FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Wasze uwagi dotyczące strony i forum Stalker.pl

Postprzez Missile w 20 Kwi 2008, 13:54

No co ty. Bardzo dużo osób pisze opowiadania, robi tekstury, mody itp.
Przykładowo lista osób, które napisały jakieś opowiadanie na forum:
Towarzysz Lenin, MadZenon, Valentino, Brian, Soviet, Infernal, Gildon, Michu, Regot, Microtus, SaS TrooP i wiele innych.
Rysunki:
Ty ;), Reaper, Rogue Trooper, cmlPL, Silas, Towarzysz, wielu innych.
Mody: Rogue Trooper, Reaper, Bartas01, Ja, Trojanuch, Lukass1613
Nie trzeba koniecznie robić głosowań w tych kategoriach. Może to być np. konkurs na podesłanie najlepszego linku, na najlepszą teksturę czegoś tam, itd.
Fajnie by było, gdybyśmy zrobili coś takiego, byłby większy ruch na forum ;)

Edit: no, a jednak się udało coś takiego zrobić i wypaliło :)
Ostatnio edytowany przez Missile, 25 Cze 2008, 19:35, edytowano w sumie 1 raz

Missile
Wygnany z Zony

Posty: 452
Dołączenie: 15 Gru 2007, 15:17
Ostatnio był: 15 Kwi 2016, 20:14
Miejscowość: Valhalla
Kozaki: 9

Reklamy Google

Postprzez xionc w 23 Cze 2008, 22:19

Okej panowie, dalsza czesc naszej dyskusji dostepna na nowym forum, wstep od rangi moderatora wzwyz.
Pzdr.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Postprzez Crisu w 23 Cze 2008, 22:31

OffTop - Post do późniejszego usunięcia.

Fajnie. Tyle, że ja nigdzie nie widzę tego "nowego forum".
Nie dostrzegam też, abyś jakiekolwiek przygotowywał. Co jest?

Porządek był, tyle się napociliśmy tylko po to byś to wszystko z miejsca usunął?
Dziękuję bardzo.

- - -

Jeśli się mylę i faktycznie coś robisz to przepraszam, ale stwierdzam co się dzieje na chwilę obecną i dochodzę do wniosku, że niepotrzebnie męczyłem się nad czymś ważnym, co miałem do przekazania.

Sorki, że napisałem to w ten sposób, ale tak się nie robi.
I mam nadzieję, że Twoje intencje tego czynu były jakby to ująć... Pokojowe. :D
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Postprzez Infernal w 24 Cze 2008, 13:32

Małe ogłoszonko. Od teraz jeżeli ktoś założy temat, a odpowiedź będzie FAQ to należy delikwenta tam sprowadzić. W przeciwnym razie nagrody będą dla obu osób. Bez karmienia trolli.
Ratuj dżender - dzieci precz ze szkół!

Infernal
Wygnany z Zony

Posty: 508
Dołączenie: 02 Paź 2007, 17:29
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 01:40
Kozaki: 3

Postprzez Crisu w 24 Cze 2008, 14:51

A więc... Wbijam tutaj z kolejną jakże kształcącą propozycją.
Mianowicie:

Można by bardziej troszkę wyróżnić FAQ i Szukajkę. Dlaczego?
A no dlatego, że wiele osób wciąż nie ma chyba pojęcia o istnieniu czegoś takiego, przez co tak często wpadają warny, z czego później robią się pretensje.

Nie chodzi mi o jakieś wielkie wyróżnienie czerwonym kolorem na pół strony, ale jednak coś takiego, aby było to zauważalne.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Postprzez Fred w 24 Cze 2008, 15:30

Cristo, to bardzo dobry pomysł. Ja sam dopiero dzisiaj zczaiłem że FAQ mruga na pomarańczowo. Proponuje większą czcionkę trochę dać.
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Postprzez Missile w 25 Cze 2008, 11:53

Nowego forum ni widu ni słychu, a wiadomość pisałem do wiadomości publicznej, więc swojego posta wpieprzę jeszcze raz :)
_____________________

Aby uniknąć następnych konfliktów i niemiłych sytuacji na forum zmuszony jestem napisać ten post. Ostatnio niektóre osoby "trochę" przesadzają i chyba zapomniały o pewnych elementarnych zasadach.

Najpierw może zacznę od SB. Służy ono do prowadzenia swobodnej rozmowy z innymi userami, podyskutowania na każdy temat. Niestety niektórzy użytkownicy wnoszą w nim zamęt swoimi bzdurnymi i nic nie wnoszącymi do rozmowy wypowiedziami. Ich autorzy będą nagradzani warnami, a jeżeli będą to robili nagminnie to dostaną ban na SB.

Kolejna sprawa będzie dotyczyła Elvisa Scattera - ostatnio o nim głośno na forum. Każdy kto pierwszy raz widzi napis "Użytkownik zbanowany" w jego profilu zadaje serię pytać w SB: "za co", "kiedy", itd. Podaję do wiadomości publicznej: Elvis został zbanowany za spam, ustawianie durnych ankiet, potrójne konto, brak szacunku do modów i adminów. Jego 2 pozostałe konta to: Paula i Marian. Dawał sobie z nich sam pochwały i głosował w ankietach (przykładowo "Najlepsza tekstura kurtki kota").

Następna rzecz, którą chciałbym poruszyć. Teksty typu "missile nadużywasz władzy" po prostu mnie rozśmieszają i powalają na kolana. Nigdy tego nie robiłem i robić nie będę, jestem zawsze subiektywny i sprawiedliwy jak tylko potrafię. Będę dawał ostrzeżenia nie patrząc czy zwykły user, czy aktywa, czy ma 5 postów, czy 500. Irytują mnie też insynuacje na temat mojej ilości pochwał i teksty typu "co zrobić by dostac pochwale, ja tez chce miec tyle". Jeżeli nie wiecie za co się je dostaje to przypatrzcie się postom tych, którzy je mają.

Ostatni punkt, rangi. O nie też ostatnio jest dużo pytań, np. "co zrobic aby dostac weterana". Tu również wystarczy przypatrzeć się postom osoby, która daną rangę ma. Nie musicie się upominać o rangi, obserwujemy wszystkich userów i jesteśmy w stanie sami zauważyć kto na co zasługuje.

O tym, że za spam, łamanie regulaminu i zadawanie pytań, na które jest odpowiedź w FAQ otrzymuje się warny chyba nie muszę wspominać.

I to by było na tyle. Mam nadzieję, że dzięki temu tematowi posypie się mniej warnów i banów.

Missile
Wygnany z Zony

Posty: 452
Dołączenie: 15 Gru 2007, 15:17
Ostatnio był: 15 Kwi 2016, 20:14
Miejscowość: Valhalla
Kozaki: 9

Postprzez Missile w 25 Cze 2008, 19:24

No więc ja też mam kilka pomysłów. Nie wiem tylko, czy nie za bardzo mnie poniosło :) Oto jeden z nich:
Myślałem nad profilami użytkowników, konkretnie nad urozmaiceniem ich. Klawisz wprowadził do nich trzy paski, HP, MP i EXP, jednak IMHO są za mało.. stalkerowe, a i większość userów nie wie dokładnie o co z nimi chodzi. No więc mój pomysł pokażę na przykładzie mojego profilu:
Image

A zatem:
Uzbrojenie .... - w miejsce kropek pojawia się nazwa usera. Nie jest to konieczne, można po prostu dać "Uzbrojenie użytkownika".
Pistolet, Broń główna, Broń dodatkowa - tu można wpisać nasze ulubione bronie w Stalkerze, którymi najczęściej się w nim posługujemy, itd. Nie jest to jednak konieczne - można wpisać też broń, której nie ma w grze.
Pancerz - nasz ulubiony pancerz w grze. Przykładowo: SEVA, Exoszkielet, PSZ-9, Kombinezon Najemnika/Stalkera, kurtka, itd.
Frakcja - w tym miejscu user wpisuje swoją ulubioną frakcję. Czyli: Najemnik, Samotnik, Monolit, Bandyta, Ekolog, Czyste Niebo, Wolność, Powinność.

Pola te rzecz jasna uzupełnialibyśmy przechodząc do własnego profilu. Można by było w nich wpisać cokolwiek, np. w którejś z rubryk "twoja stara", ale byłoby to kontrolowane przez modów i użytkownicy, którzy wpisywali by tam rzeczy nie związane z grą byliby przez nich upominani.

Kolejny pomysł: rangi. Nie chodzi mi o rangi specjalne, z nimi jest wszystko ok, ale zmieniłbym nazwy rang zwykłych userów (chyba nawet już kiedyś była ta kwestia poruszana).
Na ten moment wygląda to tak:
0 - 50 postów "Młodszy Stalker"
50 - 400 postów "Stalker"
>400 postów "Starszy Stalker" i kolor użytkownika zmienia się na zielony.

Jak by wg mnie było optymalnie (znów starałem się zrobić to bardziej stalkerowo :))
0 - 100 postów "Młodszy Stalker"
100 - 200 postów "Stalker"
200 - 300 postów "Doświadczony Stalker"
300 - 450 postów "Starszy Stalker" (bez zmiany kolora, nadal jest się szarym userem).
>450 postów "Legenda", "Profesjonalista", "Ekspert", lub "Zawodowiec" (nie wiem co bardziej pasuje) i tu zmiana koloru nazwy usera na zielony.

Można tą rangę zrobić dodając słowo "Stalker", tj. "Legendarny Stalker", itd, ale myślę, że lepsze byłoby pierwsze rozwiązanie.

Się jeszcze zapytam o pewną rzecz: pamiętam, że przez krótki okres czasu był przycisk "zgłoś ten post do moderatora", ale w pewnym momencie zniknął. Nie wiem czemu już go nie ma, ale coś czuję, że może on się przydać modom szczególnie po premierze CS ;)

Missile
Wygnany z Zony

Posty: 452
Dołączenie: 15 Gru 2007, 15:17
Ostatnio był: 15 Kwi 2016, 20:14
Miejscowość: Valhalla
Kozaki: 9

Postprzez Crisu w 25 Cze 2008, 19:27

Whoa, bardzo dobry pomysł IMO.
Jak dla mnie - nieźle trafiony, zawsze to jakaś możliwość personalizacji profilu i przedstawiania siebie w jakiś sposób.

Oczywiście każdy jest odmienny i dla niego coś takiego może być zbędne.
Tak więc rozwiązanie jest proste. Jeśli pomysł wejdzie w życie to taka osoba wcale nie będzie musiała tego uzupełniać.

Jestem ZA.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Postprzez Adam w 25 Cze 2008, 19:34

Doskonały pomysł z tym uzbrojeniem. Co do rang, wg. najlepszy pomysł to:


Jak by wg mnie było optymalnie (znów starałem się zrobić to bardziej stalkerowo )
0 - 100 postów "Młodszy Stalker"
100 - 200 postów "Stalker"
200 - 300 postów "Doświadczony Stalker"
300 - 450 postów "Starszy Stalker" (bez zmiany kolora, nadal jest się szarym userem).
>450 postów "Legenda", "Profesjonalista", "Ekspert", lub "Zawodowiec" (nie wiem co bardziej pasuje) i tu zmiana koloru nazwy usera na zielony.


Wreszcie stara szara brygada będzie miała jakiś kolorek :). Oczywiście ZA.

Edit:

A kiedy to z uzbrojenie będzie gotowe?
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Postprzez Missile w 25 Cze 2008, 19:39

Wreszcie stara szara brygada będzie miała jakiś kolorek :).

Tak, ale dopiero od 450 postów.

A kiedy to z uzbrojenie będzie gotowe?

To zależy czy da radę to zrobić i czy siły wyższe się zgodzą ;) Ja rzuciłem tylko pomysłem.

Missile
Wygnany z Zony

Posty: 452
Dołączenie: 15 Gru 2007, 15:17
Ostatnio był: 15 Kwi 2016, 20:14
Miejscowość: Valhalla
Kozaki: 9

Postprzez Adam w 25 Cze 2008, 19:40

Wiem, ale liczą się też głosy moderatorów i użytkowników. Ale znając adminów, chyba się zgodzą ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

PoprzedniaNastępna

Powróć do Strona i forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość