29
sty
Przejdź do komentarzy

Rozmowa z Marcinem Marzęckim (CDP)

• Witam. Na początek proszę aby się Pan przedstawił czytelnikom.
Czym zajmuje się Pan w CDProjekcie? Jakie jest zadanie Marcina Marzęckiego przy wydaniu S.T.A.L.K.E.R.a?

Jestem dyrektorem marketingu w CD Projekt. Moim głównym zadaniem jest tworzenie, realizacja oraz koordynacja planów promocji gier CDP.

• Znamy już datę premiery europejskiej i światowej. Oczywiste
pytanie co z Polską, czy możemy się spodziewać premiery razem z krajami anglojęzycznymi, czy będziemy musieli poczekać na lokalizację? Jeśli tak, to jak długo może ona trwać?

Lokalizacja STALKERA już się rozpoczęła, ponieważ chcemy aby polska premiera odbyła się w tym samym dniu co zachodnia. Niestety, trzeba pamiętać, że w tym procesie nie wszystko zależy od CD Projekt. W trakcie samej lokalizacji firma THQ i producent są zaangażowani w powstanie polskiej wersji. Ponadto zlokalizowana gra musi przejść procesy akceptacji w THQ. Jeśli wszystko pójdzie gładko na tych etapach, premiera odbędzie się równolegle. Nie przewiduję jakiś większych problemów, myślę że można założyć że gracze nie będą czekali dłużej na polską wersję.

• Czy prócz zwykłej edycji, zostanie wydana również edycja kolekcjonerska? Jeśli tak, to z czego będzie się składała?

Tak mamy w planach edycję kolekcjonerską. Nie mamy jeszcze potwierdzonej ostatecznej listy dodatków jak i samego opakowania, dlatego też wolę ich nie ujawniać. Na pewno jednak znajdą się tam elementy z zachodniej EK, w polskiej dodatkowo chcemy umieścić coś w lokalnym klimacie. Zamierzamy zrealizować kilka autorskich, odjechanych pomysłów jakie przyszły nam do głowy :)

• Jaki jest plan polskiej kampanii reklamowej gry? Gdzie możemy się spodziewać reklam? Czy planowany jest publiczny pokaz gry?

Zaplanowaliśmy bardzo intensywną promocję, ciężko opowiedzieć o niej w kilku zdaniach. Generalnie każdy kto choć trochę interesuje się grami na pewno wpadnie na STALKER-a bo gra będzie promowana w prasie, Internecie, radio i TV. Nie planujemy publicznego pokazu gry, będzie prawdopodobnie jedynie pokaz zamknięty.

• Wiele serwisów o grach tłumaczy podtytuł gry. Czy rzeczywiście
powinniśmy mówić S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, czy CDProjekt pozostawi nazwę S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl?

Zdecydowaliśmy się na spolszczenie podtytułu, tak więc w Polsce gra będzie się nazywała S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

• Wciąż jeszcze nie wiemy jak będzie wyglądało tłumaczenie gry. Czy będą to polskie napisy, polskie dialogi, czy może S.T.A.L.K.E.R. pozostanie w niezmienionej formie? Pytanie również dotyczy tego, czy po premierze zostanie wydane spolszczenie, do pobrania z Internetu.

Postanowiliśmy spolszczyć jedynie napisy. Zdecydowaliśmy się jednak na dosyć ciekawy zabieg odnośnie ścieżki dźwiękowej. Otóż chcemy ją pozostawić w oryginale czyli w języku… rosyjskim! Może ten krok wyda się niektórym kontrowersyjny, jednak po obejrzeniu gry stwierdziliśmy, że język rosyjski dodaje jej niesamowitego klimatu i uroku. Dodam że w chwili obecnej jest to pomysł, który konsultujemy z THQ. Wszystko wskazuje jednak na to, że wypali.
Co do spolszczenia ściągniętego z Internetu to oczywiście nie zrobimy tego, ponieważ zarówno nasi partnerzy zachodni jak i my uznajemy to za ułatwianie życia wszystkim posiadaczom nielegalnych kopii.

• Z innej beczki: czy pamięta Pan może co robił 26 kwietnia 1986 roku?

Pamiętam trochę jak przez mgłę, że była to bardzo ciepła końcówka kwietnia i że moja mama kilka dni po tej dacie zaciągnęła mnie do szpitala w celu wypicia czegoś. Strasznie mnie to wkurzało, bo w taki fajny dzień lepiej było z kumplami biegać za piłką tudzież strzelać procówą do ptactwa ;). Oczywiście czekałem tam w kolejce na swoją dawkę słynnego płynu Lugola. Poza tym, wydarzenia w Czarnobylu, nie dotknęły mnie w ogóle, i całe szczęście, że tak się stało.

• Dziękuję bardzo za poświęcenie nam chwili.

Ja również dziękuję.

informacje o wpisie:

klawisz
autor:
klawisz

ocena wpisu:

VN:R_U [1.8.0_1031]

Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
 • Czarnobyl – 1000 mil w Zonie
  Przedstawiamy relację z wyprawy do Zony, którą odbyli nasi użytkownicy - Seek-n-Explore i Lehoslav. Dziękujemy za ciekawe materiały i życzymy powodzenia w [...]
 • ANTYMIR – Zona zupełnie od nowa
  WKŁAD W ZONĘ Twórczość Andrieja Lewickiego czytelnicy z Polski znają dość słabo a to za sprawą tylko jednej wydanej w naszym [...]
 • Kroniki Zony: Stalkerska Sieć i PDA
  STALKERSKA SIEĆ Stalkerska Sieć — lokalna sieć komputerowa Zony do której podłączone są urządzenia PDA wszystkich stalkerów. Twórcy Stalkerskiej Sieci Po raz [...]
 • Plaargath « 11 maja 2024, 0:25
  Mierda, ale my starzy jesteśmy…
 • KarwaPL « 29 kwietnia 2024, 8:09
  Będzie konkret
 • Czipi « 15 kwietnia 2024, 19:37
  Wszystkich 5 pozostałych forumowiczów da z siebie wszystko! :E
 • Leo05021 « 13 kwietnia 2024, 1:49
  Byłem tu
 • KarwaPL « 12 kwietnia 2024, 13:00
  Gimme S.T.A.L.K.E.R.2!
 • S.T.A.L.K.E.R. Build 2205
  W okolicach 17 listopada wyciekła kolejna alpha, tym razem oznaczona numerkiem 2205. Jest to wersja ...