Aborcja

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Aborcja?

Tak, na życzenie dla każdego
24
26%
Tak, ale tylko w 3. przypadkach (patrz 1. post)
39
42%
Nie!
30
32%
 
Razem głosów : 93

Re: Aborcja

Postprzez Soviet w 23 Cze 2011, 22:05

Matka powinna mieć możliwość decydowania o własnym ciele. O ile nie jest oczywiście za późno.

Eugenika: I co w tym złego? I tak do tego dążymy, jestem za. Może i spowodowałoby, że Soviet by nie istniał, ale ogólnie koncept uważam za pozytywny.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Reklamy Google

Re: Aborcja

Postprzez Szpagin w 23 Cze 2011, 22:09

@Soviet, ok, kobieta może sobie poprawić nos, powiększyć piersi, zmienić płeć. To jej ciało. Ale zarodek to już ciało innej osoby. To inna istota ludzka, nienarodzona, ale mająca swoje prawa. A eugeniki nie popieram, stara, dobra selekcja naturalna wystarcza.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Aborcja

Postprzez Terminus w 23 Cze 2011, 22:10

Więc niech decyduje o własnym ciele. Czyli niech planuje ciążę. Niech się zabezpiecza. Niech się nie upija na imprezach. Niech zrozumie, że życie to nie gra komputerowa.
"Za późno" to jest właśnie ta chwila gdy zachodzi w ciążę.
Ona nie decyduje o własnym ciele. Ona decyduje o swoim ciele i ciele [życiu] drugiego człowieka, którego nosi w macicy.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Aborcja

Postprzez djcycu w 23 Cze 2011, 23:03

Czasem też się zastanawiam czy aborcja nie dostała więcej punktów aniżeli oddawanie dzieci od razu po urodzeniu w szpitalu... Widać to po tych noworodkach w śmietnikach. Czy taka matka się wstydzi oddać niechciane dziecko? Skoro tak to czy aby aborcja była mniej obciachowa dla niej? Wychodzi na to że tak. Dla mnie aborcja to ludobójstwo i to legalne... Wydaje się że zabija się w ten sposób tylko parę dzieciątek na rok ale czy aby na pewno? To jak ze śmiercią... Dzień w dzień ginie i rodzi się wielu i tak samo musi być z aborcją... Czy ktoś z was oglądał zdjęcia z poaborcyjnymi dziećmi? Czy według was dalej nie są to ludzie? Czy te rączki, główka, nóżki to złudzenia? Czy różni się to od nas? No? Jestem twardym gościem ale w tym temacie potrafię się naprawdę rozkleić bo patrząc na to widzę legalną śmierć dziecka oraz spluwanie na cud Boży... Do tego widzę jak świat się degraduje bo każde dziecko może być szansą na lepszą przyszłość. Najlepiej to zabijać wszystko co się pocznie byle między nogami był raj bez końca... Tak samo jak kiedyś inne rzadkie rzeczy stanie się to rutyną i może nawet modą? Nie wiem jak wy ale myślę że życie doczesne się tu wreszcie skończy. Człowiek dąży chyba do zagłady własnej rasy no a palec Boży też nie wytrzyma dłużej takiego stanu rzeczy.

Uwagi moderatora:

Tak, lubimy czytać Twoje posty, ale do cholery zacznij używać ENTERÓW!
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Aborcja

Postprzez jalkavaki w 24 Cze 2011, 09:37

Dżuz napisał(a)::arrowu: Tak to napisałeś, że nic z tego nie wiem. Jeżeli to dobrze odczytałem, to sugerujesz, że cywilizacja europejska zanika, jest wchłaniana przez przybyszów zza oceanów i że oni się rozmnażają jak króliki, a my z kolei mamy ujemny przyrost naturalny więc rządy fundują obywatelom różne zasiłki, żeby ich zachęcić do posiadania potomstwa, a z tych zasiłków korzystają głównie owe króliki.

A tak nie jest? Przyjrzyj się krajom zachodnim i ich problemom demograficznym.

Dżuz napisał(a): I teraz czegoś nie rozumiem w twoim rozumowaniu. Aborcja powinna być dozwolona, dla tychże "obcych", którzy przyczyniają się do schyłku naszej cywilizacji? Chyba się trochę pogubiłeś w swoich wywodach i pomyliłeś aborcję ze sterylizacją.

Nigdzie się nie pogubiłem, tylko Ty nadinterpretujesz.
Aborcja jest dozwolona tam dla wszystkich, ale korzystają z niej przeważnie europejki, bo przyzwyczajone są do wygodnictwa. Za to "króliki" (jak to określiłeś) mają po kilka/naście potomków. Jakie to będzie miało konsekwencje w perspektywie kilku, kilkunastu pokoleń chyba nie muszę mówić.
Dlatego aborcja powinna być zakazana, chyba że ciąża stwarza zagrożenie życia matki. W innych wypadkach absolutnie nie, a jej wykonanie powinno być rozpatrywane jak morderstwo z premedytacją (zwłaszcza wobec lekarza, który zabiegu dokonał).
Dżuz napisał(a):Może i masz jakąś wiedzę, ale manipulujesz faktami i nie myślisz logicznie, albo po prostu argumentujesz w niejasny sposób, wplatając w to wątki niemające związku z tą kwestią:
I w taki sposób zginie nasza cywilizacja (podobnie jak upadła grecko - rzymska), kiedy to ci bogatsi zostaną zalani przez potomstwo tych pośledniejszych

Prosiłbym o jakieś wyjaśnienie tego wszystkiego :wink:

Z góry uprzedziłem, że odrzucam problemy jednostkowych przypadków, podobnie jak religijne i filozoficzne, bo i opcja na TAK i na NIE znajdzie tu argumenty dla swojej racji. Skończy się więc biciem piany, nikt z tego w sumie nic nie wyniesie, każdy tylko utwierdzi się w swoich przekonaniach. Czyli bezowocna dyskusja.
A jeśli nie widzisz związku między upadkiem cywilizacji rzymskiej a tym co się teraz dzieje z cywilizacją europejską (między innymi "dzięki" powszechnej, dobrowolnej aborcji) to może Tobie a nie mi brakuje wiedzy?
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Aborcja

Postprzez Realkriss w 24 Cze 2011, 10:39

Przede wszystkim jestem w szoku, jak rozwija się ta dyskusja, bez wyzwisk i wypijania sobie kozaków za odmienne poglądy. Świetnie się to czyta.
Ja przedstawiłam swoje poglądy, są one niezmienialne, ale jeszcze odniosę się do postów pod moim:
Moje stanowisko w uściśleniu opiera się na popieraniu wczesnej aborcji, czyli do 6-8 tygodnia ciąży u ludzi, którzy naprawdę dziecka mieć nie chcą. Produkowanie kolejnych pokoleń smutnych dzieci chowanych przez patologiczne domy dziecka jest moim zdaniem złe. Skończyłam pedagogiczną specjalizację na studiach, byłam, widziałam, serce pęka.
System adopcyjny w Polsce, który jest kretyński skazuje prawie wszystkie te dzieci na niekończące się dzieciństwo w samotności i przemocy domów dziecka.

Dżus, masz rację moje poglądy trochę są feminizujące, może dlatego, że wychowywałam swoje dziecko sama i z pomocą kobiet. Odpowiedzialny za poczęcie (po 5 latach związku) wypiął się na mnie, gdy byłam w ciąży, bo cytuję "się jeszcze nie wyszalał, i co chłopaki powiedzą", w wieku 25 lat!!! Do piątego roku dziecka wychowywałam ją sama, tłumacząc czemu tatuś jej nie chce. Przez słynną solidarność jajników najwięcej pomogły mi kobiety, nawet obce.

Ale nawet, gdy od początku ciąży wiedziałam, że jestem sama, nie przeszło mi przez myśl, żeby ją usuwać, bo chciałam mieć to dziecko i kocham je jak nic innego na świecie.
Co innego, gdy osoba zapłodniona nie jest matką tylko nosicielką, od początku ciąży pije, pali, nie dba o siebie, ma gdzieś dzieciaka w swoim łonie bo zwyczajnie go nie chce, skoro już musi urodzić, to se urodzi,a potem odda.
Nie może usunąć, bo nie jest zgwałcona, ani nic z tych trzech rzeczy.
Ta kobieta rodzi chore/słabe dziecko z wadami, które do końca swego nieszczęśliwego życia gnije w kojcu domu dziecka.

To są wszystko bardzo delikatna sprawy, więc resumując, może każdy przypadek powinno się rozpatrywać indywidualnie? Zgadzam się, aborcje nie powinny być robione jak piaskowanie zębów, ale optuję za ich większą dostępnością.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Aborcja

Postprzez Dżuz w 24 Cze 2011, 11:06

No dobrze:

jalkavaki napisał(a):A tak nie jest? Przyjrzyj się krajom zachodnim i ich problemom demograficznym.


Tu się zgadzam - istotnie, Europa doświadcza problemów demograficznych. Ale dopatrywanie się jakiegoś istotnego związku między ujemnym przyrostem naturalnym a aborcją, jest błędem. Chyba nie zauważyłeś, że znaczna część społeczeństwa zwyczajnie nie decyduje się - z przeróżnych pobudek - na posiadanie potomstwa, a aborcję traktuje jako spóźnioną antykoncepcję. W takim razie, nasuwa się natychmiastowy wniosek, że powinniśmy zabronić również prezerwatyw, pigułek, stosunków przerywanych itd., bo to wszystko również przyczynia się do spadku populacji. Przyczyny ujemnego przyrostu naturalnego są niestety dużo głębsze, a to co sugerujesz nie trzyma się kupy.

Nigdzie się nie pogubiłem, tylko Ty nadinterpretujesz


Nie wiem czy ja nadinterpretuję, czy Ty używasz języka i sformułowań, które na taką interpretację pozwalają. Najpierw określasz się jako ten o "faszyzujących poglądach", używając bardzo modnego ostatnio a śmiesznego i zakłamującego rzeczywistość przymiotnika "faszyzujący", a później nazywasz imigrantów "królikami" (tak, to Ty tego użyłeś, ja Cię tylko później zacytowałem) i mówisz, że "bogatsi zostaną zalani przez potomstwo tych pośledniejszych". Wnioski co do twojego negatywnego stosunku do imigrantów nasuwają się więc same. Ale nie to jest największym błędem twojej tezy. Piszesz, że nasza cywilizacja upadnie w sposób w jaki skończyła się cywilizacja grecko-rzymska, tylko ja się zastanawiam w jakim stopniu aborcja przyczyniła się do upadku tejże cywilizacji. Popełniasz tzw. "false ananlogy". Cywilizacja rzymska się skończyła, ale nie przez aborcję, więc nie ma tu porównania ani analogii dlatego ten argument jest błędny, a więc jest żadnym argumentem. I o to mi chodziło gdy mówiłem, że wplatasz wątki nie mające związku z aborcją.

Chciałeś odwołać się do bardziej pragmatycznych aspektów, bo moralność - wynikając niejako z sumy osobistych doświadczeń - jest zaiste u każdego inna i wszyscy będziemy mieli różne poglądy, ale udało Ci się to tylko połowicznie. Niemniej, szanuję twój niepoprawny politycznie (sic!) pogląd i tę próbę (choć mnie to nie przekonuje) :wink:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 31 Sie 2024, 11:35
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Aborcja

Postprzez Piterxd w 24 Cze 2011, 11:14

Popieram prawo - za każdy czyn ponosimy konsekwencje. Przynajmniej osoby dorosłe. Ci, którzy podejmują się aborcji bo dziecko jest nieplanowane/niechciane (jak to tam sobie nazwą) są dla mnie niedojrzali psychicznie.
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: Aborcja

Postprzez Woland w 24 Cze 2011, 11:22

jalkavaki napisał(a):Dlatego aborcja powinna być zakazana, chyba że ciąża stwarza zagrożenie życia matki. W innych wypadkach absolutnie nie, a jej wykonanie powinno być rozpatrywane jak morderstwo z premedytacją (zwłaszcza wobec lekarza, który zabiegu dokonał).

Nawet jak ciąża jest z gwałtu uznasz to za morderstwo?

Za ten post Woland otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Lucjusz.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Aborcja

Postprzez Rieekan w 24 Cze 2011, 11:28

A czym się różni dziecko z ciąży po gwałcie od dziecka z normalnej ciąży?
Image

Za ten post Rieekan otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Terminus.
Awatar użytkownika
Rieekan
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 06 Sie 2010, 18:07
Ostatnio był: 08 Maj 2013, 14:58
Miejscowość: Nołłer
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 8

Re: Aborcja

Postprzez jalkavaki w 24 Cze 2011, 11:55

@Dżuz: Wiadomo, że główną przyczyna problemów demograficznych jest po prostu wygodnictwo i co wiąże się z tym niechęć do posiadania więcej niż 1-2 dzieci(planowanych). Ale są też mniejsze, do których zalicza się aborcja. Wiadomo chociaż ile rocznie w Europie i Ameryce Północnej dokonuje się usunięcia płodów (w tym także zażycie środków wczesnoporonnych)? Ile to dzieci - przyszłości społeczeństwa - idzie do piachu? Iluż to geniuszy, wynalazców, odkrywców nie narodziło się?
Najpierw określasz się jako ten o "faszyzujących poglądach", używając bardzo modnego ostatnio a śmiesznego i zakłamującego rzeczywistość przymiotnika "faszyzujący",

Nie widzę w tym nic śmiesznego ani zakłamującego rzeczywistość. Chyba, że mamy dwie zupełnie różne definicje tego słowa.
później nazywasz imigrantów "królikami" (tak, to Ty tego użyłeś, ja Cię tylko później zacytowałem)

W którym momencie nazwałem imigrantów królikami?
Czy może tylko użyłem porównania, że "rozmnażają się jak króliki". A to chyba jest różnica.
tylko ja się zastanawiam w jakim stopniu aborcja przyczyniła się do upadku tejże cywilizacji.

Nie aborcja a zalanie przez barbarzyńców co było skutkiem wygodnickiego stylu życia i spadku narodzin.
EDIT:
Przede wszystkim jestem w szoku, jak rozwija się ta dyskusja, bez wyzwisk i wypijania sobie kozaków za odmienne poglądy. Świetnie się to czyta.

No jednak to forum prezentuje nieco inny poziom niż te onetu czy o2 :wink:
Ostatnio edytowany przez jalkavaki, 24 Cze 2011, 12:26, edytowano w sumie 1 raz
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Aborcja

Postprzez Piterxd w 24 Cze 2011, 12:07

@Rieekan ile trzeba mieć lat, żeby nie rozumieć tej różnicy? :facepalm:
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości