16
wrz
Przejdź do komentarzy

S.T.A.L.K.E.R. Anomaly

S.T.A.L.K.E.R. Anomaly

S.T.A.L.K.E.R. Anomaly

Informujemy, że do otwartej Bety trafiła samodzielna modyfikacja o nazwie Anomaly, bazująca na modyfikacjach Call of Chernobyl, Misery, Last Day.

Modyfikacja istnieje już jakiś czas i była już kilka razy aktualizowana ale dopiero od wersji 1.5.0 naszym zdaniem warto dać jej szansę ze względu na masę zmian i dodatków zarówno do samej gry jak i do poszczególnych mechanik związanych z przetrwaniem w Zonie.

Nowości jakie wprowadza wersja 1.5.0 to między innymi:

☢ 64 bitowy silnik Open X-Ray Monolith
☢ nie wymaga podstawowej wersji gry
☢ początkowy kreator postaci
☢ nowe zadania główne oraz poboczne
☢ nowy system naprawy i ulepszania ekwipunku oraz broni
☢ rozbudowany system kamuflażu
☢ rozszerzone A-Life
☢ nowe systemy rzemieślnicze (crafting)
☢ gotowanie potraw
☢ nowe modele broni i ekwipunku wraz z animacjami
☢ nowy system pogodowy
☢ w pewnym stopniu przebudowane lokacje
☢ dynamiczne anomalie
☢ stalkerzy podróżują po Zonie
☢ dynamiczne komunikaty od stalkerów
☢ system rang i reputacji
☢ opcjonalny tryb Warfare (wojna frakcji)
☢ nowy wygląd i zarządzanie ekwipunkiem oraz bronią
☢ wygodny poradnik z opisami i poradami wbudowany w PDA

Anomaly jest dosyć wymagająca więc nie zalecamy grania na poziomie trudności Hard oraz Survivalist dla początkujących. Modyfikacja jest cały czas rozwijana i wspierana na bieżąco, pojawiają się nowe aktualizacje i poprawki.

Modyfikację pobierzecie tutaj.
S.T.A.L.K.E.R. Anomaly5.053

informacje o wpisie:

caleb59
autor:
caleb59

ocena wpisu:

VN:R_U [1.8.0_1031]

Rating: 5.0/5 (3 votes cast)

12 odpowiedzi do S.T.A.L.K.E.R. Anomaly


mayer99
19.09.2019, 9:26

Ten mod to prawdziwy majstersztyk, moim zdaniem postawiono wysoko poprzeczkę przed Stalker 2…
Ostatnie 4 noce zarwałem całkowicie :o

BeF1990
19.09.2019, 18:35

Nie wiem gdzie się mogę zwrócić z pytaniem, więc pozwolę sobie tutaj. Mianowicie mam problem z mrugającymi elementami otoczenia w Anomaly. Problem uchwyciłem na tym filmiku:
https://youtu.be/N3DOiJ87mHs
Zmiana renderea i ustawień graficznych niewiele wnosi. Przy każdym wariancie wciąż mrugają.

caleb59
19.09.2019, 20:40

Chyba każdy tak ma, u mnie jest to samo, jakiś błąd renderu – powinieneś zgłosić ten problem tutaj: https://bitbucket.org/anomalymod/anomaly-bugs/issues

BeF1990
19.09.2019, 21:18

Dzięki za info. Problem zgłoszony. Dużo jest takich baboli w samej grze? Bardzo to uciążliwe jest? Bo nie wiem czy się zabierać już, czy dać Anomaly jeszcze trochę czasu…

caleb59
19.09.2019, 21:23

To jest wersja Beta, a po drugie to jest Stalker ciągle na silniku X-Ray, co prawda przerobionym ale nadal cierpi i będzie cierpiał na pewne głupie bugi i glitche, które istnieją od czasu powstania gry. Moim zdaniem nie ma co liczyć na super stabilną i pozbawioną błędów rozgrywkę nawet po wyjściu modyfikacji z wersji Beta. To samo dotyczy innych modów, nawet Lost Alpha DC. Trzeba zmrużyć oczy, robić częste zapisy stanu gry i po prostu grać dalej.

BeF1990
19.09.2019, 21:30

W tym roku odświeżaniem sobie Zew Prypeci z kilkoma modami graficznymi i nie miałem żadnych problemów przez całą grę. Dlatego gdy teraz uruchomiłem mod i już na wstępie przywitał mnie babolem to mnie zaniepokoiło. Ale dam mu chyba szansę… Zona mnie wzywa. ;)

caleb59
19.09.2019, 22:04

Ale nie ma co porównywać Zewu Prypeci z modem graficznym do tak skomplikowanych i rozbudowanych o nowe mechaniki i zadania modów jak np. Anomaly czy Lost Alpha. Oczywiście, że występowanie błędów nie jest regułą ale po prostu trzeba się z tym liczyć i mieć to na uwadze i wierz mi – nawet goły Zew Prypeci potrafił się wielu osobom wysypać z błędem.

mayer99
20.09.2019, 15:23

U mnie tego typu glitche nie występują, gram na max ustawieniach. Mam za sobą koło 20h z Anomaly i nie miałem żadnego CTD…

caleb59
20.09.2019, 17:21

Jak możesz grać na max ustawieniach skoro wszystkie suwaki na max w tym modzie to 5fps. Masz na myśli DX 9/10 czy DX 11?

mayer99
21.09.2019, 9:09

DX 11

Heron
15.10.2019, 0:00

Który stalker jest wymagany do odpalenia tego moda zew prypeci,cień czarnobyla ?

BeF1990
15.10.2019, 6:06

Nie potrzebujesz żadnego STALKERA bo mod jest niezależny.

PS. Problem o którym pisałem wcześniej w komentarzach został już naprawiony w najnowszym fixie. Tak więc nic tylko grać i cieszyć się Zoną na nowo.


Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
  • Czarnobyl – 1000 mil w Zonie
    Przedstawiamy relację z wyprawy do Zony, którą odbyli nasi użytkownicy - Seek-n-Explore i Lehoslav. Dziękujemy za ciekawe materiały i życzymy powodzenia w [...]
  • ANTYMIR – Zona zupełnie od nowa
    WKŁAD W ZONĘ Twórczość Andrieja Lewickiego czytelnicy z Polski znają dość słabo a to za sprawą tylko jednej wydanej w naszym [...]
  • Kroniki Zony: Stalkerska Sieć i PDA
    STALKERSKA SIEĆ Stalkerska Sieć — lokalna sieć komputerowa Zony do której podłączone są urządzenia PDA wszystkich stalkerów. Twórcy Stalkerskiej Sieci Po raz [...]
  • BeF1990 « 15 października 2019, 6:06
    Nie potrzebujesz żadnego STALKERA bo mod jest niezależny. PS. Problem o którym pisałem wcześniej w...
  • Heron « 15 października 2019, 0:00
    Który stalker jest wymagany do odpalenia tego moda zew prypeci,cień czarnobyla ?
  • mayer99 « 21 września 2019, 9:09
    DX 11
  • caleb59 « 20 września 2019, 17:21
    Jak możesz grać na max ustawieniach skoro wszystkie suwaki na max w tym modzie to 5fps. Masz na myśli DX...
  • mayer99 « 20 września 2019, 15:23
    U mnie tego typu glitche nie występują, gram na max ustawieniach. Mam za sobą koło 20h z Anomaly i nie...
Zgarnij darmowe kryptowaluty!