FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Wasze uwagi dotyczące strony i forum Stalker.pl

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Wheeljack w 29 Lut 2012, 23:02

Ale milordy, po co dawać linki w [url]?
[url] to do przypadków takich jak ten:
http://mod.stalker.pl/index.php?title=E ... (MilkShape)
czyli gdy ostatni znak jest urwany i nie przenosi nas do pożądanej strony.
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1919
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 15:46
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Reklamy Google

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez djcycu w 28 Mar 2012, 12:13

A ja bym chciał zapytać o pewną rzecz. Otóż nieraz wchodzę na forum, daję nowe posty i mi się wyświetla lista... W tej nagłej chwili idę od kompa a siora wpadając na sieć wyłącza mi stronkę co sprawia że tracę informacje. Jest na forum taka opcja że chcąc obejrzeć nowe posty mogę wybrać od którego dnia czy godziny ma mi wyszukać? A jeśli nie ma to dało by się to wprowadzić? Ogólnie chodzi mi o to by nie wyszukiwało mi nowej listy od tej minuty w której kliknąłem tylko nieprzeczytane z kiedyś tam.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez scigacz1975 w 28 Mar 2012, 12:38

Podpiszę się pod prośbą @DjCyca.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez KoweK w 28 Mar 2012, 14:49

djcycu napisał(a):A jeśli nie ma to dało by się to wprowadzić?

Nie.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Glaeken w 12 Kwi 2012, 15:08

1. Czy zamiast dodawania bezpośrednich komentarzy do opublikowanego newsa nie lepiej by było aby każdy nowy news był powiązany z istniejącym tematem na forum lub jeśli go nie ma, to automatycznie by się tworzył takowy (czyli komenty pod newsem pojawiały by się bezpośrednio na forum w formie postów)?
Chodzi mi oto, czy rozważaliście scalenie komentów pod newsem+artykułem z nim powiązanym i dyskusje z forum na jego temat w jedno. Widziałem takie rozwiązanie na wielu stronach mających fora i wydało mi się to bardzo wygodne bo dyskusja skupia się w jednym punkcie a nie rozbija się na kilka podobnych albo wręcz identycznych wątków na jeden i ten sam temat.

2. Rangi typu opowiadacze, modderzy i t.p. ... w tych grupach nie zachodzą praktycznie żadne zmiany od wielu miesięcy, a jeśli nawet to nieznaczne. Panuje w nich zastój mimo iż na forum lądują kolejne mody i kolejne opowiadania. Podobnie w zakładce "kontakt" oraz "historii" strony na której jest parę niedziałających linków.

3. Na stronie ani słowa nie ma o twórcach gier serii stalker - kto jest kim, oraz nad czym pracował przy poszczególnych tytułach... swoista lista creditsów ze zdjęciem (ew.+ odnośnik do prywatnej strony z portfolio) i krótkim dossier na temat tej osoby... jak i samym studiu GSC - historia, tytuły, wydania etc..

4. A propo... wszystkie obecnie istniejące grupy na forum są zamknięte i stricte kontrolowane przez adminów... i słusznie. A czemu by nie wykorzystać tę funkcję forum i nie umożliwić użytkownikom tworzenia własnych grup w ramach forum poza już istniejącymi zamkniętymi grupami - dla uściślenia: otwarcie na życzenie użytkowników przez adminów oraz za ich zgodą? Polegałoby to na tym, że użytkownicy o podobnych zainteresowaniach i pasjach na forum sami łączyliby się w grupy i przyjmowali nowych członków, np.: zainteresowani militariami, post-apokalipsą, Czarnobylem i radioaktywnością, graniem w stalkera w sieci/klany, paintballem/ASG, rysownicy/graficy etc. etc. Oczywiście nazwy grup, zakres tematyczny, ich ilość jak i możliwość ich założenia stricte kontrolowane przez Adminów... tak ażeby ich było nie za dużo oraz wnosiły jakąś wartość dodaną na forum oraz miały przynajmniej jakiś pośredni zw. z uniwersum stalkera. Jeśli to by się sprawdziło może nawet od czasu do czasu grupy nawet mogliby skrobnąć za zgodą administracji artykuł... coś na kształt tego o Czarnobylu... a w przypadku rysowników, wyłożyć galerię.
Przykład z ruskiej strony: http://www.yastalker.com/browse_groups.php

Za ten post Glaeken otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pijawol.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez KoweK w 12 Kwi 2012, 18:20

Glaeken napisał(a):1. Czy zamiast dodawania bezpośrednich komentarzy do opublikowanego newsa nie lepiej by było aby każdy nowy news był powiązany z istniejącym tematem na forum lub jeśli go nie ma, to automatycznie by się tworzył takowy (czyli komenty pod newsem pojawiały by się bezpośrednio na forum w formie postów)?

Nie. Nigdy nie lubiłem tego pomysłu. Robi się tylko śmietnik w tematach. Jeżeli pisane są newsy o S.T.A.L.K.E.R. 2, to wolę jak wszystko jest w jednym temacie, a nie w 6184865 oddzielnych.

Glaeken napisał(a):Rangi typu opowiadacze, modderzy i t.p. ... w tych grupach nie zachodzą praktycznie żadne zmiany od wielu miesięcy

A muszą? Co do opowiadaczy to nowych przyjmuję wtedy, gdy ktoś (proszenie o rangę dla siebie automatycznie dyskwalifikuje kogoś takiego) zasugeruje, że, np. ta osoba zasługuje na daną rangę. Co do modderów - mam wysokie wymagania.

Glaeken napisał(a):3. Na stronie ani słowa nie ma o twórcach gier serii stalker - kto jest kim, oraz nad czym pracował przy poszczególnych tytułach...

Nie rozumiem po co to. Jak ktoś chce wiedzieć, kto stworzył, to sobie odpali creditsy w grze. To jest strona fanowska, więc raczej każdy kto tutaj przyjdzie dobrze wie, kto jest producentem gry.

Glaeken napisał(a):A czemu by nie wykorzystać tę funkcję forum i nie umożliwić użytkownikom tworzenia własnych grup w ramach forum poza już istniejącymi zamkniętymi grupami - dla uściślenia: otwarcie na życzenie użytkowników przez adminów oraz za ich zgodą?

Bo zrobi się śmietnik. Wystarczy tyle ile jest. Nie potrzeba nowych rang, grup i innych kolorowych dupereli.

Glaeken napisał(a):Jeśli to by się sprawdziło może nawet od czasu do czasu grupy nawet mogliby skrobnąć za zgodą administracji artykuł...

Teraz też może. Nie przypominam sobie, bym zabraniał wysyłania felietonów - już nawet dwa takie wylądowały na głównej i na tym skończyło się zainteresowanie pisaniem takich artykułów przez użytkowników.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Glaeken w 12 Kwi 2012, 18:50

Reszta argumentów do mnie przemawia, poza dwoma:
xKoweKx napisał(a): [...] dwa takie wylądowały na głównej i na tym skończyło się zainteresowanie pisaniem takich artykułów przez użytkowników.

Bo nikt tego zainteresowania zbytnio nie podtrzymuje.
Pogrzebałem trochę w starych newsach i odnalazłem świetny news na temat modów: http://stalker.pl/2011/08/01/co-slychac ... kacji-111/ ... czemu to nie jest pisane cyklicznie? Świetna rzecz w pigułce dla tych którzy się interesują i grają w mody. Można by utworzyć jakieś regularnie pisane newsy typu "osobowość czyli sylwetka twórcy stalkera" i co jakiś czas przybliżać w nich wybraną osobę z ekipy tworzącej gry serii stalker lub artykuły typu retro czyli odgrzebać stare artykuły prasowe.
A konkursy? kiedy ostatnio jakiś był?
xKoweKx napisał(a): Nie. Nigdy nie lubiłem tego pomysłu. Robi się tylko śmietnik w tematach. Jeżeli pisane są newsy o S.T.A.L.K.E.R. 2, to wolę jak wszystko jest w jednym temacie, a nie w 6184865 oddzielnych.

Co do łączenia z tematem na forum tu się zgadzam - mógłby powstać burdel... ale scalenie komentów pod newsem i bezpośrednio połączonym z nim artykułem mogłoby pomóc bo nie trzeba było by skakać z jednych komentów do drugich mimo iż dotyczą dokładnie tego samego... a połączenia z tematem nie ma więc i burdelu nie będzie.

p.s.: i moglibyście w końcu nową ankietę wrzucić.
Ostatnio edytowany przez Glaeken, 12 Kwi 2012, 20:09, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Wheeljack w 12 Kwi 2012, 18:55

Podsumowania miałem pisać co miech, potem co trzy, ale teraz okazuje się, że nie ma takiej potrzeby, bo w świecie modów nie dzieje się zbyt wiele. :P
Na początek trzeciego kwartału się coś pomyśli.
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1919
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 15:46
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Domianos w 26 Kwi 2012, 21:24

Chciałbym złożyć zażalenie i wyrazić moje niezadowolenie, ponieważ dzisiaj jest 26 rocznica katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu, a na stronie głównej nie ma żadnej informacji upamiętniającej to zdarzenie.
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 14 Sie 2022, 13:00
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez r4inb0wTM w 01 Maj 2012, 09:45

A upadek GSC i zatrzymanie prac STALKER 2 to też rocznica.

r4inb0wTM
Wygnany z Zony

Posty: 81
Dołączenie: 12 Lut 2012, 08:30
Ostatnio był: 18 Maj 2012, 19:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: -5

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Glaeken w 13 Maj 2012, 11:27

Zauważyłem pewien drobny - jak sądzę - błąd w serwisie przeglądając archiwum: niektóre newsy nie są widoczne z poziomu archiwum stalker.pl... szczególnie te ważne.

http://stalker.pl/archiwum/
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez KoweK w 03 Cze 2012, 23:15

Mi się wszystko - tylko trochę kiepsko - wyświetla i pokazuje, każdy news.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

PoprzedniaNastępna

Powróć do Strona i forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość