S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Microtus w 24 Wrz 2008, 11:28

OFFTOP ON
Dajcie na luz bo wasze wynurzenia wyglądają żenująco. To właśnie minus for internetowych, że można sobie pisać rzeczy, których nikt nie zweryfikuje. Ja też mogę napisać, że jestem zaje*isty w quaka i rozjebuję 3 zawodników w podskoku z półobrotem. Tylko karwia po co? Obaj pokazaliście sporą dawkę zdziecinnienia (niezależnie od waszego wieku zdarza się). Wizytówką userów powinno być to w jaki sposób piszą posty i co mają do powiedzenia. Jak widzę na razie nie macie wiele do powiedzenia a tworzycie solidny offtop.
OFFTOP OFF

Wracając do lokacji w grze to zatrzymałem się na razie w magazynach wojskowych, wykonałem w tł zwrot i niszczę bazę wolności (nie mogłem się do nich nijak przyłączyć). Z nowych lokacji to podobał mi się czerwony las do momentu zaczajenia jaki on jest mały. Ta lokacja powinna być wielkości bagien. Na bagna nie chce mi się wracać bo po co? Strzelać z Vintoreza do Bandytów to nie jest ciekawe ani trudne. Zauważyłem jednak pewną rzecz. Nie ma nigdzie artefaktów. W magazynach znalazłem jeden i w żadnym zbiorowisku anomalii nie ma więcej a złaziłem lokację dość dokładnie. Mieliście taką akcję (czy może tak jak pisano w Q&A inni stalkerzy mogą też zbierać artefakty)?
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Vaniol w 24 Wrz 2008, 15:15

Każdy następny post dotyczący kłótni a nie tematu będzie nagradzany warnem.
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 19 Sie 2024, 23:11
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez MałySnork w 24 Wrz 2008, 16:17

Microtus napisał(a):Wracając do lokacji w grze to zatrzymałem się na razie w magazynach wojskowych, wykonałem w tł zwrot i niszczę bazę wolności (nie mogłem się do nich nijak przyłączyć). Z nowych lokacji to podobał mi się czerwony las do momentu zaczajenia jaki on jest mały. Ta lokacja powinna być wielkości bagien. Na bagna nie chce mi się wracać bo po co? Strzelać z Vintoreza do Bandytów to nie jest ciekawe ani trudne. Zauważyłem jednak pewną rzecz. Nie ma nigdzie artefaktów. W magazynach znalazłem jeden i w żadnym zbiorowisku anomalii nie ma więcej a złaziłem lokację dość dokładnie. Mieliście taką akcję (czy może tak jak pisano w Q&A inni stalkerzy mogą też zbierać artefakty)?


Czerwony las jest świetny. Jest to jedyny las w grze, który nie wygłada jak polana z kilkoma drzewami. Faktem jest że jest mały, ale za to bardzo różnorodny. Bandyci (oup.. Renegaci) w kopalni, ciekawy początek pobytu w lokacji, a sam las (zapewne przez wielu przeklinany) jest naprawde dziki, nieprzyjazny, czuć, że człowiek jest tu tylko gościem, nie proszonym gościem.

Bagna? Ależ jest co robić! Szukanie artefaktów, walka z pijawkami, Czy sama eksploracja terenu jest świetna. Fakt, część bagien po której łazimy na początku jest nudna, ale połnoc i zachód bagien są świetne. Ta pustka, tam można tam poczuć się jak w martwej strafie, a nie jak na wsi.

Artefakty... Sprwdź mój temat, jest też jedna jeszcze dokładniejsza strona z mapkami w języku rosyjskim. Kiedyś dodam całe info do mejego tematu. Artefakty są w bardziej ukrytych miejscach, zwykle na uboczu.

Edit
Częśc artefaktów jest zabugowana. Sam za pierwszym razem kilku nie mogłem dostać. Jakiego wykrywacza używasz?
Ostatnio edytowany przez MałySnork, 24 Wrz 2008, 19:53, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
MałySnork
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 06 Wrz 2008, 21:19
Ostatnio był: 29 Sty 2009, 13:51
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Microtus w 24 Wrz 2008, 19:43

Właśnie chodzi mi o to, że nie ma tam tych cholernych artefaktów. Łaziłem nawet naokoło bo myślałem, że wyleciały jak to czasem mają w zwyczaju i dupa.

Zdobyłem natomiast bazę wolności (w pojedynkę). Za łatwo poszło (5 min góra). Nagroda 2600 Ru i znów mi ręce opadły.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Dwight w 25 Wrz 2008, 06:43

Własnie, system nagród za wykonanie zadań jest dziwny. Za odnalezienie dajmy na to zaginionego PDA ( spacerek tam i z powrotem ) dostaniemy 1500 RU, a za zdobycie bazy ( strzelanina z conajmniej 20 przeciwnikami ) raptem 2000 RU. Stosunek kosztów poniesionych w trakcie misji do nagrody jest taki, że na tym tracimy i to wiele. Mam nadzieję że zmienią to w patchu który ma wyjść, bo faktycznie jest nie dobrze z tymi nagrodami.
Image
Awatar użytkownika
Dwight
Stalker

Posty: 83
Dołączenie: 01 Gru 2007, 23:25
Ostatnio był: 07 Paź 2008, 23:07
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 4

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Przemek77 w 25 Wrz 2008, 06:48

Microtus napisał(a): Zauważyłem jednak pewną rzecz. Nie ma nigdzie artefaktów. W magazynach znalazłem jeden i w żadnym zbiorowisku anomalii nie ma więcej a złaziłem lokację dość dokładnie. Mieliście taką akcję (czy może tak jak pisano w Q&A inni stalkerzy mogą też zbierać artefakty)?

Artefakty są, ale występują o wiele rzadziej niż w Cieniu.
W dodatku trzeba używać wykrywacza.
Na Wysypisku idź w taką kotlinkę na lewo od wlotu tunelu (tego tunelu gdzie stoją lokomotywy) - tam jest od czorta anomalii i da się wyczesać artefakty, tylko uważaj bo tam jest silna emisja psi, więc wszystko musisz robić biegiem.

A ja mam głęboką nadzieję, na rychłe powstanie "sleep moda" - nienawidzę włóczyć się po nocy, brakuje tego spania.

Muszę powiedzieć, że Niebo coraz bardziej mi się podoba. Na początku niemal odbiło mnie od tej gry, jednak im bardziej się w nią zagłębiam, tym fajniejsza się staje. Początkowe problemy techniczne wyeliminowały się same po instalacji.... najstarszych sterowników obsługujących moja kartę jakie znalazłem. Skoczyła sporo płynność i nie wywala już do pulpitu podczas co większych potyczek (na nowych sterach było to nagminne).

Fajne są zwarcia - czyli emisje - chociaż po zwarciach z Priboia, te z Nieba są niewarte splunięcia :)

Czy mi sie tylko wydaje, czy nie ma Baru?
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Microtus w 25 Wrz 2008, 10:18

Przema czytaj całe posty i te co są później też. Byłem w miejscach gdzie artefakty powinny być i ich nie ma. Tak mam od wejścia do lokacji magazyny wojskowe. Wcześniej wszystko było ok i chapałem je jak głupi :wink:
Baru z SoC nie ma ale jest za to kilka innych :) w każdej frakcji jest takowy.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez R3clus3 w 25 Wrz 2008, 14:36

Ja miałem np. taką rzecz , że po zdobyciu bazy Wolności i powrotu do bazy Powinności nagle usłyszałem , że Wolność odzyskała władzę w Dolinie Mroku.Chwila...Zrobilem jesień średniowiecza oddziałom Wolności , patrze w PDA siła oddziałów Wolności wzrosła prawie na maxa.Na szczęście Powinność sobie z tym poradziła i nie musiałem wracać do Doliny Mroku szczególnie , że koszty podróży są wysokie.
R3clus3
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 25 Wrz 2008, 14:31
Ostatnio był: 27 Paź 2008, 08:15
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez R3clus3 w 25 Wrz 2008, 14:42

Kolejny minus gry to celność przeciwników.Potrafią z 500 m celnie strzelić z karabinu maszynowego nie ważne jakiego , a nasz Stalker niestety mistrzem w strzelaniu nie jest.Następna sprawa to , że przeciwnik widzi cię nawet , jak wyłączysz latarkę.Skradam się do kolesi żeby ich z bliska zastrzelić , a oni i tak wiedzą , że tam jestem no i koniec...
Skończyłem grę i choć ma sporo błędów to i tak pogram jeszcze raz , ale wolniej i spokojnie.
R3clus3
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 25 Wrz 2008, 14:31
Ostatnio był: 27 Paź 2008, 08:15
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez MałySnork w 25 Wrz 2008, 15:07

R3clus3 napisał(a):Kolejny minus gry to celność przeciwników.Potrafią z 500 m celnie strzelić z karabinu maszynowego nie ważne jakiego , a nasz Stalker niestety mistrzem w strzelaniu nie jest.Następna sprawa to , że przeciwnik widzi cię nawet , jak wyłączysz latarkę.Skradam się do kolesi żeby ich z bliska zastrzelić , a oni i tak wiedzą , że tam jestem no i koniec...
Skończyłem grę i choć ma sporo błędów to i tak pogram jeszcze raz , ale wolniej i spokojnie.


Masz, niestety, świętą racje - przeciwnik potrafi trafić we mnie w nocy, z wygaszoną latarką, zza krzaków z vipera ze 200 m. To naprawde boli. Kolejny babol jest przy granatach - spadają ZAWSZE pod nogi. Nawet gdy jest jeden to już nic miłego. Ale jak spadną cztery to zaczyna się zabawa (Limańsk - Snajperzy - granadierzy, wysypisko).

@turbosqel
Kto robił betatesty? To proste! To my jesteśmy betatesterami! I jeszcze płacimy im za ten 'przywilej'
Ostatnio edytowany przez MałySnork, 25 Wrz 2008, 15:27, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
MałySnork
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 06 Wrz 2008, 21:19
Ostatnio był: 29 Sty 2009, 13:51
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez turbosqel w 25 Wrz 2008, 15:18

gra ewidentnie za szybko wyszla , ciekaw jestem kto wogole robil betatesty ...

z ananasami to faktycznie przesadzili , bo takiego cela to w dzien z bliska sie nie ma ...
Awatar użytkownika
turbosqel
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 10 Wrz 2008, 19:54
Ostatnio był: 02 Cze 2010, 10:06
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Elektryk w 25 Wrz 2008, 16:17

A z czym wam się kojarzy ten dźwięk?

S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky\gamedataa\sounds\ambient\random\rnd_hos3.ogg ???

Mi to przypomina Counter-Strike'a a wam?
Image
Awatar użytkownika
Elektryk
Tropiciel

Posty: 250
Dołączenie: 21 Lut 2008, 14:50
Ostatnio był: 06 Lis 2014, 18:05
Miejscowość: Ravenholm
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości