Nowa część STALKERa? Co po Clear Sky?

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez .::Duch::. w 22 Wrz 2008, 15:59

Gdyby Clear Sky nie miał bugów, fabuła i opcje walki z innymi frakcjami były bardzej rozbudowane to nie był by taki zły (ja mam patcha 1.5.004 i żadko mam bugi)
_____________________________________________
Clear Sky :
+ modyfikacja broni i pancerzy oraz ich naprawa
+ możliwość dołaczenia do frakcji
+ (moim zdaniem) bardzo dobra grafika (gram na maxymalnych ustawieniach)
+ znaczna poprawa w systemie strzelania (headshoty, granaty itp)
+ ciekawsza fabuła jesli chodzi o głowny wątek w grze (a nie łazenie od laboratorium do labarotarium)
+ poruszanie sie po zonie - przewodnicy
_____________________________________________
- liczne bugi (najgorsze)
- dobra fabuła lecz słabo rozwinietą
- twórcy gry powinni dać to czego oczekuja gracze - samochody, spanie oraz (po przejściu gry) swobodne chodzenie po zonie tak jak ma to miejsce w grach z seri GTA
- mało misji dodatkowych - w cieniu czarnobyla było wiecej
- słabo rozwiniete i bardzo liniowe walki pomiedzy frakcjami
- przeciwnicy wszystko widzą - moze byc ciemno ze nic nie widac, ty masz zgaszona latarke i skradasz sie a przeciwnik zobaczy cie z odleglosci 100m (np wojskowi na przejsciu z bagien do kordonu)
_____________________________________________
Czy nowy stalker ma sens?
- Tak jesli wszystkie powyzej wymienione "minusy" bedą naprawione czyli - nie bedzie bugów, fabuła bedzie ciekawsza i mniej liniowa, bedą nowe lokacje, będa samochody mutanty i cywile (ludzie bez broni mieszkajacy gdzies po domach) kilka innych rzeczy których brakuje w grze, gra stanie sie straszniejsza (każde spotkanie z mutantem czy zombi powinno byc straszniejsze)
_____________________________________________
Pamiętam jak czytałem pierwsze wiadomosci o stalkerze, widziałem pierwsze zdjecia w pismach komputerowych albo oglądałem pierwsze filmiki z gry. Najwiekszego klimatu dawały mi własne samochody w ktorych mozna przewozic NPC i chowac w nich (samochodach) artefakty, sama fabuła w ktorej chodziło o zdobywanie przedmiotów itp.

cytat: "- Akcja tej gry toczy się w 2003 roku w Strefie Zakazanej wokół elektrowni. Dzieją się tam dziwne rzeczy: tajemnicza mgła zasnuwa słońce, zmutowane zwierzęta rozszarpują ludzi. Główny bohater wyprawia się po artefakt. Bierze ze sobą broń (w grze dostępne będzie 30 rodzajów pistoletów i strzelb) i samochód (w grze pojawią się jeepy, ciężarówki oraz śmigłowce - wszystkie da się prowadzić). Zwiedzając strefę odkrywa jej tajemnice, zdobywa pieniądze i walczy z mutantami. Rozmawia lub handluje z napotkanymi ludźmi, przyjmuje od nich zlecenia. Rozwija również swoje umiejętności...."

_____________________________________________
.::Duch::.
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 10 Lip 2008, 22:17
Ostatnio był: 22 Kwi 2016, 00:50
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez Swiena w 22 Wrz 2008, 16:46

a może by tak zrobić nie stalkera 3 jeśi CS to 2 a normalnego Stalkera 2, wykorzystany dobrze cały teren + nowa historia itp. itd....
Swiena
Stalker

Posty: 68
Dołączenie: 07 Wrz 2008, 03:02
Ostatnio był: 11 Sty 2009, 16:42
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez turbosqel w 22 Wrz 2008, 21:20

no problem w tym ze watek glowny jest krotki ... a wojny frakcji zabieraja za malo czasu . brakuje w tej grze opcji ktore zabilyby sporo czasu i daly przy tym frajde . ja kupilem gre dla multiplayera i wkurzam sie bo nawet tam jest niejeden bug i gra nieraz sie sypie ...

jezeli mieliby wykorzystac temat zony , to calkowicie nowa gra ... ale znajac GSC , to trwaloby to z 5-7 lat ... clear sky wyszedl zapewne tak szybko tylko dlatego , ze dzwieki , engine i wiele tekstur bylo z SoC ... jak by robili nowa gre to bysmy do osranej smierci czekali
Awatar użytkownika
turbosqel
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 10 Wrz 2008, 19:54
Ostatnio był: 02 Cze 2010, 10:06
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez LolekBolek w 23 Wrz 2008, 00:44

no ja widze iż maruderzy będą grali w FallOut3
Ja tam się cieszę Stalker'em
Jedyny FPS jaki przeszłem
Najlepsze w nich jest inventory.

Do kolejnej części bym dodałlosowatośc itemtów
LolekBolek
Stalker

Posty: 83
Dołączenie: 10 Cze 2008, 18:37
Ostatnio był: 02 Cze 2016, 17:03
Kozaki: 1

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez Waluk w 23 Wrz 2008, 01:26

LolekBolek napisał(a):no ja widze iż maruderzy będą grali w FallOut3

Skoro Stalker zawiódł błędami to może FallOut 3 udowodni, że drastyczne zmiany nie muszą zepsuć gry.

LolekBolek napisał(a):Jedyny FPS jaki przeszłem

Co zrobiłeś?
Waluk
Stalker

Posty: 78
Dołączenie: 14 Wrz 2008, 00:00
Ostatnio był: 22 Paź 2008, 01:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez Dwight w 23 Wrz 2008, 06:21

Tak... Ja myślę że jednak fajnie by było pograc w kolejną odsłonę Stalkera i możliwe że taka się kiedyś pojawi. Bo przecież Zona, to nieprzebrana kopalnia pomysłów na scenariusze do gier. Czy ja wiem czy chciałbym te same lokacje w innej odsłonie Stalkera? Tak, ale mogły by zostać zmienione tak, by część stała się niedostępna ( po co znowu oglądać te same tereny? ) Jednak też tak by można było chociaż troszke sobie je pozwiedzać ( przyjemnie odwiedzić stare kąty prawda? ). Zona jest tak rozległa że znajdzie się w niej mnóstwo równie niebezpiecznych miejsc jak te, które znamy i dlatego nie mam nic do zupełnie nowych lokacji jakie pojawiły by sie w grze. Tak... więcej bajerów, możliwości, sprzętu etc. to to czego nam potrzeba ;) No i oczywiście solidność wykonania produktu. Słyszałem głosy że programiści powinni oddać/sprzedać prawa do Stalkera jakiejś "lepszej" firmie. No tak ale kto odda lepiej klimat Zony niż ludzie którzy są z jej okolic ( tej prawdziwej )? Jestem dobrej myśli i mam nadzieję że pogram w kolejna odsłonę Stalkera.

Ps. Co do Follouta 3, widziałem trailer i wygląda świetnie ale ( zawsze jakieś ) czy to będzie ten sam Follout, który dla wielu jest grą kultową? Mam nadzieję że nie wyjdzie z tego coś na kształt Obliviona...
Image
Awatar użytkownika
Dwight
Stalker

Posty: 83
Dołączenie: 01 Gru 2007, 23:25
Ostatnio był: 07 Paź 2008, 23:07
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 4

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez Elektryk w 24 Wrz 2008, 16:43

Żeby Stalker 3 miał ciekawą fabułę, był grywalny i zoptymalizowany prawa by musiało chyba samo Valve odkupić. Innej drogi nie widzę...
Image
Awatar użytkownika
Elektryk
Tropiciel

Posty: 250
Dołączenie: 21 Lut 2008, 14:50
Ostatnio był: 06 Lis 2014, 18:05
Miejscowość: Ravenholm
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 2

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez xionc w 24 Wrz 2008, 17:05

Oficjalnie przyznaje STALKER CS tytul jednej z najbardziej zabugowanych gier ever, przebija nawet Vampire: The Masquerade - Bloodlines
Oby GSC juz nigdy wiecej nie stworzylo zadnej gry i zycze zeby spotkal ich los TROIKA GAMES.
Pzdr.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez xyz_pl w 24 Wrz 2008, 17:35

@xionc - racja :) Mi się już nawet nie chce kolejny raz rozpoczynać gry z powodu kolejnego bugtrapa :wink: Życzę im serdecznie żeby się rozpadli i nie zrobili już więcej ani jednej gry :| Mam nadzieję że kiedyś następna część Stalkera trafi do lepszego studia.
Obecnie na forum pod innym nick'iem: Agis

xyz_pl
Wygnany z Zony

Posty: 105
Dołączenie: 10 Maj 2008, 00:28
Ostatnio był: 07 Sie 2013, 01:25
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez Raven42222 w 24 Wrz 2008, 18:26

Ehh..... I może jeszcze załóżcie antyfajnowskie forum GSC :P? Wg mnie ludzie którzy siedzą na forum danej gry, mają całkiem sporo postów a potem się obrażają na twórców mają podwójną świadomość :P. Ja osobiście cieszę się z ogromnej liczby modów do CS i ShoC bo każdy gracz sam kreuje sobie gre i może ja miec taką jaką chce :P. Co do Stlaker 2 byłbym mile zaskoczony gdyby wprowadzono pojazdy, możliwość dołaczenia do WSZYSTKICH frakcji, czyli Monolitu, Wojska itd. bez żadnych modów. A ja właśnie chce żeby to GSC zrobiło nastepną część stalkera bo oni mają jakieś tam doświadczenie w tym. Gdyby jakieś zachodznie studio zaczęło robić Stalkera zaraz by wplatywali swoje wątki, ataki obcych i inne takie dziwaczne rzeczy :P. Amerykanie wprowadziliby motyw wojny globalnej od czego są specjalistami :P. Niemcy tak by to ocenzurowali że niedałoby się grać. A Anglicy tak "znudziliby" tę grę że po 10 minutach grania wolałbym odpalić klasycznego Tetrisa bo więcej emocji :P. Ludzie narzekacie i zrzędzicei :P.
Awatar użytkownika
Raven42222
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 20 Wrz 2008, 20:29
Ostatnio był: 02 Gru 2008, 22:01
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez xyz_pl w 24 Wrz 2008, 18:39

A nie mamy prawa narzekać? KUPILIŚMY grę i oczekujemy od niej odpowiedniego poziomu. Nie zatrudniałem się do beta testów stalkera tylko kupiłem gotową grę. Niestety nowego stalkera nie można "kreować" modami bo zwyczajnie się wysypuje w którymś momencie. I co ma do rzeczy ilość postów które się napisało? pfff bezsens
Obecnie na forum pod innym nick'iem: Agis

xyz_pl
Wygnany z Zony

Posty: 105
Dołączenie: 10 Maj 2008, 00:28
Ostatnio był: 07 Sie 2013, 01:25
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Nowa część STALKERa??? Co po Clear Sky???

Postprzez krasny99 w 24 Wrz 2008, 20:59

xyz_pl napisał(a):A nie mamy prawa narzekać? KUPILIŚMY grę i oczekujemy od niej odpowiedniego poziomu. Nie zatrudniałem się do beta testów stalkera tylko kupiłem gotową grę. Niestety nowego stalkera nie można "kreować" modami bo zwyczajnie się wysypuje w którymś momencie. I co ma do rzeczy ilość postów które się napisało? pfff bezsens


Ta to może kup sobie nowy samochód i idź się żal do producenta że ujowaty, ciekawe czy cię ktoś posłucha.

Prawda jest taka że samo GSC też nie jest za bardzo temu winne bo to wydawca narzucił termin wydania gry a oni musieli się dostosować.

Dziwne że jakoś są ludzie którzy grają i nie mają problemów i co najważniejsze gra im się podoba. Wyjdą patche gra się poprawi i założę się że połowa z was zmieni zdanie.
krasny99
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 07 Lut 2008, 14:38
Ostatnio był: 01 Paź 2014, 07:50
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości