... zasrane pendrive'y

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

... zasrane pendrive'y

Postprzez joshua w 10 Paź 2008, 10:04

Strzala Stalkerzy.

Uzywam broni TRs301 z wszystkimi ugradedami dotyczacymi celnosci i stabilnosci toru lotu i odrzutu (cale drzewko). brakuje mi ostatniego najwazniejszego (+30 do celnosci) jestem w Powinnosci i nikt nie chce mi tego ulepszyc na ostanim poziomie a roznica jest spora (zwlaszcza gdy sie chcemy pobawic w snajpera). Mojemu kolesiowi w Wolnosci ulepszyli to do maksa. Czy to oznacza, ze to moge ulepszyc jedynie w Wolosci (czyli nie moge bo mam z nimi WAR a juz chyba nie mozna zmienic orientacji) czy tez sa poukrywane jakies zasrane pendrive'y ktore trzeba odszukac na zasadzie "szukaj igly w stogu siena". Wspomniany wczesniej koles z wolnosci ma problem z ulepszeniami kombinezonu SEVA (w Wolnosci w ogole tego nie ulepszaja a u mnie w Powinnosci spokojnie mozna upgrade'owac). Moze ktos cos podpowie??
pzdr
joshua
Ostatnio edytowany przez joshua, 10 Paź 2008, 10:32, edytowano w sumie 1 raz
joshua
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 03 Paź 2008, 11:03
Ostatnio był: 27 Paź 2009, 14:07
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: ... *%&@# pendrive'y

Postprzez Medium w 10 Paź 2008, 10:22

Ja wszelkie modyfikacje tego klona M16 robiłem w wolności - nie było problemu.

Zaproponuję Ci natomiast, jeśli rzeczywiście chcesz, inne warianty:
- przejście na kałasznikowa (ale ten z długą lufą, a nie ta próba utworzenia Pistoletu maszynowego na nabój 5,45mm) ew. abakana - po wszystkich modyfikacjach na celność różnica w celności względem Twojej broni jest właściwie pomijalna a amunicji do niego właściwie wszędzie w bród.
- przejście na wintoreza - jest w wersji podstawowej tak samo celny jak Twoja broń i ma celownik optyczny o wiekszym przybliżeniu, dodatkowo po modyfikacjach celnościowych jest jeszcze celniejszy. Co prawda amunicji mniej, ale wiecej jak trzy naboje na człowieka nie zużyjesz (jeśli rzeczywiście strzelasz jak sniper - głowa to podstawowy cel i odpowiednia poprawka). Inaczej ma się rzecz jeśl będziesz strzelał do mutantów - zapas amunicji się przyda lub inna (nawet obecnie posiadana broń lub któraś ze "śrutuwek").
- odnalezienie SWD i posługiwanie się tą zabawką jako karabinem wyborowym.

Pozdrawiam

Medium
Medium
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 01 Wrz 2008, 08:29
Ostatnio był: 30 Gru 2009, 23:59
Miejscowość: Ełk
Kozaki: 1

Re: ... *%&@# pendrive'y

Postprzez joshua w 10 Paź 2008, 10:29

.. kalasznikow z tego co wiem ma celkownik z jakimis dziwnymi zielonymi strzalkami, TRs301 ma czerwony punkcik w celowniku .. chodzilem z kalachem .. jednak ten jego celownik kladzie sprawe zupelnie (wiem bo na tym samym poziomie mialem te dwie bronie i roznica przez ten celownik byla znaczna). Drugi wariant musze sprawdzic aczkolwiek szkoda mi mojego TRsa bo chodze z nim od poczatku (po tuningach kosztuje 27000) ... i naprawde z tym celownikiem punkcikowym i tlumikiem jest bronia jednostrzalowa przy dobrym przycelowaniu i bardzo dobrym stanie broni. Tylko cholera brakuje tego najwyzszego upgrade'u.
A co do mutantow .. to oczywiscie na taka okolicznosc jest u mnie na podoredziu srutuwka z odpowiednimi bonusami:)
pzdr
joshua
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 03 Paź 2008, 11:03
Ostatnio był: 27 Paź 2009, 14:07
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: ... *%&@# pendrive'y

Postprzez Medium w 10 Paź 2008, 10:47

Pierwszy raz przeszedłem grę mając w plecaku:

- TRs301 - przez sentyment, bo lubię w realu M4 i pochodne, używałem jako podstawową broń. Maksymalnie na celnośc z celownikiem optycznym i tłumikiem. Aby go używać wchodziłem do Limańska z zapasem niemal 1000 szt. amunicji.
- AK74 - zrobiony na maksymalną celność z celownikiem optycznym gdyby zabrakło amunicji 5,56 mm. Ocvzywiście z zapasem amunicji.
- wintorez - zrobiony na maksymalną celność jako snajperka
- śrutówkę wyrzuciłem po przejściu do Leśnika (w Czerwonym Lesie na mutanty może się jeszcze przydać)
- RPK - ale to zdobyłem w Limańsku przydał się do jednego zadania
- RPG - sprawdziłem działanie - nieprzydatny w moim przkonaniu był do niego więc grając teraz mogę go zabrać co najwyżej na sprzedaż.

Teraz uważam, że wystarczy:
- AK74 zrobiony na celność z celownikiem i tłumikiem z powodu ogólnej dostępności amunicji.
- wintorez lub SWD do prowadznia celnego ognia snajperskiego (nie sprawdzałem jeszcze czy można do SWD założyć tłumik no i amunicji do niego trochęmniej niż do wintoreza dlatego nadal preferuję wintoreza tym bardziej, że jest wcześniej dostępny).
- RPK ale tylko do podjęcia w Limańsku w celu wykonania jednego zadania w Szpitalu po któym trzeba go po prostu wyrzucić.

Piszesz, że nie pasuje Ci siatka celownicza celownika do Kałachów. Jest wg mnie bardzo wygodna. Cel bierzesz w dwa boki trójkąta nic Ci celu nie zasłania jak w przypadku celowników do karabinków NATO bierzesz odpowiednią poprawkę i strzelasz. Kwestia przyzwyczajenia się.

Pozdrawiam

Medium

PS. Pistolet mam Sig Sauer przez sentyment do marki i modeli serii 220 tym bardziej, że w grze jest nie na naboje 9 mm a 0,45 cala. Co prawda magazynek ma amerykańską pojemność 10 naboi (ten kaliber też chyba po to) ale wystarcza mi to spokojnie.
Medium
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 01 Wrz 2008, 08:29
Ostatnio był: 30 Gru 2009, 23:59
Miejscowość: Ełk
Kozaki: 1

Re: ... *%&@# pendrive'y

Postprzez Darth ReX w 10 Paź 2008, 11:09

Ja proponuję AN-94 na 5,45 oraz LR 300 na 5,56, do tego wintorez na dalekie dystanse oraz SPAS-12 na niewielkie odległości (lub Winchester M1300, ale dla mnie to słabsza broń).
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 17:28
Kozaki: 224

Re: ... *%&@# pendrive'y

Postprzez Windmaker w 10 Paź 2008, 17:09

Trs-a nie przerobisz u Powinności niestety. Ale jest inny sposób - nie pamiętam nazwy, ale znajdź karabinek który dostaje się od Wolności jak się do nich przyłączasz (niech ktoś poda nazwę) i go ulepszysz chyba wszędzie. Co do amunicji to ja np. TRs-a przerobiłem do amunicji rosyjskiej - nie opłaca się po wyjściu z Doliny Mroku grać na Natowskiej amunicji ponieważ trzeba ją kupować lub eliminować Wolność. Do tego polecam Kałacha na max szybkostrzelność plus granatnik - idealny po strzelbie na mutanty. Te dwie bronie na tej samej amunicji plus jeden pistolet (ja używam dwa, jeden na 9x19mm a drugi na 0.45 cala).
"Stałem się śmiercią; niszczycielem światów" - Julius Robert Oppenheimer
"Wojna jest sztuką, ma więc swoich artystów i mistrzów"

>>> SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata <<<
Awatar użytkownika
Windmaker
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 21 Wrz 2008, 16:26
Ostatnio był: 22 Maj 2019, 15:46
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: ... *%&@# pendrive'y

Postprzez Anhezjel w 12 Paź 2008, 10:21

To będzie SGI 5k. Standardowo na natowską amunicję i natowski celownik. Niestety nie da się przyczepić granatnika, bo dostajecie wersję ulepszoną m.in. o przedłużenie lufy, co daje zwiększenie stabilności toru lotu pocisku, ale uniemożliwia zrobienia podlufowego punktu montażowego... Jest też spowolniona szybkostrzelność na koszt zmniejszenia odrzutu. Broń dość dobra. Zadaje nawet dobre obrażenia, a przy zwiększeniu magazynka, celności i zmniejszeniu odrzutu jest po prostu genialna. Ja się ją ulepszy na maxa, to wychodzi coś w granicach ponad 30k. Mi starczył do końca gry.
Anhezjel
Kot

Posty: 35
Dołączenie: 26 Wrz 2008, 19:19
Ostatnio był: 14 Lis 2008, 20:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: ... *%&@# pendrive'y

Postprzez Windmaker w 12 Paź 2008, 17:16

Zgadzam się. Polecam tę broń używać na max celności ponieważ prawie jakbym Dragunova miał :D (dobra nie jest to snajperka, ale strzela bardzo dobrze). A granatniki to tylko i wyłącznie montować do ruskich broni - ciężko zdobyć granaty do M203 ale do ruskich granatników to nie problem.
"Stałem się śmiercią; niszczycielem światów" - Julius Robert Oppenheimer
"Wojna jest sztuką, ma więc swoich artystów i mistrzów"

>>> SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata <<<
Awatar użytkownika
Windmaker
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 21 Wrz 2008, 16:26
Ostatnio był: 22 Maj 2019, 15:46
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: ... *%&@# pendrive'y

Postprzez Moszar w 13 Paź 2008, 10:16

A mi ciężko zdobyć oba typy granatów :D nikt ich nie ma a do sklepów ostatnio nie zaglądam bo nie po drodze :P
Awatar użytkownika
Moszar
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 05 Paź 2008, 19:10
Ostatnio był: 11 Lip 2020, 12:38
Miejscowość: N 51°06'29.57" E 17°01'37.41
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

Re: ... *%&@# pendrive'y

Postprzez Medium w 13 Paź 2008, 11:29

Moszar!
Jaki związek z karabinkami parasniper'skimi i sniper'skimi ma zdobywanie granatów do ganatników?

Joshua chyba już podjął decyzję co będzie robił. Twoja wypowiedź jakoś nie widzę by komukolwiek w czymkolwiek mogła pomóc.

Pozdrawiam

Medium
Medium
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 01 Wrz 2008, 08:29
Ostatnio był: 30 Gru 2009, 23:59
Miejscowość: Ełk
Kozaki: 1

Re: ... *%&@# pendrive'y

Postprzez Darth ReX w 13 Paź 2008, 12:23

Moszar napisał(a):A mi ciężko zdobyć oba typy granatów :D nikt ich nie ma a do sklepów ostatnio nie zaglądam bo nie po drodze :P

Aszot ma je na stanie do spóły z samymi granatnikami tak GP-25 jak i M-203 (przynajmniej na 1.5.05...)
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 17:28
Kozaki: 224


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości