Wiara

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wiara

Postprzez Wojak w 11 Maj 2013, 12:30

Masz rację, jednak niektórzy nie posiadają nic prócz uprzedzeń i z własnego doświadczenia wnioskuję, że Świadkowie Jehowy do nich nie należą.
Oceniasz zbyt prędko.
Awatar użytkownika
Wojak
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 23 Paź 2009, 22:37
Ostatnio był: 14 Lip 2021, 16:25
Miejscowość: Wielkie Równiny
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 37

Reklamy Google

Re: Wiara

Postprzez Tajemniczy w 11 Maj 2013, 12:33

Jednak przyznasz że to trochę irytujące jak po raz n-ty przychodzą pod drzwi lub furtkę twojego domu "porozmawiać o religii/Bogu" mimo tego że już powinni wdołkować sobie że i tak nie chcę z nimi rozmawiać bo mam swoją wiarę i "zapasowej" mi nie potrzeba. Jeszcze nie widziałem żadnej takiej upierdliwej sekty :mad:
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Wiara

Postprzez Wojak w 11 Maj 2013, 12:37

Ja tam nie udaję wiecznie zajętego i wpuszczam ich w swoje progi. Chociaż całkowicie się z nimi nie zgadzam, to miło posłuchać kulturalnych ludzi, którzy nie uważają religii za temat tabu i stawiają rozmowę ponad ciskanie klątwami za plecami. Nie chadzam tylko na żadne spotkania.
Oceniasz zbyt prędko.
Awatar użytkownika
Wojak
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 23 Paź 2009, 22:37
Ostatnio był: 14 Lip 2021, 16:25
Miejscowość: Wielkie Równiny
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 37

Re: Wiara

Postprzez Tajemniczy w 11 Maj 2013, 15:35

U mnie w okolicy zauważyłem pewną prawidłowość- do Świadków Jehowy należą jedynie osoby o dość niskim standardzie życia. Nie ma u nas takiej sytuacji że w rodzinie zarabiają np matka,ojciec i dorosły syn i wszyscy mają ok 2k i należą do jehowych; zawsze są to ludzie biedniejsi. Zapewne wtedy do zmiany wyznania pcha ich nie chęć zmiany wiary tylko chęć zarobku i pomocy ze strony członków.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Wiara

Postprzez Adam w 11 Maj 2013, 15:46

Ja tam do Świadków Jehowy nic nie mam, prócz tego nachodzenia. Odnoszę się grzecznie w ich stosunku, gdy stoją pod furtką, ale gdy tylko dają te ulotki, jedynie mój ojciec się cieszy, że czymś rozpali w piecu :D
Image
Image

Za ten post Adam otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tajemniczy.
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Wiara

Postprzez Omnibus w 11 Maj 2013, 16:43

Tajemniczy:Taka prawidowość występuje wszędzie: Komu bogatemu/ któremu sie dobrze powodzi potrzebny Bóg (nie żeby wszyscy tak działali, zakładam, że tacy wierzący też istnieją)? Dopiero kiedy przychodzi co do czego Wszyscy wracają do kościołów/wartości rodzinnych. Najlepiej widać to po tym kryzysie. Wszędzie widzimy powrót do Tradycjonalizmu.
Co do "jechowców": Ja jakoś niespecjalnie ich lubię, przyznam się. Nie żebym nie mógł ich znieść, ale nie podoba mi się kiedy w domu nawiedzają. Zazwyczaj udaje wtedy martwego :)
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Wiara

Postprzez Meesh w 11 Maj 2013, 16:54

Omnibus napisał(a):Tajemniczy:Taka prawidowość występuje wszędzie: Komu bogatemu/ któremu sie dobrze powodzi potrzebny Bóg (nie żeby wszyscy tak działali, zakładam, że tacy wierzący też istnieją)? Dopiero kiedy przychodzi co do czego Wszyscy wracają do kościołów/wartości rodzinnych. Najlepiej widać to po tym kryzysie. Wszędzie widzimy powrót do Tradycjonalizmu.


A ja odwrócę to, co powiedziałeś: człowiek nie ogarniający swojego życia ucieka w fantasmagorię przyszłej szczęśliwości i rzekomej dalekofalowej "równowagi" - "Teraz jestem ciulem i mam przesrane, ale dzięki temu potem będzie mi lepiej", a od razu zapomina o nich, jak odzyskuje kontrolę nad rzeczywistością.
Niestety, panie i panowie - szczęśliwość przyszła *w zamian* za pierdołowatość doczesną to nagroda pocieszenia dla frajerów.
________________________
A tak w ogóle to wszedłem tu tylko z ciekawości, żeby zobaczyć, co tak ważnego się dzieje na forum universum S.T.A.L.K.E.R. , że aż tyle tu postów i wyświetleń. Jestem zdruzgotany, że chce wam się o takich pierdołach gadać i nabijać na tym posty i kozaki na pseudofizoloficznych słowotokach o niczym.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.

Za ten post Meesh otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr, Adam, Kudkudak, Pangia,
Negative Tajemniczy.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Wiara

Postprzez Gorik w 11 Maj 2013, 17:44

Tak jeździsz po wierze, że muszę jej bronić:
Zakładanie że ludzie wierzą tylko bo "moje życie jest do odbytu" jest całkowicie błędne. Owszem zdarzają się jegomoście którzy "wierzą" bo chcą po śmierci trafić do raju (spłycanego przez nich do ekskluzywnego kurortu gdzie aniołowie podają darmowe drinki przy basenie), ale są też tacy dla których wiara jest powodowana miłością do Boga (jakkolwiek nie miałby na imię).
I na zakończenie jeszcze cytaz z Newtona którego nie usłyszycie w szkole:
"Ateizm jest tak bezsensowny i wstrętny dla ludzkości, że nigdy nie miał wielu wyznawców"
--------------------------------------------------------------------------
A ten temat jest od pisania takich "pseudofilozoficznych słowotoków", więc jeżeli ci to przeszkadza to go nie czytaj.
Piękno zbawi świat

Za ten post Gorik otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Garbaty.
Awatar użytkownika
Gorik
Stalker

Posty: 97
Dołączenie: 26 Lut 2012, 17:43
Ostatnio był: 10 Kwi 2024, 22:42
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 33

Re: Wiara

Postprzez utak3r w 11 Maj 2013, 19:36

Adam napisał(a):Ja tam do Świadków Jehowy nic nie mam, prócz tego nachodzenia.


Bo nie wiesz, co się dzieje z rodzinami tych ludzi. Jeśli cała rodzina jest w ich społeczności, to pal licho, ale jak jeden członek tylko tam wejdzie, krzywdzi całą resztę.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Wiara

Postprzez Tajemniczy w 13 Maj 2013, 07:51

Meesh napisał(a):A ja odwrócę to, co powiedziałeś: człowiek nie ogarniający swojego życia ucieka w fantasmagorię przyszłej szczęśliwości i rzekomej dalekofalowej "równowagi" - "Teraz jestem ciulem i mam przesrane, ale dzięki temu potem będzie mi lepiej", a od razu zapomina o nich, jak odzyskuje kontrolę nad rzeczywistością.
Niestety, panie i panowie - szczęśliwość przyszła *w zamian* za pierdołowatość doczesną to nagroda pocieszenia dla frajerów.

Poza tym sekty działają tak- najpierw jest rozczulanie się i głaskanie po główce i "ja wiem że wy jesteście bardzo biedni, że nie możecie pracy znaleźć ale my wam pomożemy bo zasługujecie na to" i pojawia się praca, pojawia się remont czy kupno nowego mieszkania. A potem cap! trzeba zapłacić za rachunki więc musisz dla guru oddać całą wypłatę czy dom bo przecież "po co ci pieniądze jak już masz dobrze". Jest tak trochę czasu i w końcu gość przychodzi do rozum do głowy i okazuje się że obudził się z ręką w nocniku i nie ma gdzie mieszkać,rodzina się rozpadła a sekta oskubała go jak kurę. Magiczne koło się zamyka i znowu głaskanie po główce i tak dalej i tak dalej...
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Wiara

Postprzez Szpagin w 31 Maj 2013, 21:25

Świadkowie Jehowy... Żeby tylko pukali do drzwi... Parę razy zaczepiali mnie na ulicy. Jeden mnie szczególnie wkurzył, bo wyraźnie mu mówiłem, że nie mam na niego czasu, że spieszę się na uczelnię, a on z uśmiechem na gębie, że rozumie, że tylko chce pogadać o Bogu, że chce wręczyć mi ulotkę...

Ale jedno im trzeba przyznać: łatwo ich zidentyfikować. Dwójka w odświętnych strojach - Jehowi. Wiem, że są rozmaite inne wspólnoty religijne lub, mówiąc wprost, sekty, które działają w bardziej zakamuflowany sposób - rekrutują za fasadą jakichś kursów, poradni, w taki sposób, że nie domyślisz się nawet, że robią ci pranie mózgu.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Wiara

Postprzez HCNOPS w 01 Cze 2013, 03:59

Nie wiem co wy się czepiacie Świadków Jehowy. Jako jedna z niewielu denominacji "chrześcijaństwa", są niezwykle wierni swojej wierze. Biblia mówi, żeby nauczać ewangelii, a szczególnie tam, gdzie ludzie nie chcą jej słuchać. Oni nie robią nic ponad to, co jest nakazywane przez Biblię.

Ja ich przyjmuję co tydzień i z nimi rozmawiam na różnorakie tematy. Sposób ich rozmowy jest dość specyficzny i trzeba się znać dobrze na temacie, by potrafić z nimi rozmawiać, nie mniej jednak warto poznać czyjś punkt widzenia, przedstawić swój i dość do jakieś konkluzji. Może ja nie przekonam ich, ani oni mnie, ale przynajmniej wymienimy się poglądami, zdobędziemy nowe doświadczenie i nieco lepiej ich poznamy.
HCNOPS
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 27 Maj 2013, 20:12
Ostatnio był: 09 Wrz 2014, 09:56
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Lightened IL 86
Kozaki: 14

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości