021, 12:50
  Trochę przesadzasz. Film na pewno nie jest odpowiedzią na serial od HBO i trzeba sobie z tego zdawać...
 • Crew « 25 lipca 2021, 10:34
  Obejrzałem i żałuję. Lipa totalna pokazująca elektrownie na drugim planie i nic nie wnoszący. Bohaterem jest...
 • KOSHI « 7 lipca 2021, 18:02
  Jest fotel Calebiana w piwniczce. Git.
 • jedrek777 « 18 czerwca 2021, 0:22
  Trzeba by pomyśleć o upgradzie komputera, bo jeśli wierzyć deweloperom gra pójdzie mi ledwo na minimalnych.