Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: FALLOUT 3

Postprzez Microtus w 04 Lis 2008, 21:23

Soviet tamten temat też ja zakładałem i wiem o nim doskonale. Jakkolwiek jego tytuł nie bardzo sugerował fallouta 3
A w większości był dyskusją nad starymi częściami. Teraz trzeba by go przmienować na "nowa miłość nie zrdzewieje?"
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Reklamy Google

Re: FALLOUT 3

Postprzez SaS TrooP w 04 Lis 2008, 23:13

Da się strzelać i samemu i w tym debilnym trybie. ;D -S3


Ale ja mam na myśli tryb rzeczywisty a la normalny FPS. Wkurza mnie trochę, że twój skill jest obliczany matematycznie i umiejętności gracza nie mają nic do gadania. Powinien być consensus między tym.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: FALLOUT 3

Postprzez Pogan w 04 Lis 2008, 23:27

Można ta strzelać w real time i niekiedy trzeba bo program nie trafi mutanta w łeb z takiej odleglości a gracz tak:P
Image
Pogan
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 29 Sty 2008, 21:22
Ostatnio był: 12 Lut 2021, 02:24
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: FALLOUT 3

Postprzez SaS TrooP w 04 Lis 2008, 23:49

Ale tam są jakieś wskaźniki procentowe itp.
Nie wiem, nie grałem jeszcze.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: FALLOUT 3

Postprzez Lukass1613 w 05 Lis 2008, 01:44

Jeżeli ktoś jest takim maniakiem Fallouta jak ja to proponuję zainstalowanie małego moda do nowej cześci Falla.
A właściwie podmianę muzyki na tą z fallouta 1 i 2. Gra dostaje wtedy 100% klimatu.
Oto LINK

Mówiąc sczerze tego mi właśnie brakowało...
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony"
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Re: FALLOUT 3

Postprzez dorian w 05 Lis 2008, 09:30

Microtus :

Na razie gry nie przeszedłem więc nie są to wszystkie błędy i niedoróbki. Tyle narazie zobaczyłem.



Czytając wcześniejsze wypowiedzi n/t gry kupiłem ją wczoraj, pograłem trochę i też na razie gry jeszcze nie przeszedłem. I co?
Moje pierwsze wrażenia :
Ano wstęp, czyli dzieciństwo i lata młodzieńcze + pod koniec tego etapu jakiś test chyba dla niedorozwiniętych umysłowo zaczęły mnie zniechęcać nieco, ale może się jednak za bardzo nie znam, albo nie jestem fanem serii. Potem wylazłem z krypty i ... owszem świat rozległy, wszędzie same ruiny i zgliszcza z mnogością drobiazgów, aż w oczy kole i za bardzo skupić się nie można na czymś konkretnym ( ale wiadomo, tak to po wojnie atomowej bywa na ogół) i pierwszy zgrzyt : zaatakował mnie jakiś dość sztucznie zrobiony mutek, jakby rak, czy skorpion więc trza by mu dokopać i co? Władowałem w niego pół magazynka co by padł, a żeby wyciągnąć broń trzeba wejść do pip-boja (taka maszynka na rękę dla tych, co jeszcze nie grali i nie wiedzą cóż to zacz) ,wybrać z jego opcji sprzęt, wskazać giwerę, wyjść z niego i dopiero strzelać = smutek całkowity, bo wyciąganie spluwy i jej chowanie, którego nawiasem mówiąc do tej pory póki co nie ma jest "zabawą" czasochłonną i powinno to być pod jednym klawiszem przygotuj/schowaj broń . A więc tempo akcji spada już znacznie :(
Z kolei żeby ją schować to znowu pip-boj, bo jak nie to cały czas wyciągnięta, nawet podczas gadania z kimkolwiek - za to pięści i np. kij do bejsbola można już schować jeśli się chce...
Samo strzelanie jak na razie wedle mnie skaszanione na maksa, bo nie dałem jakoś rady złożyć się i przycelować przez muszkę i szczerbinkę (chyba nie ma takiej opcji) tylko trzeba mieć celownik na ekranie, żeby w cokolwiek trafić, bo na czuja i bez niego raczej ciężko. Powera giwer jak na razie nie zauważyłem i nie usłyszałem wcale, no ale nie ma co jeszcze jęczeć bo może dlatego, że mam jeno pistolet i wiatrówkę póki co.
Polazłem do "minimiasta" co by wykonać powierzone mi zadanie i tu trochę więcej postaci z którymi można pogadać, za to z kolei ich wygląd poza dopracowanymi "buziami" pozostawia sporo do życzenia. Ubiory są jakby po prostu narysowane, zero głębi czy szczegółów, ale może się czepiam...No i nocka mnie zastała i teraz jeszcze nie wiem, da radę się jakoś przespać, co by czas szybciej zleciał i po nocy nie łazić, czy trza misje robić dalej, albo przeczekać na krzesełku do rana, no ale tu się jeszcze zobaczy.
Żeby się dalej nie rozwodzić, pierwsze wrażenia z gry nie za bardzo, no ale w końcu dopiero co zacząłem, może im dalej tym będzie lepiej. W ogóle to widzę, że gra ma trochę jakby z Bioshocka, trochę ze Stalkera i bardzo dużo z Obliviona, bo nawet muza dość mocno podobna niekiedy, tyle że po Cyrodyill z mieczem nie latamy, no ale nie ma się co dziwić.
No i plenery jakby z Mad Maxa trochę, a nie przepadałem za tą serią... :wink:
Tyle zobaczyłem, a co dalej obadam i potem opiszę :D
P.S. Co by jednak nie mówić, gra ma swój pewien specyficzny klimat :wink:
P.S.2 Jest tu takie coś jak latarka?
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: FALLOUT 3

Postprzez Microtus w 05 Lis 2008, 10:30

Poczekaj dorian na Hunting rilfe lub Magnum .44. Przyjemnie się z tego strzela.
Przycelowanie przez muszkę/szczerbinkę imituje V.A.T.S. (używałeś już?)
Natomiast moim zdaniem strzela się dobrze i przy normalnym strzelaniu FPP. Po kilku próbach można z dobrej broni strzelać celnie na spory dystans.

Dzięki Lucass za moda (już ściągnięty wieczorem obczaję) bo tego rzeczywiście grze brakuje. Muza jest słaba.
Myślę, że to mody dopiero rozbudują tą grę. Dzięki temu, że F3 jest prosty stosunkowo do modowania a jak ktoś widział mody do obliviona czy morrowinda wie o co mi chodzi. Do tego ewidentnie będą za jakiś czas dodatki oferujące nowe tereny itp. (tak jak przy Oblivionie i Moro). Niedługo pojawi się też patch który zmieni pewnie nie mało rzeczy.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: FALLOUT 3

Postprzez Pogan w 05 Lis 2008, 10:57

Dorian jak czytało informacje to by się wiedziało ze latarka to trzeba tab przytrzymać a bron się chowa trzymając r:P
Image
Pogan
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 29 Sty 2008, 21:22
Ostatnio był: 12 Lut 2021, 02:24
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: FALLOUT 3

Postprzez SaS TrooP w 05 Lis 2008, 18:33

Dobra, ale Microtus, nie rozumiem. To można w końcu walczyć jak w normalnych FPSach czy nie?
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: FALLOUT 3

Postprzez dorian w 05 Lis 2008, 18:35

Dorian jak czytało informacje to by się wiedziało ze latarka to trzeba tab przytrzymać a bron się chowa trzymając r:P


I tu biję się w klatę - faktycznie Pogan słusznie prawisz , bo jest możliwość chowania giwery i latarka też tyle, że nie zauważyłem nigdzie, ani w opcjach gry, ani w instrukcji o tych "bajerach". No, ale to dopiero mój początek z tą grą i pewnie im dalej, tym bedzie lepiej :wink:
Pozdro,
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: FALLOUT 3

Postprzez Pogan w 05 Lis 2008, 18:44

Spoko też tego nie wiedziałem aż przez przypadek pomoc nacisnąłem.:)
Image
Pogan
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 29 Sty 2008, 21:22
Ostatnio był: 12 Lut 2021, 02:24
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: FALLOUT 3

Postprzez Famiru w 05 Lis 2008, 23:38

Sas po ch*j zakładasz takie debilne posty ? Oglądnij se Gameplay to będziesz wiedział. Ja zadam porste pytanie, warto kupić tą gre i czy nie zawiode sie na klimacie ?
Awatar użytkownika
Famiru
Tropiciel

Posty: 278
Dołączenie: 21 Mar 2008, 10:47
Ostatnio był: 13 Lut 2016, 16:23
Miejscowość: Białystok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości