BROŃ - wszystko o broni: gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Re: BROŃ - wszystko o broni: gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez kris1275 w 28 Gru 2009, 11:13

Ciekawą bronią do kupienia u handlarza na statku jest ulepszony Vintar bc o nazwie Przypływ.Jest już podrasowany i ma podkręconą moc obalającą.Oczywiście można u mechanika jeszcze podrasować ją na full i wtedy broń spisuje się świetnie.
Kilka słów o celowniku kolimatorowym ( żółte podświetlenie na zmrok ).Kiedy mamy drugi zestaw narzędzi pomijamy kupno celownika kolimatorowego wtedy przy nokto 2 generacji w hełmie przez celownik widzimy w nokto.Po zdobyciu narzędzi kalibracyjnych można wybrać automat.system namierz.czy tam drugą opcje.bez wcześniejszego kupna celownika kolimatorowego.Jest właśnie możliwość pominięcia kupna tej opcji.Wtedy przy włączonym nokto w hełmie widzimy przez celownik autom.system namierz. czy regulowany zoom razem z opcją nokto.W drugiej mojej grze zawsze pomijałem kupno cel.kolimatorowego ponieważ nie działał przy włączonym nokto a w nocy ledwo co było widać.
Załączniki
Przypływ.jpg
Awatar użytkownika
kris1275
Tropiciel

Posty: 249
Dołączenie: 05 Gru 2009, 14:10
Ostatnio był: 18 Sie 2015, 21:57
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 13

Reklamy Google

Re: BROŃ - wszystko o broni: gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez djcycu w 28 Gru 2009, 13:29

Ja tam zawsze biorę wszystkie bronie jakie znajdę :) Ostatnio naszło mni nawet na pistolety i w końcu zauważyłem że w przeciwieństwie do karabinów każdy z pistoletów ma różniący się tłumik. Najchętniej jednak używam Grozy od Żwawego, AS Vała, Dragunova lub SVU (po ulepszeniach ma zamontowany tłumik) no i na końcu coś na NATO`wskie naboje SIG 550 Striełoka (wszystko można do niego podczepić). MP5 to dla mnie raczej taki rozpylacz na małe odległości więc czasem też się przydaje, szczególnie zaraz na początku. Najlepszą na wszystko strzelbą jest dla mnie Protecta. Wszystko oczywiście ładnie poulepszane na maksimum. Co do ubioru to albo SEVA (z zabugowanym niestety noktowizorem), Egzoszkielet (po małej ingerencji wymuszenia sprintu), albo Bułat z oryginalnym hełmem. Tak właśnie przedstawia się moje ostateczne uzbrojenie.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: BROŃ - wszystko o broni: gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez wiko123 w 31 Gru 2009, 19:05

Sorry że znów pytam o lepszą broń , ale ciągle nęci mnie myśl: czy FT200M jest lepszy od GP37 (w COP) ?(albo wogóle najlepsza szturmówka :) )
wiko123
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 23 Lis 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Sty 2018, 17:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: BROŃ - wszystko o broni: gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez kris1275 w 31 Gru 2009, 19:43

Jednej odpowiedzi nie uzyskasz.Gusta są różne.Mi dla przykładu bardziej leży GP 37.Zmodyfikowany na maksa,oprócz modyfikacji kolimatorowej ale z modyfikacją regulowanego zoomu.Przy nokto w hełmie 2 generacji widzi się przez celownik w nokto łącznie z przybliżeniem/oddaleniem.Musisz sobie obydwie bronie przetestować i wyrobić samemu zdanie.Jedyna rozsądna rada.
Awatar użytkownika
kris1275
Tropiciel

Posty: 249
Dołączenie: 05 Gru 2009, 14:10
Ostatnio był: 18 Sie 2015, 21:57
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 13

Re: BROŃ - wszystko o broni: gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez Tawarish Kozłow w 31 Gru 2009, 20:00

heh ja sie obłowiłem :D (prawie bo to był złom)
Przy stacji w janowie słysze strzały ide na tory (te do cementowni)\
A tam grupka natchneła sie na zombie w egzoszkieletach i 2 miały pkm,a a inny z eliminatorem :)
zaszłem je od tyłu i bang ban , heh szkoda że nie mogłem użyc pkm bonie miałem egzo a eliminator był zniszczony na MAX :(
Chce OICW w wersji ASG AEG!

Jeśli też chesz taką replike wklej to do podpisu a może nasze modły zostaną wysłuchane!
Tawarish Kozłow
Stalker

Posty: 121
Dołączenie: 28 Paź 2009, 15:05
Ostatnio był: 30 Kwi 2012, 16:51
Miejscowość: Prypiat
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 4

Re: BROŃ - wszystko o broni: gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez panZDZiCH w 01 Sty 2010, 01:28

Właśnie pykłem CoP i u mnie to z kolei wyglądało tak. Na początku zawsze atakuje MP5 (w tej części łatwo znaleźć, gorzej z pestkami jak marnujesz, niby mi ani raz nie brakło, ale jak mam 2 magazynki to już trochę trzęsę ;) ), a przynajmniej od CS gdzie rządziła na bagnach i trochę dalej. Później śrutówa, padło na SPAS-12, też łatwo znaleźć, a to niezłe działo i mutki płaczą. Niestety pistoleciki już na samym początku można puścić w niepamięć, a taki Walther P99 to niezła zabawka, cóż z tego gdy tylko marnuje miejsce (może kiedyś wpadną na to, że na pistolet można zrobić osobny slot, ściągnięcie z pleców armaty jak Protecta, czy G36 powinno trwać co najmniej 3x tyle co pistolecika). Zanim znalazłem G36 śmigałem z LR 300, śmiesznie lekki, b. celny i łatwo go znaleźć. Pierwszy G36 znalazłem przy ciele Czarnego (przywódca najemników, którzy chcą nas sprzątnąć, nie pamiętam jaka to była misja), karabin marzenie, może nie jest najmocniejszy, ale po ulepszeniu celny jak najlepsze snajperki (a nawet bardziej) i totalnie bez odrzutu, zanim ktoś się zorientuje dostaje serię 3 headów i odwija kitę. Miejsce SPAS-12 zajęła Protecta, niby ten Winchester 1300 "Drapieżca" (dostajemy za zabicie chimery) zadaje większe obrażenia, ale ma zbyt duży rozrzut śrucin. Co do pancerza to na Świcie pierwsze dwie mapki to nie jest żaden problem, później wyjątkowo egzo, wcześniej uniemożliwiał bieganie, nie widzieliśmy anomalii na wykrywaczu, a promieniowanie naprawdę bolało. Granie w egzo to jak na czitach...
Zawiodłem się na tych specjalnych egzemplarzach broni, większość można zamówić, co jest dla mnie totalnie chybionym pomysłem, powinny być przy ciałach jakichś ważniejszych wrogów, albo za wypełnienie jakiejś bardziej parszywej misji.
KarwaPL napisał(a):Ograniczenia związane z ulepszeniami według mnie są akurat wporzo. Gdyby nie te narzędzia, każdy by sprintował w Egzoszkielecie z 4 miejscami na arty już przed przejściem do Janowa. Ulepszenia znacznie ułatwiają rozgrywkę, więc ograniczając je, twórcy postąpili dobrze. (...)

Dokładnie.
KarwaPL napisał(a):(...) Za to mam wątpliwości czy poprawnym rozwiązaniem było umożliwienie noszenia jednocześnie dwóch broni długich. Korzystanie z pistoletów i ich ulepszanie przestało mieć jakikolwiek sens, bo tylko zawalają-ważą w ekwipunku. (...)

Wg. mnie powinny być 3 miejsca, 2 na plecach (ściągnięcie broni z pleców trwa dość długo) i miejsce na pistolet np. przy pasku (wyciągniecie takiej pukawki to zaledwie chwila), w kryzysowej sytuacji zamiast przeładowywać można szybko wyciągnąć pistolet.
KarwaPL napisał(a):(...) Uważam, że twórcy powinni znacznie ograniczyć dostęp do lepszego sprzętu. Zbyt łatwo jest zarobić 40k ru i zamówić sobie GP-37 w Skadowsku. Ta broń sieje zniszczenie i strasznie ułatwia grę na bardzo długo. Ty sobie spacerujesz z takim karabinem a przeciwnicy kaleczą z AK, IL czy TRs, które tylko "zadają obrażenia". (...)

Niestety tak, z tym, że LR 300 (TRs), jak dla mnie jest całkiem niezły. Takie ograniczenie wyglądało by niestety sztucznie, ale grało by się raczej przyjemniej (oczywiście nie dla tych, którzy lubią wszelkiego rodzaju mody ułatwiające).
KarwaPL napisał(a):(...) Marzy mi się Stalker na bardzo trudnym poziomie. Gdzie trudno będzie o kasę, trudno będzie o leki czy to lepszy ekwipunek. Gdzie wyszukane karabiny będą widywane tylko u stalkerów wędrujących w kilkuosobowej grupie, po której zaatakowaniu byśmy po prostu ginęli. Dodatkowo wszędzie walają się trupy z toną sprzętu. Już na początku gry możemy kupić Egzoszkielet i bardzo dobre karabiny. Rozumiem, że zbyt wysoki poziom gry, mógłby zniechęcić niektórych graczy, ale kogo to obchodzi. Niech wybiorą niższy. Dla mnie w Stalkerze nie chodzi o to, aby go "przebiec"...

Ja to "rozwiązałem" tak, że sobie sztucznie utrudniam, sprzedaję większość apteczek, nie korzystam z leków, lepszy sprzęt zaczynam używać dopiero kiedy nadejdzie odpowiednia chwila. :D
Gratulacje dla wszystkich, którzy dotarli do końca tego nieprzyzwoicie długiego posta. ;)
panZDZiCH
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 20 Gru 2009, 14:07
Ostatnio był: 01 Paź 2013, 19:12
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 2

Re: BROŃ - wszystko o broni: gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez kris1275 w 01 Sty 2010, 12:28

Kilka słów odnośnie doczepienia celownika optycznego do strzelby Eliminator.Sam pomysł wywołuje uśmiech na twarzy :D .Jednak żeby coś negować wypadało by to najpierw sprawdzić. Z czystej ciekawości zrobiłem test.
Eliminator z trzema głównymi parametrami:
-odrzut (-70)
-płaskość toru lotu pocisku (+30)
-celność (+30)
Do strzelby doczepiony celownik Sussat Mera o regulowanym zoom-ie 1,6 - 4x.
Zastosowana AMUNICJA KULOWA.
Efekt-odległość 50 m.
-po trafieniu psa w głowe łapki mu fruwają w powietrzu.
-bandyta trafiony w głowe pada po jednym strzale.
-zombiaki w egzo ( 3 strzały w pancerz lub jeden w głowe ) i pada na glebe.
-żołnierz Powinności/Wolności (1srzał w głowe ) i leży.
-kontroler (5 dobrych trafień).
Na odległość ok. 100 m.broń również daje rade.
Zużyłem 150 szt. amunicji kulowej (której wcześniej nie tykałem ) i wróciłem na stacje do skrytki po więcej.
Jedyny minus jest taki że pocisk nie ma dużej prędkości wylotowej więc przy ruchomym celu trzeba brać poprawke,ale jak ktoś ma wyczucie i wprawe to mu to w niczym nie przeszkodzi.
Spróbujcie a zobaczycie.
Jeszcze jedna rzecz-po trafieniu w głowe rozpryskuje się krew wokól głowy.Fajnie to wygląda patrząc przez celownik :)
Awatar użytkownika
kris1275
Tropiciel

Posty: 249
Dołączenie: 05 Gru 2009, 14:10
Ostatnio był: 18 Sie 2015, 21:57
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 13

Re: BROŃ - wszystko o broni: gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez yarpen w 04 Sty 2010, 13:42

Ciekawe. Snajperka z shotguna. :D Ale skoro daje efekty to może spróbuję. Tyle że przy walce na krótki dystans z ruchliwym mutantem ostrzał kulami to jak strzelanie z armaty do muchy. W końcu po jednym head shocie z Wintara czy SWD zombiaki tez padają (przy dobrym trafieniu snorki tez po jednym). I chyba sam sobie wytłumaczyłem, że mimo zalet opisanych powyżej, to chyba jednak wolę mieć rozpylacz śrutu niż snajperskiego Eliminatora :)
Por. Funky Koval 'AIR Star Force' piec lat czynnej sluzby, miliardy na liczniku, odznaczenia, takze srebrna gwiazda Palantiru.
Awatar użytkownika
yarpen
Stalker

Posty: 180
Dołączenie: 20 Kwi 2006, 21:16
Ostatnio był: 19 Lip 2023, 22:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: BROŃ - wszystko o broni: gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez kanaruk w 11 Sty 2010, 12:27

jak ja przechodziłem stalkera to nawet bandyci w skandowisku biegali z FN-ką więc to jest losowo cza mieć szczęście :) :E
kanaruk
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 10 Sty 2010, 15:50
Ostatnio był: 29 Wrz 2010, 12:07
Miejscowość: Międzychód
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: BROŃ - wszystko o broni: gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez Inkwizytor w 11 Sty 2010, 22:08

Witam wszystkich. Użytkownicy djcycu oraz panZDZiCH pisali o strzelbie Protecta. Nie znalazłem takowej w grze więc jestem ciekawy co to za flinta. Proszę o szybką odpowiedź.
Inkwizytor
Kot

Posty: 42
Dołączenie: 11 Sty 2010, 21:58
Ostatnio był: 21 Maj 2012, 19:49
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 2

Re: BROŃ - wszystko o broni: gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez kris1275 w 11 Sty 2010, 23:01

Jak chcesz mieć tą strzelbe (Protecta,Eliminator) to najprościej i najszybciej będzie ją kupić na Skadowsku u Żwawego.Tylko nie pamiętam czy będzie przy pierwszym zakupie czy przy drugim.Będzie też w quescie ze zbieraniem dokumentów w Fabryce Jupiter.
Awatar użytkownika
kris1275
Tropiciel

Posty: 249
Dołączenie: 05 Gru 2009, 14:10
Ostatnio był: 18 Sie 2015, 21:57
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 13

Re: BROŃ - wszystko o broni: gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez Inkwizytor w 13 Sty 2010, 23:03

Coś tak czułem, że protecta to innymi słowy eliminator, no i prysła nadzieja na kolejną strzelbę do odkrycia :wink:
Inkwizytor
Kot

Posty: 42
Dołączenie: 11 Sty 2010, 21:58
Ostatnio był: 21 Maj 2012, 19:49
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość