Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Grałeś już w Metro? Na jaką ocenę wg Ciebie zasługuje?

10/10
87
29%
9/10
65
21%
8/10
76
25%
7/10
31
10%
6/10
17
6%
5/10
12
4%
4/10
4
1%
3/10
2
1%
2/10
2
1%
1/10
9
3%
 
Razem głosów : 305

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Feniks w 03 Kwi 2010, 21:26

Wrażenia po jednokrotnym przejściu – klimatyczna z niewykorzystanym potencjałem.

Świetny klimat, fajne bronie, ekwipunek i kilka niezłych pomysłów. Nie wiem tylko czemu twórcy wzięli sobie za punkt honoru spieprzyć każdy z leveli jakimś idiotycznym pomysłem.
Elementy skradankowe – okej, niby założenia proste, ale wykonanie tragiczne. W gruncie rzeczy poza momentami zaskryptowanymi (np. dialog dwóch strażników) ciężko jest prześliznąć się po cichu z powodu durnych niedoróbek, jak np. nieśmiertelni wrogowie. O tym zresztą pisałem wcześniej.

Dalej – samotna przeprawa przez klimatyczne podziemia? Nieee. Twórcy musieli nam wrzucić na barana jakiegoś gówniarza, który nie dość, że spowalnia to jeszcze utrudnia celowanie. No ja rozumiem, że to miało oryginalne i realistyczne, ale co z tego skoro moim zdaniem jest tylko niepotrzebnym utrudnieniem?
To samo wybuchające kule w tunelach rządowych i nasz kompan pchający się prosto na nie.
Gwóźdź do trumny – kiepsko rozmieszczone checkpointy, przez co wiele fragmentów pokonuje się po kilka razy, metodą prób i błędów.
Te kwestie zawiodły mnie najbardziej.

Wiedziałem, że nie ma co liczyć na Stalkerową nieliniowość, ale spodziewałem się co najmniej systemu podobnego do Bioshocka, czyli z jednej strony liniowa rozgrywka, ale za to poziomy stojące otworem do zwiedzania. Tu tak nie ma, idzie się po sznurku, czasem zbaczając do małego pomieszczenia po ammo. Nasza „wizyta” w Polis to już w ogóle szczyty.

No ale żeby nie było - klimat miażdży. Większość zadań jest dość ciekawa i wciągająca, chociaż mogłoby być mniej scenek w których tylko patrzymy, ewentualnie klepiemy QTE, a więcej działania z naszej strony.
Levele, mimo że małe, zaprojektowane są z pomysłem. Dosłownie czuć ten cały brud, syf i postapokaliptyczną atmosferę.

Technicznie generalnie jest świetnie. Bardzo dobre efekty świetlne, szczegółowe tekstury – norma w podziemiach. Na powierzchni jest już gorzej, ale za to finalny widok wynagradza wszystko.

+7/10 ale póki co. Mimo wszystko mam ochotę zagrać kolejny raz, dokładniej przeszukać mapy, zdobyć inne zakończenie. Możliwie, że do niektórych patentów się przekonam i gra zyska.
Awatar użytkownika
Feniks
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 06 Lis 2009, 16:22
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:30
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Bambosz107 w 03 Kwi 2010, 21:35

Feniks napisał(a):Dalej – samotna przeprawa przez klimatyczne podziemia? Nieee. Twórcy musieli nam wrzucić na barana jakiegoś gówniarza, który nie dość, że spowalnia to jeszcze utrudnia celowanie. No ja rozumiem, że to miało oryginalne i realistyczne, ale co z tego skoro moim zdaniem jest tylko niepotrzebnym utrudnieniem?


Sory, ale gadasz durnoty. Przechodziłem ten etap dzisiaj (!) na wysokim poziomie trudności i po prostu go przebiegłem, w ogóle nie strzelając. Ani razu nie padłem. Gdy przechodziłem go wcześniej na normalu nie miałem jakichś specjalnych trudności w celowaniu. W końcu dźwigamy na barkach dodatkowe 30 kg więc można być trochę spowolnionym, nie?
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Gentleman's White w 03 Kwi 2010, 22:05

A przeszedł ktoś korytarz z amebami w laboratorium D9? Mój towarzysz wciąż ginie, pomimo iż przerywam ogień tylko po to żeby przeładować.
Awatar użytkownika
Gentleman's White
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 27 Kwi 2009, 18:05
Ostatnio był: 12 Gru 2011, 13:03
Miejscowość: Bielany
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez KoweK w 03 Kwi 2010, 22:12

Chyba D6. :P Rozwalaj te gówno, z którego te gluty wychodzą - ja tak to wykonałem, musisz mieć tylko dość dużo amunicji by to wszystko rozwalać po drodze...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 15:02
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Bambosz107 w 03 Kwi 2010, 22:14

Ja chyba ze 20 razy zginąłem, zanim się pokapowałem że trzeba to gnojstwo rozwalać a nie tylko strzelać w te kulki :)

Mały tip
:

Jak wychodzimy z windy to po prawej stronie jest taka jakby kolejka, w ostatnim "wagonie" jest ta broń, którą mieliśmy w tutorialu i dużo naboi. Przydatne jest to o tyle, że ma ona magazynek na 40 szt. ammo.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Gentleman's White w 03 Kwi 2010, 22:33

Strzelałem to tych %$^@ ale nie widziałem żadnego efektu, więc skupiałem się na amebach. Się należy :wódka:

To jakiś p90 z lufą od ak. Zamieniłem moją VSV na tą giwerę jeszcze w tej bazie rangersów.

Mam tych granatów z 10 sztuk, są bezużyteczne przeciwko ludzkim przeciwnikom, może skuteczne będę chociaż przeciwko proistom.
Awatar użytkownika
Gentleman's White
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 27 Kwi 2009, 18:05
Ostatnio był: 12 Gru 2011, 13:03
Miejscowość: Bielany
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Feniks w 04 Kwi 2010, 10:06

Korytarz z Amebami jeszcze uszedł - wystarczyło strzelać w "gniazda" z których wylatują :) Inna sprawa, to kiepskie AI naszego kompana.

Sory, ale gadasz durnoty.

Hola, hola, hola! :P Napisałem, że zdaję sobie sprawę, ze to miało być realistyczne i urozmaicające rozgrywkę - po prostu MNIE irytowało. Zresztą teraz też gram kolejny raz i wiele elementów przechodzi się jak po maśle, głównie dlatego, że wiem gdzie lecieć i czy opłaca się oszczędzać ammo ;-)

Jeszcze inna kwestia to to, że po prostu lubię zaglądać w każdy zakamarek i jazda "na pałę" nie specjalnie mi odpowiada ;) Etap z dzieciakiem przeszedłem bez problemu, ale i tak uważam, że wysilili się na niepotrzebne utrudnienia.

Pytanie - czy komuś udało się nareszcie odblokować to drugie zakończenie? Poczytałem temat, ale odkryłem też, że w grze jest jeszcze więcej sytuacji wpływających na końcówkę, niż te podane. Już na samym początku należy odsłuchać praktycznie wszystkich możliwych dialogów na naszej stacji. Nie tylko tych kluczowych - ot na przykład: wystarczy zatrzymać się na minutkę w szpitalu i poczekać aż monolog lekarza dobiegnie końca.

Z kolei podczas przepraw z Burbonem trafia się na wagon w którym są dwie w skrzynie. W jednej ammo, a w drugiej stare lalki - ich odkrycie również jest sygnalizowane charakterystycznym dźwiękiem. Podejrzewam, że tego typu bzdur jest cała masa. Oczywiście nie licząc tych najbardziej oczywistych i już tutaj opisanych.
Awatar użytkownika
Feniks
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 06 Lis 2009, 16:22
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:30
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Bambosz107 w 04 Kwi 2010, 13:13

Mi się udało odblokować. Jak jesteś zainteresowany to zobacz tutorial który ospoilerowałem kilka postów wyżej :)
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez utak3r w 04 Kwi 2010, 21:08

Na ten korytarz jest jeszcze inna metoda... metoda wynikająca z błędu w skrypcie ;)

taka mała metoda:

Otóż, co jest największym problemem? Ano, kompan ładujący się pod wybuchające ameby. Dlatego - od razu zasuwamy sprintem na sam koniec korytarza, pod drabinkę. Odwracamy się i powoli czyścimy kolejne gniazda i ameby, aż dojdziemy do punktu wyjścia (czy raczej - wejścia). Jak się bowiem okazuje, kompan ma wtedy luzik i przeżyje dzięki temu... dodatkowo, ameby jakby z mniejszą częstotliwością wyłażą z gniazd.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Bambosz107 w 04 Kwi 2010, 21:32

No właśnie
:

dlatego przeżyje, bo największa fala tych glutów wyjdzie podczas naszego maratonu wśród tych świecących grzybków :P


Aha, a próbował może ktoś je rozwalać za pomocą dynamitu? Może dałoby się ich pozbyć hurtowo?
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Feniks w 04 Kwi 2010, 21:38

Na początku wrzuciłem do środka dynamit, ale zdaje się on mieć dość małe pole rażenia i zniszczył raptem jeden ul - nie opłacało mi się wrzucać więcej.
Opisanego wyżej triku spróbuje pewnie jutro :)

W ogóle gram drugi raz, doszedłem do Polis i jednak ocena gry wzrosła. Lepiej poznałem levele, na Frontline odnalazłem zupełnie alternatywną drogę, zainwestowałem w lepszy sprzęt i znalazłem pneumatyczny wyrzutnik "harpunów" - jak dla mnie wypas :) Zobaczymy jak poradzi sobie w Bibliotece.
Przejście stacji faszystów bez wykrycia okazało się pestką i w ogóle poszczególne sekcje zrobiły się łatwiejsze.
Awatar użytkownika
Feniks
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 06 Lis 2009, 16:22
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:30
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Bambosz107 w 04 Kwi 2010, 21:50

Masz na myśli, że ANI RAZU Cię nie wykryli? I że przeszedłeś tak cały level? Jak tak, to chylę czoła.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość