4
lut
Przejdź do komentarzy

Artworki anomalii do gry S.T.A.L.K.E.R. 2

rysunki anomalii tworzone na potrzeby gry S.T.A.L.K.E.R. 2

W rozwinięciu newsa rysunki kilku anomalii wraz z opisem, które tworzono na potrzeby niedoszłej gry S.T.A.L.K.E.R. 2. Ich autorem jest Ilja Tołmaczew, pracował przy tym projekcie w charakterze dyrektora artystycznego do października 2010 roku.

Anomalia Lustrzana

Pomimo intrygującego wyglądu Anomalii Lustrzanej, zasady jej działania niestety nie są znane, wiadomo jedynie, że tworzy przestrzenne fenomeny. Anomalię wymyślił sam Ilja lecz nigdy nie doszło nawet do opracowania zasad jej działania.

Anomalia Lustrzana

Kamienna Skóra i Kamienny Kokon (Posąg)

Na poniższym obrazku widnieje Kamienny Las z rozpościerającym się widokiem na czwarty blok energetyczny Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej. Ten artwork Ilja rysował już pod konkretne wymagania projektantów gry. Poniżej opisy pochodzące z dokumentów projektowych do gry S.T.A.L.K.E.R. 2.

anomalia Kamienny Las

Kamienny Las – jest to zjawisko anomalne składające się ze skamielin z kruchego kamienia. Przypomina pole małych ciemno-szarych kryształów które tworzą się na różnych powierzchniach i wokół ciał stalkerów. Anomalia jest szczególna niebezpieczna w kamienistym otoczeniu, ponieważ ciężej jest ją dostrzec na tle kamieni.

Kamienna Skóra – anomalia aktywuje się gdy w obszar jej działania trafiają różnorodne przedmioty. Wtedy anomalia zaczyna przerabiać dowolny materiał w kamień, zaczynając od powierzchni i powoli posuwając się ku środkowi obiektu. Z początku przedmiot zaczyna pokrywać krucha warstwa kamiennej narośli, która zatrzymuje ruch stalkerów, nie pozwalając im wydostać się z anomalii. Gdy stalker przestanie poruszać się, proces posuwa się dalej przeobrażając ofiarę w kamienny posąg.

Kamienny Kokon (Posąg) – żywy organizm, zazwyczaj stalker, dostaje się w anomalię i zanim zdoła wydostać się spod jej wpływu, jego siły wyczerpują się. Najstraszniejsze dla stalkera jest pełna świadomość tego, że będąc w Kamiennym Kokonie powoli kamienieje i zapewne nikt nie zdoła dotrzeć mu z pomocą na czas.

Artefakty są widoczne gołym okiem a detektory reagują na anomalię normalnie.

Wędrujący Kamień i Kamień Księżycowy (Obelisk)

Zjawisko anomalne, wygląda jak nieprawidłowej formy spierzchnięty spiczasty czarny kamienny ostrosłup.
Kamień jest źródłem najpotężniejszego promieniowania psionicznego, w kilka razy przekraczającego moc w dużych strefach oddziaływania psionicznego. Zazwyczaj garstka takich kamieni znajduje się w jakimś anomalnym miejscu. Gdy stalker wkroczy w taki obszar, kamienie zaczynają poruszać się w jego kierunku powoli “krocząc” (przemieszczając się na określoną odległość, a następnie zatrzymując się na pewien czas). Poruszają się nie tak po prostu do przodu, a jak jak gdyby próbując otoczyć ofiarę. Wydzielane przez kamień promieniowanie psioniczne jest na tyle potężne, że nawet dobrze wyposażonemu stalkerowi może wypalić świadomość dosłownie w mgnieniu oka.

Amfiteatr, Sad Rzeźb lub Kamienny Sad

Jest to miejsce w którym znajduje się anomalia Kamienna Skóra. Polana pośrodku skamieniałego lasu, na której znajdują się podobne do posągów skamieliny, są to skamieniali wskutek działania anomalii stalkerzy i mutanty. Ziemia wokół opada ku środkowi anomalii tworząc swoisty amfiteatr z bardzo niskimi ale za to szerokimi stopniami. W środkowej części zagłębienia znajduje się artefakt.

Szachownica


drzewa olchi suche i zielone

Na zasnutym mgiełką obszarze w lesie (możliwe, że kamiennym) rozmieszczono tuzin Wędrujących Kamieni, które polują na stalkerów. To szkic narzędzia do tworzenia flory (drzew) świata gry S.T.A.L.K.E.R. 2. Ilja opracowywał obiekty niezbędne aby stworzyć na całej mapie przekonujący czarnobylski las. Miał być rozmieszczony na całej mapie a nie odrębnych obszarach.

Artworki anomalii do gry S.T.A.L.K.E.R. 24.458

informacje o wpisie:

Glaeken
autor:
Glaeken

ocena wpisu:

VN:R_U [1.8.0_1031]

Rating: 4.4/5 (8 votes cast)

8 odpowiedzi do Artworki anomalii do gry S.T.A.L.K.E.R. 2


Czipi
04.02.2016, 22:39

Trochę biednie. Z tego wszystkiego najbardziej zaciekawiła mnie anomalia lustrzana. Reszta jakoś bez szczególnego rozmachu.

Koniak
04.02.2016, 22:47

Z każdym newsem coraz bardziej płaczę

Grzesiu10
05.02.2016, 1:11

Szczerze mówiąc to ja do dzisiaj czekam przede wszystkim na kolejną część “Od zera do stalkera”.

Hedge
07.02.2016, 10:27

Ta cała anomalia lustrzana to bardzo ciekawy pomysł .-.

Takerbdn99
07.02.2016, 17:43

Anomalie wyglądają na pewno świeżo i nowatorsko w stosunku do poprzednich 3 części gry, a także znacznej większości modów. Fakt ten sprawia, iż jeszcze bardziej S.T.A.L.K.E.R. 2 siedzi z tyłu mojej głowy… ach gdyby pojawił się taki nowy, zupełnie oryginalny względem fabuły S.T.A.L.K.E.R. , z nowymi lokacjami, postaciami, pomysłami…. i mniejszymi wymaganiami sprzętowymi niż Dziki Gon- byłoby wspaniale.

Subskrybent
11.02.2016, 16:02

Jakieś nudne Call of duty lub BF wychodzi co rok a my na stalkera czekamy już 6 lat :(

niebo505
31.03.2016, 1:18

Kiedyś może jakiś deweloper zainteresuje się taką produkcją jak S.T.A.L.K.E.R, i poprowadzi dalej idee stworzenie S.T.A.L.K.E.R 2, gorącą czekam na taki moment a na dzień dzisiejszy trzeba się zadowalać tym co mamy i u dogadzać sobie rozgrywkę niezłymi modami :)

Akacz 74 -_-
16.04.2016, 10:26

Ta lustrzana musi być ciekawa


Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
 • Czarnobyl – 1000 mil w Zonie
  Przedstawiamy relację z wyprawy do Zony, którą odbyli nasi użytkownicy - Seek-n-Explore i Lehoslav. Dziękujemy za ciekawe materiały i życzymy powodzenia w [...]
 • ANTYMIR – Zona zupełnie od nowa
  WKŁAD W ZONĘ Twórczość Andrieja Lewickiego czytelnicy z Polski znają dość słabo a to za sprawą tylko jednej wydanej w naszym [...]
 • Kroniki Zony: Stalkerska Sieć i PDA
  STALKERSKA SIEĆ Stalkerska Sieć — lokalna sieć komputerowa Zony do której podłączone są urządzenia PDA wszystkich stalkerów. Twórcy Stalkerskiej Sieci Po raz [...]
 • Plaargath « 11 maja 2024, 0:25
  Mierda, ale my starzy jesteśmy…
 • KarwaPL « 29 kwietnia 2024, 8:09
  Będzie konkret
 • Czipi « 15 kwietnia 2024, 19:37
  Wszystkich 5 pozostałych forumowiczów da z siebie wszystko! :E
 • Leo05021 « 13 kwietnia 2024, 1:49
  Byłem tu
 • KarwaPL « 12 kwietnia 2024, 13:00
  Gimme S.T.A.L.K.E.R.2!
 • SDK 0.7 dla Zewu Prypeci
  Stalker Team przygotowało mały prezent dla wszystkich moderów i fanów gry, który jest niczym więcej ...