S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Sereczek007 w 02 Wrz 2008, 21:58

Nie gram a testuje jak działa nie chciałem żeby się okazało że kupie i by działało na niezadawalojącym dla mnie poziomie.

Ding! Nagroda dla Ciebie. Piractwu mówimy stanowczo NIE. -C17.
Image
Sereczek007
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 25 Sie 2008, 01:35
Ostatnio był: 19 Wrz 2008, 07:20
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Crisu w 02 Wrz 2008, 22:02

Tak, jasne.
Daj, zabiorę Ci kompa, na którego tak długo pracowałeś i wytłumaczę Ci, że sobie przetestuję.

Oryginał zawsze różni się od pirata. Tyle ode mnie.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Zastrzyk w 02 Wrz 2008, 22:03

Tia ja myślę że jeśli chodzi o fabułę to jest taka święta trójca
1 Half Life/Portal Takkk tak portal z Hlem się łączy nawet jest strona w której "włamujemy się do glados ale nadal nikt nie doszukał się kluczowych informacji" ledwie jakieś bezsensowne filmiki i zapiski nieco wyjaśniające fabułę portala. (nawet nie macie pojęcia jak ta gra jest zagmatwana)
2 Stalker
3.I myślę że Mass Effect bedzie jako 3
Image
Awatar użytkownika
Zastrzyk
Kot

Posty: 40
Dołączenie: 08 Lut 2008, 16:17
Ostatnio był: 22 Wrz 2011, 12:42
Miejscowość: Jupiter
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez mikew_86 w 02 Wrz 2008, 22:14

Bezczelnym jest pisanie o jakimś testowaniu i to przed premierą na takim forum. Dałbym ostrzeżenie a za drugim razem bana permanenta.
Born to be wild.
Awatar użytkownika
mikew_86
Stalker

Posty: 83
Dołączenie: 06 Gru 2006, 21:36
Ostatnio był: 28 Sty 2024, 13:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Crisu w 02 Wrz 2008, 22:15

Póki co nie możemy dawać ostrzeżenia, gdyż forum jest w wersji beta.
Ale to się zmieni, nawet nie wiecie jak szybko. Żeby później nikt się nie zdziwił...
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Scoopex w 02 Wrz 2008, 22:49

Kurde nie mogę się doczekać a jednocześnie trochę się boje w jakim kierunku zmieni się klimat, ale wszystko wyjdzie w praniu :D. Bardzo podoba mi możliwość dostosowywania broni do własnych potrzeb, jestem trochę niepewny jak to będzie z tymi wojnami frakcji, będzie pewnie więcej strzelania się z wrogami co właśnie mnie martwi jeżeli chodzi o klimat w porównaniu do SoC, ale z tego co pokazali w gameplayu to można się tylko domyślać... A to co ujawnił program Fresh Air to przesada... żałuje że to ogladałem... No nic, wracam do kolejnego przechodzenia SoC, tym razem z OL :wink:
Scoopex
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 02 Wrz 2008, 20:14
Ostatnio był: 08 Lis 2008, 22:48
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Medium w 03 Wrz 2008, 07:48

Ktoś pytał, czy zmienia się wygląd broni po modyfikacjach.
Odpowiem: Zmieni się wygląd pod warunkiem, że modyfikacje dotyczą czegoś, co można zobaczyć z zewnątrz. Przykład: dodajesz celownik optyczny lub tłumik - ale to można zdjąć i znamy to z Cienia Czernobyla. Np. w Czystym Niebie można wymienić kolbę na taką która daje mniejszy odrzut broni i poprawia skupienie, albo na inną która jest lżejsza - będzie to nieznacznie widoczne w trzymanej w rękach broni. Ale uwaga, zmianę w tym przypadku kolby można przeprowadzić raz, zmienionej kolby nie chce wymienić na inaczej modyfikowaną. Jest to o tyle istotne, że niektóre modyfikacje "pierwszego rzędu" są konieczne do modyfikacji "drugiego rzędu" (zazwyczaj o wiele lepsze niż te "pierwszego rzędu"), a z kolei te "drugiego rzędu" są konieczne do "trzeciego rzędu". Widać to dobrze na menu modyfikacji broni - od razu można odczytać co dają jakie modyfikacje i w przypadku modyfikacji "drugiego i trzeciego rzędu" podświetla dodatkowo te niezbędne niższe.

Po modyfikacjach broń ma taki kwadracik ze strzałką (ten znany z Cienia Czernobyla) - w tamtej grze zawsze zastanowiało mnie skąd wzięły się unikatowe "podrasowane" egzemplarze broni - tu mamy odpowiedź.

Niektórym nie podoba się imię bohatera - Szrama. W języku rosyjskim blizna to "szram" myślę, że jest to taki drobiazg pozostawienia klimatu rosyjskiego w grze nawet w języku polskim.

Osobiście chciałem w grze zobaczyć "pływający" celownik rodem za Sniper Elite lub Crysisa. Udało się, ale po ... wypiciu wódki. Wtedy wogóle nie można wroga w przecięcie linii celownika "złapać". Na trzeźwo naszemu bohaterowni nawet odddech nie przeszkadza mierzyć "w punkt", inna sprawa to celność broni. Cóż z tego, że mierzymy dobrze jeżeli rozrzut powoduje, że trafiamy jak trafiamy szczególnie gdy dystans między nami a przeciwnikiem jest większy niż 40 m.

Wojna frakcji to wg mnie tylko bajer w PDA. Tam dostajesz informacje o liczebności poszczególnych frakcji. Np bandyci mają jeszcze liczebność 90 osób. Są jeszcze dwie nalutkie strzałki zielona w górę i czerwona w dół pokazujące czy liczebność wzrasta, czy maleje. Oczywiście widzisz też z któą frakcją walczysz. Kumple z frakcji do której należysz są oczywiście "zieloni" neutaralni "żółci", a wrogowie "czerwoni" czyli dokładnie jak w Cieniu Czernobyla.

Pozdrawiam

Medium
Medium
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 01 Wrz 2008, 08:29
Ostatnio był: 30 Gru 2009, 23:59
Miejscowość: Ełk
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Microtus w 03 Wrz 2008, 12:31

Niestety gdzie sie nie zajrzy (zagraniczne/polskie serwisy) wszyscy piszą jedno. Nowa grafa, zero zmian w rozgrywce.
Questy - tak sztampowe jak w SoC. Cóż poczekam na opinie userów którym ufam :wink: i zobaczę czy warto kaskę wyłożyć.

Osobiście chciałem w grze zobaczyć "pływający" celownik rodem za Sniper Elite lub Crysisa. Udało się, ale po ... wypiciu wódki. Wtedy wogóle nie można wroga w przecięcie linii celownika "złapać". Na trzeźwo naszemu bohaterowni nawet odddech nie przeszkadza mierzyć "w punkt", inna sprawa to celność broni. Cóż z tego, że mierzymy dobrze jeżeli rozrzut powoduje, że trafiamy jak trafiamy szczególnie gdy dystans między nami a przeciwnikiem jest większy niż 40 m.


No dobra,ale chyba to że ciężko w coś trafić serią to chyba normalne.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez xyz_pl w 03 Wrz 2008, 12:37

Artykuł, pewnie z okazji wyjścia Clear Sky, na gry-online.pl: http://www.gry-online.pl/s018.asp?ID=486
Obecnie na forum pod innym nick'iem: Agis

xyz_pl
Wygnany z Zony

Posty: 105
Dołączenie: 10 Maj 2008, 00:28
Ostatnio był: 07 Sie 2013, 01:25
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Zastrzyk w 03 Wrz 2008, 12:39

Ja chce aby ten stalker był taki sam. To dobrze że go udoskonali a nie zmutowali. Będziemy mieć więcej tego samego! Poza tym w stalkera nie gra sie po to żeby strzelać. Gra się dla fabuły. Przynajmniej takie moje zdanie (:
Właśnie oświadczam iż paczka do mnie ze stalkerem jest w drodze i będzie zgodnie z planem szkoda tylko że mam 9 lekcji ):
Image
Awatar użytkownika
Zastrzyk
Kot

Posty: 40
Dołączenie: 08 Lut 2008, 16:17
Ostatnio był: 22 Wrz 2011, 12:42
Miejscowość: Jupiter
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Medium w 03 Wrz 2008, 12:47

Microtus napisał(a):No dobra,ale chyba to że ciężko w coś trafić serią to chyba normalne.


Ja z doświadczeń uzywam ognia pojedyńczego lub naprawdę którkich serii (maksymalnie triplety).
Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że w realu strzelając z karabina AirSoft'owego mam wyższą celność niż w grze która ma być namiastką realności.

Jeśli dobrze pamiętam rozrzut kałasznikowa pokrywa szerokość klatki piersiowej dorosłego mężczyzny na 330 m. Pierwszy pocisk serii powinien w nią wejść. Przy ogniu pojedyńczym - każdy pocisk. W grze tylko czasami z celownikiem optycznym udaje mi się trafić na 60 m. Na 40 m celność jest wg mnie byle jaka - rozrzut jest więc nierealny. Oczywiście gdyby wprowadzenie drżenie rąk i wpływ oddechu na celność strzału nie miałbym pretensji a tak zasięg przypomina bardziej rozgrywki AirSoftowe niż rzeczywistość.

W Cieniu Czernobyla denerwowało mnie, że przeciwnicy z pistoletem maszynowym bez optyki strzelają celniej niż ja z karabinkiem szturmowym i celownikiem optycznym. Ale to chyba tylko ja mam zastrzeżenia co do balistyki w grze. Zresztą wg mnie "idzie się przyzwyczaić" trzeba tylko dbać o utrzymanie odpowiedniego dystansu i bardziej traktować grę jak AirSoft.

Pojawił się post gdy pisałem swój więc, żeby nie dublować postów odpowiem przez edycję tego posta.

Niektórych misji w grze nie da się wykonać bez strzelania - niestety. Bardzo lubię grę skradankową bez strzelania w ogóle, niestety w Czystym Niebie nie da się przejść gry nie oddawszy strzału.


Pozdrawiam

Medium
Medium
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 01 Wrz 2008, 08:29
Ostatnio był: 30 Gru 2009, 23:59
Miejscowość: Ełk
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez adin w 03 Wrz 2008, 15:26

Nie wiem czy wiecie, jeżeli ktoś to już napisał to proszę puścić wiadomość koło nosa :)

Jak już pewnie wiecie gra ma ukazać się w dwóch wersjach:
-rosyjskie udźwiękowienie z polskim lektorem i polskimi tekstami
-angielskie udźwiękowienie z polskimi tekstami

napisałem do gram.pl na ten temat i otrzymałem następującą odpowiedź:
Wyboru wersji językowej będzie Pan mógł dokonać podczas instalacji gry.


tak więc już ich nie męczyć na ten temat :D
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości