Co Do Fabuły...

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Re: Co Do Fabuły...

Postprzez papier w 06 Paź 2008, 23:57

Strielok i Szrama to bracia blizniacy !!! Wystarczy zamiast ganiac i strzelac do Strieloka po prostu sie z nim dogadac i razem rozwalic monolit ! http://bibainfo.pl/pub/83.81.251.4/2008/10/06/101002/8341/ss_pimpek_10-06-08_14-27-36_(stancia_2).jpg
papier
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 25 Wrz 2008, 17:31
Ostatnio był: 14 Paź 2009, 18:43
Frakcja: Zombie
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Co Do Fabuły...

Postprzez Macieyerk w 19 Paź 2008, 21:36

i jeszcze wyjasnia to ze w soc pda które mamy to pda szramy bo przeciez po co sobie zlecić samobójstwo pewnie swoje pda strielok zgubił pod koniec CS , Ducha z soca nie było w CS to jak sie znali skoro dopiero po roku w zdarzeniach na końcu CS strielok żył to co producenci zapomnieli wstawic ducha do cs ? albo możliwe że strielok przezył pranie mózgu i gdzieś zwiał
AMD Phenom II X2 545-2GB DDR3 1333mhz,Gigabyte MA790XT-UD4P-Sapphire ATI HD5850 Extreme-Samsung SpinPoint F3 500GB+Seagate Barracuda 12 500GB w Raid 0-Napęd Samsung SH-S223C-Chieftec 500W CTG-80P-Obudowa Cooler Master Elite 430.PS3 Slim 250GB ,XBOX 360 Xenon 20GB
Awatar użytkownika
Macieyerk
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 11 Paź 2008, 08:12
Ostatnio był: 07 Kwi 2016, 00:20
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 4

Re: Co Do Fabuły...

Postprzez Macieyerk w 19 Paź 2008, 21:51

aha i jeszcze udało im sie powsztrzymac mega emisje ale nie duża emisje bo duża emisja rozwaliła szpital limańsk a bagna sie napromieniowały pewnie bo gdyby była mega emisja to by niebyło w socu saharowa sidorowicza wilka a ciekawe jak to możliwe że barman w barze ma lepsze equ od sidorowicza choć sidorowicz jest w zonie rok ? pewnie kiepska dostawa equ . Laboratorium X16 jest w CS bo były emisje psioniczne a Labororatorium X18 jest bo widziałem wejscie do lokacji X18 ale nie dało się wejść w CS. A jak dodali broń RP 74 w CS to powinna byc w Socu nie? i jeszcze amunicja do snajpy Svumk 1 i 2 była amunicja podstawowa a CS była tylko do RP pewnie zapomnieli o tym pomyślec twórcy S:CS
AMD Phenom II X2 545-2GB DDR3 1333mhz,Gigabyte MA790XT-UD4P-Sapphire ATI HD5850 Extreme-Samsung SpinPoint F3 500GB+Seagate Barracuda 12 500GB w Raid 0-Napęd Samsung SH-S223C-Chieftec 500W CTG-80P-Obudowa Cooler Master Elite 430.PS3 Slim 250GB ,XBOX 360 Xenon 20GB
Awatar użytkownika
Macieyerk
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 11 Paź 2008, 08:12
Ostatnio był: 07 Kwi 2016, 00:20
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 4

Re: Co Do Fabuły...

Postprzez d@id12 w 20 Paź 2008, 16:04

UWAGA!
W poście jest dużo Spoilerów. nie chcesz wiedzieć = Nie czytaj!


Macieyerk,
widzę że trochę źle zrozumiałeś fakty... :P
1. Nie pisz post pod postem! Możesz edytować ostatni.
2. Proszę używaj znaków interpunkcyjnych, lub coś takiego. Twój post jest ledwo do rozczytania.


i jeszcze wyjasnia to ze w soc pda które mamy to pda szramy bo przeciez po co sobie zlecić samobójstwo pewnie swoje pda strielok zgubił pod koniec CS

PDA w SHOC to nie PDA Szramy.. Na końcu SHOC gdy masz prawdziwe zakończenia możesz porozmawiać z przedstawicielem [zapomniałem] i on ci powie że wszystkich którzy dojdą do centrum w miarę możliwości zatrzymania ich robią pranie mózgu i zlecają takiej osobie zadanie zabicie innej która może zagrażać monolitowi (czyt. chcą dojść do centrum). Wyznaczone osoby mają na ciele wyryte słowo S.T.A.L.K.E.R - Jedyna osoba która przeżyła pranie i wrócenie przez trupiarkę do zony to właśnie Strelok. niestety coś im się poj***ło i dali mu zadanie zabicia samego siebie.

Ducha z soca nie było w CS to jak sie znali skoro dopiero po roku w zdarzeniach na końcu CS strielok żył to co producenci zapomnieli wstawic ducha do cs ?

Duch jest w CS o ile pamiętam. Nie mamy z nim bezpośredniego kontaktu, ale wydaje mi się że gdy odnajdujemy PDA Kła Lebiedew mówi nam abyśmy ruszyli za Strelokiem (ponieważ jesteśmy bliżej :P) a oni zajmą się Kłem i Duchem.

albo możliwe że strielok przezył pranie mózgu i gdzieś zwiał

Tak przeżył pranie mózgu, ale nie zwiał im. Wrócił do Zony dzięki ich trupiarce. Trupiarka się rozwaliła i ktoś go uratował - zaniósł do Sida. Ale czy na Boga nie zrozumiałeś tego po przejściu SHOC !?

aha i jeszcze udało im sie powsztrzymac mega emisje ale nie duża emisje bo duża emisja rozwaliła szpital limańsk a bagna sie napromieniowały pewnie bo gdyby była mega emisja to by niebyło w socu saharowa sidorowicza wilka

"Mega emisja" - chodzi ci o tą na początku CS w intrze? Jeśli tak to jak widzisz nawet po niej wszyscy przeżyli. Ona nastąpiła drugi raz pod koniec gry (Silniejsza - jak przypuszczał Lebiedew) - wystarczy się wsłuchać w głoś dowódcy Czystego nieba a nie słuchać jakieś wybuchy. Jedynymi którzy wtedy zginęli to Czyste Niebo które było w centrum. tym sposobem twórcy świetnie wybrnęli z pytania: Dlaczego nie ma tej oto frakcji w SHOC? :)

jak to możliwe że barman w barze ma lepsze equ od sidorowicza choć sidorowicz jest w zonie rok ?

LOL.. stary.. Sid nie jest w Zonie rok. Znów kłania się czytanie ze zrozumieniem (lub słuchanie :P)
Sid przecież mówił że był jednym z pierwszych Stalkerów w Zonie (To tak ogólnie :P)
A Barman myślę że też w tych czasach jest w Zonie - Tylko mapka od baru i dziczy nie była potrzebna w grze - fabuła leci w inne miejsca - a i producenci nie chcieli sobie roboty robić :)

Laboratorium X16 jest w CS bo były emisje psioniczne a Labororatorium X18 jest bo widziałem wejscie do lokacji X18 ale nie dało się wejść w CS.

To tak samo jak bym ci powiedział, że jest w CS: Bar, stary Czerwony Las, Dzicz, Prypieć - ale nie można do nich wejść. Jakoś dziwnie to brzmi nieprawdaż? -.-"

A jak dodali broń RP 74 w CS to powinna byc w Socu nie?

Zrozum że SHOC powstał wcześniej..

Ja już więcej siły nie mam.
Gdy grasz czytaj wszystkie teksty!!!
Image
d@id12
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 27 Sie 2008, 00:10
Ostatnio był: 07 Maj 2011, 15:15
Miejscowość: Sarbinowo Drugie
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: Co Do Fabuły...

Postprzez Joker w 11 Lis 2008, 22:04

Ale ciekawe, co się stało ze Szramą? Jeżeli dobrze się przypatrzeć na końcowym filmiku to jest. Raczej wątpię, aby zginął z rąk Strieloka podczas jego wendrówki do elektrowni, gdyż nigdy nie znalazłem trupa o takiej ksywce. Możliwe, że dostał zadanie infiltracji stalkerów, choć raczej wątpie, gdyż chyba podczas rozmowy z Lebiediewem na bagnach gracz dowiaduje się, że jest sławny, gdyż przeżył jako jedyny emisję, a ci ze świadomości-z nie są tak głupi aby go wysyłać z powrotem do stalkerów(chyba że miał operację plastyczną ale wątpie, bo w zonie nie ma na ten zabieg warunków).
Awatar użytkownika
Joker
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 18 Sie 2008, 13:11
Ostatnio był: 10 Maj 2014, 23:53
Miejscowość: Gotham City
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 1

Re: Co Do Fabuły...

Postprzez Darth ReX w 11 Lis 2008, 22:53

Przecież Szrama ginie na koniec...
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 29 Wrz 2024, 10:00
Kozaki: 224

Re: Co Do Fabuły...

Postprzez Raven422 w 12 Lis 2008, 17:18

Szrama nie ginie, on dzięki swojej umiejętności "survivalu" przy emisjach przeżywa i zostaje wcielony do Monolitu. Możliwe że w SoCu był jakimś tam szeregowym monolitu i go przez przypadek zabiliśmy ;).

Jeśli się przyjrzyż outrze gry to zobaczysz Szrame (gość w takiej masce z tkaniny, na samą twarz) i Streloka, oni się na sobie opierają.
Awatar użytkownika
Raven422
Tropiciel

Posty: 304
Dołączenie: 21 Cze 2008, 19:20
Ostatnio był: 28 Wrz 2016, 13:35
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 20

Re: Co Do Fabuły...

Postprzez Powinnościowiec w 12 Lis 2008, 20:37

A ja tu walne małego off topa, ale także związanego z fabułą( nie będę drugiego tematu zakładać :wink: ).
Znając życie będzie kiedyś stalker3 i zastanawia mnie jedna rzecz właśnie dotycząca fabuły. Cień Czarnobyla ma 2 zakończenie i to dwa zupełnie inne( nie liczę nieprawdziwych).W jednym zakończeniu niszczymy zone, rozwalając tych marynowanych kolesi a w drugim sie do nich dołączamy i zona jest dalej. Ciekawe co wymyślą w następnej częsci stalkera i skąd ja wiedziałem, że druga część to będzie prolog... :wink:
Image
I am Little Jacob - Play Free Online Games
Awatar użytkownika
Powinnościowiec
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 01 Lis 2008, 18:37
Ostatnio był: 26 Cze 2010, 20:21
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 1

Re: Co Do Fabuły...

Postprzez Swiena w 12 Lis 2008, 20:46

no nie licząc tego, że CS to nie jest stalker 2 to ok;)
Swiena
Stalker

Posty: 68
Dołączenie: 07 Wrz 2008, 03:02
Ostatnio był: 11 Sty 2009, 16:42
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Re: Co Do Fabuły...

Postprzez Powinnościowiec w 12 Lis 2008, 21:14

No już nie łapmy się za słówka, każda inteligentniejsza osoba powinna zrozumieć o co mi chodzi. :wink:
Image
I am Little Jacob - Play Free Online Games
Awatar użytkownika
Powinnościowiec
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 01 Lis 2008, 18:37
Ostatnio był: 26 Cze 2010, 20:21
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 1

Re: Co Do Fabuły...

Postprzez mathus92 w 12 Lis 2008, 21:45

Czytając temat zauważyłem, że co poniektórzy nie za bardzo kojarzą wydarzenia w Stalkerze, a jeśli tak, to z chronologią coś się dzieje. Napisałem na szybko krótki skrót fabularny dla uporządkowania wiedzy (kto wie, może ktoś nawet dowie się czegoś nowego). Uprzedzam, że niektóre fragmenty oparte są na moich przypuszczeniach (też sam nie pamiętam dokładnie wszystkich szczegółów), więc jakby coś było źle, proszę mnie poprawić. A teraz przejdźmy do rzeczy:


Rok 2006. Dwadzieścia lat po katastrofie w Czarnobylu ma tam miejsce kolejny wybuch - istnieją pogłoski, że przeprowadzano tam tajemnicze eksperymenty. Promieniowanie radioaktywne sieje spustoszenie: ludzie i zwierzęta ulegają mutacjom, występują liczne anomalie i przerażające zjawiska. Wojsko zabezpiecza obszar w promieniu 30 kilometrów tworząc zamkniętą i doskonale strzeżoną Strefę. Dwa lata później z niewiadomych przyczyn następuje kolejny wybuch. Po kilku latach do Strefy docierają stalkerzy - śmiałkowie poszukujący artefaktów, dziwnych przedmiotów i skarbów, które chętnie kupują przeróżne organizacje.

Powstaje grupa Strieloka, która obiera sobie jedno zadanie - dotarcie do centrum Zony. Składa się ona z czterech osób:
- Strielok
- Duch
- Kieł
- Doktor
Strielok, Kieł i Duch docierają do centrum Zony nie zagłębjając się jednak do Sarkofagu. Wynoszą stamtąd rzadkie i cenne artefakty. Później następują przygotowania do kolejnej wyprawy do centrum.
W drugiej wyprawie cała trójka dociera do wnętrza Sarkofagu, gdzie natykają się na zamknięte kluczem cyfrowym drzwi. Udaje się im również dotrzeć do samego Monolitu, lecz Strielok nie zdążył wypowiedzieć życzenia - mdleje. Na szczęście Duch i Kieł ratują go i wynoszą stamtąd.
Strielok kuruje się u doktora Doktora, a następnie wyrusza do Monolitu samotnie (mniej więcej w tym momencie zaczyna się Clear Sky)
Kieł wprowadza ostatnie poprawki do dekodera skonstruowanego w celu otworzenia drzwi w Sarkofagu. Wraz z Duchem udają się do hotelu w Prypeci, by go ukryć. Przed wyprawą mówią o umiejscowieniu skrytki Doktorowi, by ten przekazał te wiedzę Strielokowi.
Kieł i Duch wracają z Prypeci. W trakcie powrotu natykają się na 3 żołnierzy frakcji Monolit. Zabijają dwóch z nich, ale trzeciemu udaje się zabić Kła. Duch chowa Kła pod pomnikiem Lenina w Prypeci po czym samotnie wraca do podziemi Agropromu, aby zostawić w schowku wiadomość dla Strieloka. Następnie zatrudnia się u naukowców w Jantarze.
Strielok dociera do elektrowni przez Zwęglacz zostawiając za sobą Szramę. Najemnik jednak przedostaje się do elektrowni i zatrzymuje Strieloka tuż przed wejściem do CNPP. Zostaje poddany praniu mózgu i włączony do projektu Świadomości-Z. Jako Naznaczony powraca w trupi arce, która zostaje zniszczona przez piorun. Naznaczony zdołał jednak przeżyć, zostaje uratowany przez nieznanego stalkera i zaniesiony do Sidorowicza.
W międzyczasie Duch zostaje zabity przez Kontrolera, tuż przy wyjściu z Laboratorium X16.
Cierpiący po wypadku na amnezję Strielok szuka wiadomości o sobie. Po jakimś czasie odkrywa, że Duch i Kieł nie żyją.
Dzięki pomocy Przewodnika, spotyka się z ostatnim członkiem drużyny - Doktorem. Ten przypomina mu jego tożsamość - zdradza mu, że to on jest Strielokiem.
Strielok po raz ostatni wyrusza do centrum Zony. Po drodze odwiedza laborki i wyłącza Mózgozwęglacz w Czerwonym Lesie. Dociera do Prypeci i odnajduje dekoder Kła. Udaje mu się trzeci już raz dotrzeć do Sarkofagu (a czwarty na teren elektrowni). Tutaj mamy do wyboru różne zakończenia, ale najlepsze wydaje się zniszczenie Świadomości-Z, a przez to Zony.



Co do dalszych wydarzeń, twórcy mogą przecież poprowadzić fabułę dalej niż wydarzenia w ShoC, gdyby uznać, że prawdziwe zakończenia także były iluzją wywołaną przez monolit (nie pasi mi ta łączka na końcowym filmiku :D). Wiem, że byłoby trochę naciągane, ale zawsze jakoś można wybrnąć.
Pozdrawiam,
Mathus92
Awatar użytkownika
mathus92
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 25 Cze 2007, 23:29
Ostatnio był: 14 Sie 2010, 18:17
Miejscowość: Zakopane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Co Do Fabuły...

Postprzez Joker w 13 Lis 2008, 21:40

Sądze, że w stalkerze 3 chyba chronologiczne będzie zakończenie, że strielok dołacza do świadomości-z. Ale mogą zrobić prolog do "Czystego Nieba", wydarzenia pomiędzy tym i tym albo historię jakiegoś stalkera, która dzieje się w tym samym czasie.
Awatar użytkownika
Joker
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 18 Sie 2008, 13:11
Ostatnio był: 10 Maj 2014, 23:53
Miejscowość: Gotham City
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 47 gości