pare pytan po skonczonej grze :)

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

pare pytan po skonczonej grze :)

Postprzez Llordus w 16 Wrz 2008, 11:11

Witam.
Skonczylem gre (w wersji 1.5.0.4 pl), ale mam pare pytan, jesli mozna.

1. Kto moze dac mi maksymalny upgrade pancerza Seva (przy zalozeniu ze ulepsza sie wszystko z ochrony srodowiskowej)?
2. W jaki sposob uzyskac wlasciwe pendrive-y dla poszczegolnych mechanikow? W sumie udalo mi sie uzyskac tylko kilka - glownie za misje dla poszczegolnych frakcji. Ale wciaz w pda mialem baardzo duza liste tych, ktore powinienem znalezc.

Z gory dzieki za info.
Llordus
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 11:02
Ostatnio był: 27 Wrz 2008, 19:52
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: pare pytan po skonczonej grze :)

Postprzez DieBySword w 16 Wrz 2008, 11:23

1. mechanicy wolności i powinności, pewnie są i inni :P
2. Wykonywanie misji głównych, szukanie ukrytych schowków. Idziesz do jakiejś ważnej postaci i pytasz się "co dla mnie masz" on mówi cenę, pytasz się co tam jest, on mówi co tam jest, giwery, ammo, leki, pen lub nie wiem. Kup wszystkie schowki jak ci się nie chce przeszukiwać ciał to znajdziesz je.

Dla wolności dostajesz pena od głównego bosa bazy za wykończenie zdrajcy :D resztę znajdziesz w schowkach. Jeden na północ od mechanika, drugi w krzakach przy antenie.
Image
Awatar użytkownika
DieBySword
Kot

Posty: 40
Dołączenie: 08 Wrz 2008, 14:41
Ostatnio był: 06 Lut 2013, 02:11
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: pare pytan po skonczonej grze :)

Postprzez Llordus w 16 Wrz 2008, 11:32

ad 1). Mechanikow znam przynajmniej 5. 2 w Agropromie (Powinnosc i Stalkerzy), 1 w bazie Czystego Nieba, 1 w Kordonie (Stalkerzy) i 1 w Dolinie Mroku (Powinnosc). Zaden z nich nie mial mozliwosci dac upgradu pancerza SEVA na maks, skutkiem czego nie mialem maks obrony psionicznej, a w paru miejscach by sie przydala.
Pominalem kogos? Co ciekawe - z tego co kojarze to mialem z jeden pendrive dotyczacy upgradow pancerza, ale jakos nikt ode mnie czegos takiego nie chcial - znowu jakis bug gry, czy kogos przegapilem?

ad 2). Hmm, przeszukalem 95% schowkow ktore pojawily mi sie na skutek przeszukania zwlok. Chyba w zadnym z nich nie znalazlem pendrive. To co znalazlem to glownie wlasnie za misje dla frakcji oraz w bazie Powinnosci handlarz sprzedal mi lokalizacje pendrive-a za 5000.
Sprawdziles to osobiscie - ze takie "nie wiem" odnosnie schowka potrafi doprowadzic do pendrive? To byla jedyna rzecz ktora ja pominalem - z reguly wolalem kasy nie wrzucac "w ciemno" za rzeczy, ktore takim czy innym sposobem mozna bylo uzyskac (glownie apteczki, bandaze, amunicja lub elementy do broni).
Llordus
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 11:02
Ostatnio był: 27 Wrz 2008, 19:52
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: pare pytan po skonczonej grze :)

Postprzez Master50 w 16 Wrz 2008, 12:00

Jest jeszcze jeden na Wysypisku u Bandytów, to on może ulepszyć pancerz SEVA (posiada taką specjalizację), ten Pendrive dot. Kamizelki to właśnie jemu trzeba oddać. Jeśli wcześniej pomogłeś Stalkerom zdobyć jedno z miejsc opanowanych przez Bandytów to nic z tym nie zrobisz, pozostaje nosić ten Pendrive.

Informacje o Pendrivach dostajesz od różnych ważnych osób w każdym z obozów, ale tylko wtedy jeśli napisane jest, że występuje tam dany Pendrive w innym przypadku ich nie znajdziesz (w przypadku 'Nie mam pojęcia')
Awatar użytkownika
Master50
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 11 Wrz 2008, 13:06
Ostatnio był: 27 Wrz 2008, 09:08
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 0

Re: pare pytan po skonczonej grze :)

Postprzez Llordus w 16 Wrz 2008, 12:09

Master50 napisał(a):Jest jeszcze jeden na Wysypisku u Bandytów, to on może ulepszyć pancerz SEVA (posiada taką specjalizację), ten Pendrive dot. Kamizelki to właśnie jemu trzeba oddać. Jeśli wcześniej pomogłeś Stalkerom zdobyć jedno z miejsc opanowanych przez Bandytów to nic z tym nie zrobisz, pozostaje nosić ten Pendrive.
Informacje o Pendrivach dostajesz od różnych ważnych osób w każdym z obozów, ale tylko wtedy jeśli napisane jest, że występuje tam dany Pendrive w innym przypadku ich nie znajdziesz (w przypadku 'Nie mam pojęcia')


Cholera, tym sposobem to da sie znalezc (przynajmniej u mnie) doslownie pare sztuk.

A co do pancerza - to jakas glupota kompletna w takim razie? I pomijam juz sam fakt, ze bandyci jako frakcja maja swojego majstra, bo dlaczego by nie - ale niby z jakiej racji tylko on moze dokonac update-u imho najfajniejszego wdzianka do eksploracji zony? Co wiecej - na moje oko zdobycie tego updatu moze byc sumarycznie niezbyt oplacalne - jesli dobrze rozumiem sytuacje, to zeby dotrzec do bandytow z gotowka na update-y, to nalezaloby do nich jakos przystapic, ale wtedy zaczynamy walczyc ze wszystkimi innymi w zonie? Da sie w ogole jakos przystapic do ktorejs z frakcji po wstapieniu do bandytow?

No i tym sposobem - tworcy zmuszaja gracza do najbardziej glupich i nieracjonalnych zachowan w grze. Potrzebny mi zupgradowany pancerz SEVA, to pojde najpierw zbratac sie z bandytami, chociaz najchetniej na samym juz wejsciu po prostu bym cala ta cholote wystrzelal w diably. Blee, mam nadzieje, ze pojawia sie jakies mody, ktore to troche poprawia.
Llordus
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 11:02
Ostatnio był: 27 Wrz 2008, 19:52
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: pare pytan po skonczonej grze :)

Postprzez Master50 w 16 Wrz 2008, 12:16

Żeby wejść do obozu Bandytów powinieneś pozostać Najemnikiem, czyli do nikogo nie dołączać, wtedy możesz spokojnie wchodzić i wychodzić kiedy tylko chcesz i korzystać z usług mechanika. Ja osobiście tylko wszedłem do mechanika i wziełem quest na te Pendrivy (jeden nawet znalazłem i nie mogę go oddać) ale później pomogłem Stalkerom i tyle wyszło z upgradu SEVY :P
Awatar użytkownika
Master50
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 11 Wrz 2008, 13:06
Ostatnio był: 27 Wrz 2008, 09:08
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 0

Re: pare pytan po skonczonej grze :)

Postprzez Llordus w 16 Wrz 2008, 12:20

Master50 napisał(a):Żeby wejść do obozu Bandytów powinieneś pozostać Najemnikiem, czyli do nikogo nie dołączać, wtedy możesz spokojnie wchodzić i wychodzić kiedy tylko chcesz i korzystać z usług mechanika. Ja osobiście tylko wszedłem do mechanika i wziełem quest na te Pendrivy (jeden nawet znalazłem i nie mogę go oddać) ale później pomogłem Stalkerom i tyle wyszło z upgradu SEVY :P


Dzieki za info. Moze nastepnym razem sprobuje tej sztuki dokonac, chociaz prawde mowiac bedzie ciezko jak cholera - bo zeby posiadac kase na update sevy (a wczesniej zakup) to dosc sporo gry trzeba przejsc. A ja na bandytow to ciety jestem w kazdej grze i jak tylko sie da, to sle ich do piachu - ot, taki przyjemny nawyk :)
Tym bardziej, ze jak rozumiem - mozna tam wejsc tak dlugo, jak dlugo z bandytami nie mamy na pienku, a jak zacznie sie ich zabijac, to neutralnosc odchodzi w zapomnienie?
Llordus
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 11:02
Ostatnio był: 27 Wrz 2008, 19:52
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: pare pytan po skonczonej grze :)

Postprzez Master50 w 16 Wrz 2008, 12:24

Możesz do nich wchodzić kiedy zechcesz, ale jeśli będziesz miał reputacje -5 (czerwona = wróg) to wtedy już nie wejdziesz, w innym wypadku będzie to możliwe
Awatar użytkownika
Master50
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 11 Wrz 2008, 13:06
Ostatnio był: 27 Wrz 2008, 09:08
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 0

Re: pare pytan po skonczonej grze :)

Postprzez Waluk w 16 Wrz 2008, 14:43

Najwięcej kasy można zdobyć na strzelnicy. Gdyby nie strzelnica, to nie stać by mnie było na prawie żaden z lepszych pancerzy. :-)
Waluk
Stalker

Posty: 78
Dołączenie: 14 Wrz 2008, 00:00
Ostatnio był: 22 Paź 2008, 01:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: pare pytan po skonczonej grze :)

Postprzez Majkel83 w 16 Wrz 2008, 16:12

seve mozna up-owac u wolnosci, powinnosci i bandytów.
Majkel83
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 07 Wrz 2008, 10:39
Ostatnio był: 25 Wrz 2008, 13:59
Kozaki: 0


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości