Pasja

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Pasja

Postprzez Stalker2011 w 24 Cze 2009, 01:19

Ja po prostu jestem fanem filmów, gier, seriali, książek itp. o tematyce sci-fi, fantasy, post-apo i horrorów. Lubię też czasem dobre RPG i lubię postrzelać. S.T.A.L.K.E.R. łączy w sobie wszystkie te elementy(no może oprócz fantasy, chociaż fakt, że chłop obrywa 10kul/60sek. je apteczkę i leci dalej z uśmiechem na twarzy to jest trochę fantasy ;xD) Gra ma w sobie coś ze Sci-fi (promieniowanie, mutanty :kotek: , anomalie, zona itp.) coś z post-apo. Czasami bywa mroczna. Ma w sobie elementy RPG'a, ale jest FPS'em, czyli ogólnie nic dodać nic ująć.

Grą zainteresowałem się przypadkiem. Najpierw grałem trochę u kumpla w SoC'a. Potem kiedyś zostało mi trochę kasy z zakupów w galerii więc udałem się do empiku po jakąś gierkę. Pamiętałem, że S.T.A.L.K.E.R. to była spoko gierka więc kupiłem CS'a w PK i od tego momentu gram w grę na poważnie i może kupię sobie SoC'a jak wejdzie do najtańszej serii ;xD

Dzięki S.T.A.L.K.E.R.'owi ostatnio zainteresowałem się trochę Czarnobylem.

PS. STA1KERpl twoje wypowiedzi to masakra ( bez urazy) ;P Jak Cie czytam to uświadamiam sobie co gra potrafi z człowieka zrobić. Zaczynam wierzyć, że strzelaniny w szkołach są efektami gier("Call of Duty odmieniło moje życie, teraz lecę do ruskich po Pepeszę, albo nie po RPG-7 Zniszczyć terrorystów/niemców!/kolegów ze szkoły" To już nie byłby fajny przypadek). Gra to tylko zabawa i nic więcej nie rozumiem jak może odmienić czyjeś życie i "dać moc".
Awatar użytkownika
Stalker2011
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 19 Cze 2009, 23:45
Ostatnio był: 11 Lis 2009, 21:17
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Pasja

Postprzez StalkerCiastek w 29 Cze 2009, 22:10

No bo to było tak. Pewnego wieczora przeglądałem ofertę sklepu na gram.pl. No i mnie zainteresowała taka gra - Stalker. Kiedy przeczytałem opis to fabuła mnie powaliła! Potem były strony o stalkerze (taka jak ta) gdzie czytałem dużo na temat gry. No a potem zainteresowałem się Czarnobylem. Godzinami siedziałem przed kompem czytajac o historii tego miejsca. Dzięki temu bardziej zainteresowałem się energetyką jądrową, a co za tym idzie Fizyką i Chemią :D. Po za tym w przyszłości chciałbym odwiedzic Prypec i zobaczyc sarkofag na żywo. Jakiś czas później zagrałem trochę u kolegi. Spodobał się - ten klimat! Od razu go zamówiłem. Tak troszkę offtopując sprawdzałem też czy kurier rzeczywiście jest szybciej (litościwie pominę nazwę). Przyszło po tygoniu, a pocztą przychodzi po 2 dniach :).
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: Pasja

Postprzez Kuba w 30 Cze 2009, 13:44

W moim przypadku było raczej na odwrót niż u większości z Was. Jako, że interesuję się fotografią od wczesnych lat, to zawsze szukałem tzw. "wdzięcznych obiektów" do utrwalenia ich najpierw na kliszy a później w pamięci cyfrówki. Gdzieś w połowie lat 90 udało mi się przez przypadek trafić do starej fabryki. Była tam niekiepska ruina, krajobraz jak po bitwie. Można rzec, że 100% postapo. Coś mnie tknęło i zacząłem fotografować to miejsce, każdy najdrobniejszy szczegół. Później oglądając te zdjęcia zacząłem dostrzegać coś więcej w tych zniszczonych i podupadających budowlach. Z tego wzięła się pasja do Urbexu. A Czarnobyl? No cóż. Czarnobyl chyba istniał w życiu każdego kto urodził się na początku lat 80 lub tuż przed 86. Nie wiem czy słowo "fascynowała" jest odpowiednim, ale tak na mnie działała historia tego miejsca. Teraz wystarczy sobie dodać fotografowanie + Urbex + zainteresowanie tematyką Czarnobyla i wyjdzie jasno, że obok gry nie mogłem przejść obojętnie. Ale nie zawaham się dodać, że sama gra ma się nijak do eksploracji podobnych terenów na żywo.
"Gdzie leśna droga wije się przez uroczysko, nieubłagana czeka mnie i znana przyszłość.
Daremnie wszczynać by z nią spór, mamić pieszczotą, otwarta jest jak mroczny bór - na wskroś, szeroko."
Awatar użytkownika
Kuba
Stalker

Posty: 119
Dołączenie: 20 Wrz 2008, 13:19
Ostatnio był: 26 Sie 2014, 15:24
Miejscowość: Częstochowa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 11

Re: Pasja

Postprzez Bassar w 16 Lip 2009, 00:59

Jeśli o mnie chodzi to również zostałem wciągnięty przez niepowtarzalny klimat i samą historię Czarnobyla. Z 26 kwietnia zapoznałem się będąc jeszcze dzieciokiem i tak mnie temat zainteresował, że dorwałem się do rosyjskiej instrukcji obsługi (sic!) reaktora, którą tłumaczył mi dziadek ;D. Przeczytałem kilka książek poświęconych tematyce, zarówno polskich jak i angielskich. Oba stalkie leżą u mnie w kolekcjonerskiej edycji, więc chyba powyższa pasja rozrosła się do manii ^^. Świat nie kończy się na Czarnobylu, muszę jednak przyznać, że Zona ukradła mi pokaźny kawałek życia, i jestem jej za to niezmiernie wdzięczny
Bassar
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 08 Lip 2009, 20:41
Ostatnio był: 12 Lis 2010, 23:00
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 0

Re: Pasja

Postprzez Naukowiec w 18 Lip 2009, 22:04

Hym...Moja histry stalkera jest długa bo widzicie interesuje sie pirotechniką i wszytkim co może pierdzielnąć i zrobić krater w ziemi...:)
Więc matka bombek bomba atomowa potem to i jowo zwjazane z Atomem wreszcie Czarnobyl i jego ciemna histry
ale po filmach z YT chciałem more so i get S.T.A.L.K.E.R najpierw Cień potem Czyste bo chciałem zobaczyć Czarnobyl w 3D. [Wcześniej było CoD4]
Czarnobylem interesuje sie bardzo i sporo wiem na temat Czarnobyla i Prepeci.
W przyszłości na 100 % tam pojade i sobie pochodzę po Prepeci...:) Kto ze mną..?
pobawimy sie w S.T.A.L.K.E.R.A jak coś to ja mam ASG...;)
Naukowiec
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 14 Lip 2009, 11:40
Ostatnio był: 24 Gru 2009, 16:56
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Walker P9m
Kozaki: 0

Re: Pasja

Postprzez Gaben w 25 Lis 2009, 18:39

Ja w 100% mogę nazwać całą serie STALKERA jako swoją pasję. Już miałem do czynienia z opowieściami o katastrofie w Czarnobylu ale ta gra była jak wizja. Zacząłem się tym coraz bardziej interesować. Oglądałem filmiki z wycieczek do Czarnobyla i Prypeci, przeglądałem różne papiery i takie tam. W ogóle zafascynował mnie styl życia stalkerów w Zonie. Samotni ludzie mający wpływ na cały świat, dbający o swoje racje i kierujący się tylko swoimi prawami moralnymi.
Czarnobyl i STALKER już zawsze będzie moim hobby.
Życie Stalkera: Ja pomagam Tobie Ty pomagasz mnie.
Awatar użytkownika
Gaben
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 22 Lis 2009, 14:04
Ostatnio był: 03 Sty 2014, 23:25
Miejscowość: Blok w Prypeci
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Pasja

Postprzez jaras76 w 28 Gru 2009, 00:22

Pasja to zainteresowanie się czymś w bardzo dużym stopniu. Czekałem na SoC od czasu zobaczenia i przeczytania artykułu w CDA. Potem następowały kolejne obsuwy terminu wydania gry. Gdy już się ukazała to Zona mnie pochłonęła na długie dni. Potem czekałem na CS i ten się okazał świetny, też długi czas spędziłem w Zonie. Możliwość przyłączenia się do poszczególnych frakcji ewentualnie pozostanie samotnikiem, to było coś czego brakowało w SoC.
Teraz wróciłem do Zony tylko że razem z Pribojem. Potem wrócę razem z CS i postaram się być w każdej z frakcji aby zasmakować CS w pełnej krasie :!: :D
Image
jaras76
Tropiciel

Posty: 383
Dołączenie: 21 Lip 2007, 21:14
Ostatnio był: 25 Kwi 2012, 21:35
Miejscowość: warszawa
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: Pasja

Postprzez djcycu w 28 Gru 2009, 01:20

O tak... Prawdziwa pasja a może nawet obsesja? :) Z tą grą zetknąłem się podczas trudnego momentu w grze The Punisher. Właśnie w tej grze znalazłem trailer pokazujący S.T.A.L.K.E.R.a. Jakiś czas później grałem w to u wujka i od tamtej pory zaczęła się moja wielka przygoda ze stalkerem :) Oczywiście głęboko interesuję się katastrofą Czarnobylską i chyba dlatego ta gra wywarła na mnie wielkie wrażenie.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Pasja

Postprzez jaras76 w 28 Gru 2009, 01:29

Można powiedzieć,im więcej czasu się przebywa w Zonie tym bardziej cie wciąga.Jak kończę grę to już kombinuję co zrobić żeby było łatwiej.Teraz jest priboj, tak myślę że jak moderzy zrobili by kolejny mod w którym zmiksowano by wszystkie pragnienia stalkerów-graczy to ekipa z GSC mogła by się udać na długi urlop. Już teraz w CoP widać że jednak chłopaki z GSC też grają w mody.Przykład wprowadzenie spania. :!:
Image
jaras76
Tropiciel

Posty: 383
Dołączenie: 21 Lip 2007, 21:14
Ostatnio był: 25 Kwi 2012, 21:35
Miejscowość: warszawa
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: Pasja

Postprzez Snajper Obokan w 31 Gru 2009, 18:51

O Stalkerze wszystko właściwie zostało już napisane i trudno wymyślic coś oryginalnego. Brak słów, żeby wyrazić moje uwielbienie dla tej gry. Niestety, najlepsze pomysły autorzy wykorzystali w pierwszej częsci i chyba nie ma co marzyć, żeby kolejne częsci powtórzyły jej sukces co moim zdaniem udowodniło Czyste Niebo.
Awatar użytkownika
Snajper Obokan
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 31 Gru 2009, 18:35
Ostatnio był: 16 Mar 2010, 14:05
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 1

Re: Pasja

Postprzez MiedzianeJaja w 31 Gru 2009, 19:08

Ja jestem jednym z tych których raczej życie zainspirowało do gry niż gra do życia. W podstawówce trzy dni chyba po katastrofie dawali nam płyn lugola żeby zminimalizować efekty wydarzenia, jak zwykle rychło w czas. Ale nie o tym. Później jakoś zawsze mnie interesowały takie dziwne miejsca naznaczone przez człowieka a potem pozostawione samym sobie. Gdzieś tam w głębi internetu trafiłem na miedzy innymi to
http://www.elenafilatova.com/index_pl.html,
http://www.youtube.com/watch?v=nbCcutzXzYg,
http://www.opuszczone.com/,
http://www.eksel.user.icpnet.pl/opowiadania/4miszmasz/czarnobyl10.php.
A potem kiedy znalazłem grę stalker to nic dziwnego że mnie urzekła.
Moim na razie niespełnionym marzeniem, gdzieś tam egzystującym w głowie jest wyjazd do Prypeci i doświadczenie tego klimatu z bliska.
MiedzianeJaja
Tropiciel

Posty: 279
Dołączenie: 11 Paź 2009, 22:27
Ostatnio był: 16 Gru 2016, 09:54
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Pasja

Postprzez Endriu92 w 01 Sty 2010, 15:14

ja tez sie bawie w ASG i marzyłem o wyprawie do Prypeci na taką strzelankę ... kiedyś to się spełni !! :D

co do Stalkera to jakos na poczatku nie bylem zainteresowany tą grą szczególnie.
Dopiero po jakims czasie chcialem zobaczyc co to jest wiec pozyczylem od kolegi, zainstalowałem i od pierwszych chwil gra mnie bardzo wciągła. Zafascynowała mnie fabuła. Bardzo ciekawi mnie historia Czarnobyla, elektrowni itd.
jezeli ma ktos jakies ciekawe materiały na ten temat to się skuszę :D
Image
Awatar użytkownika
Endriu92
Stalker

Posty: 78
Dołączenie: 27 Gru 2009, 13:57
Ostatnio był: 10 Lis 2021, 19:25
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości