S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Bedzie dobrze?

Da
553
75%
Niet
38
5%
Bedom bany!
150
20%
 
Razem głosów : 741

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Crisu w 08 Lis 2009, 15:47

A więc by nie było niejasności - ekipa, która spolszcza Zew Prypeci zakończyła współpracę ze Stalker.pl, tak więc nie pytajcie więcej o to. EOT, mam rację?
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez KoweK w 08 Lis 2009, 15:49

dawram napisał(a):No niestety tam nie ma nic nowego od ponad tygodnia a my z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój tematu,a szczególnie na info skąd można pobrać i cieszyć się naszym językiem zwłaszcza,że prace były w 99% ukończone.

To nie jest nasz problem. I proszę już nie dyskutować na ten temat, ok? Ty, Crisu, też. Poza tym nigdy nie było żadnej współpracy... Co do usunięcia tematu - tu nie chodzi o Cenegę, a bardziej o GSC.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez portals w 08 Lis 2009, 21:27

Proszę nie pisać na temat polonizacja skoro ekipa nas trochę dziwnie potraktowała ale trudno
Chcecie się coś dowiedzieć to przeczytajcie to co mam w opisie


Jasnym jest, że to polonizacja przede wszystkim do rosyjskiej wersji gry więc do lewych kopii.
Z tego forum musi to formalnie zniknąć bo takie zabawy są zwyczajnie zabronione w świetle prawa (nie warto polemizować). Tak już to jest i w zasadzie tak to widzę ale...
... jednocześnie dopinguję chłopaków by wyszło im to profesjonalnie. Kto wie, może jedno, dwa kolejne wydania gry Cenega (bądź inny wydawca) zrobi nam dubbing i wtedy w geście niezgody skorzystamy z doświadczenia chłopaków robiąc odpowiednią polonizację?

Na scenie Thiefa na oficjalnym forum także walczono z polonizacją przez lata i co ciekawe zanim skończono to w całości to wydano (częściowo przy współudziale tych forumowych polonizatorów) oficjalne spolszczenia w Antologii.
Podobnie będzie tutaj. Zanim dobrze ta polonizacja się rozejdzie to będziemy mieli tą naszą oficjalną wersję i o jakich kolwiek "podziemnych" pracach się zapomni.
(Bo nie wyobrażam sobie, że forumowicze tak głodni i ceniący nowego Stalkera nie podejmą decyzji o jego kupnie po premierze).


Co jest nielegalne? Może alfy o których piszę się na forum są legalne? Są mniej legalne niż nasza polonizacja
Nie interesuję się czy każdy ze ekipy ma legalną kopię,ja taką mam i robię wszytko lagenie

Są błędy ale to naprawimy,w oficjalnej polonizacji CS jest już na początku poważny błąd w dialogu "Daj mu cały sprzęt potrzebny na emisji"

I nikt niego nie poprawił

Teraz do ciebie xKoweKx
To nie jest nasz problem. I proszę już nie dyskutować na ten temat, ok? Ty, Crisu, też. Poza tym nigdy nie było żadnej współpracy... Co do usunięcia tematu - tu nie chodzi o Cenegę, a bardziej o GSC.


Nie mam nic do ciebie kowek ale czy GSC wam coś napisało? Na oficjalnym forum GSC są communication patch co jest wielką obrazą GSC bo to tak ja by powiedzieć ze nie dorobili i nie poprawią więc sami musimy.
Polonizacja powstałą po to żeby dać sygnał GSC ze to jest niesprawiedliwe ze Rosianie grają o wiele wcześniej

Współpraca rozumiałem na zasadzie my możemy pisać,a wy macie jakaś reklama na naszej stronie
I czemu piszesz o alfach innych niż 1935 skoro to nielegalne bo jest to wyciek?
Przypominam ze pisałem do ciebie pm czy możemy pisać a ty się zgodziłeś
Dla mnie forum jest skończone
NIKT MA JUŻ NIC NIE PISAĆ O POLONIZACJA BARDZO O TO PROSZĘ
Ostatnio edytowany przez portals 08 Lis 2009, 22:57, edytowano w sumie 3 razy
Projekt "Zew Prypeci PL" pomyślnie zakończony )
Projekt "Narodnaya Solyanka dla mas" wydana wersja RC3.
Informacje na temat polonizacji Soljanki, Download, Poradniki, Zgłaszanie błędów w Polonizacj - zapraszamy do odwiedzin.
Tu można podziękować Arharze, twórcy Soljanki
Projekt "Nowy Scenariusz 5 PL" pomyślnie zakończony
portals
Tropiciel

Posty: 227
Dołączenie: 07 Sty 2008, 17:47
Ostatnio był: 25 Mar 2012, 11:30
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Dziarsky w 08 Lis 2009, 21:41

Jasnym jest, że to polonizacja przede wszystkim do rosyjskiej wersji gry więc do lewych kopii.
Z tego forum musi to formalnie zniknąć bo takie zabawy są zwyczajnie zabronione w świetle prawa (nie warto polemizować). Tak już to jest i w zasadzie tak to widzę ale...
... jednocześnie dopinguję chłopaków by wyszło im to profesjonalnie. Kto wie, może jedno, dwa kolejne wydania gry Cenega (bądź inny wydawca) zrobi nam dubbing i wtedy w geście niezgody skorzystamy z doświadczenia chłopaków robiąc odpowiednią polonizację?

Na scenie Thiefa na oficjalnym forum także walczono z polonizacją przez lata i co ciekawe zanim skończono to w całości to wydano (częściowo przy współudziale tych forumowych polonizatorów) oficjalne spolszczenia w Antologii.
Podobnie będzie tutaj. Zanim dobrze ta polonizacja się rozejdzie to będziemy mieli tą naszą oficjalną wersję i o jakich kolwiek "podziemnych" pracach się zapomni.
(Bo nie wyobrażam sobie, że forumowicze tak głodni i ceniący nowego Stalkera nie podejmą decyzji o jego kupnie po premierze).
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Messiah w 08 Lis 2009, 21:53

Ehhh, skończcie już o tej polonizacji, zresztą ona jest już prawie skończona, ukończyłem na niej grę (jestem w ekipie testerów), i mimo iż jest sporo błędów językowych/interpukcyjnych, to da się grać, i można się połapać o co chodzi :P A kiedy, zostanie wydana to niwim...
Awatar użytkownika
Messiah
Tropiciel

Posty: 338
Dołączenie: 20 Sie 2008, 20:44
Ostatnio był: 22 Lip 2013, 23:47
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 3

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez MOS w 09 Lis 2009, 11:50

Ktoś tam pogroził palcem i już admini dostali sraczki hehehe, pięknie.

Ostrzeżenie. - klawisz

Pewnie się dowartościowałeś przez danie mi warna, możesz dać 2 jak ci ma to przyjemność zrobić.
Albo wiesz co skasuj mi konto, przynajmniej mam honor nie jak co niektórzy.

Oj dzieci... - xKoweKx
Ostatnio edytowany przez MOS, 09 Lis 2009, 17:15, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
MOS
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 15 Paź 2009, 10:54
Ostatnio był: 15 Mar 2020, 20:45
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 4

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Stalciok* w 09 Lis 2009, 14:11

Gra na pewno będzie bardzo fajna jeżeli chodzi o misje, zadania i te nowe lokacje. Polepszona będzie także grafika.
Niestety z punktu widzenia silnika optymalizacji będzie wymagająca i nie pójdzie na gorszych komputerach, co sprawia że pod tym względem Cień Czarnobyla był lepszy.


Jeśli chodzi o klimat- to mam duże przeczucie i widząc zajawki okazuje się ono prawdziwe. Stalker stracił dawny klimat- po mału gra przekształca się z gry RPG w strzelankę z dużą ilością zadań i potworków. Twórcy natomiast zupełnie zapomnieli o Sarkofagu, Spełniaczu życzeń i czymś podobnym- bowiem dla mnie Cień Czarnobyla był grą, gdzie ciągle coś się odkrywało, czego mi już zabrakło w Czystym Niebie. Czyste niebo wprowadziło chaotyczne strzelaniny i zbyt dużą dynamikę. Jeśli chodzi o stalkera to wolałbym coś nowego- aby akcja opierała się o Zonę, ale też o naszą elektrownię w Czarnobylu, która w końcu była przyczyną tego co powstało. Po mału tracimy ten dawny klimat, jaki tworzyło zwiedzanie Sarkofagu i droga w kierunku programu świadomość Z, a zyskujemy zwykłą grę z dużą ilością zadań i większą ilością strzelania- co pasuje mi bardziej do innych gier.

Potwory też niespecjalnie mnie przekonują. Wprowadzenie chimery- owszem, ale ten drugi potwór jest do niczego. Powielenie starych kreatur z plików- aby nie myśleć nad nowymi- kolejny przejaw, że gra jest tylko po to by ściągnąć z graczy pieniądze.

Anomalie- też by się jakieś nowe przydały, ale wątpię, że będą. Wprawdzie wyładowania regularne co jakiś czas są ciekawe, ale przydało by się więcej zjawisk i pomysłów.

W czystym niebie nie spodobało mi się to, że niektóre postacie są nieśmiertelne i rozgrywka jest stale planowana. Oby tu też tak nie było.

Stalker jaki by mi się podobał musiałby mieć rozbudowanie- 7 zakończeń gry. Musiałby mieć bogatą, nową i ciekawą fabułę ( powiązaną lub też nie z Cieniem Czarnobyla ), musiałby wprowadzać coś nowego i ciekawego- np nowe mutanty- tylko naprawdę dobrze pomyślane- klimatyczne, nowe anomalie- dużo więcej, bogatszą mapę Zony, lub całkowicie nowe tereny- ale dużą ich ilość, musiałby być optymalny graficznie- tak jak 1 część, posiadałby klimat bardziej pustki, niż rozgardiaszu i strzałów. Musiałby być równie ciekawy jak część 1 i dobrze przemyślany.

Moja opinia- nie spodziewam się niczego rewelacyjnego. Krzywa stalkera spada do zera. Jak gra ta będzie dalej brnąć w tę stronę, co teraz brnie, to sprawi, że kiedyś przechodząc w sklepie i widząc na półce stalkera 2 nie zakupię go.
Stalciok*
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 21 Sie 2009, 23:55
Ostatnio był: 23 Gru 2010, 19:07
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez pietrucha w 09 Lis 2009, 14:49

Stalciok* Z twoją opinią nie zgodzę się ani trochę. COP według mnie jest najlepszą częścią stalker'a. I jeżeli chodzi ci o innowacje to jest ich bardzo wiele. Klimat - nie ten sam ,ale lepszy (a jeżeli chodzi o klimat to alpha rządzi). Zadania - normalnie wy$e#a*e w kosmos :D . Mapy - o wiele ciekawsze od poprzednich. Muzyka - stawiam kozaka dla autora.
Awatar użytkownika
pietrucha
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 13 Maj 2009, 17:59
Ostatnio był: 31 Gru 2011, 18:42
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 3

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez klawisz w 09 Lis 2009, 14:57

:arrow: Nigdy nie współpracowaliśmy z tą ekipą polonizacyjną. Po prostu sobie założyli u nas temat, w którym zresztą powstał wielki śmietnik.
:arrow: Kiedy napisał na forum ktoś podszywający się pod pracownika Cenegi sprawdziliśmy to głównie dla Was. Okazało się, że to prawdopodobnie jakiś Wasz antyfan. W każdym razie Cenega o Waszym tłumaczeniu dowiedziała się od nas.
:arrow: Faktem jest, że planowaliśmy usunąć ten temat jeszcze przed pojawieniem się współpracy z Cenegą Poland. Tak jak pisałem - śmietnik + to, że nie wspieramy piratów.
Nie ukrywam, że sam ściągnąłem Call of Pripyat. Tylko, że tę grę na pewno kupię w Polsce, z profesjonalnym polskim tłumaczeniem i lektorem. Niestety nie można liczyć na to samo od każdego kto znajdzie sobie Wasze tłumaczenie w internecie.

Od niedawna Stalker.pl jest oficjalną stroną partnerską Zewu Prypeci w Polsce, zaakceptowaną przez GSC. Pierwszy raz nasze community i redakcja odgrywa tak ważną rolę przy wydaniu STALKER-a w Polsce. Nie możemy więc sobie pozwolić na tematy wspierające piractwo.

Jeśli chodzi o alphy/bety - naiwni ci, którzy wierzą że wyciekły same. Jeśli ktoś śledzi historię STALKER-a od początku, to wie że ZUPEŁNIE przypadkowo wyciekały one gdy zaczynało się narzekanie graczy na forach :wink:

Kolejne posty nt. spolszczenia będą usuwane, a za nagminne powracanie do tego tematu posypią się ostrzeżenia.
Awatar użytkownika
klawisz
Retired

Posty: 684
Dołączenie: 16 Lis 2004, 14:27
Ostatnio był: 01 Sie 2024, 16:50
Miejscowość: Sopot
Kozaki: 87

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Bambosz107 w 09 Lis 2009, 16:22

Stalciok* napisał(a):Potwory też niespecjalnie mnie przekonują. Wprowadzenie chimery- owszem, ale ten drugi potwór jest do niczego. Powielenie starych kreatur z plików- aby nie myśleć nad nowymi- kolejny przejaw, że gra jest tylko po to by ściągnąć z graczy pieniądze.


Jaki drugi potwór??
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Crisu w 09 Lis 2009, 16:26

Chodzi mu o Burera.
Jeśli chodzi o Chimerę o faktycznie, przeszła pewny tuning, ponieważ jej atak i generalnie ruchy różnią się od Chimer serwowanych w modach. Tak więc fakt obecności tego mutanta w CoP jest plusem, jednak jeśli miałbym chwytać się wątku Burera, no to... To jesteśmy w d*pie. Dostaliśmy perfidnie "wklejonego" mutanta, nie zostało nic zmienione. Wszystkie inne zwierzaczki dostały parę nowych ruchów, zmieniono im animację ataku i temu podobne, ale Burer zwyczajnie pozostał taki jakim był. Czy GSC myśli, że gracze nie mieli styczności z modami? Ktoś powie, że po co tuningować Burera. Ot tak, dla powiewu świeżości...
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Stalciok* w 09 Lis 2009, 16:30

Bambosz107 napisał(a):
Stalciok* napisał(a):Potwory też niespecjalnie mnie przekonują. Wprowadzenie chimery- owszem, ale ten drugi potwór jest do niczego. Powielenie starych kreatur z plików- aby nie myśleć nad nowymi- kolejny przejaw, że gra jest tylko po to by ściągnąć z graczy pieniądze.


Jaki drugi potwór??



Standardowo odsyłam do tego filmiku- Tu
Stalciok*
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 21 Sie 2009, 23:55
Ostatnio był: 23 Gru 2010, 19:07
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości