Nowa część STALKERa? Co po Clear Sky?

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez xionc w 25 Wrz 2008, 03:44

krasny99 napisał(a):Ta to może kup sobie nowy samochód i idź się żal do producenta że ujowaty, ciekawe czy cię ktoś posłucha.

Prawda jest taka że samo GSC też nie jest za bardzo temu winne bo to wydawca narzucił termin wydania gry a oni musieli się dostosować.


Naprawde przyjacielu? Jak kupuje nowe auto na gwarancji a ono ciagle sie psuje, kapie z niego olej i ogolnie jest to zlom to oddaje go i dostaje inny wolny od wad albo zwrot kasy, tak to dziala. Kiepski przyklad.
Jesli gra ktora kupuje ciagle sie zawiesza a bledy uniemozliwiaja gre to moge co najwyzej odlozyc ja na poleczke i pluc sobie w brode, sprzedac na allegro jakiemus jeleniowi(co jest trudne i najczesciej konczy sie na konkretnej obnizce ceny = strata) albo czekac az tworcy laskawie wypuszcza kolejnych 10 patchy zeby dalo sie w to pograc. GSC jest winne bo wydaje niedopracowane, praktycznie niedokonczone aplikacje. Jesli pracownicy tego studia nie maja umiejetnosci to powinni byc zastapieni takimi ktorzy je maja.
I cale szczescie ze moj stary komputer nie pociagnie tej gry bo pewnie bym kupil i zmoczyl dupsko w tym wielkim bugu. Niestety pewien moj znajomy, zapalony gracz kupil i teraz zaluje bo mogl sciagnac z sieci. Gra sie fajnie ale tylko do pierwszej zawiechy.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Reklamy Google

Re: Nowa część STALKERa? Co po Clear Sky?

Postprzez Dwight w 25 Wrz 2008, 06:35

Mówisz że Twój stary komputer nie pociągnie tej gry, a co z nowym ( bo mniemam że takowy posiadasz )? Działa na nim gra czy też nie? Może Twój kolega ma nieodpowiedni sprzęt ( za słaby albo stary ) i dlatego mu nie chodzi dobrze. Ja nie narzekam, u mnie działa wszystko cacy, żadnych bugów, zawieszek itp. To jest właśnie dziwne. Dlaczego tak się dzieje, że u częsci ludzi gra smiga aż miło a u innych zwiecha co 15 sec.? Będę sie upierał że to cały czas chodzi o konfig sprzętowy kompa. Co do samochodu i zwrotu. No niestety mylisz się. Producent ( a właściwie serwis producenta ) ma prawo naprawiać Ci wózek nieskończoną ilość razy. Nie musi Ci go zaraz wymienić na nowy wolny od wad, to od jego dobrej woli i polityki względem konsumentas zalerzy, czy Ci go wymienia czy nie.

Pracownicy zastąpieni ale kim? Kimś z zachodu? Wtedy bysmy mieli nie Stalkera tylko coś juz w ogóle innego. Kto odda lepiej klimat Zony jak nie ludzie zza wschodniej granicy?

Co po Czystym Niebie? Ja bym chciał kontynuacji Cienia Czarnobyla i scenariusza nawiązującego do zakończenia w którym Srtjelok przyłącza sie do tego projektu. To mogło by być ciekawe ;)
Image
Awatar użytkownika
Dwight
Stalker

Posty: 83
Dołączenie: 01 Gru 2007, 23:25
Ostatnio był: 07 Paź 2008, 23:07
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 4

Re: Nowa część STALKERa? Co po Clear Sky?

Postprzez cmlPL w 25 Wrz 2008, 07:12

No widzisz Xiendzu - ja nie mam też prawie żadnych problemów z CS i tak jak Dwight sądze, że to wina konfiga, ja raczyłem dostać chyba ze 3 bugtrapy przez całe przejście gry, które były nie z mojego powodu. Ty porównujesz do samochodu - złe porównanie - jak ktoś powiedzial nikt Ci samochodu od razu nie wymienią - chyba, że ta laguna w podpisie to prosto z salonu i też chcesz ją zamienić <lol>
cmlPL
Łowca

Posty: 468
Dołączenie: 19 Sie 2007, 21:33
Ostatnio był: 06 Paź 2013, 05:06
Miejscowość: Niedaleko KowKa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez Przemek77 w 25 Wrz 2008, 07:29

xyz_pl napisał(a):A nie mamy prawa narzekać? KUPILIŚMY grę i oczekujemy od niej odpowiedniego poziomu. Nie zatrudniałem się do beta testów stalkera tylko kupiłem gotową grę.

No niestety, mnie samemu ciężko jest przyzwyczaić się, że od dłuższego czasu my gracze jesteśmy po prostu wygodnymi betatesterami dla producentów gier. Wygodnymi dlatego, że płacą za możliwośc testowania wersji beta, mylnie okreslanych jako premierowe... Producenci wydają zabugowane knoty - a bo terminy, a bo marketing, a bo plan finansowy... Pół biedy jak takiego "knota" da się załatać patchami.
Tak już jest i nic nie zmienisz. Dawniej podejście było na gracza - dziś jest na zysk.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Nowa część STALKERa? Co po Clear Sky?

Postprzez xyz_pl w 25 Wrz 2008, 10:07

Config powiadacie? Otóż u mnie z configiem dobrze, dwa rdzenie po 2,5 ghz, 4 gb ramu, gf z 256 mb na karcie i co? I zwiecha po 5 minutach gry od zakończenia misji w Jantarze ;) DNO! Grę zaczynam już 6 raz...
Obecnie na forum pod innym nick'iem: Agis

xyz_pl
Wygnany z Zony

Posty: 105
Dołączenie: 10 Maj 2008, 00:28
Ostatnio był: 07 Sie 2013, 01:25
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Nowa część STALKERa? Co po Clear Sky?

Postprzez Microtus w 25 Wrz 2008, 10:09

Przemek dobrze prawi. Miał kotoś z was problemy z Diablo? Lub ze starcraftem (godziny gier na multi i nawet jednej wywałki czy zwiechy). Konfig kompa zły - No przepraszam jakoś inne gry mi chodzą normalnie czemu tej nie idzie.
Pomijając wywałki i crashe to zostaje kupa gównianych niedoróbek typu nie zaliczanie misji lub jakieś lipne nagrody za poważne zadania. Blowouty zabijające tylko nas. Świecenie latarkami przez ściany (sic!) - najłatwiej lokalizuje się wrogów w nocy o zgrozo. To już nie jest wina configu tylko syfu jakim nas karmią. Zapłaciliśmy za tą grę i mamy prawo wyrażać swoje niezadowolenie. I fakt nie gram w tą grę narazie bo mnie wkur... Jednak czy to jest normalny stan rzeczy?
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Nowa część STALKERa? Co po Clear Sky?

Postprzez turbosqel w 25 Wrz 2008, 12:59

to mogles sobie odpalic torrenta jak juz ci tak zal siana ... pograj sobie w necie jak tak ci single przeszkadza !

ja tam mialem kilka bugow ale nie bede narzekal , gra mi sie podoba , chociaz scenariusz szalu nie robi ...


a co do najbardziej zabugowanej gry , to wypomne jakze cudny tytul :"sacred"
Awatar użytkownika
turbosqel
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 10 Wrz 2008, 19:54
Ostatnio był: 02 Cze 2010, 10:06
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: Nowa część STALKERa? Co po Clear Sky?

Postprzez Przemek77 w 25 Wrz 2008, 13:16

turbosqel napisał(a):ja tam mialem kilka bugow ale nie bede narzekal , gra mi sie podoba , chociaz scenariusz szalu nie robi ...

Również w każdej grze staram się szukać tych pozytywnych aspektów a bugi traktować jako "zło konieczne". Dlatego też gram dalej w Czyste Niebo i staram się wczuc w grę a nie wyłapywać błędy. Gorzej jest gdy czasami owe błędy poważnie przeszkadzają grze lub ją wręcz uniemozliwiają....

a co do najbardziej zabugowanej gry , to wypomne jakze cudny tytul :"sacred"

W "Daggerfalla" nie grałeś... ;)
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Nowa część STALKERa? Co po Clear Sky?

Postprzez Medium w 25 Wrz 2008, 13:20

Jak by torrent był tak powszechnie używany do tylko jedną kopię gry by producenci sprzedawali i kosztować by musiała krocie. Zresztą na tym forum jakoś piratom (torrentowcom) nie bardzo chcą pomagać ? suport zatem niewielki ?

Z tego, co mi wiadomo zmiany systemu zabezpieczeń różnych wersji były po to, żeby właśnie utrudnić życie torrentowcom i innym piratom. Dodatkowo przyspieszono sprzedaż w Rosji z powodu ... kradzieży kilku (kilkunastu różne wersje latały po sieci) kopii gry już w tłoczni.

Ale ten temat to jest o nowej części S.T.A.L.K.E.R.'a, a przeszedł płynnie na wyciąganie pieniędzy przez producenta i dystrybutora.

Gdyby ktoś podał pewniaki - bym się zaśmiał na śmierć. Pewniakiem były podziemia Prypeci w Czystym Niebie, opisane na okładce w grze, w wersji rosyjskiej przy wyjściu z Limańska dowódca grupy Czystego Nieba daje informację, że żeby dojść do Elektrowni trzeba przejść przez podziemia Prypeci a najpierw znaleźć wejście do nich, i przez dziurę w ziemi wchodzimy do ... Szpitala.

Jako pełnoetatowa wróżka mogę podać wyniki wróżb, cóż z tego, że zapewne się nie spełnią, (chociaż jeden z wywróżonych pomysłów podoba mi się bardzo). Jak wyjdzie nowa gra to się okaże co zostało udostępnione graczom.

Na 100% przy zmienionych kilku lokalizacjach dotychczasowych oraz kilku nowych będzie nowa fabuła. Rzecz się będzie działa albo przed Czystym Niebem, albo po Czystym Niebie przed Cieniem Czarnobyla (z racji jednego z zakończeń tego ostatniego). Osobiście obstawiałbym nową cześć pomiędzy chronologicznie pierwszą i drugą częścią, inaczej, po co Czyste Niebo zakończyłoby się tak jak się zakończyło?

Pozdrawiam

Medium
Medium
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 01 Wrz 2008, 08:29
Ostatnio był: 30 Gru 2009, 23:59
Miejscowość: Ełk
Kozaki: 1

Re: Nowa część STALKERa? Co po Clear Sky?

Postprzez Microtus w 25 Wrz 2008, 13:21

turbosqel napisał(a):to mogles sobie odpalic torrenta jak juz ci tak zal siana ... pograj sobie w necie jak tak ci single przeszkadza !

ja tam mialem kilka bugow ale nie bede narzekal , gra mi sie podoba , chociaz scenariusz szalu nie robi ...


a co do najbardziej zabugowanej gry , to wypomne jakze cudny tytul :"sacred"


Nie kupiłem gry dla multi- Zresztą multi jest słabe jak sam skur.... Mam CoD4 do multi (prypeć i tak jest tam 10 razy ładniejsza). Mam też swoje zasady, że wolę wspierać niż okradać coś co mi się podoba (a SoC mi się podobał).
Do tego sam zarabiam pieniądze więc niestety liczę się z każdą złotówką (ty pewnie masz w d bo starzy kupią).
A Sacred jakoś mnie nie wywalał na pulpit co 5 min.

PS: A za tekst o torrencie należy Ci się warn.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Nowa część STALKERa? Co po Clear Sky?

Postprzez Przemek77 w 25 Wrz 2008, 13:34

Medium napisał(a):Na 100% przy zmienionych kilku lokalizacjach dotychczasowych oraz kilku nowych będzie nowa fabuła. Rzecz się będzie działa albo przed Czystym Niebem, albo po Czystym Niebie przed Cieniem Czarnobyla (z racji jednego z zakończeń tego ostatniego). Osobiście obstawiałbym nową cześć pomiędzy chronologicznie pierwszą i drugą częścią, inaczej, po co Czyste Niebo zakończyłoby się tak jak się zakończyło?

Mogliby w końcu przełamać ten schemat "amnezji i budzenia się z głupią miną" bo się już to nudne robi - co gra to "bohater po amnezji budzi się i pyta 'kim jestem?'". Np. bohaterem może być facet przenikający do Zony szukając zaginionego ojca, ale nagle wszytsko się pierniczy, i....... ;) no dobra dośc autorekalmy....

Ja byłbym za tym, żeby zerwać z SoC i CS - zrobić zupełnie nową mapę BEZ SEKTORÓW. To, że jest to mozliwe pokazały choćby gry takie jak GTA:SA... Wziąć się za CryEngine - czy choćby nawet za podrasowany Source - od razu wydajnośc by poleciała w górę. Half-Life 2 smigał nawet na gorszych kompach a grafa nie była specjalnie gorsza od Stalkera.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Nowa część STALKERa? Co po Clear Sky?

Postprzez Microtus w 25 Wrz 2008, 13:43

No dokładnie, otwarty teren (nawet jakby miały by wnętrza być dogrywane (jak w oblivionie)).
Bohater mógłby sie w zonie pojawić ze zwykłej chciwości zarobienia forsy (artefakty).
Amnezji powinni zakazywać :) (Planescane Torment, Kotor I i II, Wiedźmin, SoC i CS i pewnie jeszcze milion tytułów)
Co do wątków gry to wiele jeszcze można by było ciekawych rzeczy umieścić.
Urozmaicić artefakty (żeby dawały inne włściwości niż tylko osłony/leczenie) np: widzenie w podczerwieni lub telekineza. Odkrywanie własności artefaktów.
Zmutowani stalkerzy (żeby można było zmutować przez ciągłe narażenie na działanie strefy), do tego mogło by być dołączonych wiele klimatycznych wątków. Mutanci mogli by być nie lubiani (czy wręcz ścigani). Kurde możliwości jest naprawdę dużo jednak to wszystko to taki nasze próżne marzenia.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość