24
lis
Przejdź do komentarzy

Krótki wywiad z Olegiem Jaworskim

przedstawiciel GSC-fan.com i Oleg Jaworski


• Tryb multiplayer gry S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci, został jedną z dyscyplin e-sportu – Electronic Sports League. Siergiej Grigorowicz poinformował na przeprowadzonej latem 2011 konferencji online, że obecność wieloosobowej części gry w S.T.A.L.K.E.R. 2 stoi pod znakiem zapytania i ma zostać poświęcony jej osobny projekt. Czy właśnie ten projekt miałby zastąpić obecnie wykorzystywany w turniejach e-sportowych S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci?

Sytuacja wygląda następująco: ogólnie rozumiemy, że rola trybu multiplayer we współczesnych grach jest dość duża, i że to znacznie przedłuża „życie” gry. Internet prężnie się rozwija, ludzie przyzwyczaili się do spędzania czasu w sieci i grania w niej. Gdy wielokrotnie przechodzimy tryb rozgrywki jednoosobowej (single player), pragniemy nadal możliwie jak najdłużej grać w daną grę i tryb multiplayer nam to umożliwia, to pozwala na znacznie dłuższe spędzanie czasu przy grze. Z tego powodu dość poważnie podchodzimy do trybu multiplayer. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to musi być bardzo dobrze zrobiona rozgrywka, na godnym uwagi poziomie. Dlatego trzeba dołożyć wszelkich starań, aby tryb multiplayer nie ustępował trybowi rozgrywki jednoosobowej pod żadnym względem, zarówno intensywności rozgrywki, jak i jakości. To było powodem, dla którego powstał pomysł potencjalnego oddzielenia rozgrywki nastawionej głównie na tryb multiplayer. Chcę powiedzieć, że na daną chwilę nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja i całkiem możliwe, że S.T.A.L.K.E.R. 2 będzie zawierać oba tryby rozgrywki – single i multiplayer. Na razie to wszystko jest ciągle omawiane.

• W spisie nagród dla zwycięzców, ogłoszonym na łamach serwisu naszego konkursu na demotywatory, znajdują się także certyfikaty na otrzymanie po premierze gry S.T.A.L.K.E.R. 2. Nagrody te są niewątpliwie bardzo przyjemne i wartościowe, czy to oznacza, że finaliści otrzymają swoje egzemplarze gry w 2012 roku, zgodnie z datą premiery, którą ogłosiło studio GSC Game World?

Pytanie z podtekstem :) Data wydania gry została ogłoszona, ale w rzeczy samej – dokładnej daty na razie nie znamy. Oczywiście stawiamy sobie za cel wyprodukowanie gry maksymalnie dobrej jakościowo i ciekawej. Pracujemy nad tym. Kiedy dokładnie wyjdzie gra – na razie nie wiem. Jednak certyfikaty na grę rzecz jasna wręczymy.

• Fani gry z niecierpliwością oczekują zrzutów z ekranu z nowej gry. Kiedy w końcu się one pojawią?

When it’s done. Wszystko będzie jasne, jak tylko będziemy gotowi do wystartowania z kampanią PR i pokazem pierwszych materiałów z gry, zrobimy to bez wątpienia. W tym momencie po prostu przygotowujemy się. Pragniemy zrobić wszystko tak, jak należy.

• Całkiem niedawno na łamach sklepu internetowego Stalker-Shop pojawiła się figurka Striełoka z oficjalnej kolekcji serii S.T.A.L.K.E.R.. Jakich figurek z plastiku przedstawiających bohaterów gry należy jeszcze się spodziewać?

To na razie jest tajemnicą. W zasadzie przygotowujemy całą kolekcję figurek, a Striełok jest pierwszy i jest także wzorem testowym. W oparciu o komentarze i opinie ludzi na temat figurki chcemy wyrobić niejaką strategię produkowania tych pamiątek.

• Czy figurki będą jedynie z plastiku?

Nie, możliwe, że będą także i z metalu. Warianty współczesnej produkcji są bardzo szerokie i w tej chwili je rozważamy.

• Co naprowadziło was na pomysł stworzenia figurek postaci z serii S.T.A.L.K.E.R.?

Prawdę mówiąc, od dawna pragnęliśmy to zrobić, ale było ciągle odkładane. Wydaje mi się, że to bardzo dobry prezent dla fana gry i dla kolekcjonera. Bardzo mi się to podoba, bo przyjemnie jest spędzać czas grając w grę, mogąc jednocześnie spoglądać na figurkę ulubionej z niej postaci, stojącą obok na stole.

• Co obecnie dzieje się z pełnometrażowym filmem S.T.A.L.K.E.R.? Czy istnieje już w pełni gotowy i potwierdzony scenariusz? Na jakim etapie znajduje się produkcja filmu?

Zebraliśmy twórczy zespół. Trwają prace nad zakończeniem scenariusza, który jest ważną częścią filmu. Gdy powstanie spełniający wszystkie wymogi scenariusz, pozostałe sprawy to kwestie techniczne, a te bardzo szybko posuwają się naprzód.

• Nie wszystko jest zrozumiałe w związku z oświadczeniem* z ubiegłego miesiąca na temat ponownego uruchomienia literackiego projektu serii S.T.A.L.K.E.R.. Czy długo będziemy czekać na bogatszą w szczegóły zapowiedź? Mógłby Pan uzupełnić oświadczenie?

Gdy tylko będziemy mogli ujawnić więcej szczegółów na temat nowej serii książek, to z pewnością to zrobimy. Istnieje oficjalna strona serii na której pojawi się oświadczenie. Na razie nie mogę dodać niczego więcej, bo nie prowadzę tego projektu. Ale jestem pewien, że gdy tylko będzie o czym zawiadomić, z pewnością to zrobimy.

*Dnia 20.10.2011 GSC Game World oficjalnie ogłosiło zerwanie umowy z publikującym rosyjskojęzyczne książki z oficjalnej serii S.T.A.L.K.E.R. wydawnictwem AST, które tym samym straciło prawa do ich dalszego wydawania. Jednocześnie zapowiedziano wznowienie serii literackiej, przy której studio ma zamiar ściślej współpracować z autorami i nowym wydawnictwem, kontrolując jakość wydawanych książek oraz ich zgodność z uniwersum w związku z wyjściem nowej odsłony z serii gier S.T.A.L.K.E.R..

Powyżej najważniejsze pytania i odpowiedzi, natomiast pełna wersja wywiadu znajduje się pod linkiem poniżej:
http://gsc-fan.com/?option=com_content&view=article&id=466

Tłumaczenie: Glaeken
Korekta: Realkriss.

Krótki wywiad z Olegiem Jaworskim5.055

informacje o wpisie:

Glaeken
autor:
Glaeken

ocena wpisu:

VN:R_U [1.8.0_1031]

Rating: 5.0/5 (5 votes cast)

7 odpowiedzi do Krótki wywiad z Olegiem Jaworskim


M3Fis70
24.11.2011, 22:40

To coś ciekawego do czytania, ale dla samego gracza nic specjalnego nie ma.

Matrix Strefa14
24.11.2011, 22:50

nic nowego :P

atikabubu
25.11.2011, 8:12

Ziew…

Szpagin
25.11.2011, 17:40

A konkretów jak nie było, tak nie ma…

xKoweKx
27.11.2011, 3:43

Długo na nie poczekasz. Aczkolwiek wiele konkretnych rzeczy zostało już ujawnionych z wywiadu dla KP.

Glaeken
27.11.2011, 11:28

Niedługo zaczną ukazywać się artykuły i newsy w rosyjskojęzycznych pismach poświęconych grom… przed każdą grą serii tak było i tam powinno być ujawnionych nieco więcej szczegółów

StalkerCiastek
28.11.2011, 19:11

Zrzut ekranu z gry, ah marzenie. Pamiętam z jakim podnieceniem śledziłem coraz to nowsze screeny z CoP. A gameplay z questu od Barmana (znaleźć jakiś artefakt) mnie powalił. Wtedy takie wybory moralne (dać, nie dać, zabić) i możliwość podjęcia decyzji robiły wrażenie na fanach poprzednich części.


Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
 • Czarnobyl – 1000 mil w Zonie
  Przedstawiamy relację z wyprawy do Zony, którą odbyli nasi użytkownicy - Seek-n-Explore i Lehoslav. Dziękujemy za ciekawe materiały i życzymy powodzenia w [...]
 • ANTYMIR – Zona zupełnie od nowa
  WKŁAD W ZONĘ Twórczość Andrieja Lewickiego czytelnicy z Polski znają dość słabo a to za sprawą tylko jednej wydanej w naszym [...]
 • Kroniki Zony: Stalkerska Sieć i PDA
  STALKERSKA SIEĆ Stalkerska Sieć — lokalna sieć komputerowa Zony do której podłączone są urządzenia PDA wszystkich stalkerów. Twórcy Stalkerskiej Sieci Po raz [...]
 • Plaargath « 11 maja 2024, 0:25
  Mierda, ale my starzy jesteśmy…
 • KarwaPL « 29 kwietnia 2024, 8:09
  Będzie konkret
 • Czipi « 15 kwietnia 2024, 19:37
  Wszystkich 5 pozostałych forumowiczów da z siebie wszystko! :E
 • Leo05021 « 13 kwietnia 2024, 1:49
  Byłem tu
 • KarwaPL « 12 kwietnia 2024, 13:00
  Gimme S.T.A.L.K.E.R.2!