Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Grałeś już w Metro? Na jaką ocenę wg Ciebie zasługuje?

10/10
87
29%
9/10
65
21%
8/10
76
25%
7/10
31
10%
6/10
17
6%
5/10
12
4%
4/10
4
1%
3/10
2
1%
2/10
2
1%
1/10
9
3%
 
Razem głosów : 305

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Bambosz107 w 07 Kwi 2010, 22:54

Wszystkim się tak niszczy okładka jak temu kolesiowi?
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Reklamy Google

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Windmaker w 07 Kwi 2010, 23:15

Mi się napis starł, ale nie jest to cecha tej jednej książki. Powiem szczerze, że ta książka - papier - lepiej zniosła czytanie niż np. książki Clanciego wydawane przez Ambera. Więc czepianie się niszczenia książki jest moim zdaniem idiotyczne.
"Stałem się śmiercią; niszczycielem światów" - Julius Robert Oppenheimer
"Wojna jest sztuką, ma więc swoich artystów i mistrzów"

>>> SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata <<<
Awatar użytkownika
Windmaker
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 21 Wrz 2008, 16:26
Ostatnio był: 22 Maj 2019, 15:46
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Feniks w 07 Kwi 2010, 23:18

Owszem, ściera się srebrny napis - w moim wypadku na grzbiecie. Na przedniej okładce jest okej. Pewnie kwestia beznadziejnego atramentu/farby.
Sama książka (skoro schodzimy na ten temat :P) jako taka cegłówka dość dobrze zniosła kartkowanie. Tego typu kolosy lubią się niszczyć dość szybko, głównie z powodu kiepskiego klejenia kartek.
Awatar użytkownika
Feniks
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 06 Lis 2009, 16:22
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:30
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez utak3r w 08 Kwi 2010, 09:26

Bambosz107 napisał(a):Wszystkim się tak niszczy okładka jak temu kolesiowi?


Nie okładka, tylko srebrny napis - ściera się szybko. Natomiast reszta książki nieźle wykonana - często takie grubasy potrafią się rozklejać - ta tego nie robi.

mejk napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=iRUTwZ69NrU
Chyba jedyna recka z którą się zgadzam w 100%


rotfl, po pierwszym zdaniu wyłączyłem. Można mieć różne opinie o grze, ale jeżeli gość mówi, że książka jest do d**y, to sorry, ale facet zwyczajnie nie ma smaku, niech idzie czytać harlekiny.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez meJKu w 08 Kwi 2010, 14:51

utak3r napisał(a):rotfl, po pierwszym zdaniu wyłączyłem. Można mieć różne opinie o grze, ale jeżeli gość mówi, że książka jest do d**y, to sorry, ale facet zwyczajnie nie ma smaku, niech idzie czytać harlekiny.

Nie oglądałeś wcześniej Chrania to nie wiesz, że większość jego recenzji się tak zaczyna. Książka dostała 8/10 co jest idealną oceną wg mnie, a gra 5/10 i myślę, że też idealnie trafił.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 14:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez KoweK w 08 Kwi 2010, 15:00

Ja wyłączyłem, gdy usłyszałem "gówniany S.T.A.L.K.E.R.". Koleś próbuje być dobrym recenzentem, ale wg mnie mu to nie wychodzi. A jeśli to wszystko, co mówi to sarkazmy... kiepsko mu wychodzą. Co do oceny - zgodzę się, ale właściwie ja po takich samych minusach i plusach dałbym 7, podobnie jak mejku. :P
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 15:02
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Tomek401 w 08 Kwi 2010, 16:36

Mam problem z misją Tower chyba mój kompan się zaciął bo nie chce dalej iść z tego co umiem angielski w dzienniku misji jest by czasami mu pomóc. Ale te mutanty ciągle przychodzą co mam zrobić jak się oddale to mi gościu pada i wczytać trza.
Ostatnio edytowany przez KoweK, 08 Kwi 2010, 17:10, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Tomek401
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 10 Lut 2010, 21:10
Ostatnio był: 16 Wrz 2011, 17:03
Miejscowość: Kalisz
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 0

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez KoweK w 08 Kwi 2010, 17:11

A od kiedy u nas w Polsce jest angielska wersja? Btw. przeczytaj dwa razy swojego posta zanim go opublikujesz, bo nie idzie tego zrozumieć za bardzo, istnieje coś takiego jak interpunkcja...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 15:02
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Tomek401 w 08 Kwi 2010, 18:07

Jak przejść jedną z ostatnich misji pt.Wieża ???
Awatar użytkownika
Tomek401
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 10 Lut 2010, 21:10
Ostatnio był: 16 Wrz 2011, 17:03
Miejscowość: Kalisz
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 0

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Feniks w 08 Kwi 2010, 19:09

A od kiedy u nas w Polsce jest angielska wersja?

Od momentu premiery, na konsolach chociażby :P


Tomek, w którym momencie dokładnie jesteś? Jeśli biegniecie już w kierunku wieży, to masz trzymać się za plecami kompana i w momentach postoju pruć do atakujących mutantów. Kiedy dostaniesz polecenia, żeby biec dalej, to rób to.
Gra ma sporo problemów z triggerami i skryptami, więc jeśli zrobisz coś nie tak (np pobiegniesz do przodu wcześniej, niż przewidzieli to autorzy), to postać towarzysząca faktycznie może się zaciąć, lub zginąć.

Jeśli rzeczywiście tak jest, to wczytaj sejwa z końcówki poprzedniej misji/początku obecnej.

Uwagi moderatora:

Już widzę, jak osoba wyżej ma wersję na Xboxa... :F
Awatar użytkownika
Feniks
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 06 Lis 2009, 16:22
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:30
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez jalkavaki w 09 Kwi 2010, 12:43

Witam.
Grę przeszedłem. Daję ocenę 8/10.
Co zaliczyłbym na plus:
- bronie: rodzajów wiele ich nie ma, ale ich modyfikacje tworzą całkiem zgrabny wybór. Fajnie prezentują się bronie produkowane już po zagładzie. Zamiast biegać z jakimś SPAS 14 czy Remingtonem dostajemy coś co wygląda jak połączenie otwieracza do puszek i suszarki :D
Moimi faworytami są zmieniony P90 (chyba Kalach 2012 się nazywa), automatyczna strzelba z bagnetem i wytłumiony rewolwer.
- maska p-gaz.: tutaj autorzy mieli świetny pomysł. Maska się niszczy, trzeba patrzeć na czas jaki jeszcze został. Wymiana zużytych filtrów. Wychodząc na powierzchnię trzeba się streszczać, nie ma czasu na piknik. Po prostu czad.
- amunicja: nie wiem jak innym ale mnie jej zawsze brakowało, zwłaszcza w końcówce jak już nie ma możliwości dokupienia. Może spowodowane to było tym, że grałem na najtrudniejszym poziomie i aby posłać do Bozi jakiegoś brzydulca to trzeba było trochę ołowiu w niego wpakować? Generalnie zawsze czułem pewną presję aby oszczędzać i rozglądać się po zakamarkach w jej poszukiwaniu.
- waluta: tutaj też rewelacyjny pomysł. Używanie starej, dobrej przedwojennej amunicji jako środka płatniczego jest racjonalniejsze niż chociażby takie zawleczki od puszek jakie znamy z fallouta
- kooperacja: nareszcie nie jest to strzelanka gdzie główny bohater, samotny mściciel smoków i pogromca dziewic rusza na cały świat aby zaprowadzić jakiś taki porządek. W Metrze czuć tą pewną więź z NPC, wspólne akcje, wzajemną zależność (ty prowadzisz wózek, ja osłaniam tyłki, czy też wstawki kiedy to już już mamy spaść ale Miller łapie za rękę i wciąga do góry).
- gadżety: bardzo fajnie pomyślany noktowizor. Aby go używać trza na[pierw założyć, co dla niektórych twórców gier nie jest takie oczywiste ;) Super pomysł z "ładowarką" do noktowizji i latarki. Po prawdzie bohater faktycznie nie nosi na plecach mini elektrowni. O masce i filtrach pisałem już wyżej.
Wszystko to składa się na klimat, który w tej grze jest wyborny. Mroczne, ciemne tunele metra między stacjami. Ciągłe zagrożenie albo mutantami, albo anomaliami. Historia tego metra pokazana w wątku z Chanem powaliła mnie. I to poczucie beznadziejności.
In minus:
- brakuje większej swobody, aby pokręcić się po tunelach, powęszyć
- troszkę zawiodłem się na dostępie ubrania ochronnego. Patrząc na początku na NPCów i ich uzbrojenie sądziłem, że też będę miał taki wybór i nawet podchodziłem do handlarzy mających na półkach różnego rodzaju hełmy. Rozczarowałem się gdy dotarło do mnie, że to tylko wystawa a nie towar na wymianę.
- handel. Tutaj największy zawód. Nie dość, że wybór ograniczony do broni, apteczek i filtrów (te ostatnie też nie wszędzie) to jeszcze sprzedawcy oszukują :mad: Nie wiem czy to bug gry ale dokupując raz za 10 nabojów filtr dostałem taki na 10 minut. Następne kliknięcie, to wzrosło już do 19 minut (nie 20), trzecie kliknięcie i już tylko 26 minut. Dalej nie kupowałem.
O grafice nie będę się wypowiadał bo aby mój sprzęt pociągnął grę musiałem wszystko dać na minimum. A i tak w "gorących" momentach przycina :E
Na obcojęzycznym forum wyczytałem, że można dostać achievmenty, gdy wykona się jakieś czynności. Mam pytanie, gdzie można sprawdzić co się już osiągnęło? Wiem, że sygnalizowane są charakterystyczną muzyczką i mają wpływ na zakończenie, ale czy można o nich poczytać jak np. w STALKER CoP?
Pozdrawiam
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Feniks w 09 Kwi 2010, 13:04

W samej grze nie ma listy takich elementów. Na wcześniejszych stronach forum natomiast były wymieniane miejsca i czynności konieczne do odwiedzenia/zrobienia, aby uzyskać alternatywne zakończenie.
Awatar użytkownika
Feniks
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 06 Lis 2009, 16:22
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:30
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości