FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Wasze uwagi dotyczące strony i forum Stalker.pl

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Sivert w 14 Mar 2013, 17:22

Uderzyłbym w tłumaczenie nieznanych u nas materiałów rosyjskojęzycznych, których podobno jest wiele. Myślę, że znalazłoby się coś ciekawego nawet dla starych wyjadaczy.
Sivert
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 05 Cze 2012, 13:24
Ostatnio był: 11 Gru 2018, 22:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 29

Reklamy Google

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez KoweK w 14 Mar 2013, 17:37

Cysiu napisał(a):Mógłbyś zrobić porządne arty o broniach ze wszystkich sztalkerów, bo te aktualne leżą i kwiczą. :P

Ta... za to musiałby się wziąć nikt inny jak ja, ale nie mam już takiego zainteresowania STALKERem, by siedzieć parę dni nad działem z broniami - wystarczy mi czasochłonna przygoda z broniami z Cienia Czarnobyla.

Jeżeli już o tym mowa... Serio ten art [ http://stalker.pl/bron-cien-czarnobyla/ ] wg Ciebie leży i kwiczy? To jakiej ty jakości oczekujesz?
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Glaeken w 14 Mar 2013, 17:59

Kudkudak napisał(a):Popatrzył bym sobie na jakieś arty związane z potworami, szkicami monstrum czy concepty...lubię takie fajnostki i uwielbiam rysunki różnego rodzaju potwrów :P

Są w planach - w ramach serii artykułów od Zera do stalkera i Kroniki Zony ;)

p.s.: Na końcu artykułu o Chiwrence jest link a w nim m.in. concept-arty potworków do Metra = http://vk.com/album-15324674_118544246

Sivert napisał(a):Uderzyłbym w tłumaczenie nieznanych u nas materiałów rosyjskojęzycznych, których podobno jest wiele. Myślę, że znalazłoby się coś ciekawego nawet dla starych wyjadaczy.

"Uderzanie" jest robione na bieżąco. Zarówno jeśli chodzi o te starsze materiały jak i te najnowsze. To prawda... jest ich od ch.... ;)

Za ten post Glaeken otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kudkudak, Sivert.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Plaargath w 14 Mar 2013, 23:15

Jeśli chodzi o moją nieroszczeniową odpowiedź na zadane pytanie - dla mnie temat moddingu to temat nr 1. Cierpię srodze przebijając się przez rosyjskie strony - tłumacz google nie wyrabia, a odszyfrowywanie cyrylicy zabiera mi za dużo czasu, żeby to był fun. Także dla mnie jakiekolwiek polskojęzyczne tutki, zwłaszcza w temacie SDK, pomysłowego wykorzystywania w sumie łatwo dostępnych funkcji silnika, przykłady, repozytoria modeli itd itp to czyste złoto. Osobiście bardziej interesuje mnie, co można wykminić nowego na tych silnikach niż co twórcy kminili iks lat temu - nie ujmując, bo i o tym z przyjemnością przeczytałem, doceniając wkład. Wiecie, raz na jakiś czas powstaje mod, o którym wcześniej pisało się "to niemożliwe na X-Ray'u". Taki focus dodałby może modderom z mojej półki skrzydeł, żeby sensownie porwać się na jakiś większy cel. Może nawet wspólnie - bo forum może też stać się platformą współpracy w tworzeniu czegoś.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 10 Sie 2024, 12:24
Kozaki: 234

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Pangia w 15 Mar 2013, 20:07

xKoweKx napisał(a):Jeżeli już o tym mowa... Serio ten art [ http://stalker.pl/bron-cien-czarnobyla/ ] wg Ciebie leży i kwiczy? To jakiej ty jakości oczekujesz?

Opisy z gry mogę sobie poczytać w grze, screeny są z zmodowanej wersji gry ("ej a na mojego kalaha nie da sie zalorzyc tlomika wtf help pls"), trochę błędnych informacji i niedopatrzeń (wg tego artykułu MP5 strzela amunicją śrutową 12x70, a Groza 9x39 jest lżejsza od Grozy 5.45x39), dziwne sortowanie (pierwszym pistoletem na liście jest Desert Eagle, którego przeciętny gracz nigdy w życiu nie znajdzie). Sam pamiętam, jak po kupieniu Czystego Nieba szukałem informacji o broniach i u was nie znalazłem nic przydatnego, tylko jakieś suche statystyki, które w sumie nie za wiele mówią. Nie mam co robić z wolnym czasem, mógłbym machnąć jakieś ciekawsze opisy, no i osobiście to wolałbym tam zobaczyć więcej informacji - kto korzysta z danej broni, gdzie można ją znaleźć/kupić... Ale, nie powiem, obrazki pokazujące, co można zamontować na broń wyglądają całkiem ładnie.

Na przykład:

AN-94 Abakan (Obokan - zależy, czy używamy nazw z gry, prawdziwych czy obu) - w założeniu następca popularnego karabinu AKS-74 (Akm 74/2), w praktyce okazał się jednak za drogi w produkcji i sprzedaży, korzysta więc z niego wyłącznie wojsko, Powinność i niektórzy stalkerzy. Posiada kilka unikalnych dla karabinów szturmowych rozwiązań takich jak ruchoma lufa, przejmująca na siebie część siły odrzutu i dwustrzałowy tryb serii. Jest celniejszy i ma mniejszy odrzut od AKS-a, ale ma większą skłonność do zacięć i nie można na niego zamontować podlufowego granatnika GP-25, jest też od niego cięższy. Można go kupić od Barmana i prof. Sacharowa.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cysiu.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez KoweK w 15 Mar 2013, 22:12

Pangia napisał(a):no i osobiście to wolałbym tam zobaczyć więcej informacji - kto korzysta z danej broni, gdzie można ją znaleźć/kupić...

Takie rzeczy są opisane tutaj: [ http://stalker.pl/frakcje-cien-czarnobyla/ ]

Co do poprawianie obecnych działów, to jest to bez sensu - nie opłaca się dla paru osób i tyle. Od premiery minęło już trochę czasu.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Pangia w 15 Mar 2013, 22:48

No to może chociaż ten od Zewu Prypeci - http://stalker.pl/bron-call-of-pripyat/ - chyba nie ma tylko 6 broni w grze?
A jak już nie chce ci się nic robić, to chociaż popraw te głupoty jak MP5 na śrut czy waga przy Grozie (bo wpisane jest, że zwykła waży 3.2 kg, a ta na kal. 5.45x39 waży 3.67 kg, co jest bzdurą, bo obie ważą tyle samo, a 3,67 kg to waga Grozy z 20 nabojami 9x39 w magazynku i z pustym granatnikiem). Inna sprawa, że strona jako podstawowe polskie źródło wiedzy o Stalkerze powinna mieć porządne i pomocne artykuły o grze niezależnie od tego, kiedy takowa została wydana - w końcu macie/mamy chyba jakieś wyższe aspiracje, nie?
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Canthir, Kudkudak.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez KoweK w 15 Mar 2013, 23:47

No bo nie mam co robić teraz, tylko działy robić, których nikt nie odwiedza (mam wgląd w statystyki i wiem, że się to nie opłaca już). Prosiłem 2 lata temu, by ktoś napisał porządny dział o broniach dla Zewu - nikomu się nie chciało, więc zostawiłem wersję Micha. Teraz nie widzę sensu w traceniu kilkunastu godzin na zrobienie porządnego działu, by parę osób (dosłownie) sobie ciekawe opisy poczytało.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Kudkudak w 16 Mar 2013, 00:01

Skoro już o działach mowa, to ja dodam coś o Czystym Niebie. W SoC dział Strefa jest zrobiony znakomicie - doceniam wkład, jest dużo informacji i ciekawych dodatków, ale Strefa do CS to jakaś kompromitacja w porównaniu do znakomitej Strefy Cienia. Wiem, wystarczy że dorobi się te kilka lokacji i będzie spokój, bo widać można opisać te trzy-cztery mapy tak jak w dziale z CoP. Pomyślcie nad tym :)

Co do statystyk - zawsze jest pewność, że doceni Cię choć ta garstka ludzi. A to że ktoś jest ignorantem i liczy się dla niego poszanowanie pół foruma, to cóż... :P
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez KoweK w 16 Mar 2013, 00:34

Chodzi o to, że teraz pracuję nad Survarium.pl, bo wiem, że chociaż spora część ludzi to przeczyta. :D Dlatego nie chcę zastąpić tego pracą nad czymś, co przeczyta garstka osób. A od obiboków to możesz siebie zwyzywać. :P

Jeżeli znajdzie się chętny, mogę przygotować dział "Strefa" dla Czystego Nieba. Wystarczy napisać opisy + 2-4 screeny dla każdej mapy (w tym jeden screen na logo po boku). Tak jak kiedyś pisałem, każda osoba, która napisze jakiś dział dostaje dożywotnią rangę Redaktora.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Pangia w 16 Mar 2013, 13:44

xKoweKx napisał(a):Prosiłem 2 lata temu, by ktoś napisał porządny dział o broniach dla Zewu - nikomu się nie chciało, więc zostawiłem wersję Micha.

2 lata temu to mnie tu nie było - jakbym wiedział, to... A nie, nie zrobiłbym, bo nie mialem gry :(
xKowekx napisał(a):Teraz nie widzę sensu w traceniu kilkunastu godzin na zrobienie porządnego działu, by parę osób (dosłownie) sobie ciekawe opisy poczytało.

A kto mówi, że TY to masz zrobić? Ktoś zrobi opisy, machnie ze 2 screeny każdej broni i Ci wyśle, a Ty to tylko na stronę wrzucisz. Sam nawet to mogę zrobić, bo mam aż za dużo wolnego czasu :P
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez KoweK w 16 Mar 2013, 17:19

"A ty tylko"... Eh. Obrobić grafikę, poskładać to wszystko ładnie to nie jest takie hop-siup jak się niektórym wydaje.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

PoprzedniaNastępna

Powróć do Strona i forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości