Czy warto pisać?

Powyżej 5000 znaków.

Moderator: Realkriss

Czy warto pisać?

Postprzez G36 w 12 Lut 2010, 00:35

Ciemność. Gdzie ja jestem? Kim jestem?! Co się dzieje, co się ku*wa dzieje!? Łeb mi pęka.
Światło latarki rozświetliło, ciemne pomieszczenie.
- Dobra, wstawaj już po wszystkim.
- Zarrraz, kim jesteś? Po czym?
- Ej Sylwia chodź szybko, coś się stało z Patrykiem.
Zgrabna postać pojawiła się przed mną.
- Patryk, poznajesz mnie?
- Nie, kim jesteś?
Głowa ładnej dziewczyny skierowała się, na chłopaka z blizną na prawym policzku.
- On stracił pamięć.
- O rzesz w mordę!
- Jest jakiś sposób na przywrócenie?
- Jakby to powiedzieć, zależy jaka jest przyczyna zaniku, moim zdaniem sama powinna wrócić.
- Tylko kiedy?!
- Nie wiem.
Chłopak zniknął w ciemności.
Wygląda na to że straciłem pamięć. Pustka w głowie. Dziewczyna skierowała na mnie wzrok.
- Jestem Sylwia twoja przyjaciółka, a to Łukasz twój przyjaciel. A ty jesteś Patryk dowódca naszej drużyny.
- Jakiej drużyny?!
- Trudno to opisać, ja, Łukasz, Kacper i Wiktoria, to drużyna która, zabija mutanty. Które mordują ludzi. Nikt ich nie widział, poza nami i ich ofiarami.
- Wolniej, chyba sobie coś przypominam.
W jednych chwili myślałem że głowa mi eksploduje, niezliczona ilość informacji przepłynęła mi przez głowę. Wstałem rozciągnąłem się.
- Łukasz! Patryk chyba odzyskał pamięć.




Taka próbka, moich możliwości, co do których mam do Was pytanie. Czy w moim wypadku, te pisanie jakoś mi wychodzi? Czy mam pisać, czy warto w moim wypadku? Moglibyście też napisać jak zacząć pisać opowidania co tam musi się znajdować, o czym pamiętać, co źle robię?
-Nienormalny!
-A co ta znaczy być 'Normalnym'?!

G36
Wygnany z Zony

Posty: 97
Dołączenie: 13 Sty 2010, 22:25
Ostatnio był: 09 Wrz 2011, 18:12
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Czy warto pisać?

Postprzez PrzemoC w 12 Lut 2010, 07:43

G36 napisał(a):jak zacząć pisać opowidania co tam musi się znajdować, o czym pamiętać, co źle robię?

Jak pisać - poczytaj inne opowiadania i postaraj się wyczuć, jak zacząć. Ogólnie
nie wiele ich tu czytam, ale o tym się nie wypowiem, chyba że napiszesz kontynuację.
Może tak: jest nieźle, ale Twoja interpunkcja, a raczej jej brak strasznie kuje w oczy.
Może więcej epitetów i dłuższe opisy ale to nie koniecznie. Miej swój własny styl :wink:
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

Re: Czy warto pisać?

Postprzez Method w 12 Lut 2010, 10:10

Witam

Czytając to opowiadanko przypomina mi się znany cytat : "Na początku był chaos."
Czytając dialog można lekko się pogubić kto co mówi, no i jakieś opisy postaci, miejsca by się przydały ;)
No ale zobaczymy jak się będzie akcja rozwijać.
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Czy warto pisać?

Postprzez być_sobą w 14 Lut 2010, 17:58

Warto, z czasem dochodzi się do lepszych wyników. Trzeba trochę ćwiczeń i sporo cierpliwości. Sama piszę więc wiem. Pamiętaj nic na siłę, a co do interpunkcji się zgadzam z przedmówcą. Poza tym podobało mi się bardzo napięcie akcji, choć czasem trzeba się dobrze wczytać.
Oto biorę sobie Ciebie [...] albowiem całym sercem Cię miłuję [...]
Awatar użytkownika
być_sobą
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 14 Lut 2010, 13:34
Ostatnio była: 06 Mar 2010, 17:55
Kozaki: 0

Re: Czy warto pisać?

Postprzez G36 w 23 Lut 2010, 16:48

Świetnie! Możemy się brać do roboty.
- Nie tak szybko, musi jeszcze trochę odpocząć.
Ubrałem, się do ręki wziąłem swoje G36, wymierzyłem do szklanki. Dobrze, pomyślałem. Najwyższy czas, aby wynosić się z tej jaskini.
- Sylwia!
- Słucham.
- Opuszczamy grotę wystarczająco czasu tu zabawiliśmy, mutanty mogą nas tu znaleźć.
- Tak jest, ale może jeszcze poczekać? Nienajlepiej się czujesz…
- Czuje się dobrze. Zbieramy się.
- A w ogóle to gdzie jedziemy?
- W okolice Perytowa. Tam wyładowania są miej silne.
Sylwia zawołała Łukasza i Kacpra. W wyczuwalnym pośpiechu zbierali rzeczy ze stolików, po czym jest składali i wkładali to przyczepek do Quadów. Łukasz coś zbił, przeklął, jak to Łukasz. Wygląda na to że spakowali wszystko.
- Dobra zbieramy się, Sylwia podłuż C4.
- Już to zrobiłam.
- Świetnie. Ruszamy.
Wszyscy wsiedli na swe pojazdy. Tępy ryk silników rozbrzmiał w jaskini. Wyjechałem pierwszy za mną Łukasz, Kacper a na końcu Sylwia. Dałem jej znać żeby wysadzała. Wielki wybuch zawalił, wielką dziurę w ścianie skalnej. Fala wybuchu lekko mną zachwiała. Piękne te góry…pomyślałem. Bezkres drzew otaczał nas, ze wszystkich stron. I tylko jedna myśl, pomścić śmierć mojej rodziny. Mienliśmy włąśnie domek, pewnie jakiegoś Samotnika.
- Uwaga skręcamy w lewo.- Powiedziałem przez radio.
- Tak jest.



Taki ciąg dalszy, dam sobie z tym spokój, myślę o inną historią...
-Nienormalny!
-A co ta znaczy być 'Normalnym'?!

G36
Wygnany z Zony

Posty: 97
Dołączenie: 13 Sty 2010, 22:25
Ostatnio był: 09 Wrz 2011, 18:12
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0


Powróć do Teksty zamknięte długie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość