Ocena gry

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Ocena gry

Postprzez Raith w 19 Sie 2009, 10:48

- Grafika/stabilność: 90%

Do grafiki nic nie mam, w końcu nie to jest w grze najważniejsze. Świetne odwzorowanie Zony, ale modele postaci trochę kanciaste.

- Grywalność: 85%

Nie ma się co kłócić, gra wciąga, tak jak poprzednia część. Więcej akcji niż w SoC. Ale mniej klimatu :|

- Fabuła/Misje: 75%

Tu jest pies pogrzebany. Na Bagnach byłem mile zaskoczony, ale w Kordonie to już nie było to. Poza tym denerwowało mnie czekanie na posiłki albo na kontratak wroga w wojnach frakcji. Raz nikt nie chciał przyjść, w końcu zacząłem nową grę z patchem i pomogło. Albo zadanie u Powinności - zajmij posterunek - oczywiście nie zajmą, bo siedzą tam wolni stalkerzy. :| Ale Czerwony Las, Limańsk i opuszczony szpital - świetne. Duży minus za brak Prypeci.

- Klimat: 80%

SoC to nie jest, ale za dodanie nocy duży plus. Brakuje mi trochę X18, no ale nie można dać wszystkiego. Za to noc w Czerwonym Lesie wynagradza tę sprawę.

- Ekwipunek/broń/PDA: 100%

Tu nie mam żadnych zastrzeżeń. Przedmioty z poprzedniej części + parę nowych. No i jeszcze ulepszanie broni - więcej nie trzeba!

- Udźwiękowienie: 80%

Dynamiczna muzyka to dobry pomysł, niestety zabugowany. Po starciu - muzyka gra dalej aż do przejścia do nowej lokacji. Czasem kiedy wróg jest w pobliżu też się włącza, to trochę pieprzy sprawę, bo np. mógłby się czaić za rogiem. Jeżeli dynamiczna muzyka chodziłaby dobrze byłoby 100%, ale nie ma.

- Ocena: 85%
There are too many assholes but there is not enough of bullets
Image
Image
Awatar użytkownika
Raith
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 05 Cze 2009, 21:51
Ostatnio był: 05 Wrz 2024, 21:20
Miejscowość: Centrum Zony
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Ocena gry

Postprzez Quenix w 25 Sie 2009, 18:25

- Grafika/stabilność:80
- Grywalność:100
- Fabuła/Misje:95
- Klimat:75
- Ekwipunek/broń/PDA:100
- Udźwiękowienie:86
- FINALNA OCENA 96

Stalker clear sky jest bardzo dynamiczną strzelanką mam nadzieje że ukaże się jej 3 część pozdro dla wszystkich:)
Quenix
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 25 Sie 2009, 18:19
Ostatnio był: 25 Sie 2009, 20:34
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Ocena gry

Postprzez The Witcher w 25 Sie 2009, 20:38

- Grafika/stabilność: 70
- Grywalność: 75
- Fabuła/Misje: 70
- Klimat: 65
- Ekwipunek/broń/PDA: 80
- Udźwiękowienie: 75

- FINALNA OCENA: 72,5

Jednym słowem: spieprzyli grę. Jest niestabilna, ma denną fabułę, usunęli najfajniejsze lokacje (bar, podziemia, prypeć). Na moim sprzęcie (E8400, 9600GT, 4GB ram) tnie się na średnich. Nie wykorzystali potencjału SoC, przecież wystarczyło przywrócić niektóre elementy z alph, nieco poprawić grafikę, zrobić nową fabułę, dodać kilka broni i wyszedłby piękny stalker. Mimo to każdy fan stalkera powinien CS ukończyć, głównie z uwagi na grywalność.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 21 Wrz 2024, 08:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: Ocena gry

Postprzez Ciemny Stalker w 26 Sie 2009, 14:03

- Grafika/stabilność: 70%
- Grywalność:95%
- Fabuła/Misje:75%
- Klimat:100%
- Ekwipunek/broń/PDA:60%
- Udźwiękowienie:90%
- FINALNA OCENA: 81%

Ps. Dla mnie w grze nie liczy się grafika. Najważniejszy jest klimat i fabuła gry. Moim zdaniem klimat CS jest owiele lepszy niż w SoC lecz niemoge tego samego powiedzieć o fabule. Plusem są bitwy drużynowe, wojny frakcji i to że przeciwnicy rzucaja do nas masą granatów czego niespotkalem w SOC.Gra jest klimatyczna szczególnie jeśli przemierzamy lokację Czerwony Las zarówno o godz 00:00 w grze jak i w realu przy zgaszonym świetle ze sluchawkami na uszach.
Kto zadziera z elitą, Ten nakrywa się pytą!!!

Ciemny Stalker
Wygnany z Zony

Posty: 24
Dołączenie: 29 Lip 2009, 18:53
Ostatnio był: 24 Lut 2010, 13:12
Miejscowość: Koszalin
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Ocena gry

Postprzez obwazranek w 07 Paź 2009, 10:10

Też sobię ocenie;].
1.Grafika/stabilność: 75%.........trudno ocenić tą stabilność bo grałem zaraz po premierze-wtedy by było z 5%;] ale już na patchu 1.007 w porządku więc zaniżam tylko za trudne początki. Grafika dla mnie dobra-choć nie jestem mocno wymagający;]-gram tylko w stalka i gothici:D....
2.Grywalność: 80%. Jak dla mnie duża-bo gra się generalnie lekko i przyjemnie a chyba o to chodzi. A szukanie artów genialne-zwłaszcza na wyższych poziomach trudnośći. Ocena obniżona za jednak niedopracowane wojny frakcji.
3.Fabuła/misje: 50%. No tu szału nie ma.....brak wymagających pobocznych questów, za to jest ich sporo....jak ktoś lubi długo pograć to jednak zaleta;]. Wątek główny też bez rewelacji no i ta końcówka jak z szeregowca rayana niemal:D to chyba nie ten gatunek gry(?).
4.Ekwipunek/broń/pda: 75%. Generalnie bdb. Ilość broni jak dla mnie duża-narzekanie że jej za mało, albo brak ciężkiej broni jest dla mnie niezrozumiałe;]-przecież to nie ma być strzelanka(przynajmniej nie miała:D)czy gra wojenna(?). Choć sam lubiłem pkm(rkm)-em postrzelać to po prawdzie zaletą tej gry powinna być eksploracja zony nie kolejne modele broni...Dalej-detektory-a co za tym idzie zdobywanie artefaktów w końcu takie jak powinno być. Co do reszty to fakt-mały wybór pożywnienia itp. PDA-z shoc-u lepsze i duży minus za zaznaczanie wrogów(zwłaszcza mutantów)na mapie... Zapomniałbym-fajna możliwość ulepszania sprzętu i przedewszystkim naprawy-dla mnie największa bolączka shoc-u.
5.Klimat: 75:%. To już zależy od lokacji i momentu gry-ale bywa naprawdę dobry-szkoda tylko minimalnej ilości lokacji podziemnych....
6.Udźwiękowienie: 70%. Byłoby więcej ale.........po zagraniu w kilka(konkretnie=2)modów do stalkera muszę przyznać że odgłosy broni są faktycznie dość słabe. Po za tym muzyka jest w porządku...
Średnia arytmetyczna;]=70,83(3)
Hmm..wnioski:gra niezła ale dopiero po zainstalowaniu moda(ogsm) wychodzą jej spore braki-dziwne że twórcy sami tego nie mogli zrobić(?)-bo różnica Duża. Cieszę się że się przekonałem do modyfikacji;]]
pozdro
obwazranek
Stalker

Posty: 59
Dołączenie: 08 Wrz 2008, 18:27
Ostatnio był: 02 Maj 2011, 12:44
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 0

Re: Ocena gry

Postprzez XRayKruk w 12 Paź 2009, 09:21

Dobra ludzie podziele się z wami moją oceną:
Grafika 60% [ze względu na stabilność silnika :| ]
Fabuła 85% - Tu na samym początku byłem mile zaskoczony :D .
Klimat 95% - O tak to jest to dlaczego zakupiłem i jestem wiernym fanem stalkera :) .
Udźwiękowianie 80% Dźwięki otoczenia naprawde dają klimat.
Grywalność 80%
Sprzęt 65% Troche mało przedmiotów :|
Mędrca można rozpoznać po tym, że nazwie się głupcem.Głupca po tym że nazwie się mędrcem.
---------------------------------------------------------+
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.
---------------------------------------------------------+
Awatar użytkownika
XRayKruk
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 31 Sie 2009, 12:17
Ostatnio był: 19 Gru 2009, 00:15
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 2

Re: Ocena gry

Postprzez sebacyw w 12 Paź 2009, 20:47

- Grafika/stabilność:70
- Grywalność:100
- Fabuła/Misje:90
- Klimat:60
- Ekwipunek/broń/PDA:90
- Udźwiękowienie: 86
- FINALNA OCENA: 82,2
Mimo, że jestem wielkim fanem całej serii STALKER'a to część ta miała niestety wiele błędów i niedomówień,
Nie znaczy to jednak, że była beznadziejna, słaba itp-dla takiego fana jak ja każda kolejna cześć będzie wielkim wydarzeniem i z pewnością przejdę ją mimo wszelkich wad...
A więc tak:
Grafika/stabilność-grafika jest całkiem niezła, praktycznie taka mi wystarcza, ale częste zacinki itp spowodowane wczytywaniem się dalszych obszarów gry i innych tekstur, obiektów itp powoduje małe zdenerwowanie i psuje klimat.
Grywalność 100% a wiadomo z jakich powodów-niezależnie jaka cześć, zawsze będzie miała 100% (a Stalker'a : Cień Czarnobyla przechodzę już 4 raz :wink: )
Fabuła/Misje-tutaj nie mam żadnych uwag(niektóre misje mogłyby być nieco ciekawsze i sensowniejsze-dodatkowe)
Klimat-niestety poszedł gdzieś w las, ale Call of Pripyat naprawił to i tam klimat jest świetny.
Ekwipunek/broń/PDA-niektóre teksturki mogłyby być lepsze.
Udźwiękowienie-bardzo dobre i mroczne, ale czasami się przycina-być moze to coś u mnie.
Ogólnie oceniam tą grę dość wysoko, ale jest to jak na razie najgorsza część z serii
Ostatnio edytowany przez sebacyw, 13 Paź 2009, 15:04, edytowano w sumie 1 raz
sebacyw
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 11 Paź 2009, 15:50
Ostatnio był: 23 Wrz 2012, 13:52
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Ocena gry

Postprzez Microtus w 13 Paź 2009, 13:24

Czytam i wołam o pomstę do nieba:
Pisałem już 5 razy w tym temacie, że finalna ocena to składowa pozostałych i trzeba policzyć średnią arytmetyczną. A ostatnie parę osób nie wiem czy nie umie czy czytać tematu się nie chce. Do tego XRayKruk nie napisał prawię nic a to nie tak miało wyglądać.

Poprawione finalne oceny z ostatniej strony:
Quenix powinno być 89,3% zamiast 96%
XRayKruk powinno być 77,5% - nie było nic!
Sebacyw powinno być 82,2% zamiast 75%
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Ocena gry

Postprzez Feniks w 10 Lis 2009, 23:28

- Grafika/stabilność: 80
- Grywalność: 85
- Fabuła/Misje: 70
- Klimat: 85
- Ekwipunek/broń/PDA: 90
- Udźwiękowienie: 100
- FINALNA OCENA: 85

Czyste Niebo jest imo nie tyle lepsze od SoC, co po prostu lepiej rozwijające jego założenia i poprawiające pewne braki. Możliwość upgrade'u i naprawy ekwipunku to świetna sprawa i sprawia, że zarabianie forsy i wykonywanie questów daje jeszcze więcej przyjemności. Bardzo podoba mi się większa swoboda w eksploracji Zony i wykonywaniu zadań. Szkoda jedynie, że same questy są dość sztampowe (podaj, przynieś, pozamiataj) i miejscami niedopracowane.
Ponownie też skopano klimat finalnych fragmentów gry, zamieniając ją w bezmyślną sieczkę.
Na plus zaliczam też nowy system zbierania artefaktów - poprzednio było zdecydowanie zbyt łatwo.
Awatar użytkownika
Feniks
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 06 Lis 2009, 16:22
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:30
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: Ocena gry

Postprzez HawkEye16 w 11 Lis 2009, 20:02

- Grafika/stabilność: 99
- Grywalność: 90
- Fabuła/Misje: 65
- Klimat: 89
- Ekwipunek/broń/PDA: 98
- Udźwiękowienie: 100
- FINALNA OCENA: 92
Awatar użytkownika
HawkEye16
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 08 Lis 2009, 11:58
Ostatnio był: 19 Lut 2010, 23:06
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 0

Re: Ocena gry

Postprzez Kontroler w 15 Lis 2009, 16:55

- Grafika/stabilność: 91/100%
- Grywalność: 95/100%
- Fabuła/Misje: 91/100%
- Klimat: 100/100%
- Ekwipunek/broń/PDA: 90/100%
- Udźwiękowienie: 93/100%
- Optymalizacja: 70/100%

- FINALNA OCENA:90/100%

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo nie podobał mi się tak bardzo jak S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla ,był gorszy co nie znaczy że zły po prostu już nie miał tego czegoś ,aczkolwiek to jest też dobra gra ,a największy (+) ode mnie za czerwony las ,który w Cieniu Czarnobyla był sorry za to słowo żałosny : D
Ostatnio edytowany przez Kontroler 16 Maj 2010, 19:54, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Ocena gry

Postprzez PrzemoC w 15 Lis 2009, 18:24

- Grafika/stabilność: 95/100
- Grywalność: 85/100
- Fabuła/Misje: 85/100
- Klimat: 90/100
- Ekwipunek/broń/PDA: 85/100
- Udźwiękowienie: 90/100
- Optymalizacja: 75/100
Ocena finalna: 85/100

Fajne toto, w końcu sobie kupiłem... Miałem się wypowiedzieć już jakiś czas temu ale mi wypadło.
Całokształt zajefajny, mnóstwo smaczków, zróżnicowane zadania, mało bugtrapów na nowszych
paczach. Tylko te podziemia w Agropromie odwrotnie proporcjonalne frajdą do części poprzedniej.
I te tłumy mnie wkurzają. Na plus wychodzi dobre dopracowanie poziomów i duża trudność,
oraz te nowe anomalie, rzadkość artefaktów, wykrywacze... Miałem średnio jednego bugtrapa
na jedno przejście gry. Ogólnie: wystarczająco dobra produkcja. No, może takie 5-...
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość