[Pomysł/Pytanie] Limity w ekwipunku

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

[Pomysł/Pytanie] Limity w ekwipunku

Postprzez Infiltrator w 29 Sty 2010, 20:48

Daję moje pytanie jako nowy temat bo jako post zaginął w tłumie (mam nadzieję tylko że szefostwo się nie doczepi)... A więc...

Mam pytanie do Moderców o wysokich kwalifikacjach. Czy teoretycznie dałoby się zrobić moda, coby:
- Dodawał 4-5 magazynków do każdej aktualnie posiadanej broni z możliwością ich ładowania (w formie animacji zapożyczonej z ładowania np. strzelby). Fajne by były też odpowiednie ikonki w HUD-zie i osobny klawisz ładowania magazynków, żeby móc doładowywać je na bieżąco lub jak się już wyczerpią (komunikat "doładuj magazynki!" jak w przypadku zacięcia się broni). Doładowywanie ich powinno być odpowiednio długotrwałe (i co za tym idzie stresujące w obliczu zagrożenia:) i zmuszałoby czasem do używania klamki tj. broni zapasowej. Mogą się pojawiać w ekwipunku automatycznie wraz z bronią.
- Ograniczał ilość posiadanych sztuk przedmiotów w plecaku (coś jak ekwipunek w commandosach 2). Wiem, że mogę po prostu wywalić to co niepotrzebne do skrzyni w bazie, ale jak ruszam na łowy to i tak wracam z kilkoma dodatkowymi przedmiotami a skrzynia jest już malutkim bazarkiem (wiem że można to wszystko sprzedać). Proszę więc o moda, co to by wymuszał na graczu posiadanie tylko tylu przedmiotów ile wystarczy - takie "sory ziomek, zabiłeś typa, ma fajny sprzęt, ale kieszenie masz już pełne!". Moja propozycja to:
- po 3 sztuki apteczek z każdego typu (3 pomarańczowe, 3 niebieskie, 3 żółte:)
- po 6-8 sztuk bandaży i antyradu
- po 3 sztuki wódy, energy drinków, kiełbasy, konserw, chleba i wszystkich stymulantów
- 5 magazynków - 3 z amunicją normalną i 2 z przeciwpancerną plus po 60 - 90 sztuk norm. i ppanc. luzem
Jak nie da się zrobić obu na raz lub w ogóle to cóż, trudno. Jak już takie mody powstały, to chętnie podziękuję moderatorom za sprostowanie:)

Moderatorzy przybywajcie! Czeka was poważne wyzwanie wymagające wiele pracy, ale opłacalne dla CAŁEJ braci stalkerskiej! Sam mistrz Striełok będzie dumny!!!

Pozdrawiam

_ _ _ _ _ _
EDIT 7.03.2010:
Hej! No co jest? Nikt więcej nie potrzebuje takiego fajnego moda?
Ostatnio edytowany przez Infiltrator 07 Mar 2010, 17:10, edytowano w sumie 4 razy
:

Wiedz, że coś się dzieje...
Awatar użytkownika
Infiltrator
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 09 Sty 2010, 14:52
Ostatnio był: 28 Kwi 2014, 18:05
Miejscowość: Festung Breslau
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: [Pomysł/Pytanie] Limity w ekwipunku

Postprzez Elementary w 30 Sty 2010, 20:01

O! Coś takiego z tymi magazynkami i mi by się przydało :) Bardzo fajny smaczek i faktycznie, może czasem pustka w magazynkach zmuszałaby do użycia klamki, bo noszę z reguły całkiem fajną, a używam raczej tylko dla zabawy.

-----
EDIT:
Ups... Nie zauważyłam, że to Zew Prypeci. Tak czy inaczej, taki mod przydałby się do SoC-a :)
i Kasia
Awatar użytkownika
Elementary
Stalker

Posty: 73
Dołączenie: 01 Cze 2009, 01:26
Ostatnio była: 24 Cze 2012, 22:04
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 9

Re: [Pomysł/Pytanie] Limity w ekwipunku

Postprzez PrzemoC w 30 Sty 2010, 21:07

W alpach był pasek w ekwipunku i można było załadować tyle amunicji ile znajdowało
się na pasku. Jeżeli skończyło się ammo z paska ale w ekwipunku dalej było, to nie dało
rady przeładować. Mimo że amunicja była dalej widoczna na hudzie. Witcher mówił,
że postara się to przywrócić w DM:E, ale jak poszło to nie wiem. W configach broni,
np,
Kod: Zaznacz wszystko
w_ak74.ltx

można znaleźć wpisy jak:
Kod: Zaznacz wszystko
ammo_limit            = 210            ; obsolete
ammo_elapsed         = 30            ; obsolete

Czyli limit amunicji na pasku dla tej broni wynosił 210 sztuk...
Ale całość jest "Obselote", więc nie wiem czy uda się to przywrócić...
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

Re: [Pomysł/Pytanie] Limity w ekwipunku

Postprzez Infiltrator w 31 Sty 2010, 16:13

PrzemoC napisał(a):W alpach był pasek w ekwipunku i można było załadować tyle amunicji ile znajdowało
się na pasku...


Co to jest/są alpa/alpy??? Jakiś Alpejski mod? Nie rozumiem o co chodzi :wink:

W każdym razie dzięki :wódka: :wódka: :wódka:

Edit: Aha, już rozumiem. Pomogła drobna konsultacja z innymi stalkerami.
Nawet taka opcja w HUD-zie byłaby ok.
Ale mnie i tak marzy się to co w temacie :( :E
Ostatnio edytowany przez Infiltrator 31 Sty 2010, 20:00, edytowano w sumie 2 razy
:

Wiedz, że coś się dzieje...
Awatar użytkownika
Infiltrator
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 09 Sty 2010, 14:52
Ostatnio był: 28 Kwi 2014, 18:05
Miejscowość: Festung Breslau
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 2

Re: [Pomysł/Pytanie] Limity w ekwipunku

Postprzez atikabubu w 31 Sty 2010, 16:41

Kolega ma problemy z koordynacją palców ;)
Chodzi mu o ALPHY, stare wersje Stalkera... Zresztą, odwiedziny działu Stalker Dream powinny pomóc ;)
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: [Pomysł/Pytanie] Limity w ekwipunku

Postprzez M.R.O.K. w 31 Sty 2010, 21:49

Takiego smaczku tu brakuje. Nie zauważyliście zbiorę 900 szt. naboi w pudełkach mam modyfikacje na 40 naboi w magazynku i co mam 22 magazynki na 40 naboi takie urealnienie przydaloby sie w niejednej grze.
Jestem za aby taki mod powstał tylko że do tego potrzeba zespołu moderatorów i dużo dużo skryptow.
Awatar użytkownika
M.R.O.K.
Redaktor

Posty: 166
Dołączenie: 20 Kwi 2009, 14:28
Ostatnio był: 19 Wrz 2016, 19:45
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Re: [Pomysł/Pytanie] Limity w ekwipunku

Postprzez Normandia w 01 Lut 2010, 23:06

Pomysł jest ciekawy zwłaszcza ten z magazynkami, ale:
-skąd wyszczególnienie że mają być 3 magazynki na zwykłą amunicję i 2 na ppanc, osobiście nie używam zwykłej tylko ppanc więc dwa magazynki to lipa troszkę,
-ilość apteczek? tylko 9 w sumie i co jeśli ktoś tak jak Ja używa tylko apteczek naukowców z trzema apteczkami troszkę krótkie wyprawy by były
-po trzy sztuki jedzonka to też tak troszkę dziwnie jak się nosi np. tylko konserwy to z trzema często trzeba było by do bazy wracać
Ogólnie pomysł ciekawy choć przydało by się drobne dporacowanie
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Normandia
Stalker

Posty: 169
Dołączenie: 25 Maj 2009, 21:16
Ostatnio był: 09 Cze 2013, 20:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Re: [Pomysł/Pytanie] Limity w ekwipunku

Postprzez Infiltrator w 04 Lut 2010, 17:40

Nie ma problemu, wszystko jest do uzgodnienia :E Jestem otwarty na wszystkie pomysły i zmiany - w końcu ja tego moda nie zrobię (no chyba że znajdę czas na szkolenie się w moddingu, po sesji). To tylko moje pomysły - ostatnio staram się właśnie trzymać takie ilości sprzętu, aczkolwiek mogą być apteczki żółte - tyle że ja bynajmniej znajduję częściej same zwykłe i armijne, naukowców jest ciężej - cza kupować. Może być np. 6-8 apteczek tylko jednego typu - ale to się z kolei nie spodoba innym... Musi się pojawić trochę więcej propozycji, wtedy wybierze się najlepszą opcję limitów.
Pozdrawiam

_ _ _ _ _ _
EDIT 7.03.2010:
Hej! No co jest? Nikt więcej nie potrzebuje takiego fajnego moda?
:

Wiedz, że coś się dzieje...
Awatar użytkownika
Infiltrator
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 09 Sty 2010, 14:52
Ostatnio był: 28 Kwi 2014, 18:05
Miejscowość: Festung Breslau
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 2

Re: [Pomysł/Pytanie] Limity w ekwipunku

Postprzez Paffciozzo w 22 Mar 2010, 23:40

To ja bym wolał już coś takiego, co dodałoby ograniczenie slotów w ekwipunku tj. oprócz ograniczeń wagowych mielibyśmy także ograniczenie miejsca w plecaku. Może podam taki oto przykład, że w plecaku pomieścilibyśmy 5 kałachów, gdzie jeden karabin zajmuje (nie pamiętam ile dokładnie) 8 slotów\kratek lub 40 granatów f1 gdzie jeden granat zajmuje 1 slot\kratkę wszyscy wiedzą o co chodzi? No to do dzieła! Jak to zrobić?
Paffciozzo
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 01 Lut 2010, 23:02
Ostatnio był: 22 Mar 2010, 23:42
Miejscowość: C.E.J.
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Re: [Pomysł/Pytanie] Limity w ekwipunku

Postprzez Plaargath w 25 Cze 2010, 16:22

Szukałem MODów na magazynki i znalazłem dwa ciekawe. Autorem jest gość o ksywie ThunderFreak. Gdzieś w necie wisi Jego prywatna strona z downloadami, nie mam niestety zapisanego linka, a znalazłem przez forum GSC, szukając stąd. W każdym razie przeczesując posty tego faceta na pewno znajdziecie oba MODy i Jego stronkę. Jeśli mnie pamięć nie myli, coś się w temacie udzielał Dymitr Izotop, więc, jeśli będzie tak dobry, to może można zasięgnąć języka i u Niego.

Pierwszy MOD to "ammo on belt" - działa tak, że amunicję przenosi się na pasek, tam gdzie artefakty, pistoletowa zajmuje jedną kratkę, karabinowa dwie i można rzucić tylko jedno pudełko. Wygodne jeśli doda się samemu w UI kilka kratek, żeby nie trzeba było rezygnować z używania artefaktów.

Drugi nazywa się "Magazine Mod V2.0" i jest nieco większy, do każdej pukawki jest 6 potencjalnych magazynków niewidocznych w plecaku dopóki się ich nie naładuje, naładowane widać na HUDzie, każde ammo ma inny magazynek, a ładowanie trochę trwa i unieruchamia postać.

Będę się starał w wolnym czasie połączyć zalety obu, na razie tylko spojrzałem, więc to jeszcze dłuuugo zajmie, tym bardziej, że lama ze mnie jeśli chodzi o LUA, nie wiem też jak by było z konwersją na CoP (bo to MODy na SoCa są) ale myślę, że da się, na przykład tak zwanymi wspólnymi siłami.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 10 Sie 2024, 12:24
Kozaki: 234

Re: [Pomysł/Pytanie] Limity w ekwipunku

Postprzez marcel w 25 Cze 2010, 16:49

Od siebie wtrącę tylko, że jeśli szukasz realizmu (w tym przypadku wymuszonego znacznie zwiększonym AI i poziomem trudności), polecę mod Trojanucha: M.A.I.O..
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Re: [Pomysł/Pytanie] Limity w ekwipunku

Postprzez djcycu w 25 Cze 2010, 17:18

W Lost World 3 masz przywrócone magazynki... I wg mnie to nie ma sensu i jest debilne. Sami wymyślacie takie pierdoły a potem mod cierpi przez taki wrzód jak pomysł z magazynkami. Czemu tak uważam? A dlatego że ta gra nie ma tego dopracowanego do końca. Każdy z was chyba wie że zbiermy paczki amunicji od inych stalkerów którzy są martwi. Nie każda ma po 30 sztuk nabojów... Widać takie po 5 po 9 po 15 czasem... Zakładamy to na pas i czasem zdaża się że mamy półtora magazynka z tego... Ani artefaktu nie zaczepisz... Ani za wiele nie postrzelasz... Pomysł idiotyczny. Pomysłodawca twierdzi że ładowanie w obliczu zagrożenia było by jakimś smaczkiem i było by super... To żeś napisał... Wyobraź sobie że masz końcówkę gry. Monolitowcy sieją z każdej strony a tobie brakuje amunicji. I co? I ginie Striełok, Kowalski i Sokołow. I na końcu wielkie halo bo mam złe zakończenie. Taka prawda. Mod z animacjami i reszta to pchanie się do prac z poziomu modów od AMK. A za tym pójdzie prawdopodobnie masa bugów bo gra wielu bajerów i pseudosmaczków nie pociągnie. Całość z ograniczeniami ilości apteczek i reszty też nie jest dobra. To nie Chrome że rozwalimy kilku kolesi i wracamy na wahadłowiec. Tutaj nikomu nie leży latanie po bazach i uzupełnianie zapasów.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Następna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości