Zestaw pytań i problemów (technicznych też).

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Zestaw pytań i problemów (technicznych też).

Postprzez Hssiss w 29 Mar 2010, 10:11

Ktoś może zauważył, że stalkerzy i mutanty potrafią pojawić się znikąd? (Ok 4 rano czy 5)
Muszę przyznać, że nagłe pojawienie się kontrolera i pięciu zombiaków, zrobiło na mnie piorunujące wrażenie, zwłaszcza, że zombi minęli mnie w odległości kilku kroków. Przygotowywałem się właśnie do odstrzelenia pijawki i zobaczyłem taką "procesję" wyłaniającą się z krzaków obok, które wcześniej były puste. Nic przyjemnego.
Ktoś zna dokładne godziny spawnu, bo polować się po ludzku nie da.

Kolejny problem - techniczny. Załóżmy, że mamy już wykonane zadanie z PDA Morgana (nie ważne dla której frakcji, ważne, że oni patrolują ten teren - potrzebni są jako przykład). Teraz problem: Wchodzę na dach cementowni (właściwie to budynku obok, z rampą i schodami). Ustawiam się na samym szczycie. Celuję w dobrze widoczne wagony, budy czy co to tam stoi nad magazynem. Okazuje się, że wolność, która zawsze strzegła tego miejsca rozwiała się jak pierd we mgle.
Wystarczyło skrócić dystans o połowę i znowu wszyscy byli na swoich miejscach. Ja rozumiem oszczędność pamięci przez odtwarzanie npc tylko gdy znajdą się w polu widzenia czy radaru, ale to cholernie przeszkadza, gdy ktoś tak jak ja bawi się w snajpera. Ta gra miała wyjść na konsole czy to silnik jest jakiś lewy?

Blokujący się npc.
Już nie raz i nie dwa widzę, że npc po przejściu w określony region (doprowadzeniu nas gdzieś) zostawiają "czujkę", w tym miejscu. (Jednego palanta z którym nie pogadasz bo "Jest od strzelania nie od gadania").
Podobnie ma się sprawa ze stalkerami w okolicach bezpiecznych obozów. Nie chcą się ruszyć nawet na krok.
Prawdopodobnie, zablokowali się w chwili gdy skończyłem spać - zwykle wstaję o 4-5 rano by wyjść najwcześniej jak się da. 0-1 dla A-Life.

To tylko 3 najbardziej drażniące problemy, z którymi mam do czynienia.

I jedno pytanie na koniec. Po uwolnieniu Mitaja z rąk bandytów i rozmowie: "Ruszajmy". Mitaj przestaje być moim przyjacielem, a staje się neutralny. Trochę to dziwne, że człowiek, któremu ratujemy dupsko jest obojętny wobec nas. Zdarzyło się to komuś?
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32

Reklamy Google

Re: Zestaw pytań i problemów (technicznych też).

Postprzez caleb59 w 29 Mar 2010, 10:26

1 i 2 pytanie to wiadomo - uroki spawnu i silnika sądzę, że nic się na to nie poradzi (może jakiś patch w przyszłości).
3 pytania nie bardzo rozumiem.
Natomiast kwestia Mitaja - w moim przypadku dopiero doprowadzenie go do stolika kumpli na stacji Janow sprawiało, że robił się przyjacielski (zielony).
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 23:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Re: Zestaw pytań i problemów (technicznych też).

Postprzez Hssiss w 29 Mar 2010, 10:43

Chodzi o to, że npc po doprowadzeniu cię, na dany obszar (Anomalia X, bunkier naukowców, stacja Janów itd) najczęściej odchodzi (jeżeli usługa była płatna) u mnie problem wygląda tak, że z 3 osobowej bandy, dwóch biegnie/idzie w bliżej nie określonym kierunku, a trzeci zostaje i ani myśli się ruszyć i podobnie jest w okolicach stacji Janów. Dookoła stacji stoi tłum stalkerów, żaden się jeszcze nie ruszył. (czasami zostaje cała grupa, lub 2/3 grupy różnie bywa)

A co do Mitaja: Mam już osiągnięcie "Przyjaciel stalkerów", więc Mitaj od początku jest do mnie przyjaźnie nastawiony, jednak po rozmowie jeszcze w magazynie kontenerów, zmienia status na neutralny i tak już zostaje do końca gry. Może za wcześnie zdobyłem to osiągnięcie czy ki diabeł?
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32

Re: Zestaw pytań i problemów (technicznych też).

Postprzez Wheeljack w 29 Mar 2010, 15:49

Faktycznie spiepszyli trochę ten mój ukochany :E zew...

1. Denerwujący spawn: jestem na skadowsku idę do pilota gadam, że chcę do Janowa dobra.. Załadowało się no i "pojawiam się" przy wejściu na stacje, za mną kontroler :E

2. Nnno. Idę sobie do anomalii "pazur" dobra wszystko ok dochodzę i co widzę? Ludzi normalnych siedzą sobie grają na gitarze, szukają artefaktów najeżdżam celownikiem, a ten mi się na czerwono podświetlił. Co to było? Zombi :E

3. AI. Widzę w hen hen w polu wrogich stalkerów. Byli mi na drodze no to wyciągam G36 i pruje w nich. I co? Nic nie czują idą dalej. :E

Poza tymi nie ma jakichś tam bugów typu: gość celuje do podłogi itp.

Co do tego znikania postaci to gra robi to celowo żeby odciążyć kompa.
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1919
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 15:54
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Re: Zestaw pytań i problemów (technicznych też).

Postprzez Hssiss w 30 Mar 2010, 16:15

Wiem, rozumiem - ten zabieg ze znikającymi npc i mutantami jest dla naszego "dobra", ale szczerze? Mam w dupie takie dobro. Już wolałbym większe wymagania ram.
Tak przy okazji czy jest już jakakolwiek modyfikacja naprawiająca znikające celowniki?
(Dobra, nie znikają - jeśli zmieni się obszar, a celownik został w schowku to z czerwonego/zielonego zrobi Ci się niebieski x5). Problem jest o tyle poważny, że dotyka to nie tylko celowników w skrzynce. Hawajczyk po jednej wizycie w zatonie już ich nie sprzedaje. Noszenie ze sobą tych cholernych celowników, trochę mnie drażni.

A i jeszcze jedno specjalnie od najbardziej spostrzegawczego stalkera w zonie. Czerwony celownik ma przybliżenie 1.6x, a nie 5x. Srogo się zawiodłem, gdy przyczepiłem go do Val'a (Lawiny).
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32

Re: Zestaw pytań i problemów (technicznych też).

Postprzez Wheeljack w 30 Mar 2010, 18:36

Znikające celowniki? Jakiego patcha masz? :P
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1919
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 15:54
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Re: Zestaw pytań i problemów (technicznych też).

Postprzez Hssiss w 30 Mar 2010, 18:52

Źle się wyraziłem, nie znikają tylko zmieniają się w "gorsze", nie wiem jak to dokładniej opisać. Zamiast celownika z noktowizorem masz przyczepiony do broni (tej która została w skrytce) zwykły celownik 5x.
To samo dotyczy celowników składowanych luzem.
A wersja oczywiście 1.6.02
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32

Re: Zestaw pytań i problemów (technicznych też).

Postprzez Wheeljack w 30 Mar 2010, 22:29

Nie wiem mi się nigdy nie zdarzyło. Na pewno się zmieniają? To tylko na jednym zapisie? Rozpocznij nową grę ściągnij jakiegoś moda do spawnowania i zobacz. W stalkerze takie bugasy to chleb powszedni. :wink:
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1919
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 15:54
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Re: Zestaw pytań i problemów (technicznych też).

Postprzez Hssiss w 05 Kwi 2010, 08:23

Zainstaluj czerwony, żółty lub zielony celownik na broni (niebieski to ten bez "super" opcji) zostaw go na broni i włóż ten zestaw do skrzynki. Teraz przejdź się do Prypeci/Janowa/Zatonu. Gdy wrócisz zobaczysz, że broń ma inny celownik, niż ten, który zainstalowałeś. Celowniki składowane luzem się nie zmieniają - tak było w wersji 1.6.01.
Moja pomyłka. Sprawdź - sam zobaczysz. I to nie jest kwestia zapisu gry.
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32

Re: Zestaw pytań i problemów (technicznych też).

Postprzez Snikers w 06 Kwi 2010, 20:31

Jaja sobie robisz :E
jak tak to muszę to oblukać bo takich myków na 1.6.01. niie było a teraz sobie patcha sciągnąłem na 1.6.02. :P
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.

Snikers
Wygnany z Zony

Posty: 15
Dołączenie: 31 Mar 2010, 16:48
Ostatnio był: 20 Lis 2010, 15:02
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Re: Zestaw pytań i problemów (technicznych też).

Postprzez Rokita w 07 Kwi 2010, 22:35

Potwierdzam problem ze zmianą celownika. Mailem tego samego 'buga' grając na wersji 1.6.02 :|
Pozdrówko
-----------------
Diabeł Rokita

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
Awatar użytkownika
Rokita
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 27 Lut 2010, 22:57
Ostatnio był: 18 Cze 2017, 10:58
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Re: Zestaw pytań i problemów (technicznych też).

Postprzez STALKER98 w 09 Kwi 2010, 14:46

Lol. Powiem że troche dziwne... Bo ja takich błędów niemam np. Jak uratowałem Mitaja to był przyjacielem odrazu... A jak np. Pozabijam tam jakiś gostków to się nie pojawiają znów , tak jak ty wspomniałeś że u ciebie znów wszyscy byli...
Polyushko-pole, Polyushko, shiroko pole. Edut po polyu geroi , Ekh, sa Krasnoy Armii geroi! Devushki, glyante, Glyante na dorogu nashu. Vyetsya dalnyaya doroga, Ekh , da razveselaya doroga !
Awatar użytkownika
STALKER98
Stalker

Posty: 79
Dołączenie: 08 Mar 2010, 23:27
Ostatnio był: 03 Lut 2011, 11:31
Miejscowość: Tyż z Kremla a co se bede żałować ;)
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 3 gości