1
sie
Przejdź do komentarzy

Co słychać w świecie modyfikacji #1/11

“Podsumowanie modyfikacji” nie pojawiało się ok. półtora roku. Postanowiliśmy to reaktywować, aczkolwiek nie pisać tego co miesiąc, a powiedzmy co trzy. Po prostu w świecie S.T.A.L.K.E.R.’a nie dzieje się aż tyle, by robić z tego materiał co miesiąc. Tak jak wcześniejsze “Podsumowanie modyfikacji” jest to artykuł dla tych, którzy nie odwiedzają forum zbyt często.
Jak na razie nasza forumowa encyklopedia moddingu nie przyniosła wielu owoców zwłaszcza jeżeli chodzi o SDK, dlatego chciałbym z tego miejsca zachęcić modowania, bo to naprawdę ciekawe zajęcie. Zapraszam do lektury w rozwinięciu newsa.

Cień Czarnobyla

- Na początek coś o modzie, którego premiery wyczekują tłumy, a mianowicie o Lost Alpha. Ruszyła oficjalna strona moda, na której możemy znaleźć sporo ciekawych screenów. Od ostatniego podsumowania pojawiło się też kilka filmów, które znajdziemy na kanale YT dez0wave. Oczywiście nie obejdzie się bez złych wiadomości, w lutym tego roku ktoś wykradł builda moda z serwera, na szczęście nie było publicznego wycieku. Premiera znowu została przesunięta, tym razem na Boże Narodzenie, zaś na forum co raz częściej pojawia się stwierdzenia w stylu “LA nie będzie”. Na temat moda możecie się wypowiadać w tym temacie.

- Szukałeś kiedyś odtwarzacza muzyki do S.T.A.L.K.E.R.’a? Ten będzie w sam raz dla Ciebie. Dzięki uprzejmości Matrixa mod jest całkowicie spolszczony oraz zawiera instrukcję jak dodać własne utwory.

- utak3r skompilował i udostępnił wysypisko z Builda 1935. Mapa zawiera nieprzesadzony spawn i jak sam u3 napisał może zostać użyta w innych modach.

- Jeżeli znudziła Ci się oryginalna fabuła polecam zajrzeć do tego wątku. Mod ukazuje losy Striełoka po tym co wydarzyło się w Zewie Prypeci i nie ingeruje w żaden sposób w rozgrywkę.

- Nieobecny od dłuższego czasu Pathetic_Ripper napisał spolszczenie do nowej wersji Zewu Monolitu.

- Absolute Texture Packs to paczka bardzo ładnych textur autorstwa Cromma Cruaca, cytując opis mod zawiera “poprawione tekstury gruntu i roślinności każdy z obszarów ma nieco inne tekstury trawy, drzew i krzewów”.

- Dymitr Izotop, wciąż pracuje nad Alone in The Zone, we wrześniu ubiegłego roku pokazał nam uniwersalną grozę, a dokładniej to walizkę z wymiennymi częściami do niej, możemy ją podziwiać na tym filmiku. To nie koniec twórczości naszego zielonego trolla – w grudniu, również zeszłego roku, Dymitr pokazał tzw. “rękę burera”, którą możemy zobaczyć tu. Zachęcam do dyskusji i podsuwania nowych pomysłów w temacie na forum.

- Matrix strefa14 mimo moich usilnych próśb i gróźb do tej pory nie chce założyć tematu o swoim modzie, który jako takiej nazwy nie posiada. Po ponad pół rocznym nie robieniu niczego (ze względu na Matrixowy obowiązek gry w Armę) prace nad modem nabierają tempa. Wkrótce możecie się spodziewać filmów z map oraz informacji o dokładnych założeniach moda.

Czyste Niebo

- Był do Cienia Czarnobyla, więc i w Czystym Niebie nie mogło go zabraknąć – mowa o modzie Complete. Mod poprawia grafikę i wprowadza kilka innych zmian jak, np. możliwość spania, czy przenoszenia materiałów wybuchowych.

- Nie można również pominąć The Fraction War, krótko opisując moda opierającego grę na wojnie frakcji. Póki co nie zawiera fabuły, ale smoq – główny autor moda – nie próżnuje i korzysta ze swoim umiejętności, którymi do tej pory nie chce się podzielić.

Zew Prypeci

- 8 lipca światło dzienne ujrzała nowa wersja moda Cromma Cruaca na poprawę grafiki i nowe cykle pogodowe – AtmosFear 3. Naturalnie zrobił też paczkę nowych textur.

- Tym, którym modyfikacja opisana wyżej nie przypadła do gustu polecam Call of Pripyat Complete.

- Po długiej nieobecności na forum powraca trojanuch i udostępnia [M.S.O.] czyli nowe zachowanie NPC i mutantów w zależności od pory dnia, używanie medykamentów przez NPC oraz wiele więcej.

- Kolejny mod zmieniający porę roku na zimę to Winter of Death 2.0. Jest to bardzo ciekawa modyfikacja, dodająca 70 nowych modeli postaci i bardzo “zimny” klimat, jedyna wada to to, że posiadacze kart graficznych nie obsługujących textur o rozdzielczości 2048 nie zagrają.

- Dead City czyli kolejny rosyjski mod, dodaje lokacja znane z poprzednich części gry, 140 nowych zadań, 88 broni, 45 artefaktów, kilka frakcji i wiele więcej.

- Na początku tego roku zapowiedziano prace nad “Return To The Shadows“. Autorzy mają zamiar przywrócić lokacje z poprzednich części i je rozbudować. Oczywiście fabuła też będzie nowa, ale póki co nic o niej nie wiadomo.

- Pewnie duża część miłośników Zewu Prypeci zna ten filmik prezentujący nowy Arsenal Mod. Autor moda wrócił z wojska i wznowił pracę nad modem, na jego kanale YT pojawiły się 3 nowe filmy prezentujące nowe bronie.

Niektóre z tych modyfikacji są dostępne w naszym Downloadzie Stalker.pl.

Co słychać w świecie modyfikacji #1/114.558

informacje o wpisie:

Wheeljack
autor:
Wheeljack

ocena wpisu:

VN:R_U [1.8.0_1031]

Rating: 4.5/5 (8 votes cast)

7 odpowiedzi do Co słychać w świecie modyfikacji #1/11


Junx
01.08.2011, 12:30

A co mi tam będę pierwszy. Bardzo ładnie i przejrzyście powiedziane. Brawa za lekturę i chęci napisania.

Universal
01.08.2011, 15:30

“- 8 lipca światło dzienne ujrzał jego nowy mod na poprawę grafiki i nowe cykle pogodowe – AtmosFear 3. Naturalnie zrobił też paczkę nowych textur.” – “jego” – brakuje wyszczególnienia kogo. Nie każdy zapewne wie, że o Cromma chodzi :)

Wheeljack
01.08.2011, 15:40

Kowek usunął zanim wstawił, już poprawiam.

smoq2
01.08.2011, 23:16

Ja się nie dzielę umiejętnościami? Od kiedy?! :P To, że tutoriali mi się pisać nie chcę to nie moja wina! Lenistwo to choroba! :P

Wheeljack
01.08.2011, 23:31

Wiem, sam mam zaawansowane stadium tej choroby. :P
(To się nazywa syndrom Matrixa)

Matrix Strefa14
02.08.2011, 13:29

I tak mało kto korzysta z tych tutoriali…

Krzysu_Pl
02.08.2011, 20:51

Jak to mało kto? Ja korzystam! :/


Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
 • Czarnobyl – 1000 mil w Zonie
  Przedstawiamy relację z wyprawy do Zony, którą odbyli nasi użytkownicy - Seek-n-Explore i Lehoslav. Dziękujemy za ciekawe materiały i życzymy powodzenia w [...]
 • ANTYMIR – Zona zupełnie od nowa
  WKŁAD W ZONĘ Twórczość Andrieja Lewickiego czytelnicy z Polski znają dość słabo a to za sprawą tylko jednej wydanej w naszym [...]
 • Kroniki Zony: Stalkerska Sieć i PDA
  STALKERSKA SIEĆ Stalkerska Sieć — lokalna sieć komputerowa Zony do której podłączone są urządzenia PDA wszystkich stalkerów. Twórcy Stalkerskiej Sieci Po raz [...]
 • Kinot32 « 26 stycznia 2024, 17:44
  Mogli by nawet przesunąć na 2025, i tak by nie robiło różnicy
 • KarwaPL « 21 stycznia 2024, 7:56
  Ciekawe, ciekawe. Wypróbujemy z synem. Pzdr
 • KarwaPL « 17 stycznia 2024, 20:27
  Spodziewałem się tego, ale i tak jest trochę zawiedziony :-)) p.s. Odpalam Gamma zatem
 • KarwaPL « 22 grudnia 2023, 21:11
  Wzajemnie, Stalkerzy
 • KarwaPL « 17 grudnia 2023, 12:03
  W mordę nie mogę się już doczekać :-) p.s. Z Synem dalej gramy w Zew Prypeci
 • Serwer downloadu
  Chwilowo nasz serwer downloadu nie działa, włączając w to patche i szczegółowe mapy. Proszę nie pisa...
 • Kalendarz 09/2010
  Ot, kolejny miesiąc, kolejny kalendarz... Panowie z GSC mogliby coś ciekawszego dać (wiemy o co chod...