Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Tłuszczyk

Postprzez cmlPL w 04 Lis 2008, 13:55

Vaniol przyznam, że plecki i bary ładne całkiem :D Jak na jazde na sucho to nawet wypas, ja od jakichś 2 miesięcy ćwicze regularnie - sucho too, jedynie żarcie mniej wiecjei prawidłowe - juz przytyłem 4kg, które poszło w mięśnie - jak będe miał czas to se przypedałkuje i zepne się troche na jakiejś fotce :)
cmlPL
Łowca

Posty: 468
Dołączenie: 19 Sie 2007, 21:33
Ostatnio był: 06 Paź 2013, 05:06
Miejscowość: Niedaleko KowKa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Tłuszczyk

Postprzez SaS TrooP w 17 Lis 2008, 20:48

Ja mam pytanie: Czy jeśli trenuję codziennie w postaci 30-50 (zależy od dnia) dokładnych, dość powolnych pompek będzie jakiś postęp za parę tygodni. BO na tą chwilę po 45 rąk nie czuje, a nawet zakwasów nie mam ;/.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: Tłuszczyk

Postprzez Raven422 w 17 Lis 2008, 21:07

Buehehe, z tego tematu mam niezłą polewkę :D. Po pierwsze : nie trenujcie tak, że na drugi dzień takie zakwasy że nie wstaniecie z ie odchudzajcie sie, nie bierzecie Meridii czy innego świństwa bo to nie pomogijcie. Po drugie: nie ćwiczcie na zabój, bo potem na drugi dzień nie wstaniecie z łóżka przez zakwasy. Po trzecie : zaakceptujcie siebie takimi jacy jesteście. Te rady brzmiałyby o wiele lepiej gdyby mówił je jakiś trener osobisty czy cuś, niż 13 latek ważący 60-70kg :D. Tej wagi w ogóle po mnie nie widać, wzrost 170 cm "załatwia" sprawę, można powiedzieć że jestem lekko pulchny :). Cóż, na "wskaźniku" powodzenia u "gerlfrendów" nie mogę tego przeliczyć gdyż dziewczyna w wieku 12-17 lat to prostu szczeniacka zabawa :P, gdzie tu sens? Mnie wystarczy jedno zmartwienie : szkoła :P. U mnie masa mięśniowa, hmmmmmm nie za bardzo mogę sprecyzować ten "współczynnik" gdyż rzadko kiedy używam siły, wole pogadać i potem dopiero przypier**** :D. Oczywiście, jeśli ktoś chce niech ma dziesiątki "dziewczyn" proszę bardzo, ale może następnie braknąć kasy na alimenty ;). Przeciw siłce też nie mam nic przeciwko, nawet sam bym chętnie pochodził, jeszcze 6 lat i pochodzę :P. Przemyślcie sobie mojego posta i spróbujcie zaakceptować siebie samych :).

PS: Wiem, wiem mam nasrane we łbie ( zbliżam się do poziomu "nasraństwa we łbie" samego Crisa, ale co tu kryć, on jest w tym Masterem XD)

Vanio, mendo, wyprzedziłeś mnie xD!

Wierz mi... daleko jeszcze masz do tego stopnia "nasraństwa we łbie" ;D -S3
:D
Ostatnio edytowany przez Raven422 17 Lis 2008, 22:50, edytowano w sumie 3 razy
Awatar użytkownika
Raven422
Tropiciel

Posty: 304
Dołączenie: 21 Cze 2008, 19:20
Ostatnio był: 28 Wrz 2016, 13:35
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 20

Re: Tłuszczyk

Postprzez Vaniol w 17 Lis 2008, 21:08

Nie, najlepiej rób stopniowo, nie codziennie. Mięśnie się muszą zregenerować. Zrób sobie 3 serie po 25 pompek. Potem pompki tyłem (http://pl.youtube.com/watch?v=1Thq_W4NIMc) 3 serie po 10 razy. Rób sobie odstępy po jednym dniu. Stopniowo zwiększaj ilość robionych pompek, pamiętaj, przetrenowanie szkodzi.


Możesz kupić sobie poręcze do pompek, znacznie lepiej się na nich robi bo nie obciążasz nadgarstków i opuszczasz ciało niżej. Poza tym rób je na różne sposoby, szeroki rozstaw rąk, średni i wąski (ale bez przesady). Pompki dają na wszystko, bary, motyle, klatę, triceps.

No i oczywiście zjedz sobie po ćwiczeniach coś co ma dużo białka, powiedzmy twaróg/rybę/kurczaka.
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 19 Sie 2024, 23:11
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: Tłuszczyk

Postprzez SaS TrooP w 17 Lis 2008, 22:00

1.
Rób sobie odstępy po jednym dniu.


W sensie, że:
Dzień 1 - Robię eg. 20
Dzień 2 - Brak
Dzień 3 - Robię eg. 25
Dzień 4 - Brak

itp itd?

2. Czy jest coś na zastąpienie wąskiego rozstawu rąk? Nie wiem do końca co mi jest: albo jestem zbyt kościsty (niedowaga) albo mam coś z nerwem. Gdy robię pompki z rękami blisko coś mi strzela w łokciu i mnie to wyłącza XD!

3. Jakie odstępu między seriami? Dłuższe a la godzina czy krótsze a la 10 minut?

4. Może nieco głupie pytanie, ale kiedy można zobaczyć efekty?

5. Na WFach czasem widzę, jak niektórzy moi kumple mają ręce blisko i tak jakby pływają. To też jest dobre. Chodzi o to, że oni takie jakby koliste ruchy wykonują jakby się, ekhm... posuwali :P.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: Tłuszczyk

Postprzez cmlPL w 17 Lis 2008, 22:07

1 Tak
2 Spróbuj rozgrzać ręce przed tym wykonując sporo kolistych ruchów rękoma, poprostu nimi machaj xD
3 30 sekund, minuta
4 Sądze, że jeśli dopiero zaczynasz to efekty zobaczysz po 3 - 4 tygodniach NAPEWNO.
5 To jest błąd, bo obiążasz mocno staw łokciowy co ma bardzo negatywny wpływ oczywiśćie na jego sprawność za kilka lat/miesięcy

Sam ćwicze ostatnio dużo jakiś 3 miesiąć leci, oczywiście, że efekty widać, ale nigdy nie miałem problemów z wf'em czy czym innym - moje bmi jest idealne, poziom tłuszczu w organiźmie to 22 - 25 % czyli troche mało, ale nie jestem wcale chudy. 65kg/174cm - efekty, które zauważyłem - rekord gimnazjum na drążku - 16 razy nadchwytem 30 coś razy podchwytem - to mi wystarcza, zresztą nigdy nie miałem problemów z powodzeniem u dziewczyn - moim zdaniem jest to bardziej kwestia umiejętności rozmowy niż sexapilu, choć to drugie też ma duży wpływ - szczególnie przy poczatku, zapoznaniu. No i rzeźbie się troszeczke i lżej mi jest wszystko robić, szczególnie kiedy inni po 20 pompkach zdychają, a ja moge zrobić jeszcze 40 ;D
cmlPL
Łowca

Posty: 468
Dołączenie: 19 Sie 2007, 21:33
Ostatnio był: 06 Paź 2013, 05:06
Miejscowość: Niedaleko KowKa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2

Re: Tłuszczyk

Postprzez Vaniol w 17 Lis 2008, 22:50

cmlPL mnie uprzedził ale pewnie bym to samo napisał.

Ogólnie na początku efekty są niezłe, dopiero po długich miechach, kiedy organizm dał już z siebie wszystko zaczynasz suplementacje i dalej rośniesz. A i pij dużo wody, seria, woda, minuta przerwy i następna seria. Pompki rób powoli i jak będziesz się podnosił musisz czuć że pracują mięśnie klaty,barów,pleców a nie rąk.
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 19 Sie 2024, 23:11
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez nagyatsu w 18 Lis 2008, 16:48

Nooo vaniol Tobie to tylko pozazdrościć ;P Ciekawi mnie jak długo trzeba ćwiczyć, żeby mieć takie bary i plecy jak ty? ^^ Cały efekt jaki przedstawiłeś na zdjęciu to zasługa siłowni? Jestem ciekaw, gdyż urządziłem sobie na strychu "siłownię" i czy z takim sprzętem jest w stanie na czysto coś podpakować (i głównie chodzi mi o zwiększenie wagi) A mój sprzęt to marne 2 chantelki 3kg, 2 chantelki 6kg, pseudo sztanga 10kg i pseudo sztanga 16kg ;P Do tego zmontowałem sobie ławeczkę i zrobiłem worek bokserski.... Jeszcze zamierzam przykręcić drążek do podciągania.... No więc? :)
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez Michu w 18 Lis 2008, 17:08

jest git nagytasu :D. Sam bym chciał coś takiego sobie zrobić ^^. Ale nie ma jak...
Na razie pozostaje mi regularne pompowanie co 2 dni, jakieś brzuszki etc.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez Vaniol w 18 Lis 2008, 19:11

@nagyatsu

E, tam to co ja mam to pikuś z tym co można zrobić na dobrych odżywkach w pół roku. Ale póki co to sobie daruj.

Co do sprzętu to trochę marnie, nie wiem jak z siłą ale żeby zrobić serię na klatę potrzebujesz minimum 40 kg (nie wiem jak u Ciebie z siłą, może być więcej może być mniej). Hantle, te by nawet póki co wystarczyły ale nie na długo. Drążek to super pomysł, dużo ćwiczeń można robić ale początkujący szybko się zniechęcają bo jest dość ciężko.

Lepiej pogadaj z 2-3 kumplami i zróbcie coś wspólnie, popytaj znajomych czy nie mają jakiegoś sprzętu na sprzedaż, zróbcie zrzutkę itp. Zamiast ławki profesjonalnej możesz używać na początku czegoś w miarę stabilnego byle niskiego i wąskiego. Zamiast kupować wyciąg za 200zł pospawać parę rurek, kółka, linkę mozesz kupić za 20-30 zł i masz wyciąg.

BTW. lepiej zróbcie sobie siłkę w piwnicy albo w garażu bo ze strychem różnie bywa :P hehe.


Poza tym, polecam www.silownia.tv , dobra stronka z dużą ilością ćwiczeń na różne partie ciała.
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 19 Sie 2024, 23:11
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez nagyatsu w 18 Lis 2008, 19:22

No z siłą u mnie naprawdę marnie ^^ Owszem mam jeszcze jedną właśnie 35-40kg ale za nią nie chcę się narazie zabierać bo padnę ;P Ja sobie zrobiłem tą siłkę, z myślą, że przypakuję troszkę, a później na siłkę zacznę chodzić... Jeśli chodzi o strych to fakt, masz rację (lato=upał, zima=mróz), ale to było jedynie miejsce, gdzie mogłem to zrobić. No i nie odpowiedziałeś mi na podstawowe pytanie, jak długo ćwiczysz i jak intensywnie?
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez Silent Assassin w 18 Lis 2008, 19:39

Siłownia umożliwia wykonywanie dodatkowych ćwiczeń, które nie zastąpią podstawowej aktywności fizycznej. Oprócz tego należy wykonywać szereg innych ćwiczeń, najlepiej takich, które wykonuje się w ruchu (np. piłka nożna, bieg, kosz, a niekiedy nawet piłka siatkowa). Poza tym trzeba dobrze się odżywiać, mam na myśli mięso oraz warzywa bogate w witaminy i minerały. Posiłek taki należy spożywać przynajmniej wtedy, kiedy jemy śniadanie, obiad oraz kolację. Są to podstawowe posiłki w ciągu dnia. Mleko jest bogate w białko i inne mniej upowszechnione składniki chemiczne. Należy je pić dwa razy dziennie i radzę nie przekraczać dopuszczalnej normy. Ćwiczyć należy przynajmniej cztery razy w tygodniu. Pragnę Was ostrzec, że dłużej nie zawsze znaczy lepiej (proponuję ćwiczyć 1.5-2 godz. dziennie) Wykonując te aspekty wcale nie przytyjecie, za to po pewnym czasie zauważycie znaczny wzrost mięśni, szczególnie barkowych oraz ręcznych.
Silent Assassin
Stalker

Posty: 74
Dołączenie: 22 Wrz 2008, 21:40
Ostatnio był: 19 Lis 2009, 14:41
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości