Portal? Hl? a co powiecie na to

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Portal? Hl? a co powiecie na to

Postprzez Zastrzyk w 23 Paź 2008, 21:05

http://aperturescience.com/

No i ta strona to jeden wielki easter egg. Troche histori o Portalu i co tam się stało ale żeby nie było łatwo ptrzeba znać komenty (podobne jak w dosie jak wejdziecie w link to sie przekonacie :D) ale żeby nie było za dużo szukania umieszczam pomocny link z komendami jakie "odkryto" do tej poty.
http://developer.valvesoftware.com/wiki ... cience.com
co lepsze stronka apertruescience jest wykupiona przez valve. Więc jak się do czegoś dokopiecie głębiej to mówić!!!
Image
Awatar użytkownika
Zastrzyk
Kot

Posty: 40
Dołączenie: 08 Lut 2008, 16:17
Ostatnio był: 22 Wrz 2011, 12:42
Miejscowość: Jupiter
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Portal? Hl? a co powiecie na to

Postprzez Elektryk w 23 Paź 2008, 21:18

Kiedyś się tym bawiłem ale do niczego nie doszłem. Teraz już nawet nie potrafię wstawić kropki by uruchomić któryś plik
Image
Awatar użytkownika
Elektryk
Tropiciel

Posty: 250
Dołączenie: 21 Lut 2008, 14:50
Ostatnio był: 06 Lis 2014, 18:05
Miejscowość: Ravenholm
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 2

Re: Portal? Hl? a co powiecie na to

Postprzez SaS TrooP w 23 Paź 2008, 21:18

Gra naprawdę świetna i innowacyjna. Jedyna wada to to, że obiekty muszą być skryptowane, by Portal na nie oddziaływał.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: Portal? Hl? a co powiecie na to

Postprzez Zastrzyk w 23 Paź 2008, 21:22

Ale ja muszę przyznać że chłopaki z valve to geniusze. Żadna gra fabularnie (nawet stalker) mnie tak nie wciągneła.
Kto to jest gman? Co związanego ma portal z hlem ?? Mógł bym tachich pytań zadać na całą strone ale nie chce psuć forum :D
Image
Awatar użytkownika
Zastrzyk
Kot

Posty: 40
Dołączenie: 08 Lut 2008, 16:17
Ostatnio był: 22 Wrz 2011, 12:42
Miejscowość: Jupiter
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Portal? Hl? a co powiecie na to

Postprzez Elektryk w 23 Paź 2008, 21:23

No a jak inaczej ustalisz na czym można ustawić portal? Swoją drogą czy na pewno zależy to od skryptów a nie od rodzaju tekstur???
Image
Awatar użytkownika
Elektryk
Tropiciel

Posty: 250
Dołączenie: 21 Lut 2008, 14:50
Ostatnio był: 06 Lis 2014, 18:05
Miejscowość: Ravenholm
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 2

Re: Portal? Hl? a co powiecie na to

Postprzez SaS TrooP w 23 Paź 2008, 21:26

Portal teoretycznie powinien operac się tylko i wyłącznie na silniku. Zrespawnuj sobie w konsoli takie Combine i zrób pod nim portal. Nic się nie stanie. O dziwo, kule przelatują, ale on już nie przejdzie.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: Portal? Hl? a co powiecie na to

Postprzez Zastrzyk w 23 Paź 2008, 21:46

Bo widzicie. Wszystkie mody ale to wszystkie (włącznie ze starym hlem) korzystają z paru wspólnych pliczków. No i dlatego czasami mamy takie dziwności więc portal został zaprojektowany by pociski prze zniego leciały bo było to potrzebne do tych zwalonych działek (offtop sympatycznych całkiem :D:D) ale żeby przepuszczać npce już nie. Broń portal nie była pisana pod inne gry tylko pod tą konkretną. Ale np da się odpalić portal guna w Hl:source ale jak nie pamiętam :D (co ciekawe wszystko działa jak należy XD). Nie zauważyliście że wszedzie są takie same odgłosy np podnoszenia lub zmiany broni chodzenia itd :D?
Image
Awatar użytkownika
Zastrzyk
Kot

Posty: 40
Dołączenie: 08 Lut 2008, 16:17
Ostatnio był: 22 Wrz 2011, 12:42
Miejscowość: Jupiter
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Portal? Hl? a co powiecie na to

Postprzez Elektryk w 23 Paź 2008, 21:57

Zastrzyk napisał(a):Kto to jest gman? Co związanego ma portal z hlem ??


Spadłem z krzesła...grałeś w episode II???

Jeśli tak to znaczy, że nie słuchałeś Eliego jak ci stanął w drzwiach w drodze do helikoptera...

SPOILER!!!
Aparature Sceits (albo jak tam się to pisze) czyli twórcy portal guna to to drugie miejsce gdzie badało się technologie teleportacji a co za tym idzie byli rywalami Black Mesy (widać nawet pokaz slajdów porównujący obie firmy). Ta pierwsza jednak mocno wyprzedziła BM. Całą swoją technologie po incydencie w laboratorium ukryli na statku Borealis który zaginął. Eli nie chce aby wykorzystać tą technologie przeciwko Kombinatowi gdyż jest zbyt potężna by człowiek mógł nią władać. Na statku Borealis ponadto bedz\ie rozgrywać się ep3


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A co do portal guna...
Pamiętacie mój filmik viewtopic.php?f=7&t=3753?
Teraz opisze jak tego dokonać czyli pograć w Half-life 2 ale trzymając w rękach Portal Gun. Oto mój krótki tutorial który zamieściłem na innym forum ale tam nikt się nie zainteresował. Mam nadzieję, że tu będzie inaczej :)

1. Potrzebujemy dwóch gier, oczywiście Half-life 2 i Portal
2. Zaglądamy do folderu z instalacją Half-life'a 2 i odnajdujemy folder o nazwie "hl2"
3. Zagladamy do folderu i odszukujemy w nim dwa inne foldery: "maps" i "scenes". Kopiujemy je.
4. Przechodzimy do folderu z instalacją Portalu i odnajdujemy analogiczny folder "portal"
5. W nim znajdziemy już foldery "maps" i "scenes". Doklejamy jednak te z "hl2" i zgadzamy się na zastąpienie. Gra Portal nie ucierpi
6. Uruchamiamy grę Portal i włączamy konsole do której wpisujemy "maps *". Zobaczymy listę map z obu gier. Wybieramy jakąś wpisując do konsoli np "map d1_trainstation_01.bsp". Jest to mapa która rozpoczyna grę (czyli ta na filmiku)

Po chwili załaduje się mapa. Nie ważne która by to była nie będziecie mieć przy sobie Portalk guna. Można go jednak zdobyć wpisując odpowiednie komendy do konsoli:

"sv_cheat 1" - wystarczy raz po załączeniu gry, aktywuje to działanie komend takich jak poniższa
"impulse 101" - aby otrzymać za free wszystkie bronie i max amunicji w tym Portal guna!

UWAGA
Jeśli mamy steam zapewne powyższe foldery będą puste gdyż cała ich zawartość będzie spakowana do plików cgf które znajdziemy gdzieś obok instalacji gier. Należy je więc najpierw rozpakować za pomocą programu GCFScape (aby go uruchomić potrzebujemy platformy .NET). Dopiero z tak rozpakowanych folderów można wyciągać mapy i scenariusze gry

Jeśli mamy dziwną wersję non-steam gry Portal i nie będą nam się wyświetlać modele i tekstury będzie także potrzebne skopiowanie całego folderu "hl2" z instalacji Half-life'a 2 do folderu z folderem "portal" w grze Portal. Zapewne tam już będzie ale bez wszystkich tekstur i modeli z gry Half-life'2. Powtarzam: po skopiowaniu folder "hl2" powinien znaleźć się obok folderu "portal" a nie w nim!

Tak czy siak mogą nie działać dźwięki z gry Half-life 2. Trzeba jeszcze przekopiować dźwięki. Ponadto tak jak Chell z Portalu Gordonowi będzie szybko przybywało życie tak więc nie zdziwcie się jak nagle zauważycie, że od 10 sekund w plecy bił was FastZombie a wy dalej żyjecie.

Mimo to, można się fajnie zabawić i dajmy na to gdy Metro Police każe wam wrzucić puszkę do kosza którą sam wcześniej zrzucił możecie użyć Portal guna tworząc portale na ziemi pod puszką i na ścianie nad koszem...

Miłej zabawy :) Jeśli komuś ten tutorial się przyda to proszę o powiedzeniu mi o tym...
Image
Awatar użytkownika
Elektryk
Tropiciel

Posty: 250
Dołączenie: 21 Lut 2008, 14:50
Ostatnio był: 06 Lis 2014, 18:05
Miejscowość: Ravenholm
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 2

Re: Portal? Hl? a co powiecie na to

Postprzez SaS TrooP w 23 Paź 2008, 22:23

CO nie zmienia faktu, że walka 100 zedów vs. 10 striderów vs 100 combine vs. 200 rebeli v.s 15 Alyx vs 5 Freemanów wymiata
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: Portal? Hl? a co powiecie na to

Postprzez Elektryk w 23 Paź 2008, 22:43

A jak to się ima do tematu? :)
Image
Awatar użytkownika
Elektryk
Tropiciel

Posty: 250
Dołączenie: 21 Lut 2008, 14:50
Ostatnio był: 06 Lis 2014, 18:05
Miejscowość: Ravenholm
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 2

Re: Portal? Hl? a co powiecie na to

Postprzez SaS TrooP w 23 Paź 2008, 23:08

TO, że jutro zrobię bądź odnajdę tutka jak spawnować za pomocą konsoli.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: Portal? Hl? a co powiecie na to

Postprzez Zastrzyk w 24 Paź 2008, 10:42

Grałem w Ep2 ale badal nie kumam kto to jest Gman. AA zaraz coś mi się przejaśniło. Może to ktoś z Apertrue Science? Bo w końcu to on wysadza kompleks Black Mesa w Hl:opposing force. Hmmm to takie wszystko dziwne :D
Image
Awatar użytkownika
Zastrzyk
Kot

Posty: 40
Dołączenie: 08 Lut 2008, 16:17
Ostatnio był: 22 Wrz 2011, 12:42
Miejscowość: Jupiter
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości