Artefakty – Zew Prypeci

Bąbel

Artefakt ten stanowi połączenie kilku pustych w środku formacji organicznych. Emituje on gazową substancję, która neutralizuje radioaktywne cząsteczki bez wyrządzania szkód. Popyt na ten artefakt jest bardzo wysoki ze względu na jego efektywność.

Wartość: 12000 RU
Promieniowanie -4

Bateria

W skład tego artefaktu wchodzą elementy elektrostatyczne, ale naukowcy nie odkryli jeszcze, jakie warunki są niezbędne dla jego powstania. Jest on popularny w Zonie – zarówno jej mieszkańcy, jak i goście cenią jego właściwości energetyzujące. Używany zbyt długo może doprowadzić do wycie?czenia organizmu. Emituje promieniowanie.

Wartość: 6000 RU
Odzyskiwanie energii +2
Promieniowanie +1

Blask księżyca

Ten unikalny artefakt elektrostatyczny rezonuje pod wpływem fal psionicznych. Stalkerzy potrafią wyregulować go w ten sposób, że rezonans zachodzi w fazie przeciwnej do głównego źródła emisji, znacząco osłabiając efekty jej działania. Emituje promieniowanie.

Wartość: 6000ru
Ochrona psionicza +6
Promieniowanie +2

Błysk

Ten elektrostatyczny artefakt jest potężnym pochłaniaczem elektryczności, którą następnie rozładowuje. Błysk może chronić posiadacza przed porażeniem prądem napięciu do 5000 woltów. Emituje promieniowanie.

Wartość: 4000ru
Ochrona elektryczna +6
Promieniowanie +2

Dusza

Unikalny artefakt organiczny o równie unikalnych właściwościach. W jakiś sposób zwiększa stopień regeneracji wszystkich rodzajów obrażeń, nie przyspieszając jednocześnie odkładania się substancji toksycznych. Z powodu jego działania i atrakcyjnego wyglądu jest poszukiwany przez kolekcjonerów. Emituje promieniowanie.

Wartość: 6000ru
Regeneracja zdrowia +2
Promieniowanie +2

Grawi

Grawi powstaje z metalicznych substancji wystawionych na długotrwałe działanie grawitacji. Dzięki temu wytwarza pole antygrawitacyjne, którego wielu stalkerów używa w celu zmniejszenia wagi swojego ekwipunku. Emituje promieniowanie

Wartość: 12000ru
Maksymalna waga +8kg
Promieniowanie +2

Gwiazda wieczorna

Ten świecący artefakt może tworzyć miejscowe, kierunkowe pole niskiej grawitacji. Umieszczony w pobliżu plecaka zmniejsza jego wagę. Powszechnie używany przez stalkerów, razem z podobnym artefaktem o nazwie Grawi, do zwiększania maksymalnego ładunku. Emituje promieniowanie.

Wartość: 6000ru
Maksymalna waga +4kg
Promieniowanie +1

Kamienna krew

Czerwonawa formacja sprasowanych i skamieniałych roślin, gleby i szczątków zwierząt. Może częściowo neutralizować chemiczne trucizny. Emituje promieniowanie.

Wartość: 2000 RU
Ochrona chemiczna +3
Promieniowanie +1

Kamienny kwiat

Ten artefakt jest złożony z podobnego do granitu kamienia poddanego działaniu olbrzymiej siły grawitacyjnej, co spowodowało powstanie formacji krystalicznej, której nauka w chwili obecnej nie jest w stanie zrozumieć. Zapewnia średnią ochronę przed emisjami psionicznymi. Emituje promieniowanie.

Wartość: 3000ru
Ochrona psioniczna +3
Promieniowanie +1

Kompas

Rzadki artefakt – minęło kilka lat od ostatniego razu, kiedy znaleziono jeden z nich. Pozwala on zlokalizować przerwy w polach anomalii. Uwaźa się, źe pozwala on właścicielowi na przebycie nawet najbardziej skomplikowanych pól anomalii bez szkody. Niewiele osób wie jednak, jak się z nim prawidłowo obchodzić.

Wartość: 50000ru
Ochrona termiczna +3
Ochrona chemiczna +3
Ochrona psioniczna +3
Ochrona elektryczna +3
Odzyskiwanie energii +2

Promieniowanie +4

Korale mamy

Wiele z właściwości tego artefaktu pozostaje tajemnicą dla naukowców. Wiadomo jednak, że emisje wywoływane przez drgania w jego grubszej części powodują, że krew w otwartych ranach krzepnie szybciej, tworząc ochronny strup. Jednym z najbardziej widocznych skutków działania tego artefaktu jest zwiększona szybkość gojenia się ran. Emituje promieniowanie.

Wartość: 6000ru
Leczenie ran +2
Promieniowanie +1

Kotlet

Ten organiczny artefakt składa się ze zdeformowanej, zmutowanej tkanki zwierzęcej. Po umieszczeniu w skażonym chemicznie miejscu zmienia unoszące się w powietrzu chemikalia w śluzowaty płyn. Emituje promieniowanie.

Wartość: 4000ru
Ochrona chemiczna +6
Promieniowanie +2

Cristal

Kryształ

Ten artefakt powstaje w strefach anomalii o wysokiej aktywności termicznej. Aktywnie pochłania ciepło, pozostając zimnym w dotyku. Emituje promieniowanie.

Wartość: 2000 RU
Ochrona termiczna +3
Promieniowanie +1

Kula ognista

Chociaż Kula ognista jest artefaktem termicznym, można się nim posługiwać bez obawy o poparzenie. Jest on ceniony za zdolność utrzymywania na niewielkim obszarze stałej temperatury 24 stopni Celsjusza, bez względu na warunki panujące dookoła. Emituje promieniowanie.

Wartość: 4000 RU
Ochrona termiczna +6
Promieniowanie +2

Kulebiak

Kulebiak to stosunkowo rzadki artefakt, powstający w miejscach silnie skażonych chemicznie. Jest on ceniony ze względu na możliwość leczenia dowolnych ran w ciągu sekund. Z nieznanych powodów naukowcy rozprzestrzeniają wśród stalkerów pogłoski, jakoby modyfikował kod genetyczny właściciela. Emituje promieniowanie.

Wartość: 12000 RU
Regeneracja zdrowia +4
Promieniowanie +2

Meduza

Ten artefakt grawitacyjny przyciąga i pochłania radioaktywne cząstki, zmniejszając wpływ promieniowania na organizm. Bardzo popularny w Zonie, jest także nieoficjalnie używany poza nią do leczenia ostrej choroby popromiennej w szczególnych przypadkach.

Wartość: 4000 RU
Promieniowanie -2

Muszla

Artefakt ten był uważany za odpad pozbawiony użytecznych właściwości. Jednak niedawno naukowcy odkryli, że jeśli ma stały kontakt z ciałem, silnie stymuluje układ nerwowy. Emituje promieniowanie.

Wartość: 12000 RU
Odzyskiwanie energii +4
Promieniowanie +2

Oko

Ten przypominający ludzkie oko artefakt znacząco przyspiesza metabolizm właściciela, dzięki czemu rany goją się szybciej. Doświadczeni stalkerzy twierdzą także, że Oko przynosi szczęście. Emituje promieniowanie.

Wartość: 12000 RU
Leczenie ran +4
Promieniowanie +2

Płomień

Ten artefakt powstaje w obszarach wysokiej aktywności termicznej. Wytwarza on potężne emisje podczerwieni, które wzmacniają procesy metaboliczne, lecząc rany na oczach użytkownika. Ponieważ jest on bardzo rzadki, cechuje się wysoką wartością. Emituje promieniowanie.

Wartość: 18000 RU
Leczenie ran +6
Promieniowanie +3

Przemienione koło

To było kiedyś koło pogłębiarki. Teraz częściowo przekształciło się w dziwny artefakt. Jego jedyne zauważalne właściwości to świecenie i lekka radioaktywność.

Wartość: 1000 RU
Promieniowanie +6

Przerobiony izolator

To był izolator. Teraz prawie zmienił się w niestabilny artefakt. To zapewne z niego wydobywają się sporadyczne emisje psioniczne.

Wartość: 1000 RU
Promieniowanie +6

Serce Oazy

Artefakt ten został znaleziony w samym sercu legendarnej Oazy. Wydaje się, że serce to skrystalizowana roślina, która nabyła leczniczych właściwości Oazy. W odróżnieniu od niej, artefakt ten jest silnie radioaktywny.

Wartość: 50000 RU
Regeneracja zdrowia +2
Zaspokojenie głodu +1
Odzyskiwanie energii +2
Leczenie ran +2
Promieniowanie +4

Skrętak

Ten artefakt o dziwacznym kształcie pojawia się w miejscach o zwiększonej aktywności grawitacyjnej. Zachowuje się jak gąbka wchłaniająca promieniowanie. Dzięki temu artefakt zapewnia skuteczną ochronę zarówno przed promieniowaniem z zewnątrz, jak i przed radioaktywnymi cząstkami, które już znalazły się w organizmie.

Wartość: 8000 RU
Promieniowanie -3

Śnieżynka

Na pierwszy rzut oka artefakt ten przypomina Kulebiaka. Niektórzy uważają, że jest to Kulebiak, którego właściwości zostały wzmocnione poprzez wystawienie na działanie potężnego pola elektrycznego. Dzięki swoim unikalnym właściwościom może on znacząco zwiększyć napięcie mięśniowe posiadacza. Emituje promieniowanie.

Wartość: 18000 RU
Odzyskiwanie energii +6
Promieniwanie +3

Świecidełko

Ten jasno świecący przedstawiciel rodziny artefaktów elektrostatycznych może łagodzić fluktuacje gęstości pola elektrycznego. Emituje promieniowanie.

Wartość: 2000 RU
Ochrona elektryczna +3
Promieniowanie +1

Świetlik

Świetlik oddziałuje z polami nieznanym nauce, znacząco przyspieszając regenerację tkanek i organów u istot żywych, stabilizując przy tym procesy metaboliczne. Artefakt ten pozwala ciężko rannemu stalkerowi wyzdrowieć w ciągu dosłownie kilku sekund. Niestety, Świetlik jest bardzo rzadkim znaleziskiem. Emituje promieniowanie.

Wartość: 18000 RU
Regeneracja zdrowia +6
Promieniowanie +3

Złota rybka

Artefakt powstały w wyniku interakcji dużej liczby pól grawitacyjnych. Artefakt ten wytwarza własne silne kierunkowe pole grawitacyjne, które sprawia, że przedmioty w jego zasięgu prawie nic nie waży. Ponieważ zmniejsza wagę niesionego ekwipunku, jest bardzo poszukiwany przez stalkerów. Emituje promieniowanie.

Wartość: 18000 RU
Maksymalna waga +12kg
Promieniowanie +3
Artefakty - Zew Prypeci4.7513
 • Czarnobyl – 1000 mil w Zonie
  Przedstawiamy relację z wyprawy do Zony, którą odbyli nasi użytkownicy - Seek-n-Explore i Lehoslav. Dziękujemy za ciekawe materiały i życzymy powodzenia w [...]
 • ANTYMIR – Zona zupełnie od nowa
  WKŁAD W ZONĘ Twórczość Andrieja Lewickiego czytelnicy z Polski znają dość słabo a to za sprawą tylko jednej wydanej w naszym [...]
 • Kroniki Zony: Stalkerska Sieć i PDA
  STALKERSKA SIEĆ Stalkerska Sieć — lokalna sieć komputerowa Zony do której podłączone są urządzenia PDA wszystkich stalkerów. Twórcy Stalkerskiej Sieci Po raz [...]
 • Plaargath « 11 maja 2024, 0:25
  Mierda, ale my starzy jesteśmy…
 • KarwaPL « 29 kwietnia 2024, 8:09
  Będzie konkret
 • Czipi « 15 kwietnia 2024, 19:37
  Wszystkich 5 pozostałych forumowiczów da z siebie wszystko! :E
 • Leo05021 « 13 kwietnia 2024, 1:49
  Byłem tu
 • KarwaPL « 12 kwietnia 2024, 13:00
  Gimme S.T.A.L.K.E.R.2!

autor działu:

atikabubu
atikabubu
30.01.2010

ocena działu:

VN:R_U [1.8.0_1031]

Rating: 4.7/5 (13 votes cast)