Najtrudniejsza gra w jaką grałeś

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Najtrudniejsza gra w jaką grałeś

Postprzez Dżuz w 23 Lip 2011, 23:17

Hmm, a z gier, których nie ukończyłem najtrudniejsza była taka przygodówka Paradise. Wymiękłem już na samym początku przy dziwnej łamigłówce z kołami, a szkoda bo gra miała prześliczną oprawę wizualną (dość specyficzną metodą robioną) i naprawdę ciekawie się zapowiadała; aż chciałem do niej niedawno wrócić, ale komp mi płyty nie chce czytać :(

Coś nie mam głowy do przygodówek, bo Overclocked: Historia o przemocy też mi napsuł sporo krwi, ale trochę dalej zaszedłem (z niewielką pomocą poradnika); w sumie też jej nie skończyłem, ale przez jakiegoś buga - w pewnym momencie zwyczajnie nie mogłem gry uruchomić i dałem sobie spokój, bo nie była aż tak wciągająca :P
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 25 Sie 2024, 17:37
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Reklamy Google

Re: Najtrudniejsza gra w jaką grałeś

Postprzez CONAN w 25 Lip 2011, 20:46

Trudniejsze gry hmm jak byłem młodszy grałem w przygodówki i wtedy miałem problem z grą "Dracula 2 Ostatnie Sanktuarium" Były momenty że ciężko było przejść dalej.
Teraz czasem w Resident Evil 4 miałem problem , ;)
"Jeśli nie możesz znaleźć czegoś dlaczego
chciałbyś żyć, postaraj się znaleźć coś,
za co chciałbyś umrzeć"
Tupac Amaru Shakur
Image
Awatar użytkownika
CONAN
Weteran

Posty: 639
Dołączenie: 13 Lip 2011, 16:29
Ostatnio był: 16 Sty 2024, 21:27
Miejscowość: Amsterdam
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 101

Re: Najtrudniejsza gra w jaką grałeś

Postprzez Wojas21 w 25 Lip 2011, 21:00

Wiedźmin 2 - na wysokim poziomie trudności nie wyrabiałem,
Gothic 2 Noc Kruka - te pakowanie punktów doświadczenia...
Knight of Honor - niezbyt łatwa gra,
Disciples 2 z dodatkami i 3 - szczególnie trzecia część, zdobywanie doświadczenia dla jednostek -MAKABRA,
Seria Men of War - niektóre misje sprawiały mi trudność (szczególnie starcia z czołgami),
Machinarium - trudna (jak dla mnie) przygodówka, ale warta zagrania ze względu na humor i poziom trudności zagadek,

Jak coś mi się przypomni to dopisze.
Awatar użytkownika
Wojas21
Tropiciel

Posty: 245
Dołączenie: 25 Cze 2010, 22:54
Ostatnio był: 01 Sty 2018, 22:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 63

Re: Najtrudniejsza gra w jaką grałeś

Postprzez Gabriel w 27 Sie 2011, 15:40

To będzie taka gierka z PLAYA której nigdy nie przeszłem, ta Vivisector. Grafa jak jakieś rozsmarowane gówno i na dodatek znikające tekstury. RAM 1 GB a gothic jeden ma lepszą grafikę. No i sokoli wzrok wrogów, szybkość i oczywiście super pancerze których niektórzy nie mają. Broń jak standardowy amerykański wojskowy, fabuła do d*py i wszystko jak w radzieckiej szopce teatralnej. Aż klnie się na samą myśl o grze. A nie przeszłem jej przez bugtrapy i serię niedoróbek oraz poziom trudności jak ta lala dorównujący Metro albo tak jakbyś miał CoDa przejść karabinem bez amunicji.
Pamiętaj, by śmiać się z innych wpierw naucz śmiać się z własnych niedoróbek i nieczystości. Jeśli ktoś postrzega Cię jako idiotę, nie liczy się zdanie innych, bo dla innych będziesz zawsze zajebistszą osobą niż osoba wyzywająca Cię - ona z kolei będzie owym idiotą. Liczy się to za kogo ty się uważasz. Ciesz się wolnością i nie żyj pod mocą innych - poczuj smak zerwania kajdan.
Awatar użytkownika
Gabriel
Tropiciel

Posty: 234
Dołączenie: 02 Sie 2011, 10:00
Ostatnio był: 14 Gru 2011, 17:11
Miejscowość: dlzkcmsfj afgva rwet 9a/7
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 23

Re: Najtrudniejsza gra w jaką grałeś

Postprzez Provski w 27 Sie 2011, 16:51

ManiekCs napisał(a):Contra na system operacyjny NES (W Polsce Pegasus) :D Nigdy tej gry nie ukończyłem, odpadałem na części z wodospadami...


Ja tak samo. Nigdy przenigdy tego nie przeszedłem i pewnie nawet teraz bym miał z tym problem. Najdalej to doszedłem chyba do 4 albo piątej rundy :D
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Najtrudniejsza gra w jaką grałeś

Postprzez Glaeken w 27 Sie 2011, 21:29

Z tego co pamiętam to:
Europa Universalis III - na razie jedyna gra strategiczna do której przeczytałem instrukcję niemal od deski do deski, gra trudna ale jak sie juz ja ogarnie to niesamowicie wciąga.
pakiet dodatków do Majesty 2 - w porównaniu do podstawki są bardzo trudne, w bardzo krótkim czasie trzeba podjąć kluczowe decyzje, jednocześnie broniąc się, rozwijając się i zarabiając.
Uncharted 1 : Drake's Fortune - w paru miejscach utknąłem na dobre na najwyższym poziomie trudności i dopiero po kilkunastu próbach udało mi się przejść dalej.
Commandos - niektóre misje po prostu nie dałem rady przejść i mi się znudziło dalsze granie.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Najtrudniejsza gra w jaką grałeś

Postprzez kocur21 w 13 Lut 2012, 05:41

Saper nigdy tego nie potrawie ukończyć, już myślę że zaraz skończę i zobaczę napisy końcowe albo coś w tym stylu a tu jebudubu bomba i od początku, zresztą pasjans też nie lepszy. A teraz na poważnie, to jak wspominam to co grałem to tylko nie mogę ukończyć ARMAII, zbyt trudna jak dla mnie, nie do ogarnięcia choć tak bardzo się staram, wróg i tak widzi mnie zawsze i ma sokole oko.
I'm online always. Really, if you do not believe, check!
Intel I5 4460 (4 x 3.2 Ghz), DDR4 16 GB, GeForce GTX 1660 OC 6G, 4 x 1 TB , zasilacz 500 W
Awatar użytkownika
kocur21
Stalker

Posty: 100
Dołączenie: 02 Sie 2010, 12:37
Ostatnio był: 15 Sie 2024, 05:59
Miejscowość: Zadupie/Podświat/Żagań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 23

Re: Najtrudniejsza gra w jaką grałeś

Postprzez Allistdead w 13 Lut 2012, 13:00

Najtrudniejsze to były gry w czasach Commodore. Flimbo Quest, Bulder Dash, River Raid, Montezuma Revange i inne. Trzy życia i jeden błąd a idziesz do piachu. Ale czasy się zmieniły, ja postarzałem i już mnie nie bawi przechodzenie pięćdziesiąt razy tego samego fragmentu. Dlatego teraz standardowo grywam na najniższym poziomie trudności a i tak zdarzają się bardzo trudne momenty, wtedy po kilkunastu(dziesięciu) nieudanych próbach zazwyczaj szukam solucji albo kodów. Do najtrudniejszych gier zaliczam wszelkie FPSy (mam słaby wzrok a wróg sokoli), gry przygodowe (albo nie rozumiem co dziwniejszych kombinacji przedmiotów, albo choć dobrze kombinuje to gra mi nie pozwala zrobić czegoś, bo na przykład dla niej pchnij i popchnij to nie to samo) i zręcznościowe, choć z tymi ostatnimi to różnie bywa. Swego czasu miałem koszmarne trudności z przejściem GTA San Andreas. Mimo kolejnych niepowodzeń, załamań nerwowych i przeklinania na co popadnie grę przeszedłem. Nie tak dawno znowu ją sobie odpaliłem i poza kilkoma momentami gra była prosta. Dobiłem do 98% i gdyby nie to że nie znam sposobu na przejście trzech czy czterech rzeczy (i do tego błąd co wciął mi jedną podkowę) to bym pewnie dobił do 100%. Niestety padł mi dysk i sejvy wcięło :( Podobnie było w Herołsach 2. Za pierwszym razem ledwo przeszedłem kampanię a jak powróciłem po paru latach z solucja to gra stała się banalna. Straszne problemy miałem też grając w Kings Bounty Legenda magiem na trudnym. Teraz pogrywam wojownikiem na niemożliwym i mówię wam że jest łatwiej. To dopiero niezrównoważenie klas. Wspominaliście o Gothic 2 Noc Kruka. Fakt że początek jest bardzo trudny, potem jakby łatwiej choć takim magiem gry przejść nie mogłem. Tu niestety działa zasada: Łatwa gra to dodatek przegięcie trudny. Przejście tej gry magiem w podstawce było dosyć banalne. No i właśnie. Zachciało mi się grać z modami w Baldurs Gate to mam za swoje. W NToSC moja pięcioosobowa drużyna ma problemy z ubiciem kobolda! inna sprawa że znam sposób aby przejść cała grę jedną postacią bez większych problemów (nie ma to jak wykorzystać bug w grze, sam na niego wpadłem ale nie wykorzystuję). Ech się rozpisałem o tych trudnych grach.
Ostatnio edytowany przez Allistdead 19 Cze 2013, 23:47, edytowano w sumie 2 razy

Za ten post Allistdead otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI.
Awatar użytkownika
Allistdead
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 05 Sty 2012, 02:05
Ostatnio był: 19 Lis 2013, 07:31
Miejscowość: Wrocław
Kozaki: 15

Re: Najtrudniejsza gra w jaką grałeś

Postprzez runa w 26 Lut 2012, 20:10

Pierwsza Prince of Persia i Half Life 1 którego nigdy nie skończyłam, ale wierzę, że kiedyś mi się uda :E
Logic can take you from A to B, but imagination can take you anywhere.
Awatar użytkownika
runa
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 12 Lut 2012, 13:21
Ostatnio była: 22 Lis 2015, 18:56
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 67

Re: Najtrudniejsza gra w jaką grałeś

Postprzez El Diablo w 26 Lut 2012, 22:51

Serious Sam SE, jak mi kumpel powiedział że jednym tchem przeszedł całego bez kodów i problemów, to myślałem że go śmiechem zabije! Frustracja sięgała granic przy tej grze! Chwilami nadmiar mięsa armatniego przed lufą doprowadzał mnie do furii :facepalm:
Image
Awatar użytkownika
El Diablo
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 09 Gru 2008, 22:17
Ostatnio był: 05 Paź 2021, 14:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 53

Re: Najtrudniejsza gra w jaką grałeś

Postprzez Przemek77 w 27 Lut 2012, 09:41

DWARF FORTRESS

Nie wiem czy kojarzycie tą grę - w skrócie; mega trudna i hiper złożona symulacja krasnoludzkiego społeczeństwa. Gram już w chyba z rok (z przerwami) a tak sądzę, że ogarnąłem może z 1/3 zagadnienia, do tego dochodzi skrajnie nieprzyjazny interfejs (skróty klawiszowe) i grafika ASCII - choć akurat na to są nakładki graficzne.

Mimo skomplikowania często do niej wracam - coś w sobie ma, że za każdym razem po każdej totalnej porażce budowanie swojej własnej "Morii" wciąga jak bagno kowadła.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Najtrudniejsza gra w jaką grałeś

Postprzez Stalker Rambo w 28 Lut 2012, 23:34

Za dzieciaka Mafia - momentami trudna (zwłaszcza wyścig, przez który na ponad rok odinstalowałem gierkę).
Operation Flashpoint - Nawet do niej nie wróciłem.
Seria Call of Duty na najtrudniejszym poziomie - Głównie przez skrypty w stylu: respawn przeciwników dopóki nie dojdziesz do pewnego miejsca.
Oraz Stalker - SoC - Na początku gry i na końcu (śmigłowiec przy elektrowni). W "środku" nie sprawiała mi trudności.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości