11
gru
Przejdź do komentarzy

Q&A Listopad 2007

GSC wybrało 5 pytań fanów na które raczyło odpowiedzieć:

 1. Czy zostanie wypuszczony SDK (Software Development Kit) dla single player-a?
 2. Planowaliśmy wydanie SDK dla trybu pojedynczego gracza, jednak cały zespól zajął się Clear Sky-iem i nie jesteśmy w stanie przeznaczyć czasu dla SDK.
  Nie możemy publikować narzędzi w takim stanie w jakim się obecnie znajdują gdyż było by to zbyt skomplikowane dla użytkowników. Więc odpowiedź brzmi na pewno nie, być może póżniej.

 3. Czy powstanie S.T.A.L.K.E.R. Online?
 4. Nie bardzo rozumiemy co masz na myśli pisząc “online”. jeżeli chodzi o tryb cooperative, to nie. Gdy tworzyliśmy pierwszą część gry wiedzieliśmy, że będzie to niemożliwe, ponieważ symulacja życia (narzędzie do symulowania reakcji NPC-y) byłaby różna na różnych komputerach. Synchronizacja jest niemożliwa. A jeśli chodziło o MMOG to zastanawiamy się nad tym.

 5. Czy Clear sky będzie działał pod DX8 czy tylko DX9 i DX10?
 6. CS będzie działać pod DX-8, pozwoli to graczom posiadającym słabszy sprzęt zagłębić się w świat S.T.A.L.K.E.R.-a. Gra będzie elastyczna jeśli chodzi o ustawienia dla różnych komputerów.

 7. CS będzie pracować na usprawnionym silniku 1.5. Czy możemy się spodziewać optymalizacji i usprawnienia wydajności czy tylko paru dodatków? Czy nowy silnik będzie dodany do oryginalnej gry (czyt. shadow of chernobyl) , oraz czy planowane są nowe edycje?
 8. Silnik X-Ray przeszedł gruntowne zmiany. Nie tylko dodano parę nowości i zwiększono poziom detali, lecz również został w pewnym stopniu zoptymalizowany.Opracowywanie DX-10 prężnie się rozwija co da graczom o lepszych kartach graficznych lepszą jakość.

  Co do przenoszenia silnika do pierwszej części to nie zostanie to zrobione. “Shadow of Chernobyl” jest grą ukończoną, której przyszłość wiąże się tylko ze znajdowaniem i eliminowaniem powstałych w produkcji błędów (zarówno SP jak i MP) poprzez wydawanie łatek.

  Co do wymagań systemowych, to nowe elementy graficzne jak “volumetric light” są dosyć wymagające i potrzeba do nich mocniejszych kart graficznych.
  Oczywiście jak mówiliśmy grę będzie można skonfigurować pod słabszy sprzęt.

 9. Czy postaci takie jak: Voronin, Lukash, Sarkharov pojawią się w CS-ie?
 10. Niestety odkrywanie treści fabuły tak wcześnie nikomu nie przyniesie korzyści, więc ograniczymy się do krótkiej odpowiedzi: “Gracz spotka znane mu postaci”.

Oryginalny tekst w języku angielskim na forum GSC:
» GSC FORUM
Tekst znaleziony przez Stalkera o ksywie Stierlitz

informacje o wpisie:

Microtus
autor:
Microtus

ocena wpisu:

VN:R_U [1.8.0_1031]

Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
 • Czarnobyl – 1000 mil w Zonie
  Przedstawiamy relację z wyprawy do Zony, którą odbyli nasi użytkownicy - Seek-n-Explore i Lehoslav. Dziękujemy za ciekawe materiały i życzymy powodzenia w [...]
 • ANTYMIR – Zona zupełnie od nowa
  WKŁAD W ZONĘ Twórczość Andrieja Lewickiego czytelnicy z Polski znają dość słabo a to za sprawą tylko jednej wydanej w naszym [...]
 • Kroniki Zony: Stalkerska Sieć i PDA
  STALKERSKA SIEĆ Stalkerska Sieć — lokalna sieć komputerowa Zony do której podłączone są urządzenia PDA wszystkich stalkerów. Twórcy Stalkerskiej Sieci Po raz [...]
 • caleb59 « 26 marca 2021, 19:03
  Dzięki, zaktualizowane.
 • mbwrobel « 26 marca 2021, 16:51
  Pierwszy raz widzę niepubliczne Developer Diary. Tu jest film publiczny: https://www.youtu...
 • xKoweKx « 10 marca 2021, 22:21
  Zero nowych informacji! :u3:
 • spamich « 4 stycznia 2021, 14:09
  Może być! Dobry teaser. P.s. Czemu nie działa przycisk Kontakt? :) Jak mogę się skontaktować z właścicielami...
 • Junx « 30 grudnia 2020, 22:56
  Mieli coś dać przed końcem roku to dali xD