Głośniki do komputera - co kupić?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Głośniki do komputera - co kupić?

Postprzez Dziarsky w 11 Sty 2009, 20:00

Witam.

Stanąłem przed zadaniem zakupu jakichś głośników do komputera, głównie do wszystkiego (słuchania muzyki, grania i oglądania filmów).
Mają mi zastąpić 160W wieżę Sony z systemem Surround (2x głośniki + 2x speakery przestrzenne), która ma dynamiczny, nie buczący bas i naprawdę soczysty dźwięk ale musi zostać na starej chacie :).
Mam dosyć czułe ucho na przyzwoicie brzmiąca muzykę więc jeśli w tej kwestii nowe głośniki mi dogodzą to gry i muzyka będą dla mnie przystępnie brzmieć IMO.

Zastanawiam się więc teraz czy warto kupować średniej jakości zestaw 5.1./7.1. czy lepiej w tej samej cenie dobrej jakości 2.1/2.2 ?
Mam mały pokój i zapewne zestaw 5.1 będzie niezbyt dobrze rozmieszczony po pokoju ale świadomość posiadania takiego systemu dźwięku jest kusząca.
Natomiast zestawy 3-głośnikowe (szczególnie nowsze 2.2 - suboofer zastępuje jego "lżejsza wersja" z głośnikiem środkowym) można łatwo rozstawić by brzmialy równo a także ich cena jest atrakcyjniejsza.
Pytanie tylko czy różnica między 2.1 a 5.1 jest na tyle duża i atrakcyjna brzmieniowo, że w zasadzie zawsze wypadało by zastanawiać się nad kupnem tych drugich?
Martwiła mnie też zawsze niska jakość tych tańszych zestawów 5.1, w których suboofer buczał niemiłosiernie a speakery skrzeczały i brakowało dźwiękowi głębi (odczucia po odsłuchu w sklepach i u znajomych).

Mam nadzieję, że zaproponujecie mi parę zestawów godnych uwagi i opiszecie dlaczego właśnie one.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Reklamy Google

Re: Głośniki do komputera - co kupić?

Postprzez maciekt w 11 Sty 2009, 22:10

.
Ostatnio edytowany przez maciekt 14 Lip 2019, 22:21, edytowano w sumie 3 razy
maciekt
Tropiciel

Posty: 346
Dołączenie: 30 Cze 2007, 15:46
Ostatnio był: 13 Mar 2024, 19:42
Kozaki: 1

Re: Głośniki do komputera - co kupić?

Postprzez Dziarsky w 11 Sty 2009, 22:41

Jestem w stanie wydać do 400zł ale to musi być coś konkretnego. Inaczej wole już wydać mało ale traktować głośniki tymczasowo (zamieszkuję w pokoju, który nie będzie moim docelowym).

ps. Ciągle myślę czy w pokoju 3x4 w bloku jest sens instalowania 5.1. Myślę czy takie T40 GigaWorks mnie nie zadowolą (choć będzie basu brakować).
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Głośniki do komputera - co kupić?

Postprzez maciekt w 11 Sty 2009, 23:28

.
Ostatnio edytowany przez maciekt 14 Lip 2019, 22:21, edytowano w sumie 3 razy
maciekt
Tropiciel

Posty: 346
Dołączenie: 30 Cze 2007, 15:46
Ostatnio był: 13 Mar 2024, 19:42
Kozaki: 1

Re: Głośniki do komputera - co kupić?

Postprzez Sleszu w 27 Mar 2009, 18:32

Witam
Od siebie mogę polecić zestaw 7.1 Creativa T7900 w cenie około 400 złociszy. Świetna jakość dźwięku(czy to w grach, filmach, czy słuchaniu muzyki), miodny bas i konkretna moc- jedynym problemem jest rozstawienie tego, chociaż nawet w małym pokoiku spełniają swoją rolę. Ładnie i estetycznie wykonane(bez tych nowoczesnych wygładzań krawędzi), odpowiednia długość kabli, pilot do pudła(faktem jest, że ma małe pole manewru, jeno regulacja głośności i basu), bez szumów przy wysokiej głośności, a szczególnie w grach sprawdza się ich piękno(niedaleko szukając, dopiero na nich poznałem czym jest adrenalina w stalkerze), Polecam.
"Nie wchodzi się dwa razy w tę samą anomalię"
Awatar użytkownika
Sleszu
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 27 Mar 2009, 03:13
Ostatnio był: 30 Lip 2022, 02:46
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 2


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości