Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez nagyatsu w 18 Lis 2008, 19:54

No tak Silent, ale jeśli chodzi o mój przypadek to muszę przytyć, gdyż mam niedobór wagi. Ja ćwiczyłem jakieś 2,3 miesiące temu (przeważnie ok. 40-60 minut 5 razy w tygodniu), ale musiałem przestać, gdyż gastrolog przepisał mi jakieś jogurciki i dietę wysokokaloryczną i musiałem przytyć... ;P Teraz ważę 57 kg (przytyłem 5 kg w ok 1,5-2 miechy) przy wzroście 176cm i chciałbym wrócić do ćwiczeń, bo zależny mi na masie mięśniowej, ale boję się jak to będzie z tym spalaniem u mnie.... Jest chyba sztuką ćwiczyć tak, żeby nabierać wagi poprzez wyrabianie mięśni :/
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez Silent Assassin w 18 Lis 2008, 20:00

Ależ nie stracisz na wadze, kochany. Po prostu jedz mięso wieprzowe, jak to mówią... rano, popołudniu i wieczorem. Zastosuj się do moich rad, naprawdę warto. Oczywiście radziłbym Ci najpierw przytyć do 62 kg, potem śmiało możesz zaczynać "rehabilitację". Rehabilitację, której przerwać nie możesz. Ot co.
Silent Assassin
Stalker

Posty: 74
Dołączenie: 22 Wrz 2008, 21:40
Ostatnio był: 19 Lis 2009, 14:41
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez nagyatsu w 18 Lis 2008, 20:03

No tak sobie myślałem, żeby przytyć do 60 kg i zacząć ćwiczyć. Ale szczerze powiedziawszy mam 57, a już mnie nosi, żeby zacząć ^^ W sumie niedługo idę na kontrolę do lekarza, więc zapytam się gastrologa jak to z tymi ćwiczeniami... No i mi dochodzi ten problem, iż mam mały apetyt :/
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez Silent Assassin w 18 Lis 2008, 20:10

Jak by Ci to wytłumaczyć, mój kolego... Mały apetyt jest często wywołany chorobą (naprawdę nie chcę o tym pisać publicznie) lub brakiem odpowiednich witamin w organizmie, tudzież niedobór wagi. Teraz zależy w jakim jesteś wieku. Jak na wzrost liczący sobie 176 cm, umiarkowaną wagą jest 95 kg. Jeśli wszystko potoczy się dobrze, to po prostu posłuchaj moich rad, jednak już teraz powinieneś jeść dużo mięsa i pić mleko, a apetyt przyjdzie sam.
Silent Assassin
Stalker

Posty: 74
Dołączenie: 22 Wrz 2008, 21:40
Ostatnio był: 19 Lis 2009, 14:41
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez cmlPL w 18 Lis 2008, 20:22

Assassin 95 kg na 175 to troche sporawo - 70 - 75 będzie akurat tak. Co do ćwiczeń i siły - drążek i trening domatora to podstawa - pompki zwykłe, tyłem, drążek nachwytem, podchwytem, brzuszki zwykłe - najlepiej nie kłaść się na ziemie przy robieniu ich - opuszczać się nisko, ale nie do ziemi. To wystarczy na 1 - 2 miesiaće zapoznania się z pracą swojego ciała - potem karnecik na coś blisko domku i lecisz - ja mam takie szczęście, że w piwnicy mam ławke płaską, regulowaną, gryf prosty, łamany, hantle - dużo i drążek = starczy jak dla mnie ;d

Tak btw. na klatke na serie akurat dla mnie 40kg - myśle, że większości osób tak będzie najlepiej też, a co do wyciskania = przy dobrych wiatrach 70kg podrzuciłem na klatke 2 razy : )
cmlPL
Łowca

Posty: 468
Dołączenie: 19 Sie 2007, 21:33
Ostatnio był: 06 Paź 2013, 05:06
Miejscowość: Niedaleko KowKa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez Vaniol w 18 Lis 2008, 23:09

Cóż, ćwicze długo, ale niestety wiele razy robiłem sobie przerwy. Człowiek uczy się cały czas na swoich błędach. Mogę powiedzieć że ćwiczę regularnie od stycznia ale z przerwą 2 miesięczną wakacyjną kiedy to opijałem się browarami :P

Więc mówiąc szczerze to co widzialeś na fotce to efekt 3 miesięcznej pracy. Ale, prawda jest taka że szybko wróciłem do formy sprzed wakacji.

Dieta, oczywiście, ryby, twaróg, ryż, makaron, soja, płatki owsiane, kurczak, jogurty, słodycze (snickers). Jedz ile możesz, ciągle. Pij dużo wody żeby rozciągnąć żołądek. Rób trening na masę, max 3 razy w tyg na siłkę. I spędź tam godzinkę na maxa. Zrób mniej powtórzeń większym ciężarem, bez pocenia się bo spalasz w ten sposób tłuszcz. Dużo śpij.

Nie czekaj aż będziesz ważył te 60kg, idź od poniedziałku. Ale nie przesadzaj na początek, pierwszy miech potraktuj jako rozgrzewkę, popróbuj sobie obciążenia, naucz się DOKŁADNiE wykonywać ćwiczenia itd.

Jak masz $ to kup sobie gainera Gain Bolic 6000 4 kg, koszt około 100zł starczy na miecha spokojnie. 100g porcja to 400kcal więcej w Twojej diecie, zjedz dziennie 150g.


Nie wiem co jeszcze napisać, siłownia to zobowiązanie, bo jeśli przestaniesz ćwiczyć to spadniesz szybko, ja w ciagu 3 dni potrafiłem zrzucić 1.5 kg bo 3 dni z rzędu położyłem się spać bez kolacji.

Hmm, na klate akurat biorę mało, 55kg na serie. Rozpiętki około 15kg. Lepiej z barami, dzisiaj machalem 42 kg na serię i w sumie szło gładko. Tak czy inaczej, jedz dużo, ćwicz średnio a będzie masa.
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 19 Sie 2024, 23:11
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez Michu w 19 Lis 2008, 17:32

Co chcesz powiedzieć przez to "spadnięcie". Czy jeżeli będę ćwiczył np. 2 miechy, i "przypakuje" sobie lekko, następnie nie będę ćwiczył miesiąc to to wszystko pójdzie na marne i powrócę do wcześniejszego stanu O.o ? xd
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez Vaniol w 19 Lis 2008, 18:01

Niestety tak właśnie jest. Przynajmniej jak ćwiczysz na czysto, tzn bez żadnej suplementacji. Ja np. przez wakacje schudłem jedynie 2 kg ale wygląd straciłem całkowicie, siłę również :(. Jednak po 2.5 miecha byłem w takiej formie jak przed wakacjami. Obecnie jestem w formie jak nigdy, tzn jeśli chodzi o siłę, wcześniej na bary brałem max 38kg, teraz 42kg i nie jest wcale aż tak ciężko.
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 19 Sie 2024, 23:11
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez nagyatsu w 19 Lis 2008, 19:03

Ehhh no, ale pakując, nabierając tej sylwetki i siły zawsze chyba ci się coś utrwala nie? Wiadomo, że jak przestaniesz ćwiczyć to nie będziesz pełni wigoru i kondycji, jak przy ćwiczeniach, ale jak już przestaniesz to część siły chyba się utrwala na stałe?
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez cmlPL w 19 Lis 2008, 19:27

Oczywiście, że zostaje - zależy jaki tryb życia prowadzisz - przykładując ćwiczysz od września przez prawie rok do wakacji i w wakacje imprezujesz non stop i nic nie ćwiczysz to wiadomo, żę to spada - siła zostaje i to sporo, ale rzeźba niestety szybk oschodzi. Oczywiście mowa o imprezowaniu - picie, palenie i spanie niewiadomo jak długo : )
cmlPL
Łowca

Posty: 468
Dołączenie: 19 Sie 2007, 21:33
Ostatnio był: 06 Paź 2013, 05:06
Miejscowość: Niedaleko KowKa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez Vaniol w 19 Lis 2008, 22:32

No tak nie schodzi zupełnie, ale też dużo tego nie zostanie. Wiadomo, jak przywalisz w pół roku powiedzmy 10 kg to wiadomo że w miesiąc nie schudniesz 10 ale np. 2kg.
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 19 Sie 2024, 23:11
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez Quinn w 19 Lis 2008, 23:58

Oj, nie rozdrabniajcie się nazbyt, tylko ćwiczcie.
95 kg przy 176? Chyba w innym polu grawitacyjnym... Sprawdź sobie wskaźnik BMI, przy tym wzroście 60 - 65 już w pełni ci wystarczy...

I nie róbcie mu od razu wyrzutów sumienia, zacznie od 10kg sztangi i będzie codziennie nią ćwiczył (jasne, z przerwami co kilka dni, byle regularnymi), to już mu sporo da. Po pewnym czasie dopiero zwiększy.

A Ty się nagayatsu tak utratą masy nie spinaj, li ćwicz.

I stary, zaakceptuj siebie jakim jesteś. Bylebyś nad sobą pracował.
Pozdr.
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 19:44
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości