Frakcje – Zew Prypeci

Stalkerzy

Generalnie samotny wypad do Zony to samobójstwo. Tam nie powinieneś być sam. Jednak od każdej reguły są wyjątki. Gogol stanowił właśnie taki wyjątek. Już od dwóch lat zajmuje się stalkerstwem nie wstępując do żadnej z frakcji. Choć działa na własną rękę to bandyci, potwory, siły specjalne oraz nawet sama Zona nie są w stanie go zabić.

Stalkerzy odkrywający Zone na własną ręke. Większość z nich przebywa w grupach, co daje im przewagę, jednakże niektórzy pozostają niezależni i się izolują. Według nich dołączanie do jakichkolwiek frakcji to tylko strata cennego czasu oraz dochodów.

Bandyci

Podszedł do nich w chwili gdy przeszukiwali ciało jego kompana z drużyny. Trzech z nich siedziało nad plecakiem dzieląc się łupem, podczas gdy kolejny z nich opróżniał kieszenie ofiary. Krew napłynęła do twarzy stalkera, a wściekłość zaślepiła budząc w nim nieodparte pragnienie zemsty. Kule to waluta Zony, jednak stalker nie wydał ich tym razem, obdarowując zabójców i złodziei obfitym łupem.

Reprezentanci przestępczej części świata, którzy przyszli do Zony z różnych powodów, żeby zarobić pieniądze ze sprzedaży artefaktów, uciec przed prawem lub kupić albo sprzedać broń. W Zonie znajdzie się sporo tego typu ludzi, od zwykłych bandziorów, aż po zatwardziałych kryminalistów.
Przez większość czasu jednoczą się w bandy, jednakże do tej pory nie złączyli się w jedną organizację. Bandyci stanowią duży problem dla nowych Stalkerów.

Stalkerzy zombi

W pierwszej chwili Sergey sądził, że to zwykli stalkerzy trzymający się w grupie. Jednak w ich zachowaniu rozpoznał coś dziwnego. Instynktownie rzucił się na ziemie trzymając broń przed sobą. Krzyknął do nich ale stalkerzy nie reagowali na żadne próby nawoływania. Wszelkie wątpliwości zostały rozwiane gdy stalkerzy podeszli nieco bliżej – nieskoordynowane ruchy, niewyraźny pomruk, luźne i wlekące się stopy.
Stał naprzeciw Stalkerów Zombie.
Sergey nie chciał podchodzić bliżej bojąc się, że wśród nich rozpozna jednego ze swoich zaginionych w Zonie przyjaciół. Strzelił kilkakrotnie nie dając im najmniejszych szans na odpowiedzenie ogniem…

To Stalkerzy, którzy nabawili się ogromnych dawek promieniowania nad Jantarem albo w innych częściach strefy. Nieuważni stalkerzy szybko stali się szaleni i nieobliczalni poruszajać się w grupach. Jest ich mnóstwo w Zonie, niektóre jednostki potrafią sięgać do obrzeży strefy.
W żaden sposób nie da im się pomóc, proces osobowości usunięty jest nieodwracalnie. Chociaż Stalkerzy Zombi nadal mogą posługiwać się bronią, to są po prostu głupi, strzelają na oślep i bardzo często chybiają. Odgłosy jakie wydają to tylko mruczenie oraz jęczenie, pozbawione są one jakiegokolwiek sensu. Z reguły są bardzo agresywne i stanowią poważne zagrożenie w grupach.

Wojskowi stalkerzy

Cornet szedł czując ciężkie spojrzenie Melehova za swoimi plecami. Nawet jeśli major twierdził, że Cornet był jednym z nich, jednym z Wojskowych Stalkerów to Melehov i tak mu nie ufał.
Może spotkali się wcześniej gdy Cornet był jeszcze wolnym stalkerem w Zonie? Stalker odwrócił się spoglądając na twarz porucznika. Nie, prawdopodobnie nigdy się nie spotkali.

Żołnierze specjalnie przeszkoleni do służby w Zonie lub stalkerzy, którzy dobrowolnie podpisali umowę z wojskiem. Zazwyczaj wyposażeni w różnego rodzaju sprzęt pomocniczy i dobrze uzbrojeni. Najczęściej wykorzystywani do badania przyczyn i skutków katastrofy oraz do tworzenia map Zony. Mogą pracować samodzielnie lub w niewielkich oddziałach składających się z maksymalnie pięciu osób. Wojskowi stalkerzy nie pozwalają się zbliżyć zwykłym stalkerom
i strzelają bez ostrzeżenia.

Powinność

W pobliżu obozu Wolności siedzieli zamaskowani mężczyźni z naszywkami w kształcie tarczy. Nie wykonując najmniejszego ruchu czekali ukryci za linią drzew oraz pobliskimi ruinami . Nawet gdy wróg pojawił się w zasięgu ich wzroku nie drgnęli, spokojnie pozwalając by podszedł bliżej. Gdy cel znalazł się w odpowiedniej odległości Powinnościowcy zwolnili spust broni otwierając nieprzerwany ogień. Żaden członek frakcji Wolność nie uciekł tego dnia.
Wisp żył jako ostatni ukrywając się na drugim piętrze zrujnowanego domu. Bardzo długo stawiał opór nie pozwalając Powinności zbliżyć się do siebie. Shmelev rozkazał użyć granatów.
Wisp jeszcze żył gdy weszli do pomieszczenia. Miał oderwaną prawą rękę i rozszarpany brzuch. Shmelev musiał wydać na niego jeszcze jedną kulę.

Organizacja paramilitarna znana z dyscypliny – jej członkowie postępują według ściśle określonego kodeksu. Członkowie “Powinności” jako jedyni nie sprzedają unikatowych przedmiotów z Zony ludziom z zewnątrz. Podobno wszelkie artefakty znalezione przez grupę zostają przekazane naukowcom. Członkowie “Powinności” za swój podstawowy obowiązek uważają ochronę świata zewnętrznego przed niebezpieczeństwami Zony. Większość przeprowadzanych przez nich akcji dotyczy eksterminacji potworów, stąd też ich wypady często oszczędzają stalkerom poważnych kłopotów. Frakcja ta od dawna prowadzi wojnę z “Wolnością”.

Frakcje - Zew Prypeci3.6544
 • Czarnobyl – 1000 mil w Zonie
  Przedstawiamy relację z wyprawy do Zony, którą odbyli nasi użytkownicy - Seek-n-Explore i Lehoslav. Dziękujemy za ciekawe materiały i życzymy powodzenia w [...]
 • ANTYMIR – Zona zupełnie od nowa
  WKŁAD W ZONĘ Twórczość Andrieja Lewickiego czytelnicy z Polski znają dość słabo a to za sprawą tylko jednej wydanej w naszym [...]
 • Kroniki Zony: Stalkerska Sieć i PDA
  STALKERSKA SIEĆ Stalkerska Sieć — lokalna sieć komputerowa Zony do której podłączone są urządzenia PDA wszystkich stalkerów. Twórcy Stalkerskiej Sieci Po raz [...]
 • Plaargath « 11 maja 2024, 0:25
  Mierda, ale my starzy jesteśmy…
 • KarwaPL « 29 kwietnia 2024, 8:09
  Będzie konkret
 • Czipi « 15 kwietnia 2024, 19:37
  Wszystkich 5 pozostałych forumowiczów da z siebie wszystko! :E
 • Leo05021 « 13 kwietnia 2024, 1:49
  Byłem tu
 • KarwaPL « 12 kwietnia 2024, 13:00
  Gimme S.T.A.L.K.E.R.2!

autor działu:

Michu
Michu
26.06.2009

ocena działu:

VN:R_U [1.8.0_1031]

Rating: 3.6/5 (44 votes cast)