Survarium - ogólna dyskusja

Ogólnie rzecz biorąc, porady Beara Gryllsa dotyczące przetrwania można zastosować także w przypadku odwodnienia.

Re: Survarium

Postprzez paintball_0 w 23 Sie 2012, 23:27

Mnie też trochę rozczarował ten screen. Liczyłem na coś o jakości co najmniej CoPa, w końcu to ta sama ekipa. Ale co tam, nie wszystko musi mieć grafę z Crysisa. Bywają gry, w które nie gra się wyłącznie dla grafiki, prawda? ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Reklamy Google

Re: Survarium

Postprzez Szpagin w 24 Sie 2012, 00:18

Eee, to jest słaba grafika? Dobra, wierzę wam na słowo. Bije od niego klimatem Stalkera. To jest najważniejsze.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Survarium

Postprzez Universal w 24 Sie 2012, 00:34

Nie wiem, ilu z Was w "czołgi" (World of Tanks) gra/grało. Tam też grafika z pozoru jest słaba, a dopiero teraz planują "wymienić" otoczenie na modele i tekstury lepszej jakości - i jeśli to się uda, faktycznie będzie cukierkowo. Poza tym, czy będą jedne ustawienia graficzne? Czy grafika jest najistotniejsza?
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Survarium

Postprzez KoweK w 24 Sie 2012, 01:19

Jest 2012 rok, a nie. Ja rozumiem, że grafika nie jest najważniejsza, ale niech to jakoś wygląda - chociaż dobrze, a nie beznadziejnie lub przeciętnie. Panowie od kilkunastu lat robią gry, a nadal nie potrafią ładnego drzewa wymodelować ani ładnej trawki zrobić.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Survarium

Postprzez vandr w 24 Sie 2012, 07:45

Spoko, Cromm zrobi Absoluta pod Survarium i będzie git :E

A tak na serio, sądzę, że nie ma co się obawiać na wyrost. Wiemy, iż jest to stary screen. Wolę poczekać na najnowsze materiały i je gruntownie przejrzeć. Ale jedno trzeba przyznać- klimat rozdaje karty :)
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Kozaki: 1747

Re: Survarium

Postprzez Canthir w 24 Sie 2012, 08:55

Image
[klikać w obrazek bo link do artykułu]
Смертельные аномалии, опасные мутанты, анархисты и бандиты, не остановят "Долг", победоносной поступью идущей на помощь мирным гражданам всей планеты!

Kiedy idziesz do Strefy, to sobie za konotuj: z towarem wróciłeś - cud boski, z życiem uszedłeś - daj na mszę, kula patrolu - fart, a cała reszta - jak los zdarzy.
- A&B Strugaccy; Piknik na Skraju Drogi

Nie da się tu żyć bez gorzałki... Chcę już o wszystkim zapomnieć. Cholera, to samo dzień po dniu. Kiedy to się wszystko skończy? To chyba przeznaczenie... Daj mi spokój! Życie i tak jest do dupy.

zdjęcia Zony
Awatar użytkownika
Canthir
Opowiadacz

Posty: 309
Dołączenie: 02 Lis 2010, 17:50
Miejscowość: Szn
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 193

Re: Survarium

Postprzez djcycu w 24 Sie 2012, 11:40

xKoweKx napisał(a):Jest 2012 rok, a nie. Ja rozumiem, że grafika nie jest najważniejsza, ale niech to jakoś wygląda - chociaż dobrze, a nie beznadziejnie lub przeciętnie. Panowie od kilkunastu lat robią gry, a nadal nie potrafią ładnego drzewa wymodelować ani ładnej trawki zrobić.

Jest 2012 rok i jest bieda... Nie każdego stać na wymianę kompa by pograć sobie w grę. Skoro ma być to gra typu P4F to nie mogą zrobić mega cudownej grafiki bo zależy im na tym by każdemu ruszyło. Ładne trawki i drzewka potrafią solidnie wymagać lepszego sprzętu a jeśli będą dokładać nowe itemki w dopełnieniach to wierz mi raz dwa wszystko się zamuli. Przykład? NFS World gdzie ładne efekty przy wyższych prędkościach zamulają grę. Wymagania tej gry są iście śmieszne nawet jak na zachodnią produkcję. Druga sprawa że gry wschodniej produkcji zawsze miały problemy z optymalizacją.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Survarium

Postprzez paintball_0 w 24 Sie 2012, 12:27

@djcycu, coś w tym jest. Dodatkowo to wszystko będzie mniej zajmować, więc szybciej się pobierze, szybciej będziesz mógł rozpocząć grę. Prosta grafika może też świadczyć o tym, że spieszą się z jej wydaniem. Gra f2p nie musi być od razu gotowym produktem. Jak w miarę będzie działać, to puszczą w świat otwartą betę, potem wersję 1.0, a potem będą przepraszać i co jakiś czas dodawać poprawki i rozszerzenia. ;) Jak gra zacznie się zwracać, to dojdą pewnie apdejty graficzne. Ze wszech miar ma to sens. To nie produkcja AAA z multimilionowym budżetem.

