[НОВЫЙ СЮЖЕТ 5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez utak3r w 14 Sty 2010, 09:43

Włuczęga napisał(a):wkącu kasa wydana na naukę jezyka Rosyjskiego nie może pujść w piach i trzeba z niej skorzystać :D


Proponuję zainwestować kasę w naukę języka polskiego :mad:

Uwagi moderatora:

Takie posty to na PW, albo raportu za pomocą odpowiedniego przycisku... - xKoweKx
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Reklamy Google

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez Luca w 14 Sty 2010, 11:00

Warto zagrać w tego moda bo kapitalnie odzwierciedla rosyjski półświatek, klimat jest jeszcze lepszy niż w SoC a zadania są tak nietuzinkowe że czasami wciska w fotel.
Na początku twórcy dają nam 'pobawić się w Elektrowni, w tej fazie gry zadania są proste ale możemy za to pozwiedzać te obszary elektrowni w których do tej pory nie byliśmy. Przemyślany system teleportów doprowadzi nas do niemal każdego dachu-tarasu, tam gdzie nie dotrzemy teleportem jest jakaś drabinka albo poskaczemy trochę po rurach. Niestety nie wydrapiemy się na silosy i dźwigi a w jednym miejscu trafiłem na niewidzialną ścianę. Zaopatrzenie głównie ze skrzynek (drewniane i malutkie metalowe które rozbijamy nożem). Znalazłem Winchester i Fn2000, granaty, apteczki i amunicję. Po Elektrowni zadania stają się bardziej skomplikowane a fabuł przestaje być banalna i wciąga jak dobry film. Dużo biegania po lokacjach, dużo mutantów i totalnie inny podział wpływów.
Prypeć jest kontrolowana przez Najemników (odbijamy dla Monolitu), Magazyny są kontrolowane przez Wojsko (odbijamy dla Wolności), Bar jest bazą Gangu Bandytów (na razie(?) nie odbijamy). Kordon jest podzielony; Stalkerzy w fabryczce przy moście. Bandyci w Wiosce kotów (odbijamy) i Wojsko w Blokpoście. Wysybisko to Stalkerzy i Najemnicy, Ciemna Dolina to Powinność w Świniarni (trzeba im pomóc odeprzeć Bandytów - frontalny atak) i Bandyci w Zakładzie ale na przemian z mutantami. Dzicz na razie nie osiągalna bo zabija mnie za każdym razem Kontroler (nie wiem jeszcze co muszę zrobić). Główna fabuła to pogoń za dokumentami (znamy z Priboi-a) ale wątki poboczne są tak oryginalne że nie spotkałem się z podobnymi w Stalkerze i modach. Pisałem o ratunku dla Pijawki - Kirjuszy i zadaniu od Wariata, dla Kniazia musimy odzyskać Winchester który po pijaku ukradł mu ... Mużyn, nie wiem jeszcze czy autentyczny czy to ksywka. postacie intrygują, kłamią i podpierd....ą się nawzajem. Do tego podobnie jak w Soljance są kradzieże i skrzyneczki pustoszeją z lepszych artefaktów, tuningowanej broni i np: śpiwora (zarąbali mi 2 razy). Są zestawy naprawcze, główne postacie zwłaszcza handlarze naprawiają broń i sprzęt. Środki płatnicze to; kasa, artefakty, ciała mutantów i zadania. Niektóre przejścia pomiędzy lokacjami otwierają się dopiero po otrzymaniu bądź wykonaniu zadania. W PDA b. skąpo informacji, nie wiem czy to bug czy tak ma być ale po prawej stronie gdzie powinny być opisy jest z reguły pusto. Są owe bronie, kombinezony i przedmioty, na razie jestem średnio zaawansowany w grze ale już wiem że trzeba poruszać się zgodnie z głownymi wątkami bo możemy stracić możliwość zdobycia questowego przedmiotu (Ja zawaliłem z Ciemną Doliną i nie mogą znaleźć Winchestera dla Kniazia). Gra działa płynnie, pulpit przywitałem może 3-krotnie na duuużo przegranych godzin, do tej pory dwa bugi: -jaścik z konserwami w Prypeci (zadanie od Salomona) nie ma go wogóle i jak próbuję skorzystać z jednego karabinka (nie pamiętam dok. SIG ileś- tam) wyrzut do pulpitu.
Co do spolszczenia to watpię czy będzie szybko, dobry pomysł na spolszczenie samych dialogów bo z resztą sobie już poradzi każdy.
Luca
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 18 Gru 2008, 23:24
Ostatnio był: 07 Wrz 2014, 14:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez WodZu w 14 Sty 2010, 16:59

Aleś się chłopie rozpisał. W każdym razie mam wielkie nadzieje, że ZEW MONOLITU okaże się lepszy od ZEW PRYPECI.
Już niedługo: FEAR 3
Awatar użytkownika
WodZu
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 14 Gru 2009, 23:58
Ostatnio był: 13 Gru 2011, 19:55
Miejscowość: Polska stolica parowozów
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 4

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez Gelal w 18 Sty 2010, 00:05

Witam. Mod naprawdę świetny . Problem jest z zadaniem od Salomona. Pierwsze dwie "skrzynki" znalezione bez trudu, zwyczajnie zaznaczone na mapie w PDA. Trzeciej nijak nie mogę znaleźć. Nosić 12 kilogramów zbędnego balastu przez całą Zone mi się nie widzi, a nie da rady tego "wywalić" z ekwipunku. W ostateczności można zaczynać od nowa...
14!
Awatar użytkownika
Gelal
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 17 Sty 2010, 23:39
Ostatnio był: 14 Kwi 2024, 23:26
Miejscowość: terra incognita
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 10

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez Luca w 18 Sty 2010, 11:22

Gelal, trzecia skrzynka jest po prawej stronie od drabiny gdzie teleportujesz się zaraz po wyjściu z pomieszczenia z Monolitem. Nie wkleję screena ale spróbuję wyjaśnić łopatologicznie:
-przechodzisz z pomieszczenia z Monolitem do CZAS1
-wchodzisz w teleport (nie pamiętam czy teleportuje na "taras" czy pod drabinę), jeżeli na taras to schodzisz po drabinie i po lewej masz 3-cią skrzynkę. Jeżeli teleportuje pod drabinę to "patrzysz w prawą stronę (stojąc przodem do drabiny)i też ją zobaczysz.
Luca
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 18 Gru 2008, 23:24
Ostatnio był: 07 Wrz 2014, 14:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez Gelal w 18 Sty 2010, 19:48

Dzięki wielkie Luca! Przebiegłem za nią trochę ale tam nie szukałem. Ech, łatwo w tej elektrowni nie jest... Ale o to chodzi. Z nożem trzeba się szybko poznać bo nie ma chyba nic lepszego na pijawki. Udało się znaleźć 3 apteczki przez 4 godziny gry. Sytuację ratuje Dusza i art na promieniowanie. Pora sprawdzić co słychać w Prypeci od ostatnich odwiedzin...
14!
Awatar użytkownika
Gelal
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 17 Sty 2010, 23:39
Ostatnio był: 14 Kwi 2024, 23:26
Miejscowość: terra incognita
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 10

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez Luca w 18 Sty 2010, 20:41

Wszystko jest w skrzyniach na dachach, porajduj trochę po nich za pomocą teleportów. Chyba już pisałem ale najwyżej będzie zdublowane, znalazłem na nich Winchester, Desert Eagle, Fn 200, Wintorez H&K i różną amunicję , apteczki i bandaże. Po prostu rozbijaj drewniane skrzynie i metalowe skrzyneczki. Jak zrobisz misję pomocy Salomonowi odeprzeć Stalkerów to będziesz miał Exo i dobrą broń (musisz pierwszy ograbić zwłoki). W tym modzie w pierwszej lokacji już masz wypasiony ekwipunek. Niedaleko Monolitu znajdziesz tuningowanego Enfielda, problem jest z jedzeniem tego rzeczywiście brakuje, możesz kupić u Doctora w Prypeci ale jest drogi.

http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=1952805

Tutaj znajdziesz kilka wskazówek, przetłumacz sobie translatorem, wiem że jest kulawy ale trochę pomyśłunku i dasz radę.
Luca
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 18 Gru 2008, 23:24
Ostatnio był: 07 Wrz 2014, 14:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez Gelal w 19 Sty 2010, 20:41

Co do skrzynek na dachach to była tam głównie amunicja. Winchestera dostałem od Salomona za zadanie z trzema "skrzynkami", za 5 PDA dla jednego z ochroniarzy Charona wpadł do plecaka granatnik pod "kałasza". W, Prypeci po odbiciu bazy Monolitu, kolega który tam siedzi wymienia artefakty na amunicje i jedzenie. Np. za Złota Rybkę dostałem 2 apteczki wojskowe, 150 przeciwpancernych do "kałasza" i konserwę. Wykrywacz anomalii i radiacji dostajemy za pokonanie najemników w mieście, nie ma sensu kupować tego zwykłego od Doca. Jak do tej pory zero przykrych niespodzianek, gra chodzi płynnie, pulpitu nie widziałem.
14!
Awatar użytkownika
Gelal
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 17 Sty 2010, 23:39
Ostatnio był: 14 Kwi 2024, 23:26
Miejscowość: terra incognita
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 10

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez Luca w 22 Sty 2010, 16:10

Założyłem grę dwukrotnie i w skrzyneczkach na dachach znalazłem te wszystkie zabaweczki (poziom gry - weteran).
Jestem już daleko w grze, teraz schodzę do x18, PDA dla Barmana na ukończeniu, muszę poczekać na noc i w wiosce Pijawek jeden Stalker powie mi jak ominąć teleport w domku z PDA lub sam je dla mnie zdobędzie - za odpowiednią opłatą. Nie zrobiłem zadanie z Winchesterem dla Kniazia, czy ktoś z Was je zaliczył? Pomóżcie mi i napiszcie gdzie znajdę tą strzelbę, "dolinkę z artefaktami w anomalii Elektro znalazłem ale strzelby tam nie ma.
Luca
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 18 Gru 2008, 23:24
Ostatnio był: 07 Wrz 2014, 14:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez Wiewiórka69 w 22 Sty 2010, 22:38

No muszę powiedzieć że mod wygląda ładnie...nowa fabuła, nowe rozpoczęcie rozgrywki, masa nowych zadań i co chyba najważniejsze w tym modzie-gracz ma możliwość wcielenia się do gry jako członek frakcji monolit...zupełna nowość, oczywiście zalet jest dużo lecz jest jedna wielka wada tego moda.-język rosyjski....gdyby mod był w wersji angielskiej jak np. priboy story to było by łatwiej, tak czy siak miałem przyjemność zagrać w moda... z pierwszym zadaniem poszło szybko, i dalej się zatrzymałem. Z tego co rozumiem muszę opuścić elektrownie lecz nie wiem jak.. wszelkie drzwi znajdujące się są pozamykane, chyba dam sobie spokój z tym modem.. albo poczekam na spolszczenie ale raczej się nie doczekam.

Wiewiórka69
Wygnany z Zony

Posty: 304
Dołączenie: 22 Sty 2010, 16:58
Ostatnio był: 19 Lip 2011, 21:39
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez Gelal w 23 Sty 2010, 11:47

Luca, nie jestem tak daleko w grze, ale jeśli uda się znaleźć giwerę Kniazia to dam znać. Pierwszy raz wychodzimy z elektrowni obok Monolitu. Dalej śmigamy teleportami aż dostaniemy się w okolice posterunku Salomona.
14!
Awatar użytkownika
Gelal
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 17 Sty 2010, 23:39
Ostatnio był: 14 Kwi 2024, 23:26
Miejscowość: terra incognita
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 10

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez Luca w 24 Sty 2010, 11:03

To zadanie z winchesterem blokuje mi wątek, jest powiązane z zadaniem od innej postaci a coś mi mówi że żeby dostać się do Cesarza (szef bandytów z Baru) trzeba właśnie je zaliczyć. Skończyłem zadanie z PDA dla Barmana i z notbukiem w x16, z informacjami z x18 i teraz mam sygnał trwogi od Doctora. Jest już w Gastronomie nie na Stadionie ale... Jak do niego dobiegam to nie ma dialogu do zadania W PDA jest wyraźnie: Spotkaj się z Doctorem, zadanie daje Barman ale chyba jakiś paskudny bug, jest szansa że trzeba podejść od strony ATP a wcześniej wykonać zadanie dla Zahara ale z PDA to nie wynika. Ten bug może mi rozłożyć grę bo zadanie należy do wątku głównego.
Luca
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 18 Gru 2008, 23:24
Ostatnio był: 07 Wrz 2014, 14:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości