Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Grałeś już w Metro? Na jaką ocenę wg Ciebie zasługuje?

10/10
87
29%
9/10
65
21%
8/10
76
25%
7/10
31
10%
6/10
17
6%
5/10
12
4%
4/10
4
1%
3/10
2
1%
2/10
2
1%
1/10
9
3%
 
Razem głosów : 305

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez eonek666 w 21 Mar 2010, 20:05

Windmaker napisał(a):A na jakim sprzęcie jedziesz? Ja na swoim - config w Xfire a link w podpisie, wyciągam wszystko - nie mam włączonego licznika FPS, ale nie narzekam na prędkość gry.



Stary!Na takim piecu to nie można narzekać! :o
Że też nie mam funduszy na taki sprzęcik...Choćby te dwa GTXy 285 :-|
Image
Awatar użytkownika
eonek666
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 04 Lip 2008, 13:10
Ostatnio był: 10 Mar 2011, 08:00
Miejscowość: Otchłań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez impulse_101 w 22 Mar 2010, 01:24

utak3r napisał(a):
Tak całkiem poza konkursem, i nie do Ciebie, tylko ogólnie - non-stop widzę używanie pojęcia "skrypt" (to tak samo, jak z ową optymalizacją, której nikt nie rozumie chyba). Tak, Metro 2033 opiera się na skryptach. Ale... Stalker również. Wszystkie postaci i wszystkie mutki w Stalkerze są oskryptowane. Dlatego... powinniście nieco inaczej sformułować swoje wypowiedzi na ten temat ;)


Masz czesciowo racje. Moze jest to taka "niepoprawna informatycznie" forma opisu mechanizmow gry, a wlasciwie skrot myslowy. Wiadomo ze chodzi o dana scene w grze, czy jest generowana losowo czy za pomoca napisanego skryptu. W stalkerze to ze mutant wyskoczy z za trzeciego krzaka na lewo jest wynikiem losowo wygenerowanego zdarzenia przez Alife. W metro mutant wyskakuje z trzeciej kratki wentylacyjne na lewo bo tak jest w skrypcie. Roznica polega na tym ze w pierwszym przypadku sa brane inne czynniki pod uwage. Zdarzenie jest interaktywne, gracz, pora dnia, czas w jakim wykonamy zadanie maja wplyw na przebieg wydarzen. Tak wiec to co sie dzieje jest czyms w rodzaju wypadkowej kilkudziesieciu lub nawet kilkuset skryptow, a to nie to samo co skrypt. Natomiast w tym drugim przypadku, zdarzenie jest "sztywne". Nie wazne co zrobimy jego przebieg bedzie zawsze taki jak zostalo to zapisane w skrypcie. Dlatego mysle ze mozna z przymrozeniem oka takie sformulowanie stosowac poniewaz doskonale oddaje ono merytoryczny aspekt mechanizmow w grze :D

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wracajac do samej gry to wlasnie dobrnolem do konca :wink:
Final zgrabnie pomyslany, generalnie chlopaki z 4A Games maja fantazje.
Powiem szczerze ze bardziej sie nameczylem z tym tytulem na poziomie "normal" niz z CoP na masterze :|
Tworcy ostro podeszli do niektorych kwesti. Grajac w podziemiach biloteki skonczyla mi sie amunicja, dobrze ze pod sam koniec bo juz rozwarzalem czy nie cofnac sie i zaczac grac od nowa z POLIS. Masakra, ostatnich 2ch biblotekarzy (te czarne małpoludy) musialem samym nozem zaciukac co latwe nie bylo.

Mialem jeszcze jedna bolaczke podczas grania, w drodze do D6. Idac cała paczka z Młynarzem na czele wiadomo, atakowaly nas mutanty itd. Hm tylko ze.... mlynarz umarl, tak samo jak jego kumple. Wywnioskowalem ze tak mam byc i mysle sobie "no trudno R.I.P. dla nich, show must go on" :E Mina mi zrzedla jak przy najblizszej sluzie przelacznik nie dzialal. Poczatkowo szukalem alternatywnej drogi ale po 40min krecenia sie w kolo stwierdzilem ze cos jest nie tak. Zaladowalem ostatni punkt kontrolny i znowu to samo ...chlopaki znalezli sie na tamtym swiecie. Dopiero restart calego poziomu pomogl. Najwidoczniej jakis bug musial sie wkrac a bez zywych kompanow gra nie chciala sie potoczyc dalej :P
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez TSC w 22 Mar 2010, 04:04

impulse_101 napisał(a): Grajac w podziemiach biloteki skonczyla mi sie amunicja, dobrze ze pod sam koniec bo juz rozwarzalem czy nie cofnac sie i zaczac grac od nowa z POLIS. Masakra, ostatnich 2ch biblotekarzy (te czarne małpoludy) musialem samym nozem zaciukac co latwe nie bylo.



To chyba podchodzi pod spoiler to zasłonie. (chociaż nie ujawniam tu jakiś super tajnych faktów z gry)
:

Dlatego na wcześniejszych stronach pisałem że warto mieć przy sobie ten strzelboharpun co ma 8 naboi. Naboje są tanie, można je zbierać z ciał. I może nie strzela szybko ale czarnego małpoluda to na jednym magazynku na normalu zdejmujesz czyli 5 sekund i pada ;). Do mnie nawet podejść nie zdołały, a jak już podeszły to klękały od razu :D

Najtrudniejszym momentem w grze jak dla mnie było w niższych poziomach D6... tam gdzie te pestki latały :P
Chyba z 5 razy tam padałem... albo miller padał. W końcu rozkminiłem że można przecież te kokony co je wypluwają rozwalać i całą amunicje jaką miałem w to wpakowałem.


utak3r napisał(a):
update:
Podczas gry jest kilka wyborów moralnych. Wybranie każdego z nich sygnalizowane jest dźwiękiem w grze. To kumulacja wszystkich tych właśnie moralnych wyborów decyduje o tym, które z dwóch zakończeń otrzymamy.


No właśnie. Tylko ciekawi mnie czy żeby (spoil)
:

uratować czarnych
trzeba być bardziej złym czy dobrym człekiem :P

Bo ja z tego co pamiętam:
:

-Dałem naboja małemu, chociaż kompas pokazywał drogę do burbona :P
-Nie wziąłem amunicji od matki tego chłopca co się go na plecach nosiło.
-nie pamiętam co tam jeszcze było.

A z tego co wyczytałem, trzeba jak najmniej zabijać. Pomagać ludziom itp. Czyli jednak byłem zły?;o :< ;x
W sumie to chyba tak... bo zabiłem każdego człeka jaki był.


Teraz od nowa gram, w misji z nazi i redsami nie zabilem ani jednej osoby, stealth armor i nie kradne po domach :P
Awatar użytkownika
TSC
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 30 Sie 2008, 01:14
Ostatnio był: 26 Maj 2013, 19:35
Kozaki: 0

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez KontoUsunięte w 22 Mar 2010, 09:23

Ja już robię tę grę 4 raz i mam takie zastrzeżenie. Nie kupować nic w marketach, bo wszystko można znaleźć! Jak dla mnie to hardkorowy poziom to za mało, a D6 to bardzo klimatyczna lokacja. Największy smaczek gry, zwłaszcza jak ma się VSS'a z lunetą i celownikiem laserowym, który jest wytłumiony. co do dziecka, ja wziąłem ammo.

:

ja miałem zakończenie z wieżą, że jak źle pójdę to spadam, w sensie jak tam w myślach jego cos się dzieje. Gra skończyła mi się tak, że rozwalam to coś rakietami.
KontoUsunięte
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 08 Mar 2010, 00:48
Ostatnio był: 27 Maj 2010, 20:55
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez utak3r w 22 Mar 2010, 09:42

Hmmm... a taśma z nagraniem info dla Polis? To też się zalicza niby do tych wyborów - a można niechcący opuścić, bo taśma ląduje na ziemi...

BTW, kolejny punkt styku dwóch światów... muzykę robił Omelczuk (tak jak do CoP). Świetne ambienty i fajna gitarka (oczywiście już ją wplatam do stalka ;) ).
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez TSC w 22 Mar 2010, 10:03

I nie można też zapomnieć pożegnać się z tym kolesiem co na początku nas prowadzi. W ojczystej przystani.

Hmmm... dziwne. :P Za pierwszym razem jak grałem nie zauważyłem żadnego czarnego normalnie, bez wizji. A teraz już 3 razy je wyłapałem.
Awatar użytkownika
TSC
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 30 Sie 2008, 01:14
Ostatnio był: 26 Maj 2013, 19:35
Kozaki: 0

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez oiludi w 22 Mar 2010, 12:28

Witam mam pewien problem a mianowicie niedzialaja mi save'y . dokladnie to mialem problem z bugiem i chcialem skoczyc episod do przodu i w tym celu sciagnolem savy i sie okazalo ze one nie dzialaja , nie mam teraz zadnych mozecie mi jakos pomoc ???

Uwagi moderatora:

Pomoc przez forum, albo w ogóle.
oiludi
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 22 Mar 2010, 12:23
Ostatnio był: 23 Mar 2010, 02:59
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez TSC w 22 Mar 2010, 19:14

Graj od nowa. Gra nie jest długa a jak się gra dwa razy to się już wszystko lepiej łapie.
Awatar użytkownika
TSC
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 30 Sie 2008, 01:14
Ostatnio był: 26 Maj 2013, 19:35
Kozaki: 0

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez oiludi w 22 Mar 2010, 20:11

w tym problem ze bylem juz w d6 wiec kawal drogi...

moze jednak ktos wie jak wgrac savey ??
oiludi
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 22 Mar 2010, 12:23
Ostatnio był: 23 Mar 2010, 02:59
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez utak3r w 22 Mar 2010, 20:16

Jak to, jak wgrać?... A skopiować do katalogu C:\Documents and Settings\<nazwa użytkownika>\Moje dokumenty\4A Games\Metro 2033\ nie wystarczy?
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez KontoUsunięte w 22 Mar 2010, 22:13

D6 najlepsze, i nie rozumiem, dlaczego niektórzy uważają tą grę za badziewną. Po prostu ciężko mi to zrozumieć. Podoba mi się bardziej niż stalker.

BTW, za 4 dni będzie fermi. Ja osobiście wiem, jakie wyniki ma ta karta już od 3 tygodni, ale ich nie zdradzę.
KontoUsunięte
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 08 Mar 2010, 00:48
Ostatnio był: 27 Maj 2010, 20:55
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez utak3r w 22 Mar 2010, 23:14

Kolejne dwa elementy do osiągnięcia zakończenia: w kościele trzeba porozmawiać z Chanem, zaraz potem, podczas wyprawy do D6, gdy mamy wizję, należy iść do przodu, gdy Czarny woła "believe and come...".
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość