Gothic

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Gothic

Postprzez Woland w 16 Lip 2011, 00:07

Mam bo ją widzę u Rolanda :P

A co z pytaniem co do Myrthany, misji, mordowania i stolicy Myrthany?
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Reklamy Google

Re: Gothic

Postprzez BJ Blazkowicz w 16 Lip 2011, 10:42

Widzieć to ja sobie możesz. Jak na nią klikniesz to zobaczysz że nie kupisz :P

Co do twoich pytań, Gothic 3 to totalnie otwarta gra. możesz robić co ci się żywnie podoba, ale Varant i Nordmar polecam odwiedzać po odpowiednim kurażu bo są trudniejsze. Xardasa zostaw sobie na koniec.

:arrowd: Rób co chcesz :P
Ostatnio edytowany przez BJ Blazkowicz, 16 Lip 2011, 21:26, edytowano w sumie 1 raz
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: Gothic

Postprzez Woland w 16 Lip 2011, 12:35

Aha- zabawić się we wszystkich miastach Myrtany --> Do stolicy--> Varant i Nordmar--> Xardas
Dobra kolejność??
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Gothic

Postprzez Terminus w 11 Sie 2011, 09:29

Przeszedłem w końcu Zmierzch Bogów...
:facepalm:
Tyle w kwestii odczuć z tego "dzieła"...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Ale żeby jakiś Wheel się nie czepiał że spamuję:
Fabuła na poziomie Two Words I czy Obliviona tzn.: pisana na kolanie przez dziecko programisty.
W grze dodano dwa nowe modele. Mam wrażenie, że indyjskie studio winne powstania tego dodatku, wykorzystało jakieś modele, których nie wykorzystali w innych produkcjach. Ani ta malowana małpa zwana troglodytą ani tym bardziej końcowy boss nie pasują do Gothica. Przepraszam bossiątko, bo jak nazwać takie małe, śmieszne coś co miało zniszczyć Myrtanę a podskakuje smętnie w jaskini nie wiedząc na jaką animację się zdecydować i padające po paru trafieniach z broni dystansowej lub czarami?
Poraża też logika rozgrywki. Masowe kradzieże w miastach już nie wywołują reakcji strażników. Uwolnienie Miltena ze świątyni w Trelis po wyrżnięciu strażników nie wywołuje żadnej reakcji orków. Wychodzimy sobie jak gdyby nigdy nic przez główną bramę obok strażników...
Pozytywy? Poziom walk na arenie. Więcej nie zauważyłem.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive zdzicho.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Gothic

Postprzez Woland w 11 Sie 2011, 10:20

Grałeś na tym specjalnym patchu naprawiającym wszystko? Dużo bugów?
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Gothic

Postprzez Terminus w 11 Sie 2011, 10:27

Grałem na tej spaczowanej wersji. Nie potrafię sobie nawet wyobrazić jak wygląda gra bez tego. I nie zamierzam nawet próbować.
Modelowanie na Blenderze jest bardziej wciągające od tego dodatku...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Gothic

Postprzez Woland w 11 Sie 2011, 10:35

Bez przesady :E

Mi trudno będzie ocenić bo z rpg to tylko w Gothic 3 teraz gram i kiedyś grałem w lionheart: legacy of crusader ale zapisy padły.
A na starym kompie w Gothica 1 się cholernie nie wygodnie gra tak go mam ustawiony :/
Ale jak skończę Gothic 3 to i tak mimo to zabieram się za jedynkę :)
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Gothic

Postprzez Greyeeh w 11 Sie 2011, 14:07

Granie w Gothica 3 bez wcześniejszego grania w 1 a potem w 2 to bluźnierstwo. Szczególnie jeśli się w ogóle za te wcześniejsze części nie zabierzesz.
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Gothic

Postprzez Woland w 11 Sie 2011, 14:38

Ta jasne, odpal na moim kompie. Terminus dał coś co pozwoliło mi w ogóle w to zagrać na nim. I co? Co 10-15 minut wywalało z gry :/
A przed starym kompem serio strasznie nie wygodnie. Zresztą co ma kolejność do rzeczy? Przejdę trójkę i ZB a potem jedynkę i dwójkę i dwójkę NK
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Gothic

Postprzez paulus43 w 31 Sie 2011, 11:19

W szczególności ten klimat..
Jak się nie zagra w jedynkę i dwójkę które osobiście przeszedłem to trójki nie można grac bo niczego się nie kapuje. Kurcze w trójce z tymi pucharami troche trudno :-/ Ale i tak mi się udało :)

jakbyście mogli to gadajcie o Gothicu ze mną na prywatnych ok??
Oczywiście co są zainteresowani :P
Awatar użytkownika
paulus43
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 25 Mar 2011, 12:25
Ostatnio był: 03 Mar 2016, 19:34
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: 3

Re: Gothic

Postprzez M3Fis70 w 31 Sie 2011, 12:19

Jak napisane zostało wyżej. Grać Bezim nie od początku to bluźnierstwo.

Uwagi moderatora:

Nie spamuj.
Dobry mutant, to martwy mutant.
Tajne zaszyfrowane inforamcje
:

Kovek to ciągle pauka
Awatar użytkownika
M3Fis70
Weteran

Posty: 652
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Lip 2019, 10:04
Miejscowość: Brzydgoszcz/Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 76

Re: Gothic

Postprzez BJ Blazkowicz w 02 Paź 2011, 14:15

No i wreszcie dorwałem Arcanię. Gra wywołała u mnie mieszane uczucia i już wyjaśniam dlaczego:
Zrezygnowano z nauki u nauczycieli, sami sobie przydzielamy punkty umiejętności - dla mnie to minus bo szukanie odpowiednich nauczycieli było w gothicach fajne.
System walki to dalej "zaklikaj na śmierć" ale tak fajnie zrobione że zaliczam na "+", w żadnej grze jeszcze mi się tak fajnie nie cięło przeciwników (zwłaszcza bronią dwuręczną).
O ile naukę przepisów ze zwojów jeszcze zrozumiem to nie pojmę kucia broni i pancerzy bez pomocy kowadła, tudzież młota (dla mnie wykuwanie oręża na kowadle, przy pomocy przepisu który fhuj trudno zdobyć, nie wspominając o składnikach i wiedzy jest najfajniejszą rzeczą w gothicu), a tutaj nasz heros wyjmuje z kieszeni młot, szczypce, przenośne kowadło, piec i wannę chłodniczą z lewego buta i jazda.
Fabuła jest taka sobie, liniowa do bólu ale przynajmniej można spotkać starych znajomych (Diego, Gorn, Milten, Lester etc.) i brak jej jakichś niespodziewanych zwrotów poza jednym, gdy znajdujemy młot przeznaczenia.
Przerywniki filmowe są fajnie zrobione chociaż wszystkie mogły by być zrobione jako rendery a nie na przemian rendery i pokazy slajdów które są raczej średnie.
Lokacje mimo iż widowiskowe są zamknięte, jest pełno niewidzialnych ścian i to jest moim zdaniem największy minus. (są jak areny, wchodzisz - wykonujesz questy na obszarze - wychodzisz)
Brak rozbudowanej magii (trzy zaklęcia "strzelające" parę run i kilka zwojów? wtf?)
Brak sprintu mnie trochę zaskoczył ale całe szczęście są runy wiatrów (pewnie zrobione z grochówki).
Acha, i kobiety... boższsz... czy ja się kiedyś doczekam ładnej kobiety w gothicu? Same Helgi które wystarczyło by przebrać i mogły by sprzedawać piwo w alpach.

Ogółem daje grze 7/10 za świetną walkę, fajne modele postaci i broni.
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość