East Stalkers - Urban Exploring

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: East Stalkers - Urban Exploring

Postprzez Wunderwaffe w 17 Lut 2014, 18:26

Adamie, tak jest taniej.
Image
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Reklamy Google

Re: East Stalkers - Urban Exploring

Postprzez Method w 17 Lut 2014, 20:22

Adam napisał(a):To czemu ich nie wyburzą? Czemu nie ogrodzą lub postawią armię, skoro to zagraża obywatelom. Cały czas mówi się o zamarzniętych bezdomnych w pustostanach, a nie że ktoś zginął w ruinie bo się zawaliła....


To rozumiem w formie żartu było? Większość obiektów była ogrodzona, ale czas/wandalizm zrobiły swoje i z ogrodzeń mało co zostało. No i wychodzi się z założenia, że skoro jest napisane na tabliczce "nie wchodzić, grozi zawaleniem" ludzie będą rozumieć co to znaczy. Nikt nie puści ludzi samopas do budynków które już dawno nie spełniają wymogów budowlanych, bo nikt nie chce płacić odszkodowania gdy komuś spadnie cegła na łeb. A czemu nie wyburzone... heh, rozbiórka to nie dwa przejazdy buldożerem, niektórych po prostu na to nie stać/nie opłaca im się to robić.

Dementorin- polecam Ci wybrać się kiedyś do Dęblina, do starej lokomotywowni. Spory, opuszczony obiekt, praktycznie żadnych problemów z wejściem.
Image

Za ten post Method otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wunderwaffe.
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: East Stalkers - Urban Exploring

Postprzez Adam w 17 Lut 2014, 20:57

Jakich niektórych? Mnie nie interesują prywatni właściciele tylko państwo. Nie potrafią zadbać o obywateli i stawiają zakazy nie znając ludzi? W tym kraju są ludzie gotowi zaryzykować wiele, żeby zdobyć jakiś kawałek żelastwa i opylić na złomie. Jakoś na rozbieranie starych ruskich pomników są pieniądze, a jakoś te pomniki nie grożą śmiercią nikomu....
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: East Stalkers - Urban Exploring

Postprzez Wunderwaffe w 17 Lut 2014, 20:58

Tu akurat wchodzi w grę polityka. Ludzi nie interesują stare fabryki - ot, czasem w "Wiadomościach" poinformują o śmierci nieostrożnego eksploratora, typowy janusz powie "i po co on tam właził" i zapomni o sprawie. Ludzi interesuje to, by usunąć wszelkie ślady socjalizmu z Polski.
Image
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Re: East Stalkers - Urban Exploring

Postprzez Method w 17 Lut 2014, 21:24

Nie wiem jakiś niektórych, bo nie wiem do czego pijesz z tymi "niektórymi". Właśnie to jest zadbanie o obywateli- zakaz wchodzenia do starych, zniszczonych budynków. Nie wiem czego oczekujesz po "państwie", że urzędnicy mają chodzić po prywatnych (w większości) terenach i patrzeć czy budynek jest odpowiednio zabezpieczony, by nikt tam nie wlazł? Właśnie "państwo" wystarczająco dobrze zna ludzi, by bezwzględnie zakazać chodzenia po takich budynkach. Dam Ci przykład- zupełnie inny, ale dobrze pokazujący jakie jest prawo- w aeroklubie Krakowskim parę lat temu pod kołujący samolot wbiegło dziecko. Miało jakieś poważne rany, nie pamiętam czy wróciło do pełni zdrowia, ale- rodzice tego dziecka sądownie wygrali odszkodowanie. Na nic się zdały tabliczki "lotnisko- wstęp wzbroniony", na nic się zdało argumentowanie że dziecko bez opieki biegało między samolotami. I tacy właśnie są ludzie, nikt nie będzie udostępniał dla "zwiedzaczy" czy fanów pistoletów na kulki jakiś starych budynków, bo nikt nie będzie brał za takie osoby odpowiedzialności. Jak ktoś nie zna mentalności ludzkiej, to raczej Ty Adamie. ;)

Co do pomników- zastanów się ile wpływało skarg do burmistrza o stojący w centrum miasta komunistyczny pomnik, a ile skarg o stojący gdzieś na peryferiach stary budynek. Następnie zastanów się jakie są koszta wyburzenia pomnika, a jakie wyburzenia np fabryki.
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: East Stalkers - Urban Exploring

Postprzez Dumpsteross w 17 Lut 2014, 21:42

Bardzo lubię klimaty explorer i poniekąd jak tylko jest możliwość sam się tym zajmuję. Chyba zaczęło się od stalkera właśnie :D Więc zapraszam do dyskusji wtajemniczonych ale najlepiej z WLKP.

Pozdro dla wszystkich urb ex!
Awatar użytkownika
Dumpsteross
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 16 Lut 2014, 15:50
Ostatnio był: 07 Cze 2015, 13:52
Miejscowość: Poznań/Zona/Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: East Stalkers - Urban Exploring

Postprzez Adam w 17 Lut 2014, 21:47

Po prostu stoję na straży rozsądku, mogą ogradzać, stawiać tabliczki, ludzie i tak znajdą sposoby żeby wejść. Nie jestem przeciwnikiem eksploracji (wręcz przeciwnie), denerwuje mnie gadanie o ich rzekomej szkodliwości. Nikomu nie wadzą, są dorośli i za siebie odpowiedzialni. Niewielkie jest prawdopodobieństwo utraty życia w ruinie (wiem, bo sam niejednokrotnie przebywałem w różnych wierz mi). Większość ludzi walcząca z nimi to ludność mieszkają obok opuszczonego obiektu (w tym momencie obalam Twój mit o szkodliwości opuszczonej fabryki na niby odludziu). W moim mieście mieli powody do wściekłości, bo jeden matoł testował pirotechnikę w cegielni, która stała około 20 metrów od domu mieszkalnego.

Pisałem, że prywatne obiekty mnie nie interesują...
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: East Stalkers - Urban Exploring

Postprzez Wunderwaffe w 17 Lut 2014, 22:01

Rzekomej szkodliwości? Te budynki nie były remontowane przez lata i mogą się zawalić bez większego problemu. Poza tym ze starego dachu może wydobywać się azbest, a jeśli chodzi o różnego rodzaju zakłady przemysłowe, to znajdziesz tam wiele innych syfów.

Oprócz ww. czynników dochodzą jeszcze lokatorzy, którzy mogą komuś zrobić krzywdę za "wchodzenie bez pukania".
Image
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Re: East Stalkers - Urban Exploring

Postprzez Method w 17 Lut 2014, 22:17

Adam napisał(a):Po prostu stoję na straży rozsądku, mogą ogradzać, stawiać tabliczki, ludzie i tak znajdą sposoby żeby wejść. Nie jestem przeciwnikiem eksploracji (wręcz przeciwnie), denerwuje mnie gadanie o ich rzekomej szkodliwości. Nikomu nie wadzą, są dorośli i za siebie odpowiedzialni. Niewielkie jest prawdopodobieństwo utraty życia w ruinie (wiem, bo sam niejednokrotnie przebywałem w różnych wierz mi). Większość ludzi walcząca z nimi to ludność mieszkają obok opuszczonego obiektu (w tym momencie obalam Twój mit o szkodliwości opuszczonej fabryki na niby odludziu). W moim mieście mieli powody do wściekłości, bo jeden matoł testował pirotechnikę w cegielni, która stała około 20 metrów od domu mieszkalnego.

Pisałem, że prywatne obiekty mnie nie interesują...


Piłeś coś dzisiaj? Nigdzie nie pisałem że osoby chodzące po budynkach są szkodliwe. Nigdzie nie pisałem że opuszczona fabryka na odludziu jest szkodliwa, jedyny mit jaki obalasz to że umiesz czytać ze zrozumieniem. To pierwsze wziąłeś gdzieś z dupy, a o opuszczonych fabrykach pisałem w kontekście porównania do pomników, więc wręcz przeciwnie- "broniłem" opuszczonych budynków, bo bezsensownie pytałeś się czemu ich nikt nie zburzy zamiast pomników. Serio przebywałeś w ruinach? Ty to jesteś kozak... Prawdopodobieństwo małe, ale jednak. Tak jak podałem przykład z samolotem- nikt zdrowo myślący nie wejdzie pod śmigło samolotu, a tu stało się. Ani osoby prywatne, ale "państwo" nie będzie się bawić w odszkodowania za np złamanie nogi, bo ktoś łaził po zniszczonym budynku.

Pisałem, że zdecydowana większość opuszczonych obiektów jest prywatna... Poza tym, państwowe nie znaczy publiczne.
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: East Stalkers - Urban Exploring

Postprzez Adam w 17 Lut 2014, 22:41

Nic nie piłem, po prostu po cóż żeś się uczepił gościa, którego po prostu irytuje ciągłe jęczenie niektórych ludzi (nie mówię o Tobie, uspokój się) o tym, że ludzie chodzący po ruinach są przestępcami łamiącymi prawo. Skoro im to tak przeszkadza, to po prostu moim zdaniem powinni coś z tym zrobić, a skoro wyburzanie jest takie drogie to niech sobie darują, albo niech zrobią petycję w tej sprawie i guzik. Nie znam sankcji, jakie grożą facetowi, którego policja, czy inne służby złapały na gorącym uczynku podczas przebywania w ruinach/pustostanach/obiektach zagrożonych zawaleniem. Weźmy pod uwagę także to, że nie każda ruina czy inny opuszczony budynek musi stanowić takie zagrożenie, którym tak straszycie. Wszystko jest kwestią interpretacji. Czy chodzenie po ruinach jest szczytem kozakowania? Wątpię, ale lubię takie klimaty i jak znajduję gdzieś w okolicy pożądany obiekt to go nawiedzam, nie widzę sensu Twojej argumentacji.

Poza tym daj se siana, bo prowadzimy kulturalną dyskusję, na wyższym poziomie od tej, która niedługo będzie miała miejsce w polityce...
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: East Stalkers - Urban Exploring

Postprzez Method w 17 Lut 2014, 22:49

Adam napisał(a):Skoro im to tak przeszkadza, to po prostu moim zdaniem powinni coś z tym zrobić, a skoro wyburzanie jest takie drogie to niech sobie darują, albo niech zrobią petycję w tej sprawie i guzik.


No i właśnie zrobili- zakazali wchodzić do takich budynków. Ktoś wchodzi- łamie prawo, proste. Przypomnę raz jeszcze- państwowe, nie znaczy publiczne. Masz jakąś bezsensowną argumentację- chcesz burzyć budynki bo ludzie nie przestrzegają prawa i chodzą po nich? To może zakażesz posiadania samochodów, bo przecież nie każdy jeździ zgodnie z ruchem drogowym.

Poza tym daj se siana, bo prowadzimy kulturalną dyskusję

Dlaczego więc się w niej wypowiadasz? :E Masz jakieś wyssane z tyłka teorie, więc akurat głos rozsądku czy to mój, czy Wundera jest tutaj wskazany.
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: East Stalkers - Urban Exploring

Postprzez Adam w 17 Lut 2014, 22:57

Burzyć opuszczone budynki... Nieprzydatne, stanowiące zagrożenie, samochód stanowi zagrożenie, ale litości, co to za argument. Samochód spełnia jakieś dobre funkcje, opuszczony budynek jest zwykłym wrzodem, interesującym tylko takich zapaleńców jak ja czy grupa Dementorina :E

Skoro Ty i Wunderwaffe(l) tak uważacie, Wasza sprawa, każdy wyraża swoje opinie, ja swoją już wyraziłem w poprzednim poście, że NIE chcę wyburzać, tylko CHCĘ przemówić do rozsądku tym tumanom, co by już na policję dzwonili, bo kilku przyjaciół kręci filmik na ruinach...
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt48 oraz 3 gości