Z resztą nie ważne jak to będzie wyglądać, każdy fan stalkera (i metro pewnie też) ściągnie to choćby na próbę.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Survarium

Postprzez Glaeken w 01 Paź 2012, 16:02

Nowe screenshoty z gry - lokacja Szkoła:
:

Image
Image
Image
Image


No i nowy dzienniczek twórców gry:
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Survarium

Postprzez StalkerCiastek w 01 Paź 2012, 21:44

Chętnie przetłumaczyłbym cały wywiad, ale wakacje się skończyły, a technik logistyk żeby w ogóle zostać technikiem logistykiem musi się sporo napracować (czyli uczyć).
No wiec mówi się o nowej frakcji: padlinożercach. Są nimi wszyscy początkujący gracze. Brudni, słabo uzbrojeni, samotni, mieszkający gdzie popadnie. Gromadzą się w bezpiecznych strefach lub obozach padlinożerców (takie koty ze Stalkera). W walce preferują ostrożną taktykę, gdyż są słabo uzbrojeni. Są dobrzy w szukaniu artefaktów i campieniu (ze snajperką).
Będą apteczki, antyrady, detektory anomalii, narzędzia do naprawiania urządzeń i rozbrajania pułapek. W plecaku targają pojemnik na artefakty (skądś to znamy) i mogą ich zmieścić więcej niż inne frakcje.
Rudnya - lokacja niedaleko czarnobylskiej elektrowni atomowej... brzmi znajomo? Tak, ja też nie za bardzo kojarzę (skąd takie pomysły?!). Prowadzono tam jakieś eksperymenty biologiczne na zwierzętach. Mapa jest przeznaczona głównie do trybu, gdzie drużyna próbuje zdobyć bazę przeciwnika (duża, otwarta mapa, można kampić na wieży kościoła - jest fajnie). Są też bagna i wioska.
Silnik gry korzysta z Dx11, procesorów wielordzeniowych i nie pogracie jak macie kartę z mniej niż 512 MB na pokładzie. Czy to oznacza, że gra nie działa na DX9 - ciężko mi powiedzieć. Jeśli tak to nie pogram, jeśli nie to też nie pogram (no żartuje raczej mi pójdzie). Do tego 2GB RAMu wymagane.
Dalej jest coś o oświetleniu. Będą jakby dwa: dynamiczne, słoneczne, które się przemieszcza i statyczne - jak na przykład jakaś lampka czy coś. Jest też coś o odbijaniu światła pod różnym kątem i zależnie od materiału z którego wykonany jest obiekt - nuda.
Potem jest o cziterach i hakerach. Krótko: będą mieli prze***ane i łatwe życie w post-apokaliptycznym świecie nie będzie im dane (ma ich nie być wcale lub prawie wcale).
Dalej jest coś o lagach i sposobach na ich pozbycie się, ale kogo to interesuje?
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: Survarium

Postprzez adin w 02 Paź 2012, 07:56

Nie interesuje się już tak jak kiedyś grami, z wypiekami na twarzy nie czekam na żadną produkcję. Survarium jednak zaczyna mi się coraz częściej obijać w głowie. Oczekuję jakiegoś porządnego gameplayu.

StalkerCiastek napisał(a):Dalej jest coś o lagach i sposobach na ich pozbycie się, ale kogo to interesuje?

Interesuje, interesuje, do tej pory przeklinam GSC za brak takiej optymalizacji w grach z serii STALKER.
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Survarium

Postprzez KoweK w 02 Paź 2012, 09:37

adin napisał(a):Interesuje, interesuje, do tej pory przeklinam GSC za brak takiej optymalizacji w grach z serii STALKER.

Trudno, żeby engine napisany jeszcze w tamtym wieku był dobrze zoptymalizowany pod wielordzeniowe procesory itd. :P
Swoją drogą gra zaczyna coraz ładniej wyglądać - tylko niech poprawią te brzydkie drzewa... Niektóre kompletnie się nie różnią od tych ze S.T.A.L.K.E.R.a.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron