S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Bedzie dobrze?

Da
553
75%
Niet
38
5%
Bedom bany!
150
20%
 
Razem głosów : 741

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Powinnościowiec w 10 Maj 2009, 18:06

Komisarz Holt napisał(a):Powinnościowcu - już o tym pisałem.
My kochamy stalkera, więc go kupimy. Ale boli nas to, co GSC z nim robi. I jak nam wydziera pieniądze...



Ale ja już nie mogę słuchać, jak każdy sra na tą gre i opluwa jej twórców.
W końcu to oni wpadli na pomysł zrobienia takiej gry i powinniśmy być im wdzięczni.
Nie podoba się?
To zrób sobie lepszą...
Fabuła według mnie jest dobra, powiem więcej świetna. Bo co tu da się wymyślić?
Niby ta gra ma potencjał,ale tak naprawdę fabuła musi być w rodzaju "odkryj zagadkę zony", bo komu by się chciało być zwykłym stalkerem ze starym ak-47 i chodzic i tylko artefaktów szukać...
Image
I am Little Jacob - Play Free Online Games
Awatar użytkownika
Powinnościowiec
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 01 Lis 2008, 18:37
Ostatnio był: 26 Cze 2010, 20:21
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez von Carstein w 10 Maj 2009, 18:31

Powinnościowiec napisał(a):Ale ja już nie mogę słuchać, jak każdy sra na tą gre i opluwa jej twórców.
W końcu to oni wpadli na pomysł zrobienia takiej gry i powinniśmy być im wdzięczni.
Nie podoba się?
To zrób sobie lepszą...
Fabuła według mnie jest dobra, powiem więcej świetna. Bo co tu da się wymyślić?
Niby ta gra ma potencjał,ale tak naprawdę fabuła musi być w rodzaju "odkryj zagadkę zony", bo komu by się chciało być zwykłym stalkerem ze starym ak-47 i chodzic i tylko artefaktów szukać...


Ależ proszę o wybaczenie... Co też ja czynie? Ale powinniśmy być im jak najbardziej wdzięczni... Mało tego! Powinniśmy ich całować w d*pe za to, że wydzierają od nas pieniadze za niedopracowane produkty.
Gdyby błędy popełnili tylko w SoC... ale to samo zrobili w CS, a zapewne też zrobią w CoP. Mam być im za to wdzięczny.

Crisu - Nie dręczy mnie kupka? Jestem zły z powodu waszego, jakże nie honorowego zachowania. Co wam uczyniłem, że zmieniliście mi nick? I tak wiem, że ten tekst usuniesz.

Nie będę usuwał żadnego tekstu. Nie ingeruję w czyjeś posty, co najwyżej mogę dać dopisek. Mnie nie pytaj, Kowek zmienił, ale nie zrzucam winy na niego. Po prostu są zasady takie, a nie inne i niczego nie poradzisz. Uwierz, że Twój nick wróci, gdy trochę spasujesz i skończysz tak narzekać. -C17

Nie jesteś wcale winny... a kto zablokował mi SB, gdy wyrażałem swoje zdanie o tym postępku?
Takie są zasady... Nie pierd** mi o zasadach. Podobno prawo nie działa wstecz... Ja zmieniłem nick trzy dni temu. A jednak dziś ni z tego ni z owego KoweK wyjechał mi z tekstem typu "to są jakieś kpiny itd." sam wyraził zgodę na zmianę nicku. Czemu mam pasować. Co ja uczyniłem, że zostałem ukarany? CO? Jak spasuje, to zwyczajnie zapomnicie o moim dawnym nicku... uznacie, że pogodziłem się ze zmianą...
Ostatnio edytowany przez von Carstein, 10 Maj 2009, 19:06, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Powinnościowiec w 10 Maj 2009, 18:47

No ale po co ten sarkazm?
Mi chodzi o to, aby trochę jednak tę gre docenić...chociażby za najlepszy klimat w historii gier(moim zdaniem), szczególnie w Cieniu...
Ja na tą gre wpadłem przypadkowo. Miałem trochę kasy i postanowaiłem sobie na gram.pl jakąś gre kupić...wypadło na stalka.
W ogóle tej gry nie znałem, a gdy zacząłem w nią grać od razu poczułem ten nastrój. gdy wyłączałem kompa to jakiś taki przygnębiony byłem :P
Gierka potrafiła autentycznie wystraszyć...

A co do call of pripat.
Będzie dobrze :P
Mają być podziemia i ma powrócić właśnie KLIMAAAAAT.
Image
I am Little Jacob - Play Free Online Games
Awatar użytkownika
Powinnościowiec
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 01 Lis 2008, 18:37
Ostatnio był: 26 Cze 2010, 20:21
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Michu w 10 Maj 2009, 18:49

A Wy będziecie narzekać bo CS było gorsze, i miało dużo "buktrapuf" , z czego może Wam się objawiały bo mi jakoś nie, jeżeli już tak zraziliście się do tej gry to jej nie kupujcie, ani nie ściągajcie - jeszcze się okaże że znów wydacie niepotrzebnie kasę, albo nie wiem ;o. Mam przynajmniej nadzieje że gra będzie pokroju ShoC, a lepiej narzekać będzie przed jej wydaniem lub po premierze, niż teraz.

Jeżeli forum stalkera ma służyć do narzekania jakie to jest gówno itp to po co tutaj jeszcze zaglądacie :F
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Alvarin w 10 Maj 2009, 20:27

Bo tacy są Polacy. nigdy go nie zadowolisz. Ale spójrzcie z innej strony na to. Czy istnieje jakaś gra idealna? Nie. Często są jakieś bugi, bardzo często potrzebne są patche, i zawsze znajdzie się ktoś komu coś się w danej rzeczy nie podoba. Ale jeżeli naprawdę ta gra i polityka GSC się wam aż tak nie podoba jak wynika z waszych tekstów, to proszę, zapomnijcie o serii stalker, wyrzućcie płytki z nią, i przede wszystkim - wyrejestrujcie się z tego forum, bo niektórych słuchać nie można, tak jęczą i pluja kwasem...

A co do porównania SoCh i CS - wolę CS, za mniejsze podziemia i opcję naprawiania/ulepszania przedmiotów. (wiem, że to nie miejsce na takie dyskusje, al;e nie mogłem się powstrzymać :P)

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez von Carstein w 10 Maj 2009, 20:59

Jowiszu Kapitoloński! Co się tutaj dzieje? Człowiek nie może czegoś skrytykować?
Zachowujecie się jak słuchaczki RM - powiesz coś złego o Ojcu Dyktatorze, a te już "NA PAL", "SPALIĆ HERETYKA", "ON CHCE ZNISZCZYĆ OBRAZ MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ" itd.
Mam chyba prawo jęczeć (Nie tak jęczeć :P)? Stalker był zapowiadany jak coś... nie mogę tego opisać. Spytajcie się KowKA, oglądnijcie pierwsze trailery...
Michu - O naprawdę? Żadnych błędów, bugów? A kto niedawno skarżył się na CS w SB? Jak mu RM nie chodziło?
Opozycja zagląda tu dla samej idei stalkera... dla klimatu Zony. Proste. Boli nas to, jak GSC partaczy kolejne części Stalkera.
Dla mnie SoC nie był idealny... Dałem radę w niego grać dopiero z modami.

Edit:
Ale jednak się skarżyłeś na CS.
Ostatnio edytowany przez von Carstein, 10 Maj 2009, 21:39, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Michu w 10 Maj 2009, 21:17

Chodziło mi o tym jak przechodziłem sobie grę bez modów i na 1.5.01 i na innych patchach
Skarżyłem się ale to już nie był gameplay i bug -,-
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Rain w 10 Maj 2009, 23:53

Alvarin napisał(a):A co ci przeszkadza DX9 i DX10? Jak ktoś ma słabszy sprzęt i ma alergię na (z)vistę (np. ja;) ), to sobie odpali na DX9, jeżeli jest vista i lepszy sprzęt to sobie odpali DX10.

Gdzie napisałem że mnie to przeszkadza? Zauważyłeś że nie wspomniałem o DX8? Czy byłeś tak zaaferowany tą "obroną słabszej konfiguracji" że Ci to umknęło? A może w ogóle do główki nie przyszło co?
Jeżeli już mówisz o słabszym sprzęcie to miej chodź trochę o tym pojęcia ;]
Widzę, że mamy geniusza, który by napisał lepszą fabułę... Ile znasz gier z naprawdę oryginalną fabułą? W FPS fabuła nie jest najważniejsza (choć jest miłym dodatkiem;)) - liczy się to, żeby po wyłączeniu gry chciało się jeszcze raz odpalić tą grę, a sam jej klimat rzucał o ścianę. I tak w stalkerach do tej pory było, liczę, że się nie zmieni. (chociaż ktoś już na tym forum miał kilka fajnych pomysłów na misje poboczne, ale napisać oryginalną fabułę to już trudniejsze)

Ale Cię uraziło nie ;] Powinieneś założyć z "kolegami stalkerowcami" partię obrony CtP ;] z mottem "każdy kto inaczej myśli i ma inne mniemanie o nadchodzącym stalku musi zostać spalony!!" ;]
I jak widać każdy ma inne podejście do gier, bo dla mnie liczy się fabuła - ciekawa fabuła = powroty do gry. I ja w przeciwieństwie do Ciebie nie staram się nikomu ubliżyć, więc chłopcze trochę spauzuj nim nadepniesz mi na odcisk to raz, a dwa zacznij trochę tolerować te osoby które mają inne zdanie.
MIliardy zleceń... A co ci to przeszkadza? Najwyżej je olewasz.

To mi przeszkadza że czasami nie ma chwili wytchnienia i trzeba latać po zonie jak szaleniec. A jak się chce mieć wysokie statsy, dobry sprzęt to się wszystko wykonuje.
Koszulki i naklejki... No chłopie, jeżeli kupujesz cokolwiek dla gadżetów, to proponuję gazetkę "Kaczor Donald". Tam powinni mieć gadżety w sam raz dla ciebie.

Ty chyba faktycznie czytac ze zrozumieniem i między wierszami nie potrafisz ;] napisałem to gdyż często się tak działo z tymi "gadgetami". Nie było solidną robotą tylko na odwal się. A skoro ktoś coś kupuje, płaci za to to oczekuję porządnej roboty a nie gniota - Zrozumiale napisałem? Pojmiesz tą prostotę?
Naklejki z frakcjami leżą cały czas w pudełku, mapka na czas grania trafiła na tablicę korkową, ale gdyby w pudełku nie było nic oprócz płyty z grą i instrukcji do niej wcale bym nie płakał - ja kupuję grę, nie koszulkę.

A ja kupuję pudełko wraz z zawartością a dalej doczytaj sobie pk. wyżej jak zdołasz to objąć swoim tokiem myślenia.


I na koniec napiszę gdyż NIESTETY widzę czytając opinię że mam do czynienia z dziećmi które nie trawią innej opinii i podejścia do sprawy jak tylko swoje własne:

Całą moją wcześniejsza opinię napisałem w formie ironii oraz luźnych spostrzeżeń jakie do tej pory mnie trafiły.
Z jednej strony mnie cieszy reakcja bo wiem z kim nie warto najmniejszego zdania zamienić a z drugiej smuci - napalone dzieci bez najmniejszego pojęcia o stanie rzeczy i bez tolerancji dla innych ;)

Ps. Michu.. zabiłeś mnie facet swoim postem :]
"nie pasuje to nie kupować" - hahhahaha xD
A kumasz coś takiego jak złe przeczucia i doświadczenie po wydaniu CS? Czy Ty też kolejny zatwardziały "obrońca" bez zdrowego poglądu na stan rzeczy?
Ja piszę to co zaobserwowałem w poprzednich wydaniach i co nie zostało poprawione pomimo nawału próśb i skarg graczy. SoC był i jest dobrą grą, CS jest wyciągnięciem kasy od graczy za coś co mogli sami modderzy zrobić za free. Nie wszyscy sikają ze szczęścia na wieść o nowej części skoro w poprzednich gracze zostali olani.
Obawy są uzasadnione czy Wam się to podoba czy nie. A jak nie potraficie spojrzec inaczej na tą sprawę niż "to jest hit i koniec" no to sorry, ale po co ten temat? Wykasuj posty z "narzekaniem", zmień temat "akceptujemy wypowiedzi tylko fanatyków którzy są ZA" i po sprawie.
Nie będziecie mieli problemu z ludźmi którzy narzekają i mają obawy ;]
Awatar użytkownika
Rain
Tropiciel

Posty: 294
Dołączenie: 08 Cze 2007, 03:14
Ostatnio był: 20 Lis 2017, 22:19
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Michu w 11 Maj 2009, 00:03

Ja nie widzę żebyście mieli złych przeczuć tylko jesteście pewni jakie to wielkie gówno będzie, no ale fakt - forum - dyskutujemy, każdy ma własną opinię. Ja jestem dobrej myśli a Wy złej, zobaczymy po premierze jak gra się zaprezentuje. A narzekajcie sobie.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Evilijo w 11 Maj 2009, 13:13

Rain napisał(a):
Alvarin napisał(a):Powinieneś założyć z "kolegami stalkerowcami" partię obrony CtP ;] z mottem "każdy kto inaczej myśli i ma inne mniemanie o nadchodzącym stalku musi zostać spalony!!" ;]


Jestem za! Co tam pesymiści będą nam głowę zawracać! STALKER to gra w klimatach sowieckich, wszyscy którzy nie są z nami są przeciwko nam. Do łagrów z nimi, będzie spokój i porządek!
Tylko nie mówcie, że nie mam racji.

Pozdrawiam :)
Image
Awatar użytkownika
Evilijo
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 11 Lut 2009, 21:48
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 20:17
Miejscowość: Rybnik
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Powinnościowiec w 11 Maj 2009, 14:38

Już z dyskusji zrobiło się opluwanie i pojawiły się pierwsze posty typu:
"Ale z was dzieci"
No ale trudno...przecież ten kto to pisze jest przecież dojrzałym człowiekiem, który szanuje innych.


Teraz do tematu.
Kłótnie pojawiły się przez to, że jako pierwszy na tym forum z kilkoma osobami stanąłem po stronie stalkera i próbowałem go obronić, oraz trochę docenić.
Juz nie piszcie, że na tym forum panuje jakis kult stalkera(chociaż w sumie po to jest to forum :P ) i wszyscy co uważają ta gre za złą nie mogą się wypowiadać...Jest właśnie wręcz przeciwnie.
W większości tematów są posty krytykujące stalka i jakoś nikt ich nie usuwa...
Image
I am Little Jacob - Play Free Online Games
Awatar użytkownika
Powinnościowiec
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 01 Lis 2008, 18:37
Ostatnio był: 26 Cze 2010, 20:21
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Alvarin w 11 Maj 2009, 16:43

Wybacz mi o wszechwiedzący, DX8 w wymaganiach gry już jakiś czas nie widziałem, więc nie brałem pod uwagę. Ale oczywiście, to mój ogromny błąd.

Partia obrony CoP? Jeżeli będzie to potrzebne, a sama gra będzie tego warta nie widzę problemu. I nie bój się, dzisiejsza inkwizycja nie korzysta już ze stosów, ale i na Ciebie coś wymyślimy. Proponuję maraton "Mody na sukces":P.

Rozumiem, że wolałbyś, żeby tych zadań pobocznych było jak najmniej? To zaraz by się włączyło narzekanie, że a) gra jest zbyt krótka; b) W zonie nic się nie dzieje.

Widzisz, co prawda nie jestem już tego pewny, ale dodatki tego typu do gier to raczej kwestia dystrybutora, a nie twórcy, więc za jakość ewentualnych dodatków podziękuj panom z CDP. A takie dodatki były, są i będą coraz częsciej, w końcu zawsze kilka osób kupi produkt po przeczytaniu jakie mają fajne "Darmowe" bonusy. Jeżeli jesteś taki dorosły i rozumny (ja przed chwilą ledwo zszedłem z drzewa) powinieneś wiedzieć, że to się raczej nie zmieni i te bonusy raczej będą dalej.

Mam trzy latka, trzy i pół, głową ledwo sięgam ponad stół... czy jak to było... ech, chciałbym...:/

To może wytnijmy wszystkie posty obrońców Stalkera? Wtedy tobie będzie pasować. No i przykro mi, że nie dorastam ci poziomem na tyle, żebyś mnie uznał za osobę godną konwersacji z Tobą. No ale wiesz, takie podejście wskazuje na jakieś kompleksy :P

A tak podsumowując. Nie uważam Stalkera za grę idealną, ba, było w niej mnóstwo rzeczy do poprawienia. Ale wiesz co? To i tak jest jedna z najlepszych gra z gatunku FPS. Że nie dotrzymali obietnic? Buehehe, wymień im JEDNĄ grę, która tak samo wygląda w tekstach prasowych wydawanych przed wydaniem, oraz na ekranie domowego piecyka... A że na tym forum jest już bardzo dużo głosów wyłącznie krytycznych, to ja już staram się nie dokładać od siebie i spróbować jej bronić.

To na razie tyle. Do zobaczenia w przedszkolu Rain.

PS. hej powinnościowiec, nie przejmuj się. Sporo dyskusji prędzej czy później zaczyna się robić coraz ostrzejsza, ale w pewnym momencie pewnie i tak sobie z Rainem podamy ręce na zgodę ;) (mam nadzieję)
Ostatnio edytowany przez Alvarin 11 Maj 2009, 17:47, edytowano w sumie 2 razy

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości