22
paź
Przejdź do komentarzy

S.T.A.L.K.E.R. 2 – nowe informacje

S.T.A.L.K.E.R. 2 - nowe informacje

S.T.A.L.K.E.R. 2 - nowe informacje

Po dość długiej ciszy, w sieci ponownie pojawiło się kilka ciekawych informacji na temat projektu S.T.A.L.K.E.R. 2. Wszystko wskazuje na to, że hype wokół marki S.T.A.L.K.E.R. będzie powoli rozkręcać się.

Poznaliśmy niekompletną listę pracowników studia GSC zaangażowanych w projekt S.T.A.L.K.E.R. 2. Potwierdziła się wcześniejsza informacja, że pomimo tego iż ekipa wcześniej nie pracowała nad żadną odsłoną gier serii S.T.A.L.K.E.R. to ma niemałe doświadczenie w tworzeniu innych gier. Przykładowo: nad fabułą gry S.T.A.L.K.E.R. 2 rzekomo pracuje scenarzysta gry The Sinking City opartej o uniwersum H.P. Lovercrafta. Z kolei jeden z projektantów gry specjalizuje się w tzw. fotogrametrii czyli fotorealistycznym odwzorowaniu kształtów, obiektów i odległości między nimi. Ta sama technologia została zastosowana w grze Chernobylite.
Przy okazji warto też wspomnieć, że level designer poszedł w ślady swoich poprzedników i również odwiedził Strefę Wykluczenia… to dobrze rokuje jeżeli chodzi o realistyczne odzwierciedlenie lokacji w przyszłej grze.

W listopadzie br. do ekipy studia GSC dołączy PR manager, który będzie odpowiedzialny za markę S.T.A.L.K.E.R. Biorąc pod uwagę to czym zazwyczaj zajmują się osoby na tym stanowisku, możemy zakładać, że już niedługo zobaczymy nowe newsy na temat projektu S.T.A.L.K.E.R. 2 i to z oficjalnego źródła.

Pod koniec grudnia br. w Kijowie odbędzie się konferencja Games Gathering a jednym z jej głównych sponsorów będzie studio GSC. Jest to wydarzenie poświęcone twórcom oraz branży gier zatem nie należy spodziewać się jakiejkolwiek oficjalnej informacji na temat projektu S.T.A.L.K.E.R. 2. Niemniej jednak mogą pojawić się jakieś przecieki ponieważ zazwyczaj studia uczestniczą na konferencjach aby zrekrutować nowe osoby na potrzeby określonego projektu.

Na koniec czerwca 2020 roku w Kijowie zaplanowana jest kolejna edycja największego eventu na Ukrainie (możliwe, że i na całym świecie) poświęconego marce S.T.A.L.K.E.R. znanego jako S.T.A.L.K.E.R-Fest. Jeszcze nie wiemy czy jest to wydarzenie organizowane we współpracy ze studiem GSC ale warto trzymać rękę na pulsie.

S.T.A.L.K.E.R. 2 - nowe informacje5.053

informacje o wpisie:

caleb59
autor:
caleb59

ocena wpisu:

VN:R_U [1.8.0_1031]

Rating: 5.0/5 (3 votes cast)

3 odpowiedzi do S.T.A.L.K.E.R. 2 – nowe informacje


ponio11
23.10.2019, 22:16

Oby gry znowu nie robili z 12 lat :) i oby nic nie bylo wycinane jak w pierwowzorze.

slawek243
02.11.2019, 4:27

Mam nadzieję że tego nie zepsują

mayer99
30.11.2019, 23:50

No, Anomaly dość wysoko postawiło poprzeczkę dla GSC…


Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
 • Czarnobyl – 1000 mil w Zonie
  Przedstawiamy relację z wyprawy do Zony, którą odbyli nasi użytkownicy - Seek-n-Explore i Lehoslav. Dziękujemy za ciekawe materiały i życzymy powodzenia w [...]
 • ANTYMIR – Zona zupełnie od nowa
  WKŁAD W ZONĘ Twórczość Andrieja Lewickiego czytelnicy z Polski znają dość słabo a to za sprawą tylko jednej wydanej w naszym [...]
 • Kroniki Zony: Stalkerska Sieć i PDA
  STALKERSKA SIEĆ Stalkerska Sieć — lokalna sieć komputerowa Zony do której podłączone są urządzenia PDA wszystkich stalkerów. Twórcy Stalkerskiej Sieci Po raz [...]
 • Kinot32 « 26 stycznia 2024, 17:44
  Mogli by nawet przesunąć na 2025, i tak by nie robiło różnicy
 • KarwaPL « 21 stycznia 2024, 7:56
  Ciekawe, ciekawe. Wypróbujemy z synem. Pzdr
 • KarwaPL « 17 stycznia 2024, 20:27
  Spodziewałem się tego, ale i tak jest trochę zawiedziony :-)) p.s. Odpalam Gamma zatem
 • KarwaPL « 22 grudnia 2023, 21:11
  Wzajemnie, Stalkerzy
 • KarwaPL « 17 grudnia 2023, 12:03
  W mordę nie mogę się już doczekać :-) p.s. Z Synem dalej gramy w Zew Prypeci
 • S.T.A.L.K.E.R. Build 1834
  Akurat ten build jest dość skromny, bo posiada tylko 3 poziomy (Kordon, Agroprom oraz Magazyny wojsk...