17
mar
Przejdź do komentarzy

“Zapytaj i wygraj” – wyniki i wywiad

Wiktor Noczkin

Otrzymaliśmy już wszystkie odpowiedzi na zadane w konkursie pytania więc najwyższa pora ogłosić zwycięzców. Najlepsze, zdaniem Wiktora Noczkina, pytania wraz z odpowiedziami znajdziecie w rozwinięciu newsa poniżej – gratulujemy zwycięzcom. Natomiast pozostałe pytania i odpowiedzi, zgodnie z zapowiedzią, znalazły się w wywiadzie z którym zapoznać się możecie pod tym linkiem lub w dziale Artykuły.


pietia15: Czy wolałby Pan przeżyć apokalipsę i zmagać się z przeciwnościami świata po katastrofie, czy wolałby Pan zginąć?

Dla człowieka naturalne jest dążenie do przetrwania. :)
Nie wydaje mi się, abym mógł zbyt długo utrzymywać się przy życiu w ekstremalnych warunkach, ale walczyłbym do ostatniego tchu.

Pilot: Co w uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a jest takie fascynujące, interesujące czy niezwykłe, że zdecydował się Pan stworzyć opowieść akurat w nim?

Stworzona w grze Zona nie jest wcale taka zwyczajna jakby się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Z jednej strony, to strefa wywłaszczenia znajdująca się wokół CzAES. Z drugiej jednak strony, wiele realiów znanych z Zony jest zaczerpniętych z książki braci Strugacki Piknik na skraju drogi. Jeżeli ktoś nie czytał to bardzo polecam tę książkę. [...]. Oprócz tego gra ucieleśnia bardzo starą tradycję. W średniowieczu rycerze udawali się do zaczarowanego lasu, aby dokonać jakiegoś wyczynu, poznać siebie, pomyślnie przejść próbę. Las w epoce średniowiecza to miejsce szczególne, gdzie mają miejsca różne cuda, spotkać można potworów, gdzie wśród niebezpieczeństw i pokus poznaje się prawdziwe oblicze człowieka. Tak więc Zona to właśnie ten zaczarowany las, gdzie bohaterowie zagłębiają się w świat po to, aby zetknąć się z czarami, spróbować swoich sił, poznać siebie. Jest mi to bliskie.

Domianos: Gdzie Pan spotkał się z najlepszym odbiorem książki i dlaczego w Polsce?

Moje książki wychodziły w Rosji, mieszkam w Niemczech i dotychczas nikt, oprócz polskiej Fabryki Słów, nie wpadł na pomysł aby zaprosić mnie na premierę. :)
Oczywiście, i w Rosji moje książki cieszą się powodzeniem, ale wiedzieć o tym jedynie dzięki odzewom w Internecie to jedno, a zobaczyć się z czytelnikami, porozmawiać, wymienić się spojrzeniami to zupełnie co innego. Trzy dni w Warszawie i spotkanie z czytelnikami – to było prawdziwe święto.
Nie wiem dlaczego tak jest. Dla rosyjskich czytelników autor nie jest zbyt ciekawy. A Polska mnie zadziwiła tym, że czytelnicy interesują się autorem. Dowodem na to jest choćby ten wywiad – to przyjemne.
Oczywiście powinienem podziękować mojemu tłumaczowi, Michałowi Gołkowskiemu. Po pierwsze za przekład Ślepej Plamy – to jego zasługa. A po drugie – był doskonałym przewodnikiem.

Osoby o nickach pietia15, Pilot i Domianos proszone są o przesłanie danych teleadresowych poprzez prywatną wiadomość, by można było wysłać nagrody.

"Zapytaj i wygraj" - wyniki i wywiad5.054

informacje o wpisie:

Glaeken
autor:
Glaeken

ocena wpisu:

VN:R_U [1.8.0_1031]

Rating: 5.0/5 (4 votes cast)

4 odpowiedzi do “Zapytaj i wygraj” – wyniki i wywiad


Alchemik
17.03.2014, 0:17

Huhu Alchemik przegrał, wan die… ;_;

Trikster
17.03.2014, 11:07

Chyba chodzi o strefę wykluczenia, nie wywłaszczenia.

Glaeken
19.03.2014, 14:09

Książki czekają. Na razie zgłosił się tylko jeden zwycięzca.

Kudkudak
19.03.2014, 16:57

Ja bym wygrał ale moje pytanie gdzieś zniknęło


Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
 • Czarnobyl – 1000 mil w Zonie
  Przedstawiamy relację z wyprawy do Zony, którą odbyli nasi użytkownicy - Seek-n-Explore i Lehoslav. Dziękujemy za ciekawe materiały i życzymy powodzenia w [...]
 • ANTYMIR – Zona zupełnie od nowa
  WKŁAD W ZONĘ Twórczość Andrieja Lewickiego czytelnicy z Polski znają dość słabo a to za sprawą tylko jednej wydanej w naszym [...]
 • Kroniki Zony: Stalkerska Sieć i PDA
  STALKERSKA SIEĆ Stalkerska Sieć — lokalna sieć komputerowa Zony do której podłączone są urządzenia PDA wszystkich stalkerów. Twórcy Stalkerskiej Sieci Po raz [...]
 • Plaargath « 11 maja 2024, 0:25
  Mierda, ale my starzy jesteśmy…
 • KarwaPL « 29 kwietnia 2024, 8:09
  Będzie konkret
 • Czipi « 15 kwietnia 2024, 19:37
  Wszystkich 5 pozostałych forumowiczów da z siebie wszystko! :E
 • Leo05021 « 13 kwietnia 2024, 1:49
  Byłem tu
 • KarwaPL « 12 kwietnia 2024, 13:00
  Gimme S.T.A.L.K.E.R.2!
 • Patch 1.6.02 PL
  Długo czekać nie musieliśmy, by Cenega udostępniła nam drugiego patcha do polskiej wersji Zewu Prype...