,,Zachód Wolności" - cz. 1

Powyżej 5000 znaków.

Moderator: Realkriss

,,Zachód Wolności" - cz. 1

Postprzez Breżniev w 26 Lut 2009, 21:53

Był rok 2011

Otworzyłem oczy by powitać nowy dzień... Wyszedłem z przybudówki przy hangarze głównym. Kolejny zwykły dzień- pomyślałem i ujrzałem pierwsze promienie słońca w Dolinie Mroku, już było słychać harmider codziennego życia braci z ,,Wolności", śmiechy, śpiew, gitarę.. I to wszystko tak jakby w ogóle nie przejmowało tu nikogo twarde życie w zonie. Tutaj mieliśmy
wszystko czego pragnęliśmy. W ,,Świecie zewnętrznym" byliśmy wszyscy wyrzutkami, w zonie dostosowując się do warunków i gromadząc pod jednym sztandarem mogliśmy żyć spokojnie i beztrosko chroniąc się nawzajem... To nie znaczy, że nie mieliśmy wrogów, co jakiś czas można było spotkać szwentającego się mutanta lub nawet zorganizowane grupy bandytów- szybko zresztą usuniętych,
przez naszych dobrze wyszkolonych chłopców. Głównym problemem była jednak ,,Powinność", wciąż atakowali nasze straże graniczne. Od pierwszej wymiany racji między frakcjami mieliśmy z nimi wojnę. Tamci zamiast się przystosować, żyć jak bracia, po prostu chcą zniszczyć nas i zonę. Nazywam się Lukash i chcę opowiedzieć o dniu, w którym ,,Wolność została zamknięta w pułapce bez wyjścia.."
Około godziny 13 Siergej (obecny lider), zlecił naszej grupie infiltracje miejsca w opuszczonych gospodarstwach, gdzie podobno widziano ostatnio małą grupę członków opozycyjnej frakcji. Czając się od strony bagien nasz zwiadowca zauważył nieliczny oddział wroga. Poinformował nas o strażniku blisko wejścia i snajperze w sąsiednim budynku cudem dostrzeżonym. Petrenko- kapitan naszej grupy, przywołał do siebie
Wladimira, doborowego snajpera. Strzelec wysłuchawszy polecenia dowódcy zaczaił się w pobliżu ze swoim Vintarem, a Petrenko poprowadził nas na wschodnią flankę, za pagórkiem nie byliśmy widoczni dla ich snajpera. Kapitan dał sygnał i w ciągu zaledwie trzech sekund Wladimir zabił ich strzelca, a my ruszyliśmy szturmować gospodarstwo. ,,Powinność" nie zdążyła zareagować, a my już byliśmy przy ogrodzeniu
rozpoczynając ostrzał. Mój Abakan choć był stary, robił swoje... Zdumiewająco szybko, łatwo oczyściliśmy ruinę, zbyt łatwo...........
Nie byliśmy bestiami, po przeszukaniu ekwipunku pochowaliśmy zmarłych stalkerów... Gdy już mieliśmy wracać do bazy zdać raport z akcji, zauważyłem nietkniętą skrzynię opatrzoną tytanowymi zamkami i klawiatórką- z pewnością otwierana była ona na kod. Postanowiliśmy zabrać ją do hangaru- naszego centrum dowodzenia.
Zbliżał się wieczór, gdy dotarliśmy do bazy. Kiedy Petrenko poszedł zdawać raport, zanieśliśmy znaleziony ekwipunek do magazynu, a tajemniczą skrzynię na przechowanie do mnie, póki nie wróci z wyprawy nasz Inżynier Czerniakov. Tego dnia nie siedziałem z innymi przy barze Gandzi, leżałem u siebie przyglądając się ciągle tajemniczej skrzynce, paląc papierosa za papierosem. W końcu gdy dobiegała 20 postanowiłem wyrwać się z wyrka i zaczerpnąć trochę świeżego powietrza. Otworzyłem drzwi na oścież, by wypuścić dym z pomieszczenia, gdy nagle dobiegł mnie krzyk członka mojej grupy - Lukash! Czerniakov wrócił! Dawaj tą Twoją skrzynkę!
tak więc wraz z Wladimirem z dwóch stron zabraliśmy ciężką skrzynię do starego bunkra, gdzie inżynier miał swoją pracownię. On rzucając krutkie spojrzenie na zamki, poszperał chwilę w szufladach by wyciągnąć..... mini plastik. - Wynieście to na zewnątrz, rozsadzimy zamki - powiedział.

- - -

Proszę o twardą krytykę, to moje pierwsze opowiadanie i chcę wiedzieć czy kontynuować i jakie popełniam błędy.
Breżniev
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 26 Lut 2009, 21:51
Ostatnio był: 16 Mar 2011, 21:41
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: ,,Zachód Wolności" - cz. 1

Postprzez nismoztune w 09 Mar 2009, 02:08

Opowiadanie krótkie, trochę malo opisów, ale może być. Dzięń z życia wolnościowca. Ciekawe co znajduje się w skrzyni?
Awatar użytkownika
nismoztune
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 18 Paź 2008, 22:20
Ostatnio był: 30 Sie 2023, 19:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 19

Re: ,,Zachód Wolności" - cz. 1

Postprzez Niebanalna w 09 Mar 2009, 07:18

Brawo! Tylko trzy błędy - początek 'szwentającego' - powinno być szwendającego, pod koniec 'krutkie' i 'klawiatórką' - powinno być krótkie i konsolą - to z klawiaturką nie pasuje :D

Motyw ze skrzynką - myślę, że to pułapka, hehe. Ale daj więcej :)
Była i się zmyła, ot co.
Awatar użytkownika
Niebanalna
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 30 Sie 2008, 20:57
Ostatnio była: 25 Maj 2013, 21:05
Miejscowość: Schron 13.
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Re: ,,Zachód Wolności" - cz. 1

Postprzez karmel333 w 09 Mar 2009, 16:04

Zaczyna się interesująco jak na historię wolności z roku 2011r na 2012r.!
Awatar użytkownika
karmel333
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 05 Mar 2009, 17:37
Ostatnio był: 05 Paź 2009, 19:07
Miejscowość: Baza wolnośći w dolinie mroku, materac obok jara
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 1

Re: ,,Zachód Wolności" - cz. 1

Postprzez Breżniev w 09 Mar 2009, 16:23

karmel333 napisał(a):Zaczyna się interesująco jak na historię wolności z roku 2011r na 2012r.!


No ja chce jakoś to odtworzyć i ujawniam że będzie zawarte info czemu potem w magazynie wojskowym siedziba ;] - poza tym uwielbiam wolność bo taki luuuz ;]
Breżniev
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 26 Lut 2009, 21:51
Ostatnio był: 16 Mar 2011, 21:41
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: ,,Zachód Wolności" - cz. 1

Postprzez karmel333 w 11 Mar 2009, 19:14

właśnie tam tak wszyscy wyluzowani by na trochę zapomnieć o zonie. Proszę o szybkie wznowienie
Awatar użytkownika
karmel333
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 05 Mar 2009, 17:37
Ostatnio był: 05 Paź 2009, 19:07
Miejscowość: Baza wolnośći w dolinie mroku, materac obok jara
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 1

Re: ,,Zachód Wolności" - cz. 1

Postprzez dragon22 w 29 Mar 2009, 22:42

Cóż.Odrobina historii.Prosisz o krytykę to masz.
Błędy- niewielka ilość- za to pochwała!
Opis i przedstawienie sytuacji- niezle.Opisów jest sporo nawet.Problem jest z akcją.Więcej dynamiki(no nie zrozum mnie zle- bez przesady)
Moim zdaniem jest to trochę zbyt leniwe.Musisz rozwinąć trochę tę akcję, ale z umiarem.Jak na historię podoba mi się i czekam na ciąg dalszy! :D :D
Ogólna moja ocena 3,9/6Tak więc odrobinę tę akcję podnieś i będzie git
Pozdrowienia :D :D
Dobra broń nie wystarczy.Bez celnego oka tylko wariat wybiera się do Zony
Uwaga.Pojawił się kolejny rozdział powieści pod tytułem "zły cień"- trzy rozdziały.Proszę o komentarze i oceny rozdziałów
Awatar użytkownika
dragon22
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 11 Mar 2009, 12:15
Ostatnio był: 21 Kwi 2009, 19:29
Miejscowość: Czerwony las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 1

Re: ,,Zachód Wolności" - cz. 1

Postprzez Legwanos w 30 Mar 2009, 15:50

Ortografia, interpunkcja 5. Nie dopatrzyłem się żadnych błędów
Opisy 4. Daj trochę więcej opisów o otoczeniu, nie o stalkerach
Rozwinięcie akcji 4-. Strzał,strzał,strzał. Po prostu daj więcej i tyle.
Moja ocena to:
4,3
Legwanos
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 21 Lut 2009, 15:45
Ostatnio był: 09 Lip 2018, 15:19
Miejscowość: Planeta Ziemia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: ,,Zachód Wolności" - cz. 1

Postprzez MaLinkoV w 30 Mar 2009, 19:10

Tak jak tutaj koledzy mówią. Za mało akcji Tak to Git majonez :P
MaLinkoV
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 26 Mar 2009, 20:37
Ostatnio był: 07 Paź 2015, 12:32
Miejscowość: Kielce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0


Powróć do Teksty zamknięte długie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości