22
sie
Przejdź do komentarzy

Chernobyl Liquidators Simulator

Zostań likwidatorem katastrofy!

Zostań likwidatorem katastrofy!

Studio Live Motion Games, którego jednym z członków jest @trojanuch – modder znany z pracy nad kilkoma modyfikacjami do gier z serii S.T.A.L.K.E.R., jak np. MISERY pracuje nad nową grą w uniwersum Czarnobyla.

Mowa tu o symulatorze likwidatora katastrofy Czarnobylskiej, który będzie starał się wiernie odzwierciedlić warunki oraz pracę jaką musieli wykonać ludzie, którzy usuwali jej skutki – byli to głównie cywile i wojskowi. Próżno szukać tu mutantów oraz fabuły sci-fi, gra będzie oferowała unikalne i jedyne w swoim rodzaju możliwości by wcielić się w jednego z likwidatorów, by ciężką pracą i oddaniem zahamować skutki promieniowania oraz pomagać ludziom i działać na rzecz rządu.

Gracz będzie miał za zadanie wybrać sobie określoną profesję oraz dokonywać różnych wyborów moralnych, często sprzecznych z sumieniem a dotyczących np. wysiedlenia ludzi z terenów skażonych, odstrzał skażonych zwierząt w okolicy itd.

Oczywiście dostępne będą różne narzędzia pomocne w opanowaniu katastrofy zależne od wybranej profesji, przy okazji będzie można zwiedzić okolice Czarnobyla jak i Prypeci, naturalnie nie zabraknie też ówczesnego wpływu ZSRR na całą sytuację oraz pewnej intrygi na tle politycznym.

Sam @trojanuch wypowiedział się na temat pracy nad grą:

Od ok. pół roku prowadzę projekt o nazwie Chernobyl Liquidators Simulator – który jak sama nazwa wskazuje jest dość bliski naszym wspólnym klimatom.
Różnice to oczywiście to, że Zona jest świeżo po katastrofie i jeszcze nie zdążyła zgnić i zarosnąć oraz to, że trzymamy się realiów więc Kontrollerów, którzy przejmowaliby umysły też raczej tu nie zastaniemy.
Natomiast pomijając to – moją ambicją jest aby to co było tak niezwykłe w Stalkerze i przyciągnęło mnie (nas?) do niego na długie lata odtworzyć w tych nowych realiach i technologi (Unity).

Twórcy proszą o Wasze wsparcie i dodanie gry do listy życzeń na platformie Steam, dzięki czemu zainteresowanie grą dodatkowo wzrośnie, data premiery nie została jeszcze ustalona, więcej szczegółów poznamy za jakiś czas.

Naszym zdaniem będzie to idealna propozycja dla graczy, którzy miło wspominają serial Czarnobyl wyprodukowany przez stację HBO w 2019 roku.

Chernobyl Liquidators Simulator5.054

informacje o wpisie:

caleb59
autor:
caleb59

ocena wpisu:

VN:R_U [1.8.0_1031]

Rating: 5.0/5 (4 votes cast)
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
 • Czarnobyl – 1000 mil w Zonie
  Przedstawiamy relację z wyprawy do Zony, którą odbyli nasi użytkownicy - Seek-n-Explore i Lehoslav. Dziękujemy za ciekawe materiały i życzymy powodzenia w [...]
 • ANTYMIR – Zona zupełnie od nowa
  WKŁAD W ZONĘ Twórczość Andrieja Lewickiego czytelnicy z Polski znają dość słabo a to za sprawą tylko jednej wydanej w naszym [...]
 • Kroniki Zony: Stalkerska Sieć i PDA
  STALKERSKA SIEĆ Stalkerska Sieć — lokalna sieć komputerowa Zony do której podłączone są urządzenia PDA wszystkich stalkerów. Twórcy Stalkerskiej Sieci Po raz [...]
 • Plaargath « 11 maja 2024, 0:25
  Mierda, ale my starzy jesteśmy…
 • KarwaPL « 29 kwietnia 2024, 8:09
  Będzie konkret
 • Czipi « 15 kwietnia 2024, 19:37
  Wszystkich 5 pozostałych forumowiczów da z siebie wszystko! :E
 • Leo05021 « 13 kwietnia 2024, 1:49
  Byłem tu
 • KarwaPL « 12 kwietnia 2024, 13:00
  Gimme S.T.A.L.K.E.R.2!