26
lis
Przejdź do komentarzy

Ukraina przez pryzmat GSC

Dzięki informacji na Oblivion-Lost.com dotarliśmy do wywiadu przeprowadzonego przez niemiecki internetowy magazyn Krawall. Tyczy się on spraw politycznych w Ukrainie i atmosfery w GSC.

Krawall: Witam Oleg. Aktualnie w Ukrainie ludzie wpisują się w żywą historię twojego kraju. Czy będzie to miało wpływ na datę wydania S.T.A.L.K.E.R.a?
Oleg Yavorsky: Nie wydaje mi się. Całkiem dziwne jest to, że ta cała sytuacja wypełnia nas motywacją do zawziętej pracy. Mam tylko nadzieję, że nikt nie jest poszkodowany napięciem tej sytuacji.

Krawall: Wiemy, że jesteście obecni na demonstracjach. Jak dajecie sobie radę z protestowaniem na ulicach i pracą nad projektem?
Oleg Yavorsky: Nasz plan zajęć jest sprecyzowany i musimy mieścić się w wydzielonym czasie. Dzięki temu codziennie regularnie przychodzimy do pracy i pracujemy wytrwale przez dzień. Wieczorami, większość z nas wychodzi na ulicę i dołącza do protestu przeciwko fałszywej elekcji prezydenta “chciałbym-być”.

Krawall: Jak wpływa na was ta atmosfera? Czy mamy się obawiać?
Oleg Yavorsky: Nie. Ekscytujące jest obserwowanie ludzi marznących w zimnie i śniegu na ulicach Kijowa, jak trzymają się razem, umotywowani do walki o sprawiedliwość i uczciwą elekcję. Jak się wydaje, demokracja która jest wpisana w konstytucję ukazuje, że jest ona dla tych co mają moc i siłę w demokracji. Jest to historyczny moment dla Ukrainy i wszyscy wokół są bardzo zawzięci do walki o kraj w którym możemy żyć wolni.

Krawall: Nie chcemy więc zabierać ci dużo cennego czasu. W każdym razie trzymamy kciuki za was w nadziei, że dojdziecie pokojowo do kompromisu.
Oleg Yavorsky: Dziękujemy za wsparcie, potrzebujemy tego. Pozdrowienia dla redakcji i czytelników.

informacje o wpisie:

7olik
autor:
7olik

ocena wpisu:

VN:R_U [1.8.0_1031]

Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
 • Czarnobyl – 1000 mil w Zonie
  Przedstawiamy relację z wyprawy do Zony, którą odbyli nasi użytkownicy - Seek-n-Explore i Lehoslav. Dziękujemy za ciekawe materiały i życzymy powodzenia w [...]
 • ANTYMIR – Zona zupełnie od nowa
  WKŁAD W ZONĘ Twórczość Andrieja Lewickiego czytelnicy z Polski znają dość słabo a to za sprawą tylko jednej wydanej w naszym [...]
 • Kroniki Zony: Stalkerska Sieć i PDA
  STALKERSKA SIEĆ Stalkerska Sieć — lokalna sieć komputerowa Zony do której podłączone są urządzenia PDA wszystkich stalkerów. Twórcy Stalkerskiej Sieci Po raz [...]
 • caleb59 « 26 marca 2021, 19:03
  Dzięki, zaktualizowane.
 • mbwrobel « 26 marca 2021, 16:51
  Pierwszy raz widzę niepubliczne Developer Diary. Tu jest film publiczny: https://www.youtu...
 • xKoweKx « 10 marca 2021, 22:21
  Zero nowych informacji! :u3:
 • spamich « 4 stycznia 2021, 14:09
  Może być! Dobry teaser. P.s. Czemu nie działa przycisk Kontakt? :) Jak mogę się skontaktować z właścicielami...
 • Junx « 30 grudnia 2020, 22:56
  Mieli coś dać przed końcem roku to dali xD