O stronie

Historia

Pierwsza wersja strony, niepublikowana

Pierwsza wersja strony - niepublikowana

Wszystko zaczęło się w kwietniu 2004 roku. Wtedy to z zainteresowania tematyką Czarnobyla oraz szumnie zapowiadanej gry S.T.A.L.K.E.R.: Oblivion Lost powstaje pomysł stworzenia strony internetowej gromadzącej polskie community. Mając jako-takie doświadczenie w tworzeniu stron WWW, stworzyłem jej pierwszą wersję widoczną obok. Tak też za oficjalne otwarcie strony przyjmujemy datę 10 kwietnia 2004 :)

Nieco później powstaje kanał IRC (Internet Relay Chat), na którym codziennie odbywały się dyskusje bardziej lub mniej związane z tematyką gry. Tak też nawiązywaliśmy kontakty z fanami z zagranicy, a nawet samymi twórcami ukraińskiej produkcji.

Zmieniliśmy się listopadzie 2004

Zmieniliśmy się listopadzie 2004

4 maja 2004 nawiązaliśmy współpracę z polsko-słowacką firmą STALKER s.c.o., dzięki której do dziś wchodząc pod adres www.stalker.pl lub www.stalker.com.pl widzicie właśnie naszą stronę :)

W listopadzie 2004 Stalker.pl odmieniło swój wygląd (patrz obrazek obok). Również w listopadzie, a dokładnie 21. wystartowało pierwsze polskie forum, które dziś liczy ponad 50 000 postów oraz 4000 użytkowników.
Po niemal rocznej nieobecności, w 2005 roku powraca odmieniona strona. Uzupełniona o nowe działy, z porcją nowych aktualności.

Po powitaniu nowego, 2007 roku udostępniamy nową wersję strony (która w praktycznie niezmienionej formie działała do sierpnia 2009). Niedługo później dowiadujemy się o premierze gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, zaplanowanej na kwiecień.

Strona 2007 - sierpień 2009

Strona 2007 - sierpień 2009

Przy okazji premiery Czystego Nieba, w sierpniu 2008 zostaliśmy zaproszeni do przedpremierowych testów gry w warszawskiej siedzibie wydawcy, firmy CD Projekt. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie oraz możliwość zrelacjonowania dla Was rozgrywki na Stalker.pl.

Sierpień 2009 – otwieramy zupełnie nową stronę z zachowanymi starymi materiałami. Ogromna funkcjonalność i komfort jednej rejestracji (na stronie i forum), to główne innowacje odmienionego Stalker.pl. Mamy jeszcze mnóstwo pomysłów, których wdrożenie to tylko kwestia czasu :)

Od października 2009 współpracujemy z firmą Cenega Poland, wydawcą Zewu Prypeci. Wszystkie drogi prowadzą do Stalker.pl, również te przez www.CallofPripyat.pl i www.ZewPrypeci.pl.

Koniec listopada – Zew Prypeci zagościł na półkach sklepowych. Na każdym egzemplarzu znajduje się logo Stalker.pl z rekomendacją gry! To wielkie wyróżnienie i potwierdzenie bardzo dobrej współpracy z firmą Cenega Poland.

5 marca 2010 roku – Stalker.pl po raz drugi odwiedza siedzibę CD Projektu, tym razem w całkiem innym składzie. xKoweKx, utak3r oraz copytco mieli przyjemność przetestować ostateczną wersję gry Metro 2033 przed jej oficjalną premierą.

Podziękowania

Dziękuję firmie STALKER s.c.o. za wieloletnią współpracę. Firmie CD Projekt za współpracę przy dwóch częściach gry.

Bez tych ludzi nie zobaczylibyście obecnego Stalker.pl. Wielkie dzięki dla Michała Garusa, Tomasza Pawlickiego, Marcina Kwiatkowskiego, Olega Yavorskiego, xiendza, UkFa, 7olika, Riskera, blesofa, aquaza, budyniastego, LPKorna3324, deskatha, MuChy, Kobe, Sovieta, Kowka, Terminusa, Micha, Vaniola, caleba59, atikabubu, Freezena360, CrisaSPW i pozostałych, których ksywki niestety mi umknęły.

Keep on rollin’

Darowizny na utrzymanie Stalker.pl


Utrzymanie strony i forum kosztuje. Jeśli nie jest Ci obojętne funkcjonowanie Stalker.pl, przekaż nam darowiznę. Więcej informacji w temacie na forum.

Kanały RSS

Dzięki naszym kanałom RSS (Really Simple Syndication) będziesz na bieżąco z aktualnościami, komentarzami oraz postami na forum.

» aktualności
» najnowsze komentarze
» ostatnio dodane posty na forum

O stronie5.756
 • Czarnobyl – 1000 mil w Zonie
  Przedstawiamy relację z wyprawy do Zony, którą odbyli nasi użytkownicy - Seek-n-Explore i Lehoslav. Dziękujemy za ciekawe materiały i życzymy powodzenia w [...]
 • ANTYMIR – Zona zupełnie od nowa
  WKŁAD W ZONĘ Twórczość Andrieja Lewickiego czytelnicy z Polski znają dość słabo a to za sprawą tylko jednej wydanej w naszym [...]
 • Kroniki Zony: Stalkerska Sieć i PDA
  STALKERSKA SIEĆ Stalkerska Sieć — lokalna sieć komputerowa Zony do której podłączone są urządzenia PDA wszystkich stalkerów. Twórcy Stalkerskiej Sieci Po raz [...]
 • Crew « 26 sierpnia 2023, 22:48
  W porównaniu z poprzednimi zajawkami to przedstawia totalną kupę jakościową.
 • Rizun « 25 stycznia 2023, 4:41
  Dawajcie już tego STALKERa 2 bo oszaleje!
 • KarwaPL « 20 stycznia 2023, 21:17
  Będę grał w grę!!!!!
 • KarwaPL « 6 stycznia 2023, 20:16
  Oh yeah ! Już mam na liście w Steam. DO grudnia szybko zleci ;-)
 • Rizun « 30 grudnia 2022, 11:45
  Biorę przedpremierowo, z pewnością. Choćby za to by podziękować twórcom, że dowiozą mimo wszystkich...

autor działu:

klawisz
klawisz
26.08.2009

ocena działu:

VN:R_U [1.8.0_1031]

Rating: 5.0/5 (6 votes cast)