Co czytacie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy czytasz książki (t.j. lektury nieobowiązkowe)?

Tak, 1-2 na rok.
79
14%
Tak, 3-5 na rok.
97
17%
Tak, 5-10 na rok.
81
15%
Tak, więcej niż 10 na rok.
252
45%
Nie, książki są dla nudziarzy.
12
2%
A co to jezd ksionszka?!?
35
6%
 
Razem głosów : 556

Re: Co czytacie?

Postprzez Gizbarus w 29 Gru 2011, 22:15

Czytałem Rainbow Six od Toma, ale drugą część... I w sumie nie zawiodłem się :wink: Kawał solidnej sensacyjnej lektury, do tego z ciekawą historią.

Co co Prattchetta - z cyklu Świata Dysku najbardziej przemawiają do mnie te związane ze Strażą, Moistem von Lipwigiem i magami. Czarownice jakoś do mnie nie trafiły, wręcz za nimi nie przepadam. I co do Morta, Kriss - 100% racja, jest świetny :E I daje początek jednej z moich ulubionych postaci, Susan. I skoro już przy tym jesteśmy - polecam Wiedźmikołaja. Jedna ze smutniejszych książek Mistrza, ale także jedna z moich ulubionych. Śmierć jest niesamowity...
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Co czytacie?

Postprzez Isza w 02 Sty 2012, 06:37

Stalker Rambo napisał(a):- The Walking Dead - Narodziny Gubernatora


Jak przeczytasz to daj znać czy książka jest dobra (serial mi odpowiada :E )

Zaryzykuje polecenie książki- Fiolet Magdalena Kozak-, którą już fakt faktem czytałam spory czas temu ale … książka dzieje się w Polsce, głównie w Warszawie. Język nie jest jakiś nadzwyczajny , czasami wręcz czyta się tę pozycje dość ciężko… I mimo tych kilku minusów, które można znaleźć warto sięgnąć po nią, do tego autorka była na misji w Afganistanie jako lekarz wojskowy i widać w jej dziełach znajomość tematu. Podsumowując pozycja do przeczytania jak będzie się miało chwilę wolnego czasu.

Do tego filmik promujący książkę

" Nie wiem czemu żołnierz idzie do ataku ... ale idzie"
Awatar użytkownika
Isza
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 17 Wrz 2011, 01:53
Ostatnio była: 06 Maj 2015, 12:42
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 35

Re: Co czytacie?

Postprzez Terminus w 02 Sty 2012, 22:00

@Gizbarus: A ja akurat postaci Susan nie znoszę a Wiedźmikołaja uważam za jedną z najsłabszych książek Pratchetta. Gorsza jest dla mnie tylko seria o Ciutludziach.
A z nieseryjnych uwielbiam "Pomniejsze bóstwa" i poniekąd z racji zawodu "Piramidy".
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Co czytacie?

Postprzez Dżuz w 02 Sty 2012, 22:06

A ja z Pratchetta czytałem jeno o tych Ciutludziach i się mnie podobały te nawiązania do Piktów. I humor słowny też niezły był :P
Choć i tak z podobnych klimatów bardziej mi przypadł do gustu Robert Rankin i jego choćby "Poszukiwacze zaginionego parkingu" :D
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 25 Sie 2024, 17:37
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Co czytacie?

Postprzez margarita w 04 Sty 2012, 00:13

Isza napisał(a):Zaryzykuje polecenie książki- Fiolet Magdalena Kozak (...) Język nie jest jakiś nadzwyczajny , czasami wręcz czyta się tę pozycje dość ciężko… I mimo tych kilku minusów, które można znaleźć warto sięgnąć po nią, do tego autorka była na misji w Afganistanie jako lekarz wojskowy i widać w jej dziełach znajomość tematu. Podsumowując pozycja do przeczytania jak będzie się miało chwilę wolnego czasu.

Zgadzam się w zupełności. Magda jak zwykle dobrze sobie poradziła, nie było niedociągnięć, które perfidnie rzucały się w oczy... Ale "Nocarz" o wieeele bardziej do mnie przemawia.

A co do tematu - aktualnie wałkuję antologię Ćwieka pod tytułem "Gotuj z papieżem". Po lekturze mniej-więcej połowy muszę powiedzieć, że akurat ten pan, w przeciwieństwie do pani wyżej, trochę mnie rozczarował. Po przeczytaniu "Kłamcy" spodziewałam się nieco więcej. O ile opowiadanie o epidemii, zamieszczone również w zbiorze opowiadań wielu autorów "Epidemie i zarazy", oraz to o Houdinim były w porządku i przyjemnie się je czytało, o tyle większość (w tym opowiadanie tytułowe) nie bardzo do mnie przemawiała.

Odnośnie tytułowego:
:

Dobra, dwóch kolesi przypadkiem rozpętuje "światowy skandal" przez zbytnie ubarwianie opowieści wujka, fajnie. Z papieżem w roli głównej, no dobra, też ciekawie. Księża chcący ten skandal "uprawdopodobnić" i doprowadzić do rozłamu KK... Eee?


Odnośnie "Pokoju pełnego cienia":
:

Kompletnie nie załapałam idei przyświecającej autorowi. Co KONKRETNIE chciał pokazać poprzez chorego Haka i odwiedzającego go Piotrusia?
– Tato, dlaczego nie możemy jechać z tobą?
– (do siebie) Bo jesteś mortalem, synku, a ja nie lubię paradoksu.
Awatar użytkownika
margarita
Stalker

Posty: 191
Dołączenie: 14 Gru 2011, 19:17
Ostatnio była: 21 Lis 2015, 21:28
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 129

Re: Co czytacie?

Postprzez KOSHI w 07 Sty 2012, 11:55

Ostatnio łyknąłem:

- Księga bez tytułu - Anonim : b. lekkie
- W słusznej sprawie - Katzenbach : b. dobre do połowy, 2 połowa znacznie słabsza
- Cień Wiatru i Gra Anioła - Zafon : dobre
- Szyfr Szekspira - Jennifer Lee Carrell : w połowie przerwałem, nie wciągnęła mnie
- Księga Powietrza i Cieni - Gruber : dobre
- Historyk - Kostowa : przeczytałem, ale średnio mi podeszła, końcówkę zmęczyłem
- Zaginiony Symbol - Brown : dobre, ale jak dla mnie za dużo o masoństwie, trochę pod koniec to nudne już było

Aktualnie czytam:

- Orły Imperium - Scarrow : dosyć dobra
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Co czytacie?

Postprzez Glaeken w 15 Sty 2012, 18:57

Parę tygodni temu ukończyłem trylogię Kupcy i ich żywostatki Robin Hobb, całkiem dobra lektura jak na fantasy ale nie jest to pierwsza trylogia jej autorstwa która przeczytałem i muszę stwierdzić, że największą słabością Hobb są słabe i do bólu przewidywalne końcówki, jednak barwne i interesujące postacie w pełni rekompensują tę wadę. Obawiałem się też, że to będzie skrajnie marinistyczne fantasy, czego osobiście niezbyt lubię ale mimo iż ponad 50% akcji dzieje się na statkach i morzu to jednak czyta się to bardzo przyjemnie. Ponadto akcja ma miejsce w tym samym stworzonym przez Hobb uniwersum fantasy co i trylogie Skrytobójca oraz Złotoskóry, tylko na innym obszarze mapy świata.
Kilka dni temu niemal pożarłem także pierwszą część Tańca ze smokami G.R.R. Matina i jak zawsze nie zawiodłem się, autor nadal utrzymuje wysoki poziom i ciągle potrafi zaskakiwać. Tym razem skupił się na bohaterach pominiętych w poprzednich tomach a akcja toczy się niemal równolegle z poprzednimi częściami. Z niecierpliwością czekam na cz 2... zżera mnie ciekawość czy Starkowie i/lub Daenerys w końcu będą mieli okazję do zemsty ;)
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Co czytacie?

Postprzez scigacz1975 w 15 Sty 2012, 20:24

Właśnie wczoraj kupiłem www.ru2012.pl i jak zwykle z serią Ciszewskiego połknąłem w około 4 godziny. Książka kończy serię www. I powiem szczerze - nie spodziewałem się tego co zawiera. To już nie jest jajcarska przygodówka jaką było www.1939.com.pl - www.1944.waw.pl było już dość mroczne, "Majora" nie powstydził by się Clancy - to już klasyczny thiller z grą wywiadów gdzie do końca trudno się połapać o co chodzi, a od książki trudno się oderwać, natomiast ostatnia część czyli www.ru2012.pl jest mroczna, tragiczna, napięta do granic i ...... - polecam przeczytać, kto nie czytał to całą serię, kto czytał pierwsze trzy obowiązkowo trzeba zakończyć czwartą.

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive plunio7.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Co czytacie?

Postprzez Gospodziej w 15 Sty 2012, 23:03

A ja ostatnio czytałem ''Dallas '63'' Stephena Kinga. Chyba nie muszę wyjaśniać kim w światowej literaturze grozy jest ten autor. Nazwisko mówi samo za siebie. O powrocie do przeszłości było już wiele innych książek, ale jednak chyba nikt nie porusza się w temacie z taką lekkością i zacięciem. Nie będę tutaj psuł innym przyjemności, więc nie opiszę treści powieści. Szczerze jednak polecam. Podobnie jak pozostałe książki Kinga.
Pisze człowiek, pisze, a po co pisze - nie wiadomo (Michał Zoszczenko 1895-1958)
Awatar użytkownika
Gospodziej
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 15 Sty 2012, 16:36
Ostatnio był: 31 Sty 2013, 17:42
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 5

Re: Co czytacie?

Postprzez Anioła w 16 Sty 2012, 10:02

Ksiażki? Kocham je!!! Kiedyś nie było dnia, żebym czegoś nie przeczytała. Teraz mniej czasu, więc staram się w weekend poświęcić kilka godzina na czytanie :D Hmm najbardziej lubie książki fantasty i kryminały. A tu kilka tytułów:
-Harry Potter
-Saga Zmierzch
-Władca Pierścini
-Trylogia Czarnego Maga
-Saga o ludziach lodu
-Wieczni wygnańcy
-Cykl o Anicie Blake Zabójczyni Wampirów
-Intruz
-Pamiętniki Wampirów
-Lewa ręka Boga
-Zapach śmierci
Heaven has no rage like love to hatred turned
Nor hell a fury like a woman scorned.

William Congreve
Awatar użytkownika
Anioła
Kot

Posty: 49
Dołączenie: 05 Sty 2012, 19:14
Ostatnio była: 16 Mar 2019, 17:31
Ulubiona broń: --
Kozaki: 23

Re: Co czytacie?

Postprzez Stalker Rambo w 22 Sty 2012, 22:47

Dzisiaj kupiłem sobie kolejne 3 książki:
- Snajper - opowieść komandosa Seal Team Six
- Z afganistanu.PL
- Afganistan - Dotknąłem Wojny

Jak najszybciej biorę się za lekturę o Afganie.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Co czytacie?

Postprzez Fender w 22 Sty 2012, 22:56

Od siebie mogę polecić "czas zmierzchu" Glukhovskiego. Myślałem, że po wyjściu z tuneli metra i po tym jak podejmie się tematyki majów, książka okaże się totalną klapą. Na szczęście myliłem się. Pochłonąłem ją w dwa wieczory. Świetnie napisana. To nie jest to samo co metro i nie ma co ich porównywać, jednak również ta ma w sobie to "coś".
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości