Kordon po raz pierwszy

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Re: Kordon po raz pierwszy

Postprzez FireStorm w 08 Wrz 2008, 17:57

Ale jak wykonasz ze 2 misje dla Czystego Nieba to pare tysiakow wpada i mozna podkupic wiadomosci o schowkach.
Image
FireStorm
Stalker

Posty: 59
Dołączenie: 05 Wrz 2008, 18:40
Ostatnio był: 04 Paź 2008, 21:52
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Kordon po raz pierwszy

Postprzez DieBySword w 08 Wrz 2008, 18:13

no ale info dotyczy tylko losowo generowanych schowków, plecaków gdzie znajdziesz parę apteczek i amunicji. My mówimy o schowkach które znajdują się w każdej z baz ( spalony obóz, osada rybacka, kordon ) gdzie w wersji z patchem 03 masz dużo amunicji do każdego rodzaju broni, w podstawce są puste.
Image
Awatar użytkownika
DieBySword
Kot

Posty: 40
Dołączenie: 08 Wrz 2008, 14:41
Ostatnio był: 06 Lut 2013, 02:11
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: Kordon po raz pierwszy

Postprzez mrbobster w 08 Wrz 2008, 19:51

Na poziomie trudności mistrz udało mi się dojść do połowy drogi do stanowiska z karabinem. Musiałem zmniejszyć poziom trudności bo 2 strzały i się ginie :/

Najlepsze jest to że jak się wszystkich w bazie wybije to i tak karabin sam strzela :D
mrbobster
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 08 Wrz 2008, 11:10
Ostatnio był: 12 Wrz 2008, 16:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 0

Re: Kordon po raz pierwszy

Postprzez Dziarsky w 08 Wrz 2008, 19:55

Najlepszą radą było bez latarki wybiec prosto w lewo i trzymać się płotu.
Dzięki temu szybko zorientowałem się gdzie jestem i mogłem ulicą szybko dotrzeć do budynków koło Sidorowicza.

Dziękuję za wszystkie pomocne wskazówki.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Kordon po raz pierwszy

Postprzez Vaniol w 08 Wrz 2008, 20:38

Ja wróciłem na bagna i wyszedłem drugim przejściem. Potem do przewodnika i za 80 RU mnie przeprowadził przez nasyp prosto do wioski kotów. A byliście pod mostem koło wioski ? ;>
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 19 Sie 2024, 23:11
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: Kordon po raz pierwszy

Postprzez dejv w 09 Wrz 2008, 09:18

O ktore dokladnie miejsce Ci chodzi?
O to pod mostem kolejowym czy o most pod droga?
dejv
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 03 Sie 2008, 00:12
Ostatnio był: 04 Lip 2010, 17:54
Kozaki: 0

Re: Kordon po raz pierwszy

Postprzez boracki08 w 09 Wrz 2008, 16:35

Ja postanowiłem zaopatrzyć sie w lepsza giwerkę
potańczyłem z armijcami tak:
- w niskim przysiadzie doszedłem do drzewka na wprost/prawo i się za nim schowałem
- po wydźwieczeniu alarmu wojaki idą na łowy i wtedy karabin nie strzela
- przebiegłem za głaz z lewej strony i z tamtąd naparzałem do trzech wojaków ( 2 wyłażących zza drzewka - po obu stronach i wyłażący z krzaków przy płocie)
- następnie w wysokim kucnięciu przeszedłem do góry przy tunalu i zapodałem niskie kucnięcie
- z tej pozycji rozwaliłem pozostałych dwuch wojaków ( wyłążą pojedyńczo wprost pod lufy)
- dalej sprincik po trupach i sprincik brzegiem płota zanim kolejna piątka dotarła na odległość strzału

Moje wyposażenie :
- zmodyfikowany Viper5 ( powiększony magazynek, zwiekszona celność i przekalibrowany ma naboje pistoletowe)
- zmodyfikowana kurtka skórzana ( wkładki kewlarowe)
Całość działa się o zmierzchu i grałem na poziomie "Stalker"
boracki08
Kot

Posty: 41
Dołączenie: 09 Wrz 2008, 15:49
Ostatnio był: 30 Paź 2008, 16:18
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 0

Re: Kordon po raz pierwszy

Postprzez Vesp3r w 09 Wrz 2008, 16:44

Ja gram na Mistrzu i nie ma opcji by kołonich przejść. Jeżeli ktoś uważa że sie uda to po tym co zobaczyłęm nei wierze:|
wystarczy źe sie wychyle lekko to odrazu idzie seria wemnie i chociaż bym biegał skakał i w ogóle to i tak dostaje...
Szczególnie ze nawet przez drzewa mnei zabijają.
Vesp3r
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 09 Wrz 2008, 11:39
Ostatnio był: 12 Wrz 2008, 21:15
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Kordon po raz pierwszy

Postprzez yarpen w 19 Wrz 2008, 09:19

lekkie przegięcie jest, bo nie powinni nas widziec od razu. A nawet jak zobaczą, to strzelają przez drzewo. I nie mam do tego pretensji że przez nie przechodzą, bo tak jest. Ale celni są za bardzo. Nie ważne dzień czy noc, widzą bezbłędnie, przez gałęzie, drzewa. Wystarczy wystawić nos zza kamienia i po ułamku sekundy dostajesz serią po nosie. Tu realizm poszedł sobie na wakacje. Przeszedłem ten moment na raty. Sprint do głazów poniżej, przykucnięcie i czekamy aż ogłoszę utratę kontaktu z celem i wysyłają patrol. Wtedy doskok do zwalonego drzewa, niskie przykucnięcie pod nim, tam gdzie stoi skrzynka. Tam można łatwo oberwać, więc trzeba uważać jak się ustawić. Chwila na załapanie oddechu, i ostatni szybki sprint w stronę wioski. Ręka na bandażach bo łatwo serię w plecy dostać.

Ponarzekam jeszcze, bo po tym jak to przeszedłem, chciałem spróbować innego sposobu - ale nic po za brutalnymi rozwiązaniami typu biegnij, licz na szczęście i aplikuj apteczki nie działa. Nawet powolne skradanie się tak, że drzewo jest dokładnie na linii strzału nie pomaga. Chłopaki widzą przez nie i są celni śmiertelnie, szacun. Nawet jak biegnie się do drzewa, a że zbiega się w dół, to powinni celować po pniu coraz niżej co z kolei wymagało by zgrania z szybkością biegu celu - nie jest dla nich problemem. Mimo że nie widzą mnie, bo drzewo jest między nami.

To taki sam denerwujący fragment jak w Cieniu.. kiedy trzeba było wykraść walizkę z bazy wojskowej. Sidorowicz sugerował żeby się zakraść po zmroku. Był nawet wskaźnik czy jesteśmy widoczni czy nie na hud'zie i co? I tak na 200m przed baza nie ważne jak się skradać, syrena się włącza i sieczka jest nieunikniona. Szkoda, że jhedynym sposobem na cel to rąbanka - czasem chciałbym załatwić coś po cichu, ale nie tu. I nie poprawili buga z Cienia, kiedy zapisało się grę przed akcją, po czym skradasz się do celu, zostajesz rozpoznany, sria w łeb i padasz. Nic straconego? Q-load i zrobię to inaczej? A nie, po loadiez wszyscy już wiedzą gdzie jesteś, mimo że zapisanie gry odbyło się przed wykryciem nas przez wroga. Trudna ta miłość do stalkera :)
Por. Funky Koval 'AIR Star Force' piec lat czynnej sluzby, miliardy na liczniku, odznaczenia, takze srebrna gwiazda Palantiru.
Awatar użytkownika
yarpen
Stalker

Posty: 180
Dołączenie: 20 Kwi 2006, 21:16
Ostatnio był: 19 Lip 2023, 22:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Kordon po raz pierwszy

Postprzez Llordus w 19 Wrz 2008, 09:31

Swoja droga to nie bardzo rozumiem, jak mozna nie miec zamontowanej noktowizji po wyjsciu z bagien :) Przeciez to jest pierwsza rzecz, na ktora wydaje kase - noktowizja w pancerzu. Nie ma wtedy problemu z wlaczeniem latarki, ktora ujawnia nasza pozycje, duzo lepiej walczy sie z przeciwnikami - a koszt w zasadzie smiesznie maly, szczegolnie w przypadku kurtki, ktora sie ma na poczatku.

A co do tego ostrzalu przy wejsciu do kordonu - uwazam, ze goscie przesadzili. Chetnie musialbym sie tam zmierzyc z 10-20 zolnierzami patrolujacymi teren - mogloby byc duuzo ciekawiej i realniej, a taki oskryptowany uber-karabin to mnie tylko drazni. Az mam ochote zrobic moda i go stamtad po prostu wywalic :/
Llordus
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 11:02
Ostatnio był: 27 Wrz 2008, 19:52
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Kordon po raz pierwszy

Postprzez radexon w 19 Wrz 2008, 09:34

Troche przesada z tym karabinem bo stoje za drzewem a tam kuly leca i zabijaja mnie nawet jak lekko odsunięty jestem od niego.
Rozumiem że kule mogą przejść ale nie zeby wszystkie i to tak jakby tego drzewa wogóle niebyło :P
Męczyłem sie wczoraj z tym i dziś dalej walczyć bede ;P
radexon
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 19 Wrz 2008, 09:03
Ostatnio był: 21 Wrz 2008, 18:49
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 0

Re: Kordon po raz pierwszy

Postprzez caleb59 w 19 Wrz 2008, 09:55

@radexon:
Mi przebicie sie zajelo dwa podejscia...
[spoiler]Wystarczy jak wylecisz z tunelu i bedziesz biegl wzdluz plotu po lewej - natkniesz sie na zawalone drzewo obok ktorego bedzie przerwa w plocie - mozesz to wykorzystac i latwo uciec tamtedy nie wystrzeliwujac nawet jednego naboju tylko leczac sie po drodze (ja mialem szczescie bo zuzylem tylko 2-3 apteczki i kilka bandarzy na te akcje)...
Kiedy bedzie po wszystkim i uciekniesz spod KM-a dostaniesz stosowne info od Sidorowicza...
[/spoiler]
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 17 Wrz 2024, 23:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

PoprzedniaNastępna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